Witam wszystkich w Nowym Roku. Mam pytanie odnośnie możliwości przekształcenia zabudowy szeregowej w zabudowę wolnostojącą. W skrócie:

wybudowany dom mieszkalno-usługowy na działce, jako szeregowy, skrajny. Łączony tylko z jednej strony działki. Sprawa wygląda tak, że myślę nad kupnem działki sąsiedniej, z którą dom ma tworzyć zabudowę szeregową. Jako posiadacz dwóch sąsiednich działek chciałbym pozostać przy jednym wybudowanym domu i połączyć działki w jedną. Czy jest możliwę połączenie tych działek i wystąpienie o zmianę warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego miasta?

Nasza działka jest jako pierwsza, drugą chcielibyśmy kupić by ew. je połączyć. Trzecia działka w szeregu to kolejna z domem mieszkalno-usługowym w zabudowie szeregowej.

Jako wyjście mogłoby być rozwiązanie, żeby kupić działkę i po prostu nic na niej nie budować. Ogrodzić z 3 stron, połączyć z moją działką i tyle. Jednak miasto od jakiegoś czasu wprowadziło zapis, że przy kupnie działek od miasta trzeba rozpocząć budowę w ciągu 2 lat a w ciągu 4 zakończyć. ( dla mnie to absurd, bo kupując działkę na własność teoretycznie powinienem ja o tym decydować kiedy i czy w ogóle coś wybuduję). Macie jakieś zdanie lub doświadczenie w tym temacie?

Pozdrawiam, i Wszystkiego Najlpeszego w Nowym Roku.