dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 178 z 190
Pokaż wyniki od 3.541 do 3.560 z 3794
  1. #3541
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To wstaw sobie inne ogrzewanie.
    Masz rację mtdeusz pozakręcam zawory kupię piec i węgiel będę kopcił z komina będzie ciepło przyjemnie i na dodatek będę płacił zajebiste kary za niewywiązanie się z umowy.PO TO TUTAJ PISZĘ O JAKĄŚ DOBRĄ POMOCNĄ RADĘ I WIEDZĘ a nie po to żeby przeczytać pierdoły , bez urazy mtdeusz ale z tego co wnioskuję to jesteś młodym człowiekiem a ja nie piszę sobie to dla jaj i z braku czasu czy z nudów ,dobra dzięki za Twoją cenną radę nara.

  2. #3542
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czy masz Edo jakiś limit ile tego ciepła weźmiesz ?
    Bogusław nie mam żadnego limitu mogę ustawić przepływ nawet na 1200 litrów na godzinę ale wtedy zapłacę jeszcze więcej ,już sam tam próbowałem coś podregulować na zaworach na membranie zmniejszyłem przepływ na plus minus 530 , 550 i nie wiem co dalej ,dziękuję Ci za pytania i interesowność.

  3. #3543
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jak nie weźmiesz ciepła, to też płacisz ?

  4. #3544
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edo67 Zobacz post
    PO TO TUTAJ PISZĘ O JAKĄŚ DOBRĄ POMOCNĄ RADĘ I WIEDZĘ
    Może jakbyś zapytał w wątku, który nie jest o paliwach stałych to szybciej dostałbyś jakieś informacje? Chociaż ciepło sieciowe nie jest popularne, bo jest drogie. Więc marne szanse, żeby ktoś miał doświadczenia. To znaczy sama kWh jeszcze wychodzi w miarę (u Ciebie 25gr/kWh). Ale przez opłaty stałe i serwis robi się nieopłacalnie.
    Z ustawieniami wiele nie powalczysz - tu nie ma sprawności, bo płacisz już za samą energię. Więc jedyne co, to walka ze zużyciem ciepła przez dom.

  5. #3545
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jak nie weźmiesz ciepła, to też płacisz ?
    W lato płacę za ciepłą wodę plus miesięczny abonament 260 zeta i to mnie wtedy kosztuje 300 zł tak to można żyć a słyszałem od montera że jeden gościu ma też meibesa i dom 200 metrów kwadratowych i płaci 8 stówek miesięcznie nie wiem czy mnie wkręcał czy mówił prawdę bo nie chciał powiedzieć gdzie mieszka ten facet

  6. #3546
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Może jakbyś zapytał w wątku, który nie jest o paliwach stałych to szybciej dostałbyś jakieś informacje? Chociaż ciepło sieciowe nie jest popularne, bo jest drogie. Więc marne szanse, żeby ktoś miał doświadczenia. To znaczy sama kWh jeszcze wychodzi w miarę (u Ciebie 25gr/kWh). Ale przez opłaty stałe i serwis robi się nieopłacalnie.
    Z ustawieniami wiele nie powalczysz - tu nie ma sprawności, bo płacisz już za samą energię. Więc jedyne co, to walka ze zużyciem ciepła przez dom.
    Dziękuję Kaizen za dobre słowo wdupcyłem się w gówno aż po same uszy ale tak już jest że człowiek uczy się na błędach przez całe życie pozdro.

  7. #3547
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Czyli Edo możesz płacić abonament i brać ciepłą wodę a ogrzewać się węglem po przeróbce ?

  8. #3548
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czyli Edo możesz płacić abonament i brać ciepłą wodę a ogrzewać się węglem po przeróbce ?
    Bogusław nie brałem takiej opcji pod uwagę ale dobry pomysł nie wiem sądzę że takie coś mogłoby być lecz z drugiej strony musiałbym znowu kupować piec i węgiel i wziąć kogoś do przeróbki tego co się wiąże z niemałym wydatkiem widzisz sam tak źle tak nie dobrze zdupcyłem sprawę myślałem że sobie polepszy y ale się myliłem i teraz ponoszę tego konsekwencje cóż samo życie, dzięki za wsparcie Bogusław.

  9. #3549
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czyli Edo możesz płacić abonament i brać ciepłą wodę a ogrzewać się węglem po przeróbce ?
    To nie ma sensu, jak i tak będzie płacił 260zł abonamentu. Trzeba by wyprodukować kWh z węgla taniej, niż z sieci - czyli poniżej 25gr. Uwzględniając koszty kominiarza, amortyzacji, szuflowania i inne. Nawet, jak uda się (co jest wątpliwe) to do zaoszczędzenia grosze niewarte zachodu i brudu. Co innego, jak da się całkiem zrezygnować z sieci i nie płacić abonamentu - wtedy kocioł nabiera sensu.

  10. #3550
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie ma sensu, jak i tak będzie płacił 260zł abonamentu. Trzeba by wyprodukować kWh z węgla taniej, niż z sieci - czyli poniżej 25gr. Uwzględniając koszty kominiarza, amortyzacji, szuflowania i inne. Nawet, jak uda się (co jest wątpliwe) to do zaoszczędzenia grosze niewarte zachodu i brudu. Co innego, jak da się całkiem zrezygnować z sieci i nie płacić abonamentu - wtedy kocioł nabiera sensu.
    No masz całkowitą rację Kaizen mądrze myślisz bravo, chyba zamkniemy ten temat bo nie ma sensu go ciągnąć dłużej DZIĘKUJĘ BARDZO WSZYSTKIM ZA RADY POMOC ORAZ WSPARCIE TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO nie zróbcie takiego błędu jak ja POZDRO DLA WSZYSTKICH.

  11. #3551
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edo67 Zobacz post
    Bogusław nie brałem takiej ...
    Ludzie jak mają bojler grzejący wodę prądem, to płacą miesięcznie za taką imprezę do 300 zł.
    Tak przynajmniej było, ponieważ podpytywałem tego typu użytkowników.
    Jesteś na równi z nimi a nawet lepiej, bo nie musisz mieć własnego bojlera
    Co do powrotu do węgla, to jak się dobrze rozejrzysz na pewno wykombinujesz powoli wyjście.
    Może nawet wstąpisz z czasem do KLUBU DOMOWYCH KONSTRUKTORÓW

  12. #3552
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Po co kominiarz?
    Serio pytasz? Bo Prawo Budowlane tego wymaga.
    Art. 62. 1. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:
    1) okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:
    [...]
    c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych);

  13. #3553
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No bo do mnie nigdy nie przychodził.
    Bo to nie jego obowiązek przyjść, tylko właściciela lub zarządcy sprowadzić i zlecić badanie. Podobnie elektryka masz obowiązek ściągać (tyle, że co pięć lat zazwyczaj).

  14. #3554
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edo67 Zobacz post
    ...nie brałem takiej ...
    Piec + zbiornik 600l.
    Jak chcesz leżeć wentylem do góry, czy wyjeżdżasz , to grzejesz zbiornik "siecią"
    a ze zbiornika wiadomo - na kaloryfery itp.
    Do zbiornika dołączasz grzanie SŁOŃCEM i chwalisz to Słońce przez sezon od wiosny do jesieni.
    Dlatego wężownica ciepłej wody użytkowej też ma być w tym zbiorniku, bo 5 lat szybko minie

  15. #3555
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bogusław czego mi ta duża cegła pękła furia jedna pękła na pół skoro była luźno.

  16. #3556
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Piec + zbiornik 600l.
    Jak chcesz leżeć wentylem do góry, czy wyjeżdżasz , to grzejesz zbiornik "siecią"
    a ze zbiornika wiadomo - na kaloryfery itp.
    Do zbiornika dołączasz grzanie SŁOŃCEM i chwalisz to Słońce przez sezon od wiosny do jesieni.
    Dlatego wężownica ciepłej wody użytkowej też ma być w tym zbiorniku, bo 5 lat szybko minie
    Dzięki Bogusław ale nie stać mnie teraz na takie nowe inwestycje plus wszystkie opłaty i do tego jeszcze to ogrzewanie, dzięki za pamięć

  17. #3557
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jak kupić to wszystko, to jest sporo kasy.
    Zbiornik taki można wyhaczyć za 200 zł , imadło dawne hydraulika 40 zł, NOWA gwintownica z Chin - 80 zł.
    U nas wierzą w rurki miedziane a Niemiec dalej skręca z ocynku i czarnej rury jak chce żeby było trwałe.
    Trzeba się tylko trochę podszkolić.
    Jak zaczynałem 10 lat temu, to wszyscy się pukali w czółko.
    Teraz mam ciepło za grosze

  18. #3558
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bogusław nawijaj mi tutaj dlaczego szamot pęka pomimo tego, że ma dylatację?

  19. #3559
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Bo w te miejsce powinien iść o zawartości Al2O3 60%.
    Chodzi o taką co się nie boi SZOKU

  20. #3560
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Szoku termicznego czy jakiego szoku?
    Od zimnego opału dostaje szoku?

Strona 178 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony