dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Łazienka z prysznicem prosi o pomoc

    Witam serdecznie.
    Jestem na etapie ostatecznych decyzji co do hydrauliki. W dolnej lazience o wymirach 152*290 planuję uklad jak na rysunkuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka1 dół.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	135996.
    A tak jest w oryginalnym projekcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka dolna.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	135997
    I tu pojawia sie moja prosba do Was wszystkich: jak dokładnie rozplanowac (w cm) uklad sprzetów żeby to fajnie wygladalo. Planuje mianowicie na ściamach (z oknem i na przeciwko drzwi) polozenie gresu o wymiarach 30*60 i jak sobie planuje roztawienie wc, prysznica (bez brodzika) i umywalki to wychodzi mi na tej scianie strasznie duzo cięć tych plytek i nie wiem czy będzie to dobrze wygladało.
    Wstepny mój pomysl:
    - prysznic 90 cm ,
    - potem wystająca na ok 20 cm zabudowa geberita. I tu poja sie watpliwośc na jaką szerokośc? standardowo na 60 cm czy moze na 80cm albo 90 cm i czy pociagnąc ja na wysokośc calej ściany (i wtedy mocowanie szyby do naroznika obudowy)
    - i na przeciwko drzwi miejsce na umywalkę na szafce (tylko czy wtedy blat umywalki od ściany do wystajacej obudowy stelarza wc?)
    Bedę wdzięczna za wszystkie pomysły.

  2. #2

    Domyślnie

    Wczoraj wymyśslilam sobie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka dolna 1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	136152

    -wc centralnie na srodku i obudowa 60 cm
    - wtedy na prysznic i umywalke zostaje po ok 115 cm
    - prysznic 90 cm. Myślałam aby nie zamykac go po calości tylko szyba otwarta ok 90 cm, zostanie na wejście ok 60 cm.

    I co sądzicie? Tylko moje pytanie jak zamontować szybę do płytek, czy nie będzie za mocno chlapało na resztę lazienki, i jak umiescic odpływ tak jak na rysunku czy w pod ścianą z oknem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zastanów się czy na pewno będziesz na parterze potrzebować prysznica. Ten projekt na piętrze ma jeszcze dwie lazienki w których tez jest miejsce na prysznic.
    Łazienka jest droższa w wykończeniu niż np. korytarzyk z dodatkową szafą.

    Ale jak chcesz koniecznie prysznic to tak może być. Z tym, że starczy na umywalkę 80 cm a zostaw nieco więcej miejsca na kibelek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zastanów się czy na pewno będziesz na parterze potrzebować prysznica. Ten projekt na piętrze ma jeszcze dwie lazienki w których tez jest miejsce na prysznic.
    Łazienka jest droższa w wykończeniu niż np. korytarzyk z dodatkową szafą.

    Ale jak chcesz koniecznie prysznic to tak może być. Z tym, że starczy na umywalkę 80 cm a zostaw nieco więcej miejsca na kibelek.
    Tylko, że zrezygnowalismy z łazienki na półpiętrze, wiec dolnąchciałabym mieć z prysznicem.
    Dzięki za zainteresowanie, bo już straciłam nadzieję, że ktoś tu zagląda

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie tez sie Twoj układ podoba

  6. #6

    Domyślnie

    Dziewczyny, a może miałyście u siebie tak, że stelaż wc wkuwano w ścianę. Czy to jest do wykonania i bezpieczne?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam za cienkie ściany na coś takiego.

  8. #8

    Domyślnie

    ja tez nie miałam/nie bede miała tak robione, ale wiem ze jest to robione. Nie jestem jednak specjalista więc ci nie pomoge

  9. #9

    Domyślnie

    Co do wkucia wc. Podobno nie bardzo mozna, więc chyba zostanie tak jak w poście z 12 września. Chyba ze wpadniecie na jakiś fajny pomysl. Może jeszcze przedstawię swój pomysl na wyglad lazienki:
    _ cała sciana z oknem i ta na ktorej będa sanitariaty w szarym gresie 30*60
    ,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040651.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	137313
    - na scianie z drzwiami cegła biała
    - ściana na przeciwko okna - biała farba
    - umywalka na dreninej szafce z szyfladami, zamiast kinkietów dwa zwisy i tu sobie pomyslalam o "lampach zarowkach".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	onemetal1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	137318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony