dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 68
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1352
  1. #1

    Domyślnie Kto żałuje że ma PC i dlaczego???

    No właśnie kto ma PC i by już jej wiecej nie założył, głownie chodzi mi o pompy wodne z pionowym odwiertem.
    Dlaczego żałujecie tej decyzji??
    Prośbę mam do fanów PC żeby nie zachwaszczali wątku

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tylko trochę żałuje że zrobiłem pionowy kolektor. Teraz zrobiłbym poziomy (mam 34 ary działkę) mocno bym go przewymiarował, wówczas byłaby równie mocna stabilność temperaturowa co pionowego i byłoby o wiele taniej. Tyle tylko żałuję
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Minusy według mnie : zajmuje miejsce, inwestycja droga w zakupie i montażu, dużo zaangażowania aby wszystko było prawidłowo zrobione, rzeźba z regulacją jeśli chce się aby działało to optymalnie, droga i kłopotliwa w serwisowaniu, długie czasy nagrzewania przy małej mocy urządzeń.
    Żałować nie żałuję bo priorytetem były niskie koszty bieżące utrzymania domu i tak jest.
    Drugi raz może poszedłbym w przepływowe elektryczne ale to już co miesiąc większe wydatki.
    Pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm.... rozumiem że wszyscy są zadowoleni z posiadanych PC, świetnie 100 % zadowolonych użytkowników !!!!
    Czyli nic innego nie pozostało jak zainwestować w PC!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna niewiadoma ceny energii elektrycznej, które nadto mają być uwolnione w najbliższej przyszłości !!!!!
    Wtedy może się okazać że kw nie kosztuje 0,61 zł jak obecnie u mnie mieszkańca bloku, ale może dwa, czy trzy razy tyle, i wówczas koszty eksploatacyjne PC przestaną istnieć!!!!!!!!!!!!!
    Gość który wymyśli jeden piec na drewno, węgiel, miał, olej, gaz, pozyskiwanie energi z gruntu i z powietrza i co tam jescze można, powinien NOBLA dostać !!!!
    Weź tu człowieku się zdecyduj w tej porąbanej rzeczywistości, i niepewnych i niestałych kosztach nośników energii i ciepła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Ja nie żałuję zakupu pompy ciepła, po 18 miesiącach użytkowania jestem przekonany, że to była bardzo dobra inwestycja, poniesiony koszt zakupu i uruchomienia pompy-27 tys. zł. może i był spory, za to każdego zimowego miesiąca doceniam luksus tego, iż nic przy mojej pompie nie muszę robić, a zużycie prądu - zeszły sezon - od sierpnia 2010 do października 2011 - 3045 kwh - 80% w taniej taryfie - koszt ok. 1350zł., sezon obecny od 08.10.2011 do dzisiaj zużycie 960 kwh- po korektach w sterowniku praktycznie 90-95 % tania taryfa - ( koszt ok. 300 zł), powierzchnia domu 127 m2 grzewczej mam 110 m2. Jeśli KIEDYŚ cena kwh gwałtownie wzrośnie to prawidła rynku spowodują, że pozostałe źródła energii także będą droższe. Żałuję tylko jednego, że tak późno zdecydowałem się na tego typu inwestycje pozdrawiam Bartek
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  7. #7

    Domyślnie

    A niech to ! autor tego tematu chciał żebyśmy się tu publicznie ubiczowali za to że zachciało nam się PCi
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #8

    Domyślnie

    Spoko!!! Spoko!!!! Skoro wszyscy sa zadowoleni to biorę to na klatę
    Chodzi o to żebym przed ta inwestycją był na 100 % do niej przekonany.
    Jeśli Pc jest ok. To może podzielicie sie ze mną np. uwagami z czym w tym rewelaqcyjnym rozwiazaniu jest najwiecej problemów, np sterowanie, utrzymanie określonej temperatury itp. No chyba że takowych nie ma.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Najwięcej problemów jest ze sterowaniem i utrzymaniem określonej temperatury reszta w wątku o spostrzeżeniach
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Najwięcej problemów jest ze sterowaniem i utrzymaniem określonej temperatury
    Dlaczego z utrzymaniem temperatury ? czyżby chodziło ci o to żeby pompa pracowała w taniej taryfie ? może wystarczy przewymiarować PCi o jakieś 1-2 kw i wystarczy jej czasu w 2T .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  11. #11

    Domyślnie

    Powiedziałbym że najwięcej pracy jest z wysterowaniem wszystkiego, tak aby chodziło jak nam pasuje, nie instalatorowi. Ja sie z tym juz troche bujam. Ale to bardziej dlatego że moi instalatorzy nie wiedzieli za bardzo co robią. Dobrze że nic trwałego nie zepsuli, czyli DZ lub GZ. Ale juz wychodze na prostą. Tak wszystko poustawiałem ze pompa uruchamia mi sie tylko 2 razy na dobę w tanich taryfach czyli o 22 i o 13.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Zgadzam się z photos - faktycznie najwięcej zabawy jest ze sterownikiem, wiele zależy też od warunków pracy pompy ciepła, gruntu w jakim znajduje się DZ, ocieplenia domu, mostków termicznych, itp... Można mieć pompę "mercedesa", a kiepsko wykonane ocieplenie, podłogówkę i efektywność pracy tego urządzenia będzie niezadowalająca.... Powtórzę, dla mnie kiedyś laika w kwestiach działania tego typu urządzeń najwięcej zabawy zajęło ogarnięcie sterownika, teraz pompa chodzi praktycznie w taniej taryfie. I to jest to
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  13. #13

    Domyślnie

    Zero kłopotów z ustawieniami sterownika. Zasadnicze ustawienie na sterowniku sprowadzało się do wyboru odpowiedniej krzywej grzewczej ( obecnie 1.8 ) i regulacji pętli GZ. Wszystko w zasadzie ustawione w 1 sezonie grzewczym, w kolejnym była drobna korekta (tylko pętle) i w tym testowo kolejna korekta. Dodatkowe modyfikacje to wynik "zabaw" w oszczędność na CWU i odrobinkę na ogrzewaniu.
    Sama PCi od 2 lat na tych samych ustawieniach.
    Wybór źródła ciepła miałem pomiędzy prąd 100%, LPG, PCi (paliwa stałe nie wchodziły w grą - za mała kotłownia i brak piwnicy) - więc było to "małżeństwo z rozsądku". Czy ponownie bym zainstalował PCi ? Tak, nawet gdybym miał pod domem gaz ziemny.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekf Zobacz post
    Czy ponownie bym zainstalował PCi ? Tak, nawet gdybym miał pod domem gaz ziemny.
    Ja mam przed domem rurę z gazem , mimo to zdecydowałem się na PCi.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Kamieniarz to był żart z cytatem Przy tych temperaturach ogrzewanie mam włączone 2 godziny na dobę
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #16

    Domyślnie

    Nie żartuję ! rurę z gazem mam 20m od domu , w planach miałem piec kondensacyjny . Jak się dowiedziałem że mój sąsiad za płotu jest producentem PCi to zgłębiłem temat i się zdecydowałem . Gaz może i dobry ale ja mam taki układ pomieszczeń w domu że rury gazowe musiał bym puszczać przez 3 pomieszczenia żeby dotrzeć do kuchni a to na pewno podniosło by koszt instalacji . No i ponoć nie można zabudowywać rur gazowych a to już zupełnie dyskwalifikuje taką instalację u mnie .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    No i ponoć nie można zabudowywać rur gazowych a to już zupełnie dyskwalifikuje taką instalację u mnie .
    Ponoć można, ale połączenia muszą być spawane - nie jestem specjalistą w tym temacie, chętni musieliby przebrnąć przez stosowne normy.

    A gaz pod domem to mam... łupkowy
    A na serio. Gdy pytałem PGNiG o warunki przyłączenia (rura we wsi oddalonej o 2km, a sieć rozbudowują) to dyplomatycznie powiedzieli żebym s........ł na drzewo. Z gazem używanym do ogrzewania miałem do czynienia w moim starym mieszkaniu (kamienica) i zawsze wkurzało mnie opłacanie tych wszystkich stałych opłat (zwykle ok 100zł). Stwierdziłem, basta - jeden dostawca nośnika energii jedna opłata abonamentowa! Pozostało tylko przekonać małżonkę do PCi - na początku traktowała to jak magię i o zgrozo chciała LPG.

  18. #18

    Domyślnie

    dobrze ze nie olej. W mojej rodzinie jedni tak zrobili. Mieli piec na wegiel ale to malo komfortowe. Zalozyli wiec drugi na olej...teraz wyszlo na to ze ten mniejszy komfort wcale im nie przeszkadza...
    Ostatnio edytowane przez photos ; 05-01-2012 o 09:18
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Nie żartuję ! rurę z gazem mam 20m od domu
    No to wychodzi na to, że jestem takim samym popaprańcem (nooo, z dokładnością do kilku metrów) . Jak zdobywałem pozwolenie na budowę to gazu jeszcze nie było, a koszty zmiany projektu i decyzji na pozwolenie z instalacją, opłatą przyłączeniową, kominami itd. skutecznie mnie ostudziła.....

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Hmm.... rozumiem że wszyscy są zadowoleni z posiadanych PC, świetnie 100 % zadowolonych użytkowników !!!!
    Czyli nic innego nie pozostało jak zainwestować w PC!!!!
    Ja montuję i bywa ,że jestem niezadowolony z efektów.Bo czasami pojawiają sie niespodzianki w instalacji

Strona 1 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony