dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 219
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4367
  1. #1

    Domyślnie Nasz retro kącik - making of

    Od jakiegoś czasu jestem tu częstym bywalcem. Podglądam galerie, zbieram informacje, zachwycam się, inspiruję.
    Do tej pory zaglądałam anonimowo, ale w końcu dałam się skusić na własną fotorelację.

    Z góry dziękuję wszystkim za odwiedziny, pomysły, czy sugestie. To moje pierwsze mieszkanie, także każda pomoc się przyda. A wiem, że potraficie być w tym niezastąpione.

  2. #2

    Domyślnie

    A teraz trochę o mnie i mieszkaniu (choć niekoniecznie w tej kolejności)
    Na razie to tylko kilka gołych ścian w szeregowcu, na parterze. Będzie - mam nadzieję - przytulny kącik w stylu retro. Do zagospodarowania są dwie sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, przedpokój i wiatrołap. Jest też niewielki ogródek, ale o tym później.

    Choć prace wykończeniowe jeszcze nie ruszyły, mamy już pierwsze pomysły, plany, pierwsze zakupy też już za nami. Oprócz tego jest też oczywiście mnóstwo dylematów i niepewności. Z jednej strony nie mogę się doczekać efektu, z drugiej przytłacza mnie ilość decyzji, które wciąż są do podjęcia. Uwielbiam styl skandynawski i retro i o takim mieszkaniu marzę. Powoli zbieram różne gadżety i bibeloty, które zresztą postaram się Wam wkrótce pokazać. Odkryłam też jak wielką frajdę może sprawić własnoręczne odnawianie mebli, z czego z pewnością zrobię użytek.



    * * * * *


    EDIT 2013: zdjęcia z realizacji.


    Łazienka:














    Kuchnia:
























    Przedpokój:








    Pokój dzienny:





















    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 15-11-2013 o 23:34

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    no to witamy i czekamy na jakies fotki, rzuty mieszkania...........
    styl taki jak lubię więc liczę ze będzie ciekawie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez agawi74 ; 26-04-2013 o 23:56

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał betib Zobacz post
    no to witamy i czekamy na jakies fotki, rzuty mieszkania...........
    styl taki jak lubię więc liczę ze będzie ciekawie
    Dziękuję serdecznie I korzystając z okazji gratuluję pomysłów i talentu. Jakiś czas temu natknęłam się na zdjęcia Twojego domu i jestem naprawdę pełna podziwu!

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    Jak retro to ja też ustawiam się w kolejce po foty
    I witam właścicielkę
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 28-12-2012 o 12:43

  6. #6

    Domyślnie



    Na początek rzut mieszkania (zdjęcie niestety nie jest najlepsze, ale to jedyne jakie mam).

    Jest to projekt wstępny - taką propozycję dostaliśmy od dewelopera. Powiększyliśmy nieco łazienkę, przesuwając ściankę graniczącą z salonem. Mniejszy pokój (sąsiadujący z kuchnią) też będzie odrobinę większy. Poza tym zdecydowaliśmy się na otwartą kuchnię i salon, no i trochę inne rozmieszczenie mebli i urządzeń.

    Niestety nie mam możliwości pokazania dokonanych zmian na rysunku, ale mam nadzieję, że niebawem uda się zademonstrować wszystko w realu.
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 04-01-2012 o 14:07

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    To ja czekam!

    Retro? Ale w którą stronę?
    Szalone lata 70-te? Czy może tak jak u Kasiorka retro lekko wiktoriańskie?

    Jakie meble odnawiasz?
    Szybciutko się chwal

    Przenieśliście zupełnie kuchnię? Co z pomieszczeniem po niej?
    Spróbuj zrobić nowy plan.
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To i ja się witam i czekam na fotki

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Warmia
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    296

    Domyślnie

    witam się i będę podglądać

  10. #10

    Domyślnie

    gratuluję własnego mieszkania, ale powiem Ci że ten przedsionek to ; długa, wąska kiszka deweloper się nie postarał. a w zasadzie projektant.
    Czy potrzebujecie pokoju dziecięcego? Bo mam pewien pomysł, ale wymaga rezygnacji z tego małego pokoju.
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  11. #11

    Domyślnie

    Jej, nawet nie wiecie jak miło mi Was tu gościć!
    Jeszcze raz dzięki za odwiedziny!

    @narendil: Raczej w stronę Kasiorka, tylko pewnie trochę mniej wiktoriańsko.


    Przygodę z przerabianiem i odnawianiem dopiero zaczynam, na razie jeszcze bardzo nieśmiało i z dużą dozą amatorszczyzny, ale mam nadzieję, że kiedyś będzie się czym chwalić.


    Kuchnia została na swoim miejscu, choć odrobinę ją zmniejszyliśmy na rzecz sąsiadującego pokoiku. No i pozbyliśmy się drzwi.
    Rozważałam opcję salonu z aneksem, ale jakoś, kurcze, nie mogę się do tych aneksów przekonać. Nie mogliśmy też za bardzo mieszać w układzie pomieszczeń ze względu na kominy, które w momencie zakupu już stały.


    @nihiru: Oj tak, masz niestety rację z tym przedsionkiem. Wszystko przez to, że na piętrze będzie odrębne mieszkanie i potrzebne były dwa wejścia do segmentu.
    Plus jest taki, że możemy wykorzystać miejsce pod schodami sąsiadów, dzięki czemu w przedpokoju zyskamy sporą garderobę (albo spiżarnię), a w przedsionku "schowek" na buty.


    Pokój dziecięcy na razie posłuży do innych celów, ale mam nadzieję, że niebawem zaczniemy wykorzystywać go już zgodnie z przeznaczeniem


    I mimo, że wszystkie ściany są już postawione, chętnie posłucham Twojej propozycji.
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 07-08-2012 o 21:45

  12. #12

    Domyślnie

    Nie, nie - jeśli potrzebny pokój dziecięcy, to ja się wycofuję ze swoją propozycją. Pomysł był bardzo fajny, ale dla singla, ewentualnie pary bezdzietnej.
    Zakładał całkowitą likwidację tego pokoju, a zamiast niego: powiększona kuchnia, żeby się zmieścił stół jadalny (teraz w zasadzie nie ma na niego miejsca) i szafa wnękowa w przedpokoju (no, to jak piszesz jest niepotrzebne)

    ale powiem Ci, że zagospodarowanie pokoju o pow. 7 m2 to będzie wyzwanie

    tak patrzę i patrzę na ten plan i dochodzę do wniosku, że pomysł Narendil, żeby przenieść kuchnię, był bardzo dobry. szkoda że za późno
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 04-01-2012 o 15:22
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał nihiru Zobacz post
    Nie, nie - jeśli potrzebny pokój dziecięcy, to ja się wycofuję ze swoją propozycją. Pomysł był bardzo fajny, ale dla singla, ewentualnie pary bezdzietnej.
    Zakładał całkowitą likwidację tego pokoju, a zamiast niego: powiększona kuchnia, żeby się zmieścił stół jadalny (teraz w zasadzie nie ma na niego miejsca) i szafa wnękowa w przedpokoju (no, to jak piszesz jest niepotrzebne)

    ale powiem Ci, że zagospodarowanie pokoju o pow. 7 m2 to będzie wyzwanie

    Pomysł fajny, zapamiętam, może przyda się za jakiś czas

    Stołu jadalnego z prawdziwego zdarzenia rzeczywiście na razie nie będzie. Mam nadzieję, że uda mi się upchnąć jakiś niewielki stolik w kuchni na ścianie graniczącej z małym pokojem. Miejsca powinno być na tyle, bo zabudowa obejmie tylko przeciwległą, najdłuższą ścianę oraz obszar pod oknem. Meble są już zresztą kupione, postaram się od razu wrzucić wizualizację.

    Nad małym pokojem trzeba będzie solidnie pomyśleć, bo tam liczy się każdy centymetr. Po przesunięciu będzie miał jakieś 7,7 m, ale to i tak ciągle mało
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 06-04-2012 o 19:32

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    No to i ja przyszłam. Witam sie.

    Powiększenie maleńkiego pokoju wydaje mi się dobrym pomysłem bo przy powierzchni <7 m2 ciężko coś ustawić. Ale zastanawiam się, czy przez to kuchnia Wam się nie zrobiła troszkę "kiszkowata" (przepraszam za wyrażenie - nie znam lepszego, żeby wyjaśnić o co mi chodzi).

    Przedpokój faktycznie wąziutki - zaprojektowanie go to będzie wyzwanie bo faktycznie nie ma gdzie zostawić butków czy kurtek... No ale trzymam kciuki.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    No to i ja przyszłam. Witam sie.

    Powiększenie maleńkiego pokoju wydaje mi się dobrym pomysłem bo przy powierzchni <7 m2 ciężko coś ustawić. Ale zastanawiam się, czy przez to kuchnia Wam się nie zrobiła troszkę "kiszkowata" (przepraszam za wyrażenie - nie znam lepszego, żeby wyjaśnić o co mi chodzi).

    Przedpokój faktycznie wąziutki - zaprojektowanie go to będzie wyzwanie bo faktycznie nie ma gdzie zostawić butków czy kurtek... No ale trzymam kciuki.

    Witam w progach!

    Kuchnia jest ciut węższa, ale daje radę. W ogóle ciekawa sprawa, bo niedawno okazało się, że proporcje niektórych pomieszczeń jakoś dziwnie się w trakcie budowy zachwiały. Mały pokój sporo zyskał na szerokości, podczas gdy kuchnia prawie wcale nie straciła. Jest za to krótsza, mimo, że sąsiadująca z nią od tej strony łazienka nie była w tym kierunku poszerzana ani o centymetr, ze względu na kominy. Nie ogarniam tego zupełnie, ale ważne, że efekt jest korzystny.

  16. #16

    Domyślnie

    Nie wiem czy powinnaś się tak cieszyć, bo jeśli deweloper tak "starannie" buduje, to za chwilę mogą Wam wyjść różne mało ciekawe kwiatki.
    Dobrze że przynajmniej na parterze mieszkacie - jakby dach przeciekał, to u sąsiadów
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  17. #17

    Domyślnie

    Nie są to na szczęście jakieś poważne rozbieżności, choć wykonanie do ideałów na pewno nie należy. Swoje przeszliśmy z ekipą budowlaną i elektrykami - nie obyło się niestety bez pomyłek i poprawek. A i teraz, szukając materiałów czy organizując fachowców, kompetentnych ludzi ze świecą szukać.
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 04-01-2012 o 16:09

  18. #18

    Domyślnie

    dobra - dosyć tego kłapania jadaczką. jakieś zdjecia by się przydały koleżanko
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    No właśnie - bo tu zaraz ktoś wpadnie i porządek zrobi.

    Chcemy zdjęcia i inspiracje!

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Dropp, proszę o zdjęcia

    A co do technik budowania przez developera: sprawdźcie w umowie, od jakiej zmiany % powierzchni musicie dopłacić różnicę w cenie

Strona 1 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony