dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 190
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 3794
  1. #1481
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    O super, dzięki za wskazówki, trochę szamotek już mam, jeszcze kilka dokupię i spróbuje coś z tym zrobic.
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  2. #1482
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Pytanie techniczne.
    =
    Czy w DS, podanie powietrza NAD ZASYP (jako kolejnego powietrza) ,przy odpowiednich średnicach, mogłoby pełnić rolę RCK (regulatora ciągu kominowego ) ?
    Nic ci to nie da. RCK ma wpuścić lewe powietrze do komina żeby nadmiar nie poszedł przez piec. Jak puścisz to przez zasyp to będzie wręcz przeciwnie.

  3. #1483

    Domyślnie

    .. Tomku1oook, a jak u Ciebie wygląda komora zasypu po przeróbce i przejściu na palenie dolne? Wytwarza się smoła ? Mając w poprzednim sposobie palenia suchość jesteś w stanie zaakceptować teraz smołę?

  4. #1484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Niestety trochę smoły jest na drzwiczkach i na górze bocznych ścianek. Ale mi to zbytnio nie przeszkadza, wiem że tak w dolniaku może być. To wciąż tylko prototyp. Po sezonie grzewczym przebuduję go aby udoskonalić palnik i doprowadzić rurkami lub kanałami szamotowymi powietrze tam gdzie trzeba ;]

  5. #1485

    Domyślnie

    Tom1000k
    Nie ma ci się bronić przed tą smołą.
    W komorze zasypowej nie ma palenia. To poczekalnia.

    Ale met. definicjusza zakłada, że w dolnym paleniu, podając gorące powietrze nad zasyp robi się z tego trochę inne spalanie.
    Opał w komorze się zapala i powoduje oddawanie ciepła przez promieniowanie.
    Warunek to grube sorty węgla i odpowiednia ilość tego powietrza nad opał.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  6. #1486

    Domyślnie

    ... @Tomku, to jest bardzo ciekawa obserwacja. Jeśli tak będzie się zachowywał Twój kocioł w dalszej eksploatacji, to byłaby to wskazówka że w dolniakach należy zrezygnować z płaszcza wodnego w całej komorze zasypu oprócz ??? dwudziestu centymetrów nad rusztami a i to pewnie niekoniecznie. Dodatkowo wszystkie drzwiczki powinny posiadać zewnętrzną izolację termiczną. Wtedy zrobiłoby się "normalnie".....

  7. #1487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Zgadza się. Górne drzwiczki mam częściowo zaizolowane wełną i na wełnie smoły nie ma, tylko na metalowych częściach. Szamot z którego jest zbudowane skośne sklepienie komory też jest czyściutki bo jest gorący. Pierwszy obieg spalin mógł by biec pomiędzy płaszczem wodnym a szamotem. Mam już na to pomysł do mojej komory. Jak będę przebudowywał palnik to to zrobię. Tylko nie wiem jeszcze skąd wytrzasnę 1cm szamot. Chyba że zrobię takie wstawki z blachy 8-10mm. Jest to wykonalne u mnie, bo mam po 3cm miejsca do dyspozycji (nad tymi wspawanymi kątownikami napowietrzającymi). Zostają tylko drzwiczki i kołnierz blachy do którego są mocowane.

  8. #1488
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Miałem problem z tym że przy tak mocno ograniczonej powierzchni rusztu szybko mi się zawalał popiołem i pomimo otwarciu klapki PG opał się kisił lub przygasał. Rozwiązałem to tak że wstawiłem ukośnie kawałek rusztu żeliwnego przez który dostaje się powietrze do palącej się warstwy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kocioł.d1.jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	182025
    Efekt? Paliłem samym węglem typu 34, 30mJ/kg, bo groszek z ziemowita się skończył. W obawie przed spiekaniem podkładałem co 3-4 godziny (sobota, miałem czas). Od 8rano do 22 wieczorem spaliłem 7kg, na noc wrzuciłem jakieś 4kg i dzisiaj rano o 8 jeszcze był żar Stałopalność na poziomie 11kg/24h. Na piecu 50-55stopni (rano było 45 i chodziła pompa, więc ogrzewanie wciąż działało). Ciepło na dworze to fakt, ale wynik i tak dla mnie zachwycający Niedopału brak.

  9. #1489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    figa112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lisowice
    Kod pocztowy
    51-533
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam wiem że to forum specjalistów ale poradzono mi żeby tu napisać.Kupiłam dom 130 m użytkowej nieocieplony ale będzie w przyszłym roku okna wymienię w tym.Domek z rynku wtórnego w bardzo dobrym stanie technicznym bez świadectwa energetycznego.Stoję przed wymianą dachu i kupnem pieca w tym roku.Jeżeli dach nie przyspożył preblemów tak piec to jest zupełnie inna bajka.Państwo którzy w nim mieszkali w tym sezonie spalili około 5 ton węgla moim zdaniem dużo nie wiem jaki stoi piec w piwnicy.Mój mąż twierdzi bo ktoś mu tak poradził kupić piec 20 kw w sklepie polecono mi 12 kw nie wiem czy to ma być piec ds czy gs.Nie chcielibyśmy pieca tylko na eko groszek żeby się nie uzależniać od paliwa.Mąż chciałby z podajnikiem czy sa piece na węgiel lub inne paliwo z podajnikiem? chyba to się wyklucza?Czy ktoś mogłby polecić coś konkretnego ? moja wiedza jest zerowa z blokowiska z centralnym na wieś jeśli ktoś był w takij sytuacji to wiem o czym pisze.Pozdrawiam i zazdroszczę wiedzy.

  10. #1490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał figa112 Zobacz post
    Witam wiem że to forum specjalistów ale poradzono mi żeby tu napisać.Kupiłam dom 130 m użytkowej nieocieplony ale będzie w przyszłym roku okna wymienię w tym.Domek z rynku wtórnego w bardzo dobrym stanie technicznym bez świadectwa energetycznego.Stoję przed wymianą dachu i kupnem pieca w tym roku.Jeżeli dach nie przyspożył preblemów tak piec to jest zupełnie inna bajka.Państwo którzy w nim mieszkali w tym sezonie spalili około 5 ton węgla moim zdaniem dużo nie wiem jaki stoi piec w piwnicy.Mój mąż twierdzi bo ktoś mu tak poradził kupić piec 20 kw w sklepie polecono mi 12 kw nie wiem czy to ma być piec ds czy gs.Nie chcielibyśmy pieca tylko na eko groszek żeby się nie uzależniać od paliwa.Mąż chciałby z podajnikiem czy sa piece na węgiel lub inne paliwo z podajnikiem? chyba to się wyklucza?Czy ktoś mogłby polecić coś konkretnego ? moja wiedza jest zerowa z blokowiska z centralnym na wieś jeśli ktoś był w takij sytuacji to wiem o czym pisze.Pozdrawiam i zazdroszczę wiedzy.
    Witaj,

    Przy kotle z podajnikiem 12 kW spokojnie wystarczy [nawet gdy zimą miałby spalić 6 ton ekogroszku to będzie miał spory zapas mocy] - ze swojej strony mogę polecić do wyboru RBR Ekouniwersal lub Skam-P Premium - raczej nie znajdziecie ich w sklepie - o ile się orientuję forumowicz karoka65 ma je najbliżej Wrocławia [w Grodkowie] gdzie można je zobaczyć i porozmawiać z fachowcem.

    Ja również kilka lat temu wprowadziłem się do domu z bloku i nie wyobrażam sobie codziennego palenia w kotle zimą - i cieszę się, że mam kocioł z podajnikiem do którego wystarczy dorzucić z częstotliwością od raz na tydzień przy największych mrozach aż do raz na 5 tygodni przy grzaniu samej CWU latem.

    W polecanych przeze mnie kotłach możesz palić tym co drobne tj. miał, ekogroszek, miksy ekogroszku z pestkami, peletami itp., a nawet kawałkami drewna czy grubszego węgla na ruszcie awaryjnym [wątpię, żeby Wam się chciało - osobiście go nigdy nie użyłem.
    Bezpośrednio na palniku spalam za to papier i kartony, kawałki drewna].

    Więcej info o kotłach z podajnikiem tu:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ROSZEK/page841

    PS co do ekogroszku to bez problemu dostaniecie go w okolicy - testuję różne dostępne a wyniki są pod linkiem w stopce, więc problemu ze znalezieniem odpowiedniego też mieć nie będziecie.
    Dodatkowo ekogroszek workowany przechowuje się i przenosi łatwiej i czyściej niż węgiel luzem.

    Wybierzecie jak będziecie chcieli - ja Wam doradziłem najlepiej jak potrafię - pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    figa112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lisowice
    Kod pocztowy
    51-533
    Posty
    49

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za info także tym którzy napisali na priw przed nami długa droga z wybojami ale domek na wsi napewno nam to wynagrodzi.Pozdrawiam i mam nadzieje że za jakiś czas ja też się trochę rozeznam w tematach remontu dachu pieców wylewek itd.

  12. #1492

    Domyślnie

    Nie wiem na jakiej wsi mieszkasz. Niektórzy się cieszą, niektórzy płaczą.
    Przeczytaj ten tekst:
    CZYTAJ
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #1493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    figa112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lisowice
    Kod pocztowy
    51-533
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witaj jacfelber to nie taka wieś przeprowadziłam się z bloku w centrum Wrocławia na obrzeża do centrum mam 19 km ale dzięki za dodanie otuchy.Kto mieszkał w 10 piętrowcu w centrum ten wie o czym piszę.Czasami na dojazd do pracy ok 12 km traciłam 3 godz w dwie strony.

  14. #1494
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ja wyemigrowałem na wieś 30 lat temu .
    System grzewczy powinien być niezawodny w takim miejscu, a dom najlepiej nieduży i dobrze ocieplony. Do końca jeszcze nie udało mi się ocieplić domku ale ogrzewanie działa dobrze i jestem zadowolony. Córka zaś znalazła męża we Wrocławiu, gdzie jest gaz, który napędza ogrzewanie, ale na dole domku stoi ciężki piec ceramiczny i jest gwarancją, że ciepła nie zabraknie jakby zabrakło na jakiś czas prądu, lub tego gazu.

  15. #1495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    figa112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lisowice
    Kod pocztowy
    51-533
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zazdroszczę puszczy ja mam wieś blisko duże miasto więc dwa w jednym moim priorytetem jest dach piec ocieplenie domu a reszta potem.Domek malutki 130 m zgrabniutki dobrze utrzymany.

  16. #1496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    figa112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lisowice
    Kod pocztowy
    51-533
    Posty
    49

    Domyślnie

    Przepraszam speców z tego wątku za osobiste wstawki bo to nie ten wątek sorki.

  17. #1497

    Domyślnie

    Myślę, że można ten wątek zamknąć. To już forumowy trup. Sam założyciel się nie pojawia, prawie pół roku zastoju. Po co tu zaglądać ?....
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  18. #1498

  19. #1499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budmet

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    kotlina kłodzka
    Kod pocztowy
    57-500
    Posty
    29

    Domyślnie

    witam


    DS

    Jarecki - jak możesz to proszę więcej zdjęć.


    pozdrawiam

  20. #1500

    Domyślnie

    Z obserwacji mojego wymiennika pionowego wynika że spaliny odbijają się średnio w trzech miejscach na długości około 80cm jedynym wyjściem żeby zwiększyć ilość odbić jest założenie turbulizatora spalin ale zmniejszy to ciąg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	223857
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

Strona 75 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony