dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Ten baniak co masz to do najtanszych nie nalezy
    No niestety darmo takich rzeczy nie chcą dawać. Ja mam firmy WOLF ale widziałem podobne na allegro za mniejszą kasę. Co do jakości - nie mam pojęcia.
    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Czy szamot o ktorym wspominasz to jest opcja do Aristo ? Czy raczej trzeba znalezc taki kominek z wkladka szamotowa ? Moze ktos cos polecic ?
    To standard w Arysto. Lepiej szukać kominka który ma to już w komplecie (kwestia mocowania szmotu i dopasowania do paleniska).
    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Piszesz o smole, ktora sie wytraca na sciankach. Czy to czasem nie efekt palenia sosna ( zywice) ?
    Nie, smoła wytrąca się wszędzie tam gdzie gorące spaliny z sadzą spotykają się z względnie chłodnymi ściankami paleniska. Przerabiałem smołę w kotle na pellety którego już się pozbyłem. Kolega ma kominek z płaszczem, bez szamotu i miał ten problem. Pomaga podwyższenie temperatury minimalnej płaszcza przy której włącza się pompa obiegowa kominka.
    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Jasne ze nie przeszkadza, tyle ze komplikuje i podraza instalacje.W moim przypadku ilosc energii z kominka spokojnie zostanie zagospodarowana przez CO w ciagu kilku godzin, wiec dla mnie nie ma sensu grzac i jednego i drugiego. Koszty
    Niestety wszytko kosztuje. Dzięki temu, że ja mam CWU w buforze, jak nie działa CO to też mi odbiera ciepło z kominka. Nie muszę się obawiać, że będę miał zbyt dużo ciepła i będę musiał włączać kaloryfery by odebrały ciepło. Czasem palę nawet wieczorami latem i mam ciepłą CWU.
    Ostatnio edytowane przez gonzo93 ; 02-02-2012 o 12:40
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Czy moglbys prosze rozwinac te mysl ?
    Klient ma dość palenia na maksa aby dobrze grzać wodę .. Jak dołoży aby był efekt w centralnym to przez szybę promieniuje tak ilość ciepła do salonu że robi się praktycznie "afryka dzika" . Jeśli zaś pali "oszczędnie" to przez szybę widać niewiele .

    Szyba narożna wypromieniuje około 50 procent całego ciepła wytwarzanego przez wkład .Wielkie przeszklenia nie są najlepszym pomysłem w kominkach wodnych .

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Kominek z płaszczem wodnym PROPOZYCJA ; wkład do układu zamkniętego z obudową kaflową

    www.kafle-kominki.pl/piec_kominkowy068.htm

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Mistrzu,

    slicznie dziekuje za komentarz, niestety link wydaje sie byc martwy
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Jak kominek dogrzeje mi do 55C to mi wystarczy
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony