dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 131
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Więc może koledzy przestawia ile instalacji wykonali zgodnie z projektem, który nakazywał wykonanie instalacji w taki sposób o jakim mowa?
    A może znajdzie się też projektant projektujący takie instalacje.
    Witam. Chcialbym zapytac, czy jesli kontakty maja byc zalozone 1m od podlogi, to czy nalezy instalacje pod zasilanie prowadzic dolem czy razem z oswietleniem na gorze? Pozdr. m.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Więc może koledzy przestawia ile instalacji wykonali zgodnie z projektem, który nakazywał wykonanie instalacji w taki sposób o jakim mowa?
    Przedmiotem dyskusji nie jest "pochwalcie się, kto ile i jakich instalacji zrobił".

    Ja nie używam słów polecam, zalecam itp, ale przedstawiam tylko swoje zdanie na temat ostatniego krzyku mody.
    Instalacji (rzekomo) wykonanej w rurkach.
    No właśnie w tym sęk, że przedstawianie swojego zdania ciężko Ci jakoś idzie. Dopiero w ostatnim poście napisałeś coś, co choć sugeruje konkretne zarzuty, wcześniej można było jedynie domniemywać, że coś Ci się nie podoba, ale co - nie powiesz, bo nie.

    A dywagacje kolegi Jacka nie robią na mnie wrażenia.
    Dywagacje kolegi Jacka? Jest tu jakiś Jacek?

    Raczej oczekuję konkretów, co w pierwszym zdaniu tego postu przedstawiłem.
    Każdy w tym wątku oczekuje konkretów. Oczekując konkretów sam od konkretów zacznij.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiście miast Jacka miał być Jarek.
    Sorry za "czeski" błąd.
    Jednak zamiast przelewać z pustego w próżne proponuję wycieczkę:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2156597-0.html
    Oprócz "argumentów" gwiazd tego forum w szczególności jako puentę polecam post nr 87.
    Odwiedziny u dr Edwarda Musiała również wskazane.
    Jeśli kolega ciekawy to zawsze można odwiedzić podobne wątki na innych forach.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 08-02-2012 o 20:12

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Więc może koledzy przestawia ile instalacji wykonali zgodnie z projektem, który nakazywał wykonanie instalacji w taki sposób o jakim mowa?
    Jak tam idzie klejenie GK w W.Brytanii?
    Pokuszę się chyba o wykonanie fotek (niech tylko mrozy odpuszczą) i przedstawię jak ta rzekoma instalacja w rurkach faktycznie wygląda po narzuceniu tynków, ale przed ułożenie styropianu i wylaniem posadzek.
    To w końcu doczekamy się fotek super hiper ekstra instalacji w wykonaniu kolegi? Tylko tak mała prośba, proszę pożyczyć od kogoś normalny aparat fotograficzny i nie robić już zdjęć tym aparatem zamontowanym w betoniarce czy mieszadle do gipsu.
    Naprawdę nie wierzę, ja się tego nie mogłem doprosić od kilku miesięcy.
    -czy luźno ułożony peszel umożliwi wymianę przewodów?
    Taki sam poziom, jak zatynkowany przewód.

    PS.
    Uwagi kolegi kkas12 należ tratować z dużą rezerwą. Gotów jest udowodnić, że płyta GK (w kładzeniu których jest ostatnio ekspertem) to to samo, co metalowa obudowa urządzenia.
    A dlaczego wypowiada się autorytatywnie? Bo jakimś cudem został moderatorem na forum elektroda, gdzie słynie z usuwania lub przerabiania postów swoich oponentów tak aby wyszli na nieuków a on błyszczał w chwale.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 08-02-2012 o 23:05
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Panowie to chyba nie było tematem z początku tego wątku. Facet szukał jakiejś pomocy a co otrzymuje pyskówkę dwóch "przekupek".Zwróćcie uwagę na liczbę czytających ten wątek. Dajcie pytającemu TO O CO PYTA!.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalz2x Zobacz post
    Witam. Chcialbym zapytac, czy jesli kontakty maja byc zalozone 1m od podlogi, to czy nalezy instalacje pod zasilanie prowadzic dolem czy razem z oswietleniem na gorze? Pozdr. m.
    Nie ma to najmniejszego znaczenia, robisz tak jak jest Ci wygodniej i tak, aby poszło jak najmniej materiału i nakładu pracy.

    Każdy budynek jest inny, każda instalacja jest inna.
    Trzymanie się na siłę jednego sposobu układania przewodów w budynkach jest trzymaniem się na siłę i niczym więcej.

    Jest wiele sytuacji, w których sufity na parterze nie będą tynkowane, będą tylko podwieszane, bez izolacji cieplnej.
    W takiej sytuacji można większość instalacji puścić górą, podwieszać na wieszakach i schodzić do odbiorników.
    A są sytuacje, gdzie większość instalacji idzie podłogą i wychodzi tam gdzie ma wyjść.

    Stosuj się tylko do zasad prowadzenia przewodów - pion, poziom, żadnych* ukosów na ścianach i będzie OK.
    Minimalizuj ilość kabli na ścianach.
    Mniej będziesz klął jak przewiercisz kabel.
    Mniej będziesz klął jak się te kable pojawią na pomalowanych ścianach.

    * - nie dotyczy to TV/SAT

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Jednak zamiast przelewać z pustego w próżne proponuję wycieczkę:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2156597-0.html
    Wiesz... nie chwaliłbym sią wątkiem, który sam gdzieś założyłem, żeby się z kogoś ponaśmiewać w nadziei zdobycia większego poparcia niż tutaj. Przede wszystkim wstydziłbym się trochę...

    Oprócz "argumentów" gwiazd tego forum w szczególności jako puentę polecam post nr 87.
    A ja polecałbym puentę zawartą w postach: 62, 64 i 70. Tak choć do przemyślenia.

    Ale, ponieważ kol Sintel ma świętą rację, proponuję wrócić do tematu wątku. Po to się wtrąciłem, żeby to własnie zasugerować, tymczasem sam się dałem w ową "kłótnię przekupek" wciągnąć.

    @michalz2x - przez kontakty rozumiesz gniazdka, czy wyłączniki? Jeśli wyłączniki, to moim zdaniem całą instalację oświetleniową wygodniej jest ciągnąć górą, może poza jakimiś szczególnymi sytuacjami, które po prostu same wyjdą w praniu.

    A co do instalacji w peszlach na podłodze - peszel ma stanowić ochronę mechaniczną przewodu, zarówno w trakcie prac, przed jego przykryciem, jak i potem, chroniąc przewód przed przetarciem w wyniku mikroruchów wylewki, absolutnie nie służy on natomiast (w tym zastosowaniu -> peszel pod wylewką) za kanał kablowy umożliwiający wymianę przewodów. A czy mu przykleimy na wierzchu numerek normy, wg której jest on rurką instalacyjną, czy może inny numerek, z którego ma wynikać, że jest to dodatkowa ochrona p/porażeniowa, czy też może co metr nakleimy różowe serduszko - peszlowi to nie sprawi różnicy, naprawdę.
    Rzecz jest prosta: tani peszel zwykle oznacza badziewny peszel, a stosowanie badziewia zwykle się mści. Peszel, zwłaszcza tani, słaby mechanicznie nie zabezpieczony odpowiednio na czas dalszych prac to będzie peszel zniszczony, nie spełniający swego zadania. A peszel zmiażdżony wylewką? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie trochę takiej sytuacji. To by musiał być peszel partacko przyciśnięty styropianem, zamiast weń wcięty jak należy, winna więc byłaby partanina, nie peszel.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #28

    Domyślnie

    Wskazany wątek z innego forum jest wątkiem rozwojowym.
    Jest również następny post (nr 89) o bardzo ciekawej treści, która bardzo wiele wyjaśnia.

    Co do ubolewania admina o rzekomych pyskówkach czy pisaniu nie na temat.
    Dziwi mnie bardzo taka postawa skoro post nr 24 (tego wątku) nie zawiera ani jednego zdania mającego jakąkolwiek zbieżność z tematem. Tylko parcie do kłótni.
    Ale to też widocznie domena tego forum.
    Bierny, mierny, ale wierny.

    Oczekuję odpowiedzi na postawione wcześniej pytania a może również podobnego szkicu zawierającego praktyczne wskazówki w jaki sposób wykorzystać podłogę do prowadzenia instalacji elektrycznej. Oczywiście jakiekolwiek umocowanie prawne bardzo mile widziane. Świadczyć ono będzie tylko o fachowości i rzetelności autora.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 09-02-2012 o 19:54

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Dziwi mnie bardzo taka postawa skoro post nr 24 (tego wątku) nie zawiera ani jednego wyrazu mającego jakąkolwiek zbieżność z tematem.
    Ale to też widocznie domena tego forum.
    Bierny, mierny, ale wierny.
    Post 28 również.
    I wyprzedzając post 29 też
    PS
    Jako mój fan masz już ołtarzyk moim nickiem i świeczką czy raczej masz laleczkę i wbijasz w nią igły? Jeśli to drugie to od razu zaznaczam, że nie działa.
    A jeśli to pierwsze to przynajmniej tłumaczyłoby moje lepsze samopoczucie i kolejną fajną robotę w kraju.
    PS2.
    Nie wiedziałem, że lubisz grzebać w śmieciach. Ten wątek z elektrody był już w śmieciach, ciekawe kiedy tam wróci.

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Oczekuję odpowiedzi na postawione wcześniej pytania a może również podobnego szkicu zawierającego praktyczne wskazówki w jaki sposób wykorzystać podłogę do prowadzenia instalacji elektrycznej. Oczywiście jakiekolwiek umocowanie prawne bardzo mile widziane. Świadczyć ono będzie tylko o fachowości i rzetelności autora.
    Jakimś dziwny trafem przeoczyłeś umocowanie prawne czy też normy na montaż kabla przy pomocy drewnianego kołka, gwoździa i aluminiowej blaszki.
    Przypuszczam, że to drobne przeoczenie naprawisz, co oczywiście będzie świadczyło o twojej fachowości i rzetelności.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 09-02-2012 o 20:07
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Witam
    Ten wątek z elektrody był już w śmieciach, ciekawe kiedy tam wróci.
    Wątek przyszedł do Ciebie
    Ostatnio edytowane przez 15kvmaciej ; 09-02-2012 o 20:35

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Wskazany wątek z innego forum jest wątkiem rozwojowym.
    Jest również następny post (nr 89) o bardzo ciekawej treści, która bardzo wiele wyjaśnia.
    Uważasz, że ten post mówi o mnie?
    Administratorów tu jest sporo, a ja nie przypominam sobie rad udzielanych mi przez retrofooda, więc raczej nie wydaje mi się... A zresztą, jeśli nawet, to ów post ie wyjaśniałby nic ponad osobiste animozje jego autora, nieprawda?

    A jeśli tak bardzo musisz się dowartościowywać złymi opiniami z Elektrody na temat forum muratora, to może dla równowagi wejdź też na grupę dyskusyjną pl.misc.elektronika i tamże poczytaj, co tam sądzą o poziomie Elektrody i tamtejszych specjalistach.

    Oczekuję odpowiedzi na postawione wcześniej pytania
    Zanim zaczniesz "oczekiwać", najpierw sam przedstaw swoje zdanie. Co wg ciebie jest złego w instalacji w peszlach na wylewce i jak wg ciebie powinna taka instalacja wyglądać. Przepisami owszem też fajnie, jeśli zabłyśniesz, skoro je znasz. Od tego zacznij, dopiero potem "oczekuj". To forum WYMIANY DOŚWIADCZEŃ a nie sąd nad cudzymi rozwiązaniami.


    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 10-02-2012 o 10:57
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Oprócz peszli są też inne http://www.ies.sk/PL/PDF2512007/04%2...0Akcesoria.pdf akcesoria

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Oprócz peszli są też inne http://www.ies.sk/PL/PDF2512007/04%2...0Akcesoria.pdf akcesoria
    To ja uprzedzę pytanie kolegi kkas12
    Jak prawidłowo wykorzystać podłogę jako "nośnik" instalacji elektrycznej?

    Oczekuję odpowiedzi na pytania
    -jaką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi przewodu stanowi peszel?
    -czy luźno ułożony peszel umożliwi wymianę przewodów?
    -czy przymocowany peszel umożliwi wymianę przewodów?
    -jak zakwalifikować instalację w peszlu.
    Oczekiwałbym również podobnego szkicu zawierającego praktyczne wskazówki w jaki sposób wykorzystać podłogę do prowadzenia instalacji elektrycznej. Oczywiście jakiekolwiek umocowanie prawne bardzo mile widziane. Świadczyć ono będzie tylko o fachowości i rzetelności autora.
    Liczę, że kolega przybywszy z tak znamienitego forum jak elektroda, podzieli się z nami szaraczkami i mną partaczem swoją wiedzą i doświadczeniem
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 10-02-2012 o 16:49
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Fajna fotka. Mój telefon tak nie potrafi.
    ..Ostatnio byłeś za wykorzystaniem żyły PE do przesyłu prądu fazowego, dziś bardziej papieski od papieża?
    ps, podłoga to nie nośnik, tylko podłoże
    mną partaczem
    usilnie pracujesz na to..

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Fajna fotka. Mój telefon tak nie potrafi.
    ..Ostatnio byłeś za wykorzystaniem żyły PE do przesyłu prądu fazowego, dziś bardziej papieski od papieża?
    ps, podłoga to nie nośnik, tylko podłoże
    A możesz bardziej merytorycznie?
    PS.
    Jak przyszedłeś na to forum w celu pisania podobnych postów, to może sobie daruj.
    PS2.
    A o ile pamiętam na forum elektroda błysnąłeś (we właściwym w tym przypadku dla ciebie wątku "Z Matołkiem przez fora" post 34) wykazując się brakiem elementarnej wiedzy na temat IB/ID.
    PS3
    mną partaczem
    usilnie pracujesz na to..
    Tylko, że ja jakimś cudem nie muszę wyjeżdżać kleić gk i glazury w W.Brytami.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 10-02-2012 o 17:55
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #36

    Domyślnie

    Przecież Wy nawet nie rozumiecie tego co czytacie.
    Jak możecie wymagać bym przedstawił sposoby zachwalające rozwiązanie które usilnie promujecie skoro jestem jego przeciwnikiem?
    To chyba jednak do Was należy udzielenie instrukcji autorowi wątku jak ma to wykonać.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Tak, jestem nieudacznikiem i zdrajcą narodowym . Mieszkam z Rumunami i noszę worki na budowach.
    Mogę wymiatanie Ciebie zacząć od takiego otwarcia, czym mi zaimponujesz?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Przecież Wy nawet nie rozumiecie tego co czytacie.
    Jak możecie wymagać bym przedstawił sposoby zachwalające rozwiązanie które usilnie promujecie skoro jestem jego przeciwnikiem?
    A może moglibyśmy poznać powody dla których jesteś jego przeciwnikiem. Normy, przepisy mile widziane.
    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Tak, jestem nieudacznikiem i zdrajcą narodowym . Mieszkam z Rumunami i noszę worki na budowach.
    Mogę wymiatanie Ciebie zacząć od takiego otwarcia, czym mi zaimponujesz?
    Doczekamy się od was (kolegi 15kvmaciej i kkas12) czegoś bardziej merytorycznego. Na elektrodzie wyśmiewacie się z tego forum między innymi za jałowość postów. Niestety wasze wypowiedzi zaniżają ten poziom i jak podejrzewam mają służyć obniżeniu merytorycznego poziomu dyskusji na tym forum.
    Uwaga jest szczególnie skierowana do kolegi 15kvmaciej. 4 posty wszystkie odnoszące się do mojej skromnej osoby.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 10-02-2012 o 19:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Nie przesadzaj ze skromnością, przecież stać Cię na życie w Polsce. Nie dziadujesz za granicą. Pokażesz coś merytorycznego wreszcie, poza katalogowymi ulotkami i pierdułkami?
    ..mam taką myśl, najlepiej, to ignorować Twoje posty. Robią szum i nikomu nie pomagają. Jeśli przez tydzień nikt Ci nie odpowie, odejdziesz w niepamięć

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    ..mam taką myśl, najlepiej, to ignorować Twoje posty. Robią szum i nikomu nie pomagają. Jeśli przez tydzień nikt Ci nie odpowie, odejdziesz w niepamięć
    A ja mam dla ciebie lepszy pomysł. Nie podoba się to wypi***alaj z powrotem na elektrodę, bo nie ma z ciebie tutaj żadnego pożytku, poza linkiem do katalogu peszli.
    PS.
    Twoje 5 postów na tym forum jest wybitnych i generalnie każdy z nich należy sobie wygrawerować na złotej blaszce i powiesić na ścianie .
    Do d*py z tym, że nie możesz kasować lub edytować moich postów na tym forum. Prawda?

    PS2.
    Może jednak pokażesz innym forumowiczom coś wiecej niż swoją obsesję na moim punkcie, to mogą już znać z elektrody.

    PS3.
    Chyba jednak nie doczekam się od ciebie niczego merytorycznego. Ciekawe jak ktoś z takim poziomem mógł zostać moderatorem na elektrodzie?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 10-02-2012 o 20:27
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony