dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 278

Temat: dom Latarnika

  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sejsza

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj Latarniku.
    Obecnie planujemy zacząć budowę takiego samego domu jak Twój. Na zdjęciach wygląda super, a zwłaszcza ta zieleń. My niestety do lasu mamy dość daleko. Bardzo podba mi się dachówka, my też na taki kolor zdecydujemy się.
    Powodzenia w budowaniu.
    Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cieszę się, że kolejny inwestor buduje dom wg. takiego samego projektu jak ja.
    Sejsza jeżeli będziesz miała jakieś zapytania o budowę lub koszty to daj znać, na pewno odpowiem. Życzę wytrwałości i dużo cierpliwości w budowaniu

  3. #23

    Domyślnie

    Latarniku, Latarniku o Ty skurczybyku, jakie masz piekne miejsce na ziemi, pod lasem ptaki spiewajace, kwiaty na lace czyste powietrze i Bog wie co jeszcze.
    nie ma to jak posiedziec na wlasnym tatasie co !
    pozdrawiam szczesciarzy
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor 456
    ... i Bog wie co jeszcze...
    jak to co?
    uroczy domek
    z oknami wygląda SUPER
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja w sprawie kuchni...
    Czy rozważaliście postawienie lodówki z lewej strony ciągu kuchennego (z lewej strony zlewozmywaka)?
    Wydaje mi się, że taka zmiana byłaby korzystna, bo:
    1. byłoby bliżej do zlewozmywaka (zwłaszcza przy produktach wymagajacych mycia),
    2. łatwiej byłoby wyjmować produkty z lodówki - "prawą ręką" (chyba, że jesteście leworęczni),
    3. przy przesunięciu zlewu w prawo powstałby większy blat roboczy niż między kuchenką a lodówką (wyobrażam sobie, że przy obecnym ustawieniu blat między lodówką a kuchenką służyłby bardziej odstawianiu produktów wyjmowanych z lodówki, a właściwe przygotowywanie odbywałoby się na innych częściach blatu).
    Pozdrawiam,
    Maria

  6. #26

    Domyślnie

    O rany jak zrobiło mi się cieplutko na duszy, że ktoś jeszcze oprócz mnie zagląda na moja stronkę .
    Jestem wdzięczny za wszystkie uwagi, (niekoniecznie pozytywne, choć nie ukrywam, że jak czytam coś miłego o moim domu to pękam z dumy i zadzieram nosa ).
    Jęśli chodzi o kuchnię to moja piękniejsza połowa średnio co tydzień ma nowy pomysł na jej urządzenie (z czego nie bardzo zadowolony jest mój elektryk ale cóż "la donna mobile").
    W chwili obecnej szafki kuchanne będą stać po obu stronach kuchni, na przeciw siebie, a niewielki stolik pod oknem. Coś czuję, że największy problem mieć będę z obudową kuchenki, bo żoneczka chce aby wygladała kuchnia podobnie jak na tych zdjęciach
    http://www.auroracucine.it/realizations.html
    No zobaczymy co wymyśli za tydzień,
    Pozdrawiam wszystkie żony!

  7. #27

    Domyślnie

    Dzisiaj udało mi się zrobić kilka fotek z wnętrza domu. Właśnie fachowcy skończyli kłaść tynki a więc środek wygląda trochę bardziej cywilizowanie.
    Pozdrawiam.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Budujesz w fajnej okolicy. Gratuluję domeczku. Na żonę nie narzekaj, to normalne, wręcz pożądane (chcerz mieć ładnie prawda?).

  9. #29

    Domyślnie

    wojtku...STM,
    gratuluję ślicznego domku
    i życzę powodzenia w dalszych realizacjach wicia własnego gniazdka
    lwia część już za Wami
    jeszcze raz GRATULUJĘ
    dziękuję też za wsparcie i nie tylko
    pozdrawiam gorąco

    PS. pomysły na kuchnię bardzo fajne

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa. Akurat teraz bardzo sie przydały, ponieważ zapadła decyzja o częściowym zburzeniu ściany a takie ładne były nowe tynki . Ale cóż, żonka ma wizję to ja staję na wysokości zadania Oczywiście, była to dobra decyzja bo wygospodarowaliśmy nowe miejsce na prysznic, ale dlaczego nie wpadłem na to jeszcze przed postawieniem ścianek działowych . Ciekawe co jeszcze będzie trzeba zmieniać
    Aktualnie mam na budowie ekipę instalatorską co równa się z ciepłą wodą jeszcze przed zimą
    Pozdrawiam wszystkich!

  11. #31

    Domyślnie

    Latarniku, masz bardzo miły domek w pięknej okolicy! Super wykusz, piekny widok z okna (domyślam się, że tarasowego) na las. A ten sufit, który widać nad wykuszem - to już docelowy, czy czymś go zasłonisz? Mnie sie bardzo podobają te belki Gratuluję i czekam na dalsze zdjątka

  12. #32

    Domyślnie

    Witam wszystkich i śpieszę podziękować za miłe słowa
    Magdzia, niestety jestem zmuszony zrobic normalny sufit i zasłonić belki , przeważyły względy oszczędnościowe. Musiałbym płacić niezłe rachunki za gaz aby ogrzać taką kubaturę bez sufitu chyba, że dzisiaj wygram w totka .
    W tym roku planuję jeszcze ocieplić dom, zrobić sufity i kupić kominek.
    I całkowicie wycyckać sie z kasy ale mam nadzieję, że latem będę mógł się wprowadzić.
    Pozdrawiam wszystkich.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam
    Latarnik superrrrrrrr domek okolica też zawsze blisko po opał
    bardzo mi sie domek podoba ten wykusz dodaje uroku domkowi i podziwiam tych co kładli dachówki w zimie mieli zdrowie pewnie co ???

    Pozdrawiam ARi

    PS. Coś mi tu nie gra a LATARNIA gdzie jest czy jeszcze nie wybudowana ??? <hmmm>


    [/b]

  14. #34

    Domyślnie

    ARi,

    no co ty? nie widzisz? przeciez on z Kolobrzegu!!!
    Do tej pory mieszkal w latarni morskiej, jak skonczy dom przemianuje sie na LESNIKA
    GG: 5968319 ICQ: 268-273-797
    nasza działka: http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...q=syla1977&k=2

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek, a najpiękniejsze otoczenie

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Latarnik
    Witam wszystkich i śpieszę podziękować za miłe słowa
    Magdzia, niestety jestem zmuszony zrobic normalny sufit i zasłonić belki , przeważyły względy oszczędnościowe. Musiałbym płacić niezłe rachunki za gaz aby ogrzać taką kubaturę bez sufitu chyba, że dzisiaj wygram w totka .
    W tym roku planuję jeszcze ocieplić dom, zrobić sufity i kupić kominek.
    I całkowicie wycyckać sie z kasy ale mam nadzieję, że latem będę mógł się wprowadzić.
    Pozdrawiam wszystkich.

    Nieeeee! Dlaczego? Właśnie chciałam cie o ten drewniany strop zapytać, jak go zrobiłeś, a ty go zasłaniasz? Co to ma wspólnego z ogrzewaniem. Mój kuzyn ma drewniany strop z belkami na wierzchu i płaci normalnie. A jaki to urok? Nie rób tego, proszę cię.
    RHM

  17. #37

    Domyślnie

    Droga RHM.
    Belki, które tak Ci się spodobały, niestety muszę zakryć ponieważ, poddasze na razie będzie nieużytkowe, a więc muszę ocieplic strop z drewnianych belek. Być może dach ocieple jak złapię trochę więcej czasu
    Jeśli zostawiłę tak jak jest czyli pokoje bez sufitu, siegające do dachu a więc około 6 m, to ogrzanie takiej kubatury byłoby niezmiernie kosztowne.
    Ale i tak mam w planach założenie na suficie belek, ponieważ chcę urządzić mój domek w rustykalnym stylu, dużo drewna, kamienia, okiennice wewnętrzne no i oczywiście kominek.
    Pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Latarnik
    Droga RHM.
    Belki, które tak Ci się spodobały, niestety muszę zakryć ponieważ, poddasze na razie będzie nieużytkowe, a więc muszę ocieplic strop z drewnianych belek. Być może dach ocieple jak złapię trochę więcej czasu
    Jeśli zostawiłę tak jak jest czyli pokoje bez sufitu, siegające do dachu a więc około 6 m, to ogrzanie takiej kubatury byłoby niezmiernie kosztowne.
    Ale i tak mam w planach założenie na suficie belek, ponieważ chcę urządzić mój domek w rustykalnym stylu, dużo drewna, kamienia, okiennice wewnętrzne no i oczywiście kominek.
    Pozdrawiam.

    Argumentacja całkiem zrozumiała. Źle ci ę zrozumiałam. Gust podobny do mojego. Też robimy rustykalny styl. Strop drewniany, ocieplany z sufitem podwieszanym z płyty g+k, na to belki. W środku u nas kominek wiejski - bielony, malowany, drewno , np. podłoga z desek, bejcowana. Na zewnątrz okiennice drewniane typ: polskie, takie, jakby zbite z desek, podmurówka kamienna, a! jeszcze: na podbitce pod dachem też drewniane belki. Do tego stanu jeszcze bardzo daleko.
    RHM

  19. #39

    Domyślnie

    Potrzebuję wsparcia. Dlatego proszę o odpowiedź, czy jesteś zadowolony z drewninego stropu. Bo znajomi krytykują, że za drogi, drewno pracuje i dlatego niepewny, dużo welny na ocieplenie i w ogóle...
    RHM

  20. #40

    Domyślnie

    RHM
    przepraszam ale jestem na morzu i nie mam dostepu do internetu, odpisze w swieta.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony