dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 190
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 3794
  1. #2741
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    st81

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    szyk
    Kod pocztowy
    34-620
    Posty
    33

    Domyślnie

    moje wymiary sa takie
    dzięki za pomoc mtedeuszu

  2. #2742
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    st81

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    szyk
    Kod pocztowy
    34-620
    Posty
    33

    Domyślnie

    Czyli ten skos ma sie zaczynac 4 cm tak jakby od polowy tej dyszy . tsk? A jaka wys tego skosa moglbys jeszcze podac?

  3. #2743
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    to dopiero ekonomia , poczytajcie
    http://nettg.pl/news/141140/khw-domo...-energetycznym

  4. #2744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, no, no to by, było dobre
    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    mastnacek, jak tam sprawuje się u26 po tuningu ???
    Pozdrawiam.

  5. #2745
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    a może jednak palniki wirowe, mam kocioł warmet ceramik 200 18kW, paskudna konstrukcja bez oddzielnych wlotów PW. Po pół roku walki z tym złomem zastosowałem bardzo prosty podwójny palnik wirowy zrobiony z rur fi90 i o dziwo pracuje on już miesiąc bez żadnych problemów.Zalety to bardzo łatwy proces produkcji wystarczy szlifierka kątowa i godzinka czasu, możliwość regulacji mocy poprzez obrót podnośników, możliwość zamknięcia jednego z palników i ograniczenia mocy o połowę , stabilna praca na bardzo małych mocach oraz zadziwiająca czystość spalania nawet przy rozpalaniu brak dymu z komina, jak będę miał chwilę to wrzucę zdjęcia i może jakiś filmik z pracy palników.

  6. #2746
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kokos0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dociepleniabudynkow.com
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadi321 Zobacz post
    a może jednak palniki wirowe, mam kocioł warmet ceramik 200 18kW, paskudna konstrukcja bez oddzielnych wlotów PW. Po pół roku walki z tym złomem zastosowałem bardzo prosty podwójny palnik wirowy zrobiony z rur fi90 i o dziwo pracuje on już miesiąc bez żadnych problemów.Zalety to bardzo łatwy proces produkcji wystarczy szlifierka kątowa i godzinka czasu, możliwość regulacji mocy poprzez obrót podnośników, możliwość zamknięcia jednego z palników i ograniczenia mocy o połowę , stabilna praca na bardzo małych mocach oraz zadziwiająca czystość spalania nawet przy rozpalaniu brak dymu z komina, jak będę miał chwilę to wrzucę zdjęcia i może jakiś filmik z pracy palników.
    No to czekam niecierpliwie.
    Reklama jest płatna na FM

  7. #2747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witam
    na razie film z pracy palnika ok 2 godziny po rozpaleniu , może nie jest to super jakość ale coś widać
    https://www.youtube.com/watch?v=_FKCSjlPlug
    to co widać na ściankach palnika to pozostałości farby którą była pomalowana rura ,o dziwo nie chce odpaść sama a mnie nie chce się tego czyścić
    no to obiecane zdjecia
    palnik do którego inspiracją był piec rakietowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_173715.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	382633   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_173830.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	382634   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_174137.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	382635   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_174444.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	382636   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_174454.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	382637  

    Ostatnio edytowane przez dadi321 ; 01-03-2017 o 17:30

  8. #2748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Chcesz odzyskać ciepło spalin proponuje rurę solarna ze stali 316 daje radę ja stosuje ja do PW

  9. #2749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dadi321

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    sosnowiec
    Posty
    102

    Domyślnie

    Zgadza się i taką rurą fi 25 doprowadzam PW bezposrednio od gory palnika , a wczesniej przez rok pracowala jako KPW w gorniaku .Oprocz przydymienia nic jej nie jest

  10. #2750
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam,
    Cytat Napisał mtdeusz
    W DS rozpalanie się całego zasypu powoduje podawanie powietrza z góry i z dołu.
    Jak będziemy podawać powietrze główne tylko przez zasyp to nie będzie się on rozpalał w całości.
    Jeżeli zastosowałbym rurę Wezyra, to tez będzie się rozpalać cały zasyp, czy już nie?
    Pozdrawiam.

  11. #2751
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Jeżeli zastosowałbym rurę Wezyra, to tez będzie się rozpalać cały zasyp, czy już nie?
    Nie będzie się rozpalał, pod warunkiem, że drzwiczki zasypowe będą zamknięte. Dla procesu spalania nie ma ona znaczenia.

  12. #2752
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Denz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy przyczyną dymienia z komina może być za mała dysza palnika?

  13. #2753
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Tak

  14. #2754

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy ktoś z was próbował wykonać komory wirowe palnika w formie stożków? Np. podstawa 110mm, ujście 80mm, wysokość 80mm może takie coś działałoby jak taka stara wirówka do suszenia prania, spychając ciężkie frakcje gazów na dół przy ruchu wirowym gazów w stożku.

  15. #2755
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    temat dla mnie się kroi , robię formę do wylania płyt , będzie przerabiany piec defro górniak na dolniaka , powiedzcie mi czy w tym palniku muszą być jakieś otworki do dopalania gazów czy wystarczy zrobić takie odlewy i otworem na palnik 20x8 cm , jestem w trakcie majstrowania tej formy i znów wyczytałem o jakichś otworkach na powietrze dopalające , robić ? czy nie a jak robić to jak to miało by wyglądać , nie mam dolniaka do wglądu i nigdy nie widziałem
    płyty będą odlewane z górkal 70 zmieszany z kurundem

  16. #2756
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tutunek Dikij Petjia o tym pisał,to nie będzie działać ponieważ najcieższe frakcje bardzo łatwo wylatują wtedy z palnika.
    Berthold61 podaj wymiary paleniska,może zrobimy jakiś piekielny reaktor jak u mnie.Gdzie kupiłeś korund.Przydały by mi się cegły korundowe.
    Denz jak będzie za duże palenisko do dyszy to będzie wywalało dym na kotłownię przy dokładaniu oraz będzie zrywało płomień=dym z komina.

    Mój piekielny reaktor.
    https://www.youtube.com/watch?v=EYqdjgl0xLI
    Płomień ma kolor biało fiolotowo-żółtawy,ale po otwarciu wyczystki ciąg zanika i płomień zaczyna wyłazić z komory spalania.
    Dolna warstwa żaru przedmuchiwana od spodu i od strony rusztu pionowego,od spodu się za popieli to PG leci od strony rusztu pionowego.
    PW za dyszą.
    Załącznik 383224
    Wilgotne paliwo nie stanowi problemu i grzeje jak szalone.
    Paliwo zgazowywuje się od ciepła z komory spalania oraz od ciepła z żaru.

    Do palnika wirowego musi być szeroki kanał kowalencyjny nad palnikiem aby był szybki przepływ gazów przez palnik bo inaczej sadza.
    A sadza powstaje w wyniku nadmiaru powietrza.

    offtopic
    Co za barany ognicha kopcicha teraz będą robić i kopcić ale na szczęście Policjanci zwęszyli w tym możliwość załatania dziury w gminnym budrzecie.
    wysokość komory załadowczej to ok 43 cm szerokość 30 cm głębokości nie mogę teraz zmierzyć bo się pali ale węgla wchodzi 40kg więc można poszaleć
    tu jest przekrój mojego kotła http://piece-kotly.eu/dlaczego-w-pie...epuja-wybuchy/
    kurund zamawiam na allegro jest tani górkal 70 też bo szukanie na miejscu hm
    dodam że kocioł 20kw ale dociepliłem dom i teraz 10kw może być za duży
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 07-03-2017 o 18:10

  17. #2757
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No trochę mnie ta półka niepokoi ale albo zrobię jedną płytę w całości tak jak by L -ka z góry albo z 4 części tył, góra i boki które przytrzymają górę
    cegieł kurundowych nie mam ale kurund sypki i wymieszany z górkalem powinno to wytrzymać 1500 st
    http://allegro.pl/piasek-korund-scie...185744869.html
    tam u góry chyba aż takiej tmp nie ma bo jest styk blachy z wodą tak myślę więc dobrze że się da

  18. #2758
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Masz większe doświadczenie to powiedz mi ile tak z grubsza ma mieć otwór palnika , czy szer 20 cm i wys 8cm jest ok , wiesz chodzi mi o to aby ten kocioł jakoś okiełznać bo on ma dużą powierzchnię wymiany 2,6m2 , teraz jest za duży ale jakoś panuję nad nim i jest oszczędny ale chciałbym aby zrobić go tak jak by 10kw ,
    nad tą komorą dopalającą też myślałem i najpierw nie chciałem tam nic dawać ale jak czytam to wychodzi że bardzo dobrze jest tam dać szamot i ok zrobi się ale ile ta szczelina miedzy szamotem a tą moją płytą musi mieć minimum , czy 3 cm to za mało ? 5 też dało by radę zrobić no wiadomo musi tam szaleć ale ile to jest te minimum

  19. #2759
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    tylko węgiel czasem trochę opon to już wiadomo że otwór musi być mniejszy coś 15cm szer 5 wysoki (chyba odleję dwie wersje z różnymi otworami) ok a z tyłu jak mówisz że 5 wystarczy to dobrze bo fajnie się wyrobię bo ruszt ruchomy jest coś ok 15cm od tylnej ścianki , dzięki , tymi otworkami do dopalania spalin nie bedę zaprzątał się głowy na początek , może kiedyś ale najpierw aby się nacieszyć

  20. #2760
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem wszystkiego tylko coś tam gdzieś wyczytałem że robią takie dziurki z dołu palnika ale dokładnie nie wiem o co chodzi , nigdy dolniaka nie widziałem ,

Strona 138 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony