dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie Gdzie są mostki cieplne

    nie sztuka jest grzać .Sztuką jest grzać to co trzeba.
    Powinny tu znaleźć się zdjęcia i szkice.
    Czasem są to miejsca zaskakujące.
    Np balkony wylewane razem ze stropem .Oczywiście zaizolowane .....od spodu.
    Albo rury od CO i cwu położone pod styropianem parteru.Hydraulikom łatwiej się montuje.
    A okolice fundamentów ,to wylęgarnia mostków
    Zapraszam na polowanie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Bardzo chętnie zamieszczę tu trochę mostków termicznych zrobionych kamerą termowizyjną. Na razie jednak cały czas jest za ciepło aby pobawić się kamerą bo jest za mała różnica temperatur i nie wyglądają one zbytnio widowiskowo
    Na początek, brak ocieplenia fundamentów lub niedokładne wykonanie ocieplenia wygląda na kamerze tak jakby ziemie w tym miejscu dookoła była gorąca Drugi temat to wykusze, od wnętrza i z zewnątrz.
    Narożniki fundamentów różniej wyglądają gorzej, głównie od środka.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam balkon nad wykuszem salonu i to niestety jeden poważny mostek. W tej chwili od góry pokryję go 12cm styropianem i wylewka.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    Ja mam balkon nad wykuszem salonu i to niestety jeden poważny mostek.
    Ja mam 2 balkony. Oba ociepliłem ze wszystkich stron styro 5-ką na 0.5 m od ściany, są nieco grubawe, ale jest ok. Polecam taki sposób na balkony.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #5

    Domyślnie

    Mam też kominy wentylacyjne, ale będę niepotrzebne kanały zapychał na strychu, aby z wnętrza domu ciepło nimi nie uciekało. Kanały poniżej strychu wykorzystam do rozprowadzenia WM do pomieszczeń. Balkon będzie 15cm ocieplony z boku zgodnie z ociepleniem całego domu.
    Ostatnio edytowane przez ferrit ; 22-01-2012 o 12:55

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    Mam też kominy wentylacyjne, ale będę niepotrzebne kanały zapychał na strychu, aby z wnętrza domu ciepło nimi nie uciekało. Kanały poniżej strychu wykorzystam do rozprowadzenia WM do pomieszczeń. Balkon będzie 15cm ocieplony z boku zgodnie z ociepleniem całego domu.
    jak namówisz ciepło żeby uciekało bokiem ,a nie w duł i góre

  7. #7

    Domyślnie

    Porozmawia i przekona , liczy się siła persfazji.

  8. #8

    Domyślnie

    Każde naroże ściany jest mostkiem cieplnym(Większa powierzchnia ucieczki ciepła niż powierzchnia grzania). Szkoda że architekci o tym zapominają.

  9. #9

    Domyślnie

    Stwierdziłem u siebie listwę startową do styropianu wykonaną z aluminium ok 0,5 mm. Znajduje się ona pomiędzy styropianem idącym w górę - grubszy i w dół cieńszym piwnica. Wychodzi mi, że przeniaknie ciepła przez przegrodę aluminiową 0,5 mm długości kilku centymetrów na długości 40 m to może być parę (kilka) kWh energii dziennie. Swoją drogą po co daje się takie listwy - ktoś mi mówił, że to ochrona przed gryzoniami ????

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProMyst Zobacz post
    Każde naroże ściany jest mostkiem cieplnym(Większa powierzchnia ucieczki ciepła niż powierzchnia grzania). Szkoda że architekci o tym zapominają.
    Architekci to wiedzą ,ale nikt nie chce okrągłego domu

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    A jak macie ocieplone wnęki okienne .Fachowcy mówią 2 cm styro wystarczy .
    A ja zakryłem futrynę na równo -7 cm .Śmieli się -- chyba z poprzedników.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Architekci to wiedzą ,ale nikt nie chce okrągłego domu
    Nie widać tego po pseudo nowoczesnych "kańciachach"

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Ja wśród wielu byków mam dwa potężne: 5 metrów bieżących styku płyty betonowej tarasu z wieńcem/stropem nad piwnicą. Wylewane to było za jednym zamachem, bez żadnej dylatacji. To samo schody wejściowe z portykiem - jakieś 3 mb. Piękne radiatory. Teraz bez zastanowienia zrobiłbym taras i schody jako osobne konstrukcje oddzielone od wieńca min.10 cm styro. Mniejsze byki: niepotrzebnie pocieniona z 10 do 5 cm warstwa styropianu ścian piwnicy pod płytkami cokołu - to co wystaje nad ziemię. Pod ziemią jest więcej - 10 cm. Kolejny - krokwie poddasza nadbite deskami wyrównującymi i do tego przybita boazeria. Mogłem zrobić profile podwieszane, a tak każda krokiew+deska to piękny mostek, mimo, że w dachu jest rozsądne 25 cm wełny. Kolejny - brak izolacji wokół ram okien od wewnątrz - tylko pianka i płyta GK przykręcona do łat (dom szkieletowy drewniany). Parapety wewnętrzne - tu też mogło być lepiej. Są marmurowe i nieszczególnie dobrze odizolowane. Można zimą piwo na nich chłodzić Piszę, żeby ustrzec innych.

  14. #14

    Domyślnie

    Inny przykład. Paroizolacja układana na zakład nawet pow. 20 cm, to stwierdziłem, że nie ma potrzeby kleić (a taśma do dzisiaj mi się wala po chałupie). Przezornie folię wywinąłem na ściany, żeby zachować ciągłość i obcinałem po szpachlowaniu. Ale kto by tam kleił do siany ? Kolejny błąd! Do dzisiaj pamiętam jak szpachlowaliśmy z kolegą sufity, a z łazienki dobiegł odgłos trzepotania flagi na wietrze. Co u licha? Zaglądamy, a tam folią na styku sufitu i ściany tak telepie, że mało nie wyrwie płyty gk . Nie wiem ile tam ucieka gigadżulków, ale na pewno trza było to pokleić!

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Mam stalową murłatę zatopioną w wieńcu i na tym opiera się więźba. Część zewnątrzna około metra jeszcze nie ocieplona Tak wygląda narożnik wewnątrz w miejscu gdzie jest murłata.
    [IMG][/IMG]
    tutaj murłata z wieńcem
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    U mnie fachowcy porobili piękne dziury w paraizolacji na poddaszu(niby na oprawy oświetleniowe).Pozaklejałem jak mogłem lecz nie wszędzie był dostęp.
    Druga rzecz : kołkowanie styropianu ,szkoda że dałem się namówić.Po wilgotnym dniu i mrozie w nocy widać na tynku nie zamarznięte kółeczka(w miejscu kołkowania).
    Trzecia rzecz:Jeśli dom jest na otwartym terenie dałbym deskowanie zamiast membrany.Część poddasza nad garażem zakleiłem łączenia membran taśmą do naprawy i jest o wiele lepiej(zrobiłem od zachodu a gdy wiało z północy było czuć różnicę więc tam trzeba też zakleić).
    Potwierdzam zimniejsze narożniki na poddaszu.
    Dom z poddaszem użytkowym Sindbad 2G 138m2 powierzchni użytkowej.Sama podłogówka 186m2+piwnica i garaż (nie ogrzewany). Sciany silka24cm+20cm styro(0,039).Poddasze 28cm welny(0,033).
    PC8kW tymi rencami DZ spiralne PE40 3x170m glina lekko wilgotna
    Recuperator tymi rencami + GWC rurowy
    Zużycie energii elektrycznej na CO i CWU Październik 2014 108kWh,Listopad 2014 375kWh,Grudzień 2014 637kWh,Styczeń 2015 677kWh,Luty 2015 640kWh,Marzec 2015 430kWh ,Kwiecień2015 210kWh

  17. #17

    Angry



    Uploaded with ImageShack.us

    świeży śnieżek na dachy, listopad 2010 - i mój most termiczny!!!

    Uploaded with ImageShack.us
    i z drugiej strony
    Ostatnio edytowane przez JK102 ; 25-01-2012 o 19:49
    Dom 200 m2 po podłodze, 180 m2 pow.użytkowej, garaż nieogrzewany w bryle domu, ściany 20 cm styropian, dach wełna 25 cm, okna -U- 0,6 reku+GWC. Pc NIBE 12 kW, dz pionowe 200 mb, wszędzie podłogówka.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Po wizycie forumowicza xmsg mam do zlikwidowania pare mostków...

    link do zdjęć (chyba forumowe dodawanie zdjęć nie działa)
    klik

    Na zewnątrz 20 grafitu, porotherm 30cm + karton gips
    Nie kojarzę ile może wynosić przerwa pomiędzy kartongipsem a porothermem - sądze ze 3-4 cm - max

    Czym wypełnić tą lukę by zniwelować mostek? Styropian na zewnątrz klejony był obwodowo i dodatkowo pianowany.

    Myslałem o celulozie... piance rozprężnej w puszkach?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Architekci to wiedzą ,ale nikt nie chce okrągłego domu
    Śmiej się śmiej, ale widziałem taki dom. Zamieszkały , na jednej wsi
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Po wizycie forumowicza xmsg mam do zlikwidowania pare mostków...

    link do zdjęć (chyba forumowe dodawanie zdjęć nie działa)
    klik

    Na zewnątrz 20 grafitu, porotherm 30cm + karton gips
    Nie kojarzę ile może wynosić przerwa pomiędzy kartongipsem a porothermem - sądze ze 3-4 cm - max

    Czym wypełnić tą lukę by zniwelować mostek? Styropian na zewnątrz klejony był obwodowo i dodatkowo pianowany.

    Myslałem o celulozie... piance rozprężnej w puszkach?
    No dobra, ale najzimniejszym punktem nie jest tutaj ściana ? Chyba za od podłogi masz kartongips ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony