dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    Mieszkam w budynku z końca lat 40 lub poczatku 50, w którym zawsze paliło się w piecach kaflowych, a od ok 15 lat ludzie porobili sobie własne CO etażowe i palą różnymi rzeczami, co spowodowało iż nieprzyjemne zapachy (jakby smoły) przechodzą przez tynki i śmierdzi w mieszkaniu.
    Jako ze jest to budynek administracji miasta, to wymusiłem na nich jakies działania w tym kierunku.
    Co zrobili: zbili stary tynk
    wydłubali fugi
    na nowo zafugowali i zatynkowali z większą iloscią cementu w zaprawie.
    Niestety wszystkie te działania nic nie dały, przykry zapach powrócił.
    Moje pytanie brzmi, co zrobic, czy jest sposób by odizolować te smierdzące kominy od wnętrza mieszkania???
    Słyszałem, że płyta kartonowa może to załatwić
    Pomóżcie

  2. #2

    Domyślnie

    Czyżby nikt nie miał nigdy podobnych problemów.
    Może jednak słyszał ktoś o dobrej izolacji "zapachowej",
    bo o taką tu chodzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Obawiam się,że możesz nie doczekać się odpowiedzi, ponieważ problem zapachów(smrodów) jest nieformalnie zarezerwowany dla Skunksa. Chyba,że... on coś poradzi.

    P.S.
    Być może komin jest nieszczelny na grubości stropu.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pacul dnia 2002-06-17 08:09 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli to w stropie, to duży problem, ale wydaje mi się że to tylko kwestia przepuszczalności muru i tynków, bo kominiarze sprawdzali szczelność kominów i nic nie znaleźli, a przykre zapachy występują we wszystkich pomieszczeniach z czynnymi kominami z nasileniem w okresie wilgotnej wiosny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony