dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niebieskiemigdaly

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-031
    Posty
    3

    Post Brzydki, nieprzyjemny, okropny zapach z szafek po lokatorach - POMOCY!

    Poradzcie coś proszę, bo już nie wiem jak sobie poradzić.
    Po poprzednich lokatorach pozostał okropny, paskudny zapach w szafkach w łazience. Szafki są z płyty podobnej do drewna i z szafek i szuflad wydobywa się zapach którego nie mogę zdzierżyć.
    Stosowałam środki chemiczne, jakieś płyny, woda z octem i nadal nic.
    Będę wdzięczna za sugestie.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    balbi

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Może jakieś saszetki lub olejki zapachowe ,ja do szafy czy na półkę z pościelą wkładam pomarańczę naszpikowaną gożdzikami , daje piękny zapach .Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    może sprawdź za szafką co się dzieje?

  4. #4

    Domyślnie

    moze szafka była zalana i nie wyschla dobrze? moze lepiej ja wymienic?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niebieskiemigdaly

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-031
    Posty
    3

    Domyślnie Za szfkami ok, nie wyglądają na zalane

    Za szafkami ok, nie wyglądają na zalane. Po prostu z nich śmierdzi bo inaczej sie tego nazwać nie da. Wstawiłam zapach do szuflady na próbę, ale nic nie dało- jak się wymieszały zapachy to były jeszcze gorzej.
    A może znacie jakiś skuteczny środek co pochłania intesywne zapachy?

  6. #6

    Domyślnie

    Stara babcina metoda - litr gorącego mleka w miskę ( musi być duża powierzchnia ) zamykamy drzwiczki i zostawiamy do wystygnięcia. Czasem szafkę warto uszczelnić ( naklejając folię spożywczą )
    Potem następna porcja . Z 5 litrów powinno zadziałać .
    Jak to nie pomoże, to radzę kupić dobrze naostrzoną siekierkę w celu wiadomym.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał niebieskiemigdaly Zobacz post
    ...A może znacie jakiś skuteczny środek co pochłania intesywne zapachy?
    Ceetal ma cała gamę środków tego typu: MASQUODEUR, PINEMUL, BIOCET - ODO, itd itd. Preparaty bardzo skuteczne (bioocet-odo i masquedeur używałem i mogę potwierdzić)
    http://www.ceetal.pl/katalog.php?page=katalog_i8
    http://www.ceetal.pl/katalog.php?page=katalog_a2
    http://www.ceetal.pl/katalog.php?page=katalog_a1
    Niestety żeby nie było za pięknie są dwa minusy: jedno to niezbyt przystępna cena a drugie to stosunek ceetala (przynajmniej polskiego przedstawicielstwa) do klientów. Interesują ich właściwie tylko firmy biorące środki w ilościach hurtowych, detalistów a już szczególnie osoby prywatne olewają równym sikiem . W sklepie żadnym nie widziałem.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niebieskiemigdaly

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-031
    Posty
    3

    Domyślnie Hm, a Ty skąd miałeś?

    A Ty skąd miałeś te środki? Może coś Ci zostało?
    Niestety babcine sposoby nie pomagają.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Swego czasu miałem kontakt z przedstawicielem handlowym, konkretnie to kupił ode mnie kota. Niestety od paru lat nie mam z nim kontaktu a on zmienił pracę. Kilka razy próbowałem coś u nich zamówić, na emaile nie odpowiadali a telefonicznie zawsze kręcili że mogą tylko na firmę, potem obiecywali że podeślą mi namiary na jakiegoś przedstawiciela który sprzedaje detalicznie i na tym się kończyło.
    Znalazłem że uruchomili coś w sensie sklepu internetowego http://www.ceetal.soteshop.pl/biocet-odo.html ale jakiś cudaczny. Tłumaczony na Polski chyba przez automat, większości preparatów nie ma, dostępnych 3 na krzyż i na dodatek klasyfikacja preparatów jakaś z kosmosu np wspomniany BIOCET ODO jest w kategorii "Odwanianie kanalizacji" zawsze to był preparat wymyślony głównie dla hoteli, pensjonatów itp do czyszczenia obić, tapicerek i dywanów z nazwijmy to "pozostałości organicznych". Do lania w kanał to ciut drogi jest.
    Spróbuj zadzwonić i dopytać jak to teraz jest z zamawianiem http://www.ceetal.pl/kontakt.php?page=kontakt
    Może coś się zmieniło ostatnio próbowałem cokolwiek zamawiać ze 4 lata temu. W końcu jest kryzys więc może bardziej się starają

  10. #10

    Domyślnie

    MEGUIARS ODOR ELIMINATOR , daje rade zeby nie było, to nie sprzedaje tego i oprocz zamiłowania do detailingu nie ma nic wspolnego z firmą meguiars

  11. #11

    Domyślnie

    Moze to nieco kontrowersyjny pomysł, ale jak jestes zdesperowana, to spróbuj preparaty pochłaniajace zapachy kocie Są takie spraye chyba, którymi psika się dywany, na które nasikały koty.
    Ja miałam podobny problem - drewniana śmierdząca w środku szafka, ale wyszorowałam cifem, wstawiłam 5 mydełek i póki co jest nieźle. A trzymam w niej ręczniki.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ceetal

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-530
    Posty
    1

    Domyślnie Laboratoires Ceetal

    Sznanowy Panie,

    Chętnie pomożemy Panu dobrać właściwy produkt . kontakt : [email protected]

    Pozdrawiamy.

    www.ceetal.pl


    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Swego czasu miałem kontakt z przedstawicielem handlowym, konkretnie to kupił ode mnie kota. Niestety od paru lat nie mam z nim kontaktu a on zmienił pracę. Kilka razy próbowałem coś u nich zamówić, na emaile nie odpowiadali a telefonicznie zawsze kręcili że mogą tylko na firmę, potem obiecywali że podeślą mi namiary na jakiegoś przedstawiciela który sprzedaje detalicznie i na tym się kończyło.
    Znalazłem że uruchomili coś w sensie sklepu internetowego http://www.ceetal.soteshop.pl/biocet-odo.html ale jakiś cudaczny. Tłumaczony na Polski chyba przez automat, większości preparatów nie ma, dostępnych 3 na krzyż i na dodatek klasyfikacja preparatów jakaś z kosmosu np wspomniany BIOCET ODO jest w kategorii "Odwanianie kanalizacji" zawsze to był preparat wymyślony głównie dla hoteli, pensjonatów itp do czyszczenia obić, tapicerek i dywanów z nazwijmy to "pozostałości organicznych". Do lania w kanał to ciut drogi jest.
    Spróbuj zadzwonić i dopytać jak to teraz jest z zamawianiem http://www.ceetal.pl/kontakt.php?page=kontakt
    Może coś się zmieniło ostatnio próbowałem cokolwiek zamawiać ze 4 lata temu. W końcu jest kryzys więc może bardziej się starają

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    annacyrana

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Sędziszów Młp
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    10

    Domyślnie

    Odsuń od ścian i sprawdź czy meble nie są zagrzybione.
    Reklamy są zabronione Regulaminem FM - 2.4

  14. #14

    Domyślnie

    A moze wstaw paczke swiezo zmielonej kawy ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.380

    Domyślnie

    mam takie śmierdzące szafki (komunistyczna produkcja) po 30 latach "dyfią" tak samo. dodam, że były w domu z innymi meblami, które nie wydzielały takiego zapachu, więc nie może być mowy o zagrzybieniu. na 6 lat wyekspediowałem je do wolno stojącego garażu gdzie każdej zimy były naturalnie wymrażane. myślałem że mróz coś zdziała... niestety. nadają się tylko na szafki narzędziowe.

  16. #16

    Domyślnie

    Jezeli szfki wykonane sa z płyt okleinowanych,to przyczyną "cudownego"zapachu moze być formaldechyd(chyba tak to sie pisze)uzywany kiedyś przy produkcji płyt wiórowych.Niestety pozbycie się tego zapachu jest praktycznie niemożliwe.

  17. #17

    Domyślnie

    Miałem podobny problem, próbowałem wszelkich możliwych środków i ostatecznie musiałem wyrzucić meble. Wcale nie żałuję!

  18. #18

    Domyślnie

    Proponuję użyć sok z cytryny i zostawić na parę dni w woreczku materiałowym lub skarpecie byle by było czyste nie używane sodę. Soda pochłania brzydkie zapachy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony