dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Termostatyczny zawór bezpieczeństwa: który ?

    Szanowni,

    na forum był post o ustarkowości jednego z termostatycznych zaworów bezpieczeństwa. Jestety na szybko nie umiem go znaleść

    W niedługim czasie będzie montowany Spartherm H2O XXL w układzie zamkniętym i zastanawiam się który zawór zastosować ?
    Na rynku widziałem dwa modele: WATTS STS 20 i Danfoss BVTS . Który polecacie ? A może inny ?

    Jakie jeszcze zabezpieczenia warto założyć ? Czy UPS komputerowy nadaje się do zasilania pomp czy musi być specjalistyczny ?


    Dziękuję i Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Watts`a użytkuję od 8 lat (albo coś koło tego). Nie miałem z nim większych problemów. Raz po uruchomieniu trochę puszczał - po rozebraniu i wyczyszczeniu przestał. Trzeba raz na jakiś czas wciskać ten czerwony przycisk, co by się nie zacinał. Nie jest to w moim takie proste - trzeba użyć dużej siły. Korzystając z zasady - nic na siłę, używam do tego ścisku stolarskiego.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Syr 3065 ???
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rzelewa-pomocy!

    do poczytania ale zawór działa prawidłowo
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie potrzebujesz kupować takiego zaworu, ponieważ będzie w komplecie z wkładem Spartherm H2O

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W dodatku bedzie to prawdopodobnie syr mogli by dodawać cos lepszego przy tej cenie.
    wazne aby był dostęp do niego a zwłaszcza do czerwonego guzika.
    Magod zerknij proszę tu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...itodens/page24

    niektorzy mowili ze nasada się nie sprawdzi a tu taka niespodzianka.

    tylko ta podwojna szyba jakas brudna
    pozdrawiam radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Watt's..... te mamy sprawdzone . Stosujemy je do http://www.wklady-kominkowe.com.pl/w...zem_wodnym.htm
    Ostatnio edytowane przez M***ki ; 27-01-2012 o 06:02

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Nie potrzebujesz kupować takiego zaworu, ponieważ będzie w komplecie z wkładem Spartherm H2O

    Witam,

    kominek leży w garażu na palecie już kilka miesięcy , byłem przekonany że zaworu nie ma w komplecie ...
    No nic jutro go postaram się rozpakować ( jest szczelnie owinięty czarnym stretchem więc nic nie widać ).

    To jak już mówimy o Sparthermie: czy Tatarek RT08G_BUF_2011_v.1.2_TITANIUM będzie odpowiedni dosterowania czy coś innego ?

    Myślę że proces optymalnego spalania + sterowanie pompą do załadowania bufora + sterowanie pompą do załadowania zbiornika CWU z bufora + sterowanie pompą do zasilenia CO z bufora załatwi sterownik powyższy sterownik.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszal Zobacz post
    Witam,

    kominek leży w garażu na palecie już kilka miesięcy , byłem przekonany że zaworu nie ma w komplecie ...
    No nic jutro go postaram się rozpakować ( jest szczelnie owinięty czarnym stretchem więc nic nie widać ).

    To jak już mówimy o Sparthermie: czy Tatarek RT08G_BUF_2011_v.1.2_TITANIUM będzie odpowiedni dosterowania czy coś innego ?.

    Myślę że proces optymalnao spalaniaterowanie pompą do załadowania bufora + sterowanie pompą do załadowania zbiornika CWU z bufora + sterowanie pompą do zasilenia CO z bufora załatwi sterownik powyższy sterownik.
    Bez bufora sprawdzi się, ale jak masz bufor to już niekoniecznie.

    Podstawową funkcją regulatora jest utrzymanie temperatury w płaszczu wodnym kominka na zadanym poziomie, realizowane przez odpowiednie uchylenie przepustnicy doprowadzającej powietrze do komory spalania, w zależności od temperatury zmierzonej w płaszczu wodnym.
    Po co kontrolować temperaturę w płaszczu wodnym, gdy zależy nam aby była jak najwyższa?
    Ostatnio edytowane przez margod ; 28-01-2012 o 17:51

  9. #9

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/user/solidnekominki
    Zobacz co my wykorzystujemy w zestawie PW + bufor.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post

    Po co kontrolować temperaturę w płaczu wodnym, gdy zależy nam aby była jak najwyższa?
    Po pierwsze aby nie wylecieć w powietrze razem z kominkiem
    Po drugie aby wkłady wyposażone w chłodnice nie musiały jej używać bez powodu... Chłodnica ma zabezpieczać płaszcz wodny w przypadkach awaryjnych nie zaś wyrzucać do kanalizacji ciepła które produkujemy w nadmiarze zapominając o sterowaniu tempem spalania ...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Po pierwsze aby nie wylecieć w powietrze razem z kominkiem
    Po drugie aby wkłady wyposażone w chłodnice nie musiały jej używać bez powodu... Chłodnica ma zabezpieczać płaszcz wodny w przypadkach awaryjnych nie zaś wyrzucać do kanalizacji ciepła które produkujemy w nadmiarze zapominając o sterowaniu tempem spalania ...

    Wydaje mi się, że Margod pisał do ludzi rozumnych. A tacy
    wiedzą, że to o czym piszesz jest oczywiste. Nikt po to
    nie montuje wkładu by go wysadzać w powietrze. Natomiast
    kontroli nad temperaturą nie trzeba prowadzić w płaszczu. Fakt,
    że do tego trzeba posiadać jakieś minimum wiedzy, ale
    o tym piszesz dość często. Wiadomo oczywiście, że kontrola
    w innym miejscu sprowadza się do kontroli w samym płaszczu,
    ale skoro o tym piszesz to może o tym nie wiesz...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Bez bufora sprawdzi się, ale jak masz bufor to już nie koniecznie.

    Podstawową funkcją regulatora jest utrzymanie temperatury w płaszczu wodnym kominka na zadanym poziomie, realizowane przez odpowiednie uchylenie przepustnicy doprowadzającej powietrze do komory spalania, w zależności od temperatury zmierzonej w płaszczu wodnym.

    Po co kontrolować temperaturę w płaczu wodnym, gdy zależy nam aby była jak najwyższa?
    W dobrej automatyce sterowanie pracą kominka wodnego nie sprowadza się do samego wkładu , równocześnie można obsługiwać również bufor /bufory oraz inne elementy układu . Lecz jeśli automatyka jest najprostsza z możliwych to niema co wymagać zbyt wiele .

    Temperatura w płaszczu wodnym nie musi być najwyższa , lecz optymalna i bezpieczna

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Po pierwsze aby nie wylecieć w powietrze razem z kominkiem
    Po drugie aby wkłady wyposażone w chłodnice nie musiały jej używać bez powodu... Chłodnica ma zabezpieczać płaszcz wodny w przypadkach awaryjnych nie zaś wyrzucać do kanalizacji ciepła które produkujemy w nadmiarze zapominając o sterowaniu tempem spalania ...
    Mistrzu -za to odpowiada wydajna pompa obiegowa i jeden czujnik temperatury wsunięty w odpowiednie miejsce w płaszczu wodnym oraz najprostszy termostat. Jeżeli w układ wpięty jest zbiornik buforowy to powinno się go ładować wodą o jak najwyższej temperaturze.
    Pytanie było o konkretny model sterownika do kominka z PW,
    Podstawową funkcją regulatora jest utrzymanie temperatury w płaszczu wodnym kominka na zadanym poziomie

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Jeśli rozmawiamy tylko o tym jednym sterowniku to tak .

    Bardziej rozbudowane automatyka steruję także temperaturą idącą do komina.. oraz innymi funkcjami instalacji hydraulicznej .

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czołem.
    Pytanie mam do Margoda.

    cytuje instrukcję sparterma.

    Aby urządzenie zabezpieczajace mogło funkjonowac , w trakcie montazu nalezy koniecznie przestrzegac nastepujacych punktow:
    Jest tam parę jednak mnie interesuje w tej chwili to zagadnienie.

    -Armaturę termicznego zabezpieczenia odpływu wbudowac mozna tylko do rurociagu doprowadzającego.
    Dzieki temu w trakcie zgodnej z przeznaczeniem eksplatacji w zabezpieczajacym wymienniku ciepła nie ma stojacej wody.

    Czyli rozumiem ze ow nieszczęsny syr powinien być na zasilaniu z rurociągu czyli pomiędzy zasilaniem wody a kominkiem lub boxem ?

    Pytanie to ważne dla mnie więc proszę o odpowiedz.
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Czołem.
    Pytanie mam do Margoda...

    Pytanie to ważne dla mnie więc proszę o odpowiedz.
    pozdrawiam
    Wybacz, ale byłeś dla mnie również ważnym klientem do chwili gdy dokonales zakupu w innej firmie. Ją cenię sobie swoją wiedzę i w związku z tym, nie udzielam 20 % rabatów. Obejrzałeś wkład u mnie, otrzymałeś jakieś informacje i podjąłeś decyzję. Zadaj to pytanie temu u którego zakupiłeś wkład wraz z aquaboxem, albo komuś innemu.
    Ps.
    Temat nie jest taki prosty, bo producenci tych zaworów różnie zalecają ich montaż.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Wybacz, ale byłeś dla mnie również ważnym klientem do chwili gdy dokonales zakupu w innej firmie. Ją cenię sobie swoją wiedzę i w związku z tym, nie udzielam 20 % rabatów. Obejrzałeś wkład u mnie, otrzymałeś jakieś informacje i podjąłeś decyzję. Zadaj to pytanie temu u którego zakupiłeś wkład wraz z aquaboxem, albo komuś innemu.
    Ps.
    Temat nie jest taki prosty, bo producenci tych zaworów różnie zalecają ich montaż.
    Jestem młodym człowiekiem jeszcze też prowadzę działalnośc gospodarczą, przychodzą do mnie klienci pooglądać wiele rzeczy wręcz podotykać ,
    pomacać jak to mówią
    Jeszcze mało widziałem i wydaje mi się ze mało umiem ale nigdy tych słów bym nie wypowiedział swojemu byłemu lub przyszłemu klientowi.
    To jak by kwestia chmmmmm sam nie wiem jak to powiedzieć - wychowania ??? nauczenia ??? nieistotne.
    Prowadzimy tu luzne rozmowy które idą w eter takie posty najlepiej pisać na priv bo inni ludzie róznie to mogą odebrać - tak radzę.

    Serdecznie pozdrawiam Radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  18. #18

    Domyślnie

    Wiem, brzydko to wygląda . Zastanawiałem się czy i jak Ci odpisać. Nie miałem zamiaru urazić Cię moim postem, ale uświadomić Tobie i innym Inwestorom jakie czyhają na nich niespodzianki kupując towar wysyłkowo lub u niedouczonych sprzedawców. Zero fachowej pomocy, zero szkolenia jak obchodzić się z kominkiem i praktycznie zero GWARANCJI, zauważ że jak coś Ci się wydarzy z tym paleniskiem to nikt z okolicznych sprzedawców nie przyjedzie do Ciebie aby go naprawić, a jak przyjedzie to stwierdzi, że jest źle zamontowany i naprawa nie podlega gwarancji. Nawet z banalnym rusztem będziesz miał problem.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    f.5 - w pierwszej kolejności powinieneś jednak zamęczyć pytaniami firmę, która zrobiła Ci kominek i sprzedała jego podzespoły. Masz do tego jak najbardziej prawo, a firma ta ma obowiązek wszystko Ci wyjaśnić, nauczyć użytkowania, wyregulować całość, zapewnić serwis, ewentualnie poprawić jeżeli coś jest nie tak.
    Pomęcz ich trochę bo wychodzi na to, że jednak nie są świadomi tego co sprzedają
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale zdaję sobie sprawę z tego co napisałeś, dlatego zakupu dokonałem u autoryzowanego sprzedawcy Spartherma widniejącego na ich stronie.
    Jestem daleki od zakupów poprzez internet a szczególnie takich rzeczy.
    Jako człowiek prowadzący działalnośc miałem ( zaszczyt ) spotkać sie juz w sądzie polubownym i wiem czym to smierdzi.
    jestem daleki od kłótni i wszelkiego rodzaju zwad , uważam ze zawsze lepsze porozumienie niż niezadowolony klient.
    Jednak fakt faktem są lepsi fachowcy jak i gorsi - mniej douczeni - o specjalny rabat też nie prosiłem, Twoja cena jak i Foresta była ceną która zapłaciłm za ów zabawki.
    Dobrze ze firma ma stałe rabaty to czyni porządek na rynku a walczyć o klienta mozecie tylko umiejętnościami jak i wiedzą.

    Ważne jest to ze nasze posty jak i spostrzeżenia pomogą innym użytkownikom a fachowa firma zawsze pozostanie na rynku nie widzę innej opcji.

    Ps pisząc poprzedni post a szczegolnie to :

    -Armaturę termicznego zabezpieczenia odpływu wbudowac mozna tylko do rurociagu doprowadzającego.
    Dzieki temu w trakcie zgodnej z przeznaczeniem eksplatacji w zabezpieczajacym wymienniku ciepła nie ma stojacej wody.
    chodziło mi o to aby przestrzec innych czytających aby nie montowali syra na powrocie tak jak jest u mnie bo :
    w instalacji jest cisnienie po zagotowaniu wody w kominku powstaje dodatkowe cisnienie co w moim wypadku doprowadziło do ........
    mniej więcej tego ..... proszę wzrok skierować na wskazówkę cisnienie było zacne.


    Całe szczęscie mam ciągły kontakt z fajnym hydraulikiem ktory mi te klocki składał (też ma wodniaka) i dzięki Bogu gośc potrafi wyciągać wnioski jak i przyznać się do błędu a to dla mnie juz 90 % sukcesu - mogę dalej spokojnie uczyć się kominka.
    Byle nie nerwowo.

    Pozdrawiam jak zwykle ciepło bo podobno idą mrozy.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony