dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 110
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Być może miła wiadomość dla nas jako POTENCJALNYCH inwestorów, o ile nie skończy się jak zwykle na zapowiedziach: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dom-...e-2550251.html
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Otrzymałem odpowiedź z kolegium odwoławczego w Szczecinie, że 4 czerwca nastąpi rozpatrzenie odwołania ws odmowy zgody na zjazd tymczasowy bezpośrednio na działkę na czas budowy. Mam nadzieję, że przedstawione mapki, zdjęcia i (może?) wizja lokalna pozwolą na usunięcie chociaż tej bariery urzędniczej. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  3. #43

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje , mapa do celów projektowych się robi .

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    ja też zleciłem wykonanie mapy do celów projektowych, aby nie tracić czasu. Geodeci ze względu na "bałagan" w kwitologii wykonają ją z klauzulą mniejszej dokładności, więc dom będę musiał "odsunąć" na wszelki wypadek o dodatkowe 20-30cm od obecnej granicy, aby kiedyś nie okazało się, że przekroczona została linia zabudowy. Jeżeli wykonają ją w czerwcu, to w lipcu wysyłam projekt do adaptacji i w sierpniu-wrześniu do starostwa. Szkoda czasu na czekanie, życie zbyt szybko ucieka. Dogrywam obecnie informacje konstrukcyjne: orientacyjne ceny SILKI 18cm/12cm/8cm na ściany; wyliczenia stropu z YTONGA lub SMART/filigran; dopracowuję zmiany w projekcie. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cóż, dla odmiany inna wiadomość: http://www.wykop.pl/ramka/1161443/po...a-publicznych/ Czy po przeczytaniu tego artykułu jest sens budować się? Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bubamax

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Również z Żona zdecydowaliśmy się na podobny projekt, lecz wprowadziliśmy trochę zmian. Główna zmiana konstrukcyjna to wylanie stropu nad całym parterem i zagospodarowanie poddasza jako części użytkowej z dwoma pokojami z garderobami, łazienką i dużym otwartym holem plus pomieszczenie "strych" na narty walizki i jakieś zbędne rzeczy które pewnie się zacznie zbierać (na zdjęciach do końca tego nie widać ze względu na obniżenie części użytkowej budynku).
    Na parterze rezygnacja ze spiżarni w kuchni, obróciliśmy klatkę schodową z czego uzyskaliśmy schowek w części mieszkalnej, łazienka została przeniesiona do jednego z pokoi i wykorzystana część zagospodarowana jako garderoba w sypialni i jeszcze przeniesienie wyjścia z kotłowni do wiatrołapu ze względu na to że obok ubikacji mają być duże przesuwne drzwi oddzielające część sypialną od części dziennej. Tyle o zmianach w układzie pomieszczeń. Ściany beton komórkowy 24cm i styropian 15cm strop wylewany ściana kolankowa 39cm, dach dachówka. Dom budowany na szkodach górniczych także jest jeszcze zabezpieczony na tego rodzaju wpływy.
    Projekt i wszelkie pozwolenia już są, także 18 czerwca wkracza ekipa i ruszamy ostro do przodu.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1 Parter 2a.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	119652Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A2 Poddasze 2a.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	119653
    Ostatnio edytowane przez bubamax ; 09-06-2012 o 23:12

  7. #47

    Domyślnie

    Bubamax , nie będzie wam brakowało spiżarni ? wszyscy co to mają bardzo sobie chwalą ( ja też miałam zapędy w kierunku jej likwidacji bo kuchnia wyglądałaby bardziej efektownie , ale w końcu zostawiłam ) ponadto nie będziecie mieli pralni , ten schowek pod schodami to niewiele.
    Na poddaszu będą jakieś dachowe okna? zmienialiście kąt nachylenia dachu?

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Kolegium Odwoławcze w Szczecinie nakazało powiatowi ponowne rozpatrzenie sprawy tymczasowego zjazdu na działkę ze względu na: szablonowe i schematyczne podejście do wniosku; typowo "urzędnicze" ogólne formułki użyte do odmowy; brak wizji lokalnej; opieranie się tylko na mapach, a nie na rzeczywistej sytuacji; brak powiadomienia pozostałych współwłaścicieli działki. Będąc w SKO z podczas zapoznawania się z dokumentacją (4.06) uzupełniłem ją o zdjęcia z terenu działki i planowanego zjazdu/teoretycznego dojazdu. Grzecznie zasugerowałem, czy mogę dorysować lwy i żyrafy, bo tylko tego brakowało na zdjęciu: sawanna była, akacje jak na filmach przyrodniczych także, jedynie brakowało "traktu" pieszo-jezdnego, wydeptanego przez karawany (te z wielbłądami, nie cmentarne!). Powiat ma 30 dni na odwołanie. Jestem ciekaw dalszego rozwoju sytuacji. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  9. #49

    Domyślnie

    Cześć , to widze że są jeszcze urzędnicy-ludzie na pewno spodobał im się pomysł z lwami i żyrafami . Pomału ale do przodu . Ja mam w końcu tę mapkę i składamy o warunki przyłączy.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Waleciorz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    dość drogi dom, kosztorys na stronie pracowni wydaje mi się sporo niedoszacowany. Zmienili go bo chyba ludzie bali sie kupować projekt. Teraz jest na 274 tys., a jeszcze rok temu był na ok. 470 tys. !! Ale oczywiście wszystko zależy od inwestora jak droga będzie budowa. Mi wyszedł stan surowy zamknięty z elektryką 210 tys., bez adaptacji poddasza i bez drzwi wejściowych, drzwi na samym końcu, żeby fachowcy nie zniszczyli.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Bardzo duża różnica w szacunkach. Zakupiłem kosztorys dwa tygodnie temu w z500 i wyliczyli na 312 tys. brutto. Skąd takie rozbieżności: brutto 470/brutto 312/netto 274? Przecież to raczej prosty dom, bez udziwnień w stylu: balkony, krużganki, lukarny, dach bez komplikacji (poza "meksykańskim" fragmentem nad garażem z przodu? Netto ma ok. 150m2, zmiana grubości nośnych z 24cm na 18cm "dodaje" ok. 3-3,5m2. Przyjmując po 2200zł/m2 (realna cena za m2) wyjdzie ok. 341 tys. brutto. Czyżby był to projekt z "niespodzianką" w postaci niedokończonej budowy lub komornika? Trzeba poszukać na forach, czy ktoś go już budował i jak wyszły rzeczywiste koszty. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Waleciorz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    poprawka, doszło trochę kosztów - stan surowy zamknięty z tarasami 220 tys.trudno powiedzieć z czego to wynika. za roboty płaciłem łącznie 53000 (murarze,cieśla-dekarz, elektryk). reszta to materiały. zbudowałem z ytonga 24, strop teriva. porównywałem w różnych miejscach i ceny mam normalne. w tym domu jest dość dużo zbrojeń i betonu, poszło ok. 80 m3 betonu. murarze twierdzą, że dom jest "przezbrojony", cieśla twierdzi, że więźba jest przewymiarowana, ale nikt z projektem nie dyskutuje i tak wyszło. jedyne co mogłem zaoszczędzić to okna-rolety i dachówka. dachówka dość droga creaton domino i okna-rolety z ekstra dopłatą za kolor i pakiet trzyszybowy. no i trochę instalacji też zrobiłem( monitoring, alarm i trochę automatyki). uważam za realne zrobienie SSZ za ok 180 tys.brutto.

    trudno powiedzieć czy ktoś już wybudował ten dom, kupowałem projekt w marcu zeszłego roku to byłem chyba pierwszym klientem na ten projekt. czekałem ponad miesiąc bo nie był zrobiony do końca, tylko wstępnie, żeby na stronie z500 już widniał. miesiąc po zakupie zaczął się pojawiać na różnych popularnych portalach.

    historia kosztorysu była następująca: o ile dobrze pamiętam najpierw ok 470 wyceniony według IV kwartał 2010 sekocenbud potem chyba ok 390 tys. II kwartał 2011 sekocenbud i następnie aktualny kosztorys. w każdym razie kwota malała niesamowicie, chciałbym żeby mi też tak się stało . za realne uważam deweloperski stan ok 3-3.5 x 109 m2. zależy z czego i jak zrobiony

    dom drogi, ale powiem, że robi pozytywne wrażenie podoba się ludziom, przychodzą, pytają, oglądają...

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fifimos

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    waleciorz, ciesze się,ze ktoś buduje już ten domek jeśli to nie problem to chciałabym prosić o parę zdjec domku wewnątrz jak i zewnątrz. mój mail [email protected] , szczególnie interesuje mnie pustka nad salonem z góry bardzo serdecznie dziękuje. my zaczynamy za około miesiąc, także proszę trzymać kciuki

    a jescze takie male pytanko.. gdzie budujesz domek,? może będzie możliwosc obejrzenia?

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bubamax

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Posty
    2

    Domyślnie

    Spiżarnia? Rozważaliśmy ten temat ale doszliśmy do wniosku że czasy słoików od babuni już się skończyły, a parę warzyw to na pewno znajdzie miejsce w tak dużej kuchni. Pralnia pewnie znajdzie swoje miejsce u góry w łazience ta łazienka ma być tylko do dyspozycji naszych dzieci także one tak dużej łazienki nie będą potrzebować. Schowek pod schodami ma służyć na jakieś (ścierki, środki czystości, zapas napoi lub wody i jakaś półka na jakieś graty i rura do odkurzacza, bo rozważamy instalację centralnego odkurzacza - paru znajomych ma taką instalacje i bardzo sobie to chwalą),
    Na poddaszu zobaczymy ile światła da to okno w holu ale prawdopodobnie zamontujemy jedno lub dwa okna nad klatką schodową (choć nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania). Kąt nachylenia dachu nie wiem jaki był w Z202 ale chyba też 30stopni.
    Pozdrawiam.
    No i my również z Żoną się podpisujemy pod prośba jak by któryś z Was był już tak daleko z budową (stan surowy zamknięty lub dalej) prosimy o parę zdjęć na e-maila [email protected]

  15. #55

    Domyślnie

    bubamax , ja uważam że takich pomieszczeń nigdy za dużo nie jest , ale każdy ma inny styl życia dzięki .

    waleciorz, bardzo ładną będziesz miał dach , też myślalam o takiej dachówce , możesz podać ile wyniósł Cię ten dach ?

    w sumie mnie się wydaje że ten dom nie powinien być drogi , nieskomplikowana bryła i prosty dach , co to znaczy że więźba jest przewymiarowana?

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Waleciorz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    dach wyszedł mi około 31000 brutto za materiał + 10000 za więźbę.Rynny tytan cynk patyna. Za robotę 17000, bez podbitki. Dach pokryty jest membraną. jakby ktoś deskował będzie kilka tysięcy więcej.Przewymiarowana więźba miałem na myśli duże przekroje wszystkich elementów. Dodatkowo są płatwie pośrednie, czego najczęściej nie ma w innych domach. Cieśla się śmieje, że jakby spadła bomba to dom się zawali, a dach spadnie w całości.

    Dom jest drogi i nie jest drogi. Jak się spojrzy na metraż (109 m2) to stosunkowo drogo wychodzi. W zasadzie ten dom jest parterowy, stąd duża powierzchnia zabudowy i stosunkowo duże gabaryty. zakładając że wykorzysta się poddasze i wyjdzie 150 m2, to tej wielkości dom z typowym poddaszem użytkowym będzie o wiele mniejszy, w takim domu dach może być pewnie z 40% tańszy stosując tańszą dachówkę.

  17. #57

    Domyślnie

    tzn , że za cały dach 58 tys ? nie myślałam że prosty dwuspadowy dach może tyle kosztować :/ ( a może coś źle zrozumiałam )

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Waleciorz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000539.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	122840Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000541.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	22,7 KB
ID:	122841Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000542.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	122842Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000544.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	122843Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000540.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	122845
    Ostatnio edytowane przez Waleciorz ; 28-06-2012 o 18:37

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Nareszcie pierwsze zdjęcia z "reala", a nie "wirtualne"! My jeszcze walczymy z powiatem po odwołaniu do SKO - nie mam drugiej decyzji ws zjazdu tymczasowego, dlatego wszystko jest wstrzymane, także zakup projektu. Robimy mapę do celów projektowych, zbieram oferty na wod-kan szukając firm - pierwsza sugerowana przez PGK wyceniła NETTO 13 tys za wodę (ok. 50mb pod drogą powiatową), 48 tys za kanalizę (ok. 250mb), 34 tys za przedłużenie wody (ok. 220mb). Ludziska czasami mniej płacą za działki, niż nas wyniesie uzbrojenie wod-kan!! Jak oceniacie układ ścian wewnątrz - czuje się przestrzeń czy raczej ciasnotę? Pozdrawiam i gratuluję.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fifimos

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    piękny domek Waleciorz, juz nie moge sie doczekac u nas takiego stanu jeszcze jak bys mogl zdjecia z wewnątrz wstawic... szczególnie salon i pustke nad nim..

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony