dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 190
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 3794
  1. #1421

    Domyślnie

    ... tak bez konsultacji? Zamiast rurki Wezyra, proponuję ceownik "lany", "ciągniony" również Wezyra. Trudniej przepalić, łatwiej czyścić poza tym niczym się nie różni bo otwartą stroną powinien przylegać do ściany przegrody.
    Nie mogę wyjść ze zdumienia, że kurz zbierający się z odpopielania i spalania właściwego jest taki be. Rozumiem smoła, w każdym miejscu i z każdego powodu....
    Ostatnio edytowane przez definicjusz ; 11-03-2013 o 17:02

  2. #1422

    Domyślnie

    @Jackbelfer

    W jaki sposób przyczepiłeś tą rurkę?
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  3. #1423

    Domyślnie

    Zaklinowałem ją w rogu kotła. To tylko tak na razie. Nie mam pod ręką niczego większego. Moja stara "Wezyrka" gdzieś mi w piwnicy zginęła.
    Ta malutko wciąga, ale jednak widać, że tyle u góry smoły nie ma.

    Palę teraz drobnym sortymentem (jest w tym nawet 20-25 % miału) i powietrze podawane nad zasyp nie radzi sobie z przeciśnięciem się przez tą warstwę.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  4. #1424

    Domyślnie

    Według propozycji Def- wstawiony ceownik.
    Co prawda to tylko profil od podwieszania sufitów, ale na 1 dzień wystarczy.
    U nas mroźna noc ma być- ok 8-9 minus.
    Zarzuciłem- idę spać
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  5. #1425

    Domyślnie

    @Jacku, jakie masz wnioski z założenia efektywniejszej wewnętrznej wentylacji ? Efektywniejszej, bo większy przekrój (reszta bez zmian w odniesieniu do działania rury Wezyra ).

  6. #1426

    Domyślnie

    Cóż.... Duży mróz nocą i 20 kg znika w 12 godzin.
    Trudno z tego wyciągać jakiekolwiek wnioski. To przecież czysta partyzantka
    Profil przepalił się po 2 dniach.

    Ważne jest jednak to, że przez 12 godzin nie muszę schodzić do kotła- pali się na małej mocy. Rano tylko przerusztuję i narzucę.

    Mnie ciekawi, jak wygląda palenie DOŁEM, ale z węglem typu 33- czyli koksującym.

    W przeciągu 4 miesięcy kupiłem 3 razy węgiel. Zawsze z tego samego składu.
    Zawsze ta sama gradacja i typ.

    I kupiłem 3 razy....INNE węgle. Boję się z tego powodu wyciągć jakieś wnioski.

    Testy to już kolejny sezon- po worku, ale nie ze skladywegla.pl
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  7. #1427

    Domyślnie

    W tym roku pierwszy i ostatni raz kupiłem węgiel orzech I ze skladywegla.pl. Nie wiem skąd ten węgiel pochodzi, ale wygląda jakby był wymieszany, poza tym ilość popiołu jest przerażająca.
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  8. #1428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Posłuchalem kolegi i kupiłem przyczepkę wegla ze składu jakiejś spółki katowickiej.Nie wiem konkretnie z jakiej kopalni,wiem że z okręgu katowickiego.Troche droższy od tego co miałem w lokalnych składach ale kalorycznośc i pozostałośc po spaleniu węgla katowickiego to jak na razie dla mnie mistrzostwo świata.Teraz czekam do lata aż wszystko na składzie ładnie wyschnie i mam zamiar pojechac osobiście i załadować sobie łopatką to co chcę.Ostatnio też załadowalem sobie te grubsze frakcje groszka i nie żałowałem machania łopatą,bo ładowarka wsypała by sporo miału który był zmieszany razem z tym groszkiem.

  9. #1429
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    13-12-2011 11:47
    Dzisiejszej nocy miałem 14 godzin z 20 kg węgla nie najlepszego sortu, ale muszę to jeszcze dzisiaj potwierdzić. Palę już jednak znowu z innym palnikiem, większym zasypem więc ten wynik miarodajny nie będzie, ale zanotowałem w jakich warunkach paliłem. Pożyjemy, zobaczymy
    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    15-03-2013 23:49
    Cóż.... Duży mróz nocą i 20 kg znika w 12 godzin.
    Trudno z tego wyciągać jakiekolwiek wnioski. To przecież czysta partyzantka (...)
    Hm, jack, nie chciałbym cię dołować, ale czy te wszystkie udoskonalenia są współmierne do efektów w spalaniu?...
    Piszę to, bo sam ostatnio prawie zamieszkałem w kotłowni, a efekty nie są adekwatne do poświęconego czasu..
    Oczywiście nie żałuję tego czasu, bo lubię majsterkować . Efekty, miejmy nadzieję przyjdą z czasem;]

  10. #1430

    Domyślnie

    Wychodzi na to że nie wszystkie przeróbki jacbelfa zmniejszają ilość spalonego opału, ekologię może i ma ale ekonomia na bakier.

  11. #1431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz24 Zobacz post
    Wychodzi na to że nie wszystkie przeróbki jacbelfa zmniejszają ilość spalonego opału, ekologię może i ma ale ekonomia na bakier.
    Niekiedy ilośc spalonego opału pozostaje niezmienna jednak ilość ciepła uzyskana z tego spalania okazuje sie większa,tylko nie zawsze dostrzegamy że w pokoju mamy cieplej.U siebie tymczasowo stosuje identyczny układ jak u kolegi jacbelfer i jestem zadowolony z uzyskanej ekonomii i ekologii.

  12. #1432

    Domyślnie

    Tom1000k
    To siedzenie w piwnicy po jakimś czasie staje się pasją. Też tego czasu nie wspominam źle.
    Mogę chyba napisać, ze wspominam go bardzo dobrze ! Lubię majsterkować.

    Podawanie danych o spalaniu to nie tak....
    Inne były temperatury w tych miesiącach, inny węgiel.

    Paląc od góry spędzałem masę czasu na wpatrywaniu się w KPW. Nie był to czas, którego żałuję !


    Podsumowując ten sezon (który kurdę trwa) spalę pewnie z 25-30 % mniej opału jak w zeszłym roku.
    Ale tu znowu nie da się porównać, bo inny opał...

    Na moją wyobraźnie działa 1 fakt. DYM. Ja ten dym spalam.

    Mogę to porównać kosztowo. Kocioł mam z sąsiadką (która kompletnie nie interesuje się tym co i jak spalam.). Dla niej ma być ciepło.
    W tym sezonie nie przeciągam temperatury, utrzymuję stałą i pieniążków sąsiadka przynosi mało. Nie może wyjść z podziwu, że tak mało kosztuje, a jest tak stabilnie.

    Starzy ludzi liczą każdy grosz...

    Wracając do wtórnego obiegu powietrza (Definicjusz).
    Super sprawa (przy moim małym przekroju rurki) w czasie dodatnich temperatur. Dłuuuugo się pali.
    Jak mam w nocy mróz- zamykam. Powietrze idzie tylko dołem. Kocioł musi chodzić na większej mocy.

    Tzw fakt autentyczny

    Wygasiłem dzisiaj kocioł. Wyczyściłem i rozpaliłem.
    Po rozpaleniu pozamykałem i poszedłem do góry.
    Po 10 minutach grzejniki ani drgną. Syn wychodził na dwór, więc poprosiłem, aby spojrzał na komin. Pokazał kciuk na dół- nie ma dymu. Nie pali się.

    Pewnie za szybko pozamykałem. Kiedy schodziłem na dół, aby rozpalić od nowa, już na schodach usłyszałem, że jest OK. Włączyła się pompka.
    Wniosek jest prosty. Po kilku minutach od rozpalenia już się nie dymi. Tak jest już do końca. Nie ma żadnych faz przysypiania kotła w których cokolwiek zadymi.

    W przyszłym sezonie poszaleję z dobrymi węglami.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #1433

    Domyślnie

    @jacbelfer

    Nadal masz tą rurkę wezyra? Jeżeli tak to czy jakoś znaczącą poprawia spalanie gazów? Pytam, bo mam możliwość podania PW nad zasyp, ale nie mam możliwości montażu takiej rurki.
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  14. #1434

    Domyślnie

    H3nio
    Bez rurki.

    Rurkę nad zasyp, ale z rozgrzanym powietrzem- spróbuj.
    Nigdy nie wiadomo jak to wypali. Węgiel, kocioł ...

    Kiedy jest duży mróz- teraz mam -10 to muszę całe powietrze przeciągać przez ruszta. Daje większą temperaturę, ale niestety wiesza się opał i trzeba co kilka godzin zejść.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  15. #1435

    Domyślnie

    Spróbuje, ale raczej w przyszłym sezonie. Ostatnio zmniejszyłem powierzchnie rusztu cegłą szamotową (foto poniżej) tak jak radziłeś, niestety efektów brak. Trochę mnie już to irytuje, pomimo tego, że dymu jest naprawdę niewiele, bo biały dymek występuje tylko na "postojach" (klapka uchylona) to nie ma żadnej poprawy jeżeli chodzi o stałopalność.

    Właśnie nabyłem na próbę trochę orzecha II z Wesołej, zawsze paliłem orzechem I nie wiadomo skąd, w związku z tym ciekaw jestem rezultatów.

    Dym z komina (klapka uchylona)
    http://tinypic.com/player.php?v=n3u1yv&s=6

    Ostatnio edytowane przez H3nio ; 22-03-2013 o 22:37
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  16. #1436
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    richu2

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!!!!
    Bardzo chciał bym podziękować wszystkim piszącym mądre rzeczy na tym forum, za to że dzielą się swoją wiedzą zdobywaną nieraz nocami spędzonymi w kotłowni.Dziś dotarłem do końca. To forum to kopalnia wiedzy. Wydawało by się że co to za sztuka napalić w piecu? Teraz wiem że dobrze napalić to sztuka.
    Posiadam piec górnego spalania z poziomymi wymiennikami tzw. miałowy 23kw+bufor 1000l. Piec kupiłem najtańszy jaki znalazłem bo jak już będę miał suchy opał, sezonowany 2 lata, zamierzam wymienić na jaki zagazowujący, dlatego bufor ale widzę że wszystko ładnie współpracuje i już nie jestem tego taki pewien poza tym cena takiego pieca jest spora i nie wiem czy to będzie opłacalne. Bufor spokojnie wytrzymuje dobę do -20 stopni, poniżej już jest słabo i trzeba przepalić wcześniej.Jeszcze pomyślę nad tą wymianą, w sumie to pierwsza zima w nowym domu. mieszkam od maja zeszłego roku.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

  17. #1437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał definicjusz Zobacz post
    @QIM, .. nie mam zdania w tej chwili. Myślę jednak, że może kierownica kolegi @AVE powinna być dobrym przykładem. Wiemy, że zrobił ale nie wiemy jak mu działa.... może za wcześnie, zwłaszcza przy zbliżającej się wiośnie efekty nie są wyraźne.
    Działa- działa elegancko nic nie dymi , miałem zamiar zabrać się za zrobienie deflektora do tego i zmianę kształtu komory spalania coby jeszcze więcej z tego wyciągnąć "kalorii" ale czasu i chęci mało
    (mam miałowca a palę grubą kostką przesypuję to takim śmieciem niby miałem starym i zleżałym - gdzieś taki mi trochę został; rekord to 36h palenia chyba z 30kg węgla na 170m2 domku w 0C na zewnątrz. Wymiennik -jest sadza ale sypka i zmiotką to zmiatam raz na 2 tyg.)

  18. #1438

    Domyślnie

    H3nio
    Jak z paleniem tego węgla z Wesołej ?
    Zwiększyła się stałopalność ?
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  19. #1439

    Domyślnie

    jaarecki

    Czyli coś takiego ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik_jarecki.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	179292
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  20. #1440

    Domyślnie

    @Jackbelfer
    Nie bardzo jestem zadowolony, ale tyczy to się raczej pracy mojego kotła na tym węglu aniżeli samego węgla.

    Zasyp wykonany wyłącznie węglem z Wesołej palił się o 1,5h (1,8 kg/h) dłużej w porównaniu z poprzednim. Płomień był na tyle duży, że nie miałem możliwości zajrzenia w wyczystkę. Zmniejszenie PG do minimum nadal podtrzymywało płomień w palniku, ale niestety praktycznie przez cały proces odgazowywania węgla z komina wydobywał się biały dym, więc spora strata. Natomiast spalanie tego węgla zmieszanego z groszkiem kupionym na lokalnym składzie wyniosło 1,2 kg/h, o dymie trudno coś napisać ponieważ było już ciemno. Warto również wspomnieć o braku jakiegokolwiek kamienia oraz znikomej ilości popiołu.

    Niemniej jednak ze względu na małą ilość tego węgla trudno brać te wyniki jako miarodajne, ale gdyby nie spory koszt wysyłki to bez wahania kupowałbym pewny węgiel z Wesołej lub z Kazimierza Juliusza.


    @Jarecki

    Fajnie byłoby jakbyś zamieścił zdjęcie lub chociaż rysunek tego jak to wygląda u Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez H3nio ; 26-03-2013 o 19:08
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

Strona 72 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony