dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question prąd z biogazu

    Cześć, nie wiem czy to dobry dział!? Ale chce się zapytać.
    Co potrzeba żeby móc produkować biogaz w domu z odpadów organicznych(żywność, trawa, liście, ludzkie odchody itp.)? Szukałem w google ale nie znalazłem.
    Ten biogaz chce użyć do współ zasilania domu za pomocą Bloom Box. Pozostałość po biogazie jest biomasa i ty zaczyna się problem bo nie mogę znaleźć odpowiedzi w jaki sposób to się wyjmuje.
    Też nie wiem co potrzeba zrobić żeby pozostałości po oczyszczeniu ścieków znalazły się w biogazowni a wodo do powtórnego wykorzystania.
    Nie żeby to było jakieś ogromne tylko tak dla zwykłego człowieka, który nie jest rolnikiem.
    Chciałbym żeby tą biomasę łatwo się wyjmowało jak i wkładało. Ludzkie odchody potrzebują przy najmniej rok czasu żeby nadawał się jako nawóz.

    Ja chce w swoim domu jak najwięcej powtórnie wykorzystać to co marnuje(odpady organiczne i wodę), wykorzystać to co nie jest wykorzystywane(słońce, wiatr, woda) i zaoszczędzić(własna woda mineralna, ogródek, nawóz, energooszczędne urządzenia).

  2. #2

    Domyślnie

    Ej!! Niech ktoś mi pomoże ten problem rozwiązać.
    Dowidziałem się, że do tego trzeba bioreaktor i wirnik do oczyszczania ścieków.
    Ale to ciągłe za mało.
    Proszę pomóżcie!!!

  3. #3
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W małej skali to chyba trudny temat..
    Jest taka firma która ma w swoim posiadaniu chyba z 6 biogazowni..
    Nazywa się POL-DANOR zadzwoń do ich działu technicznego może coś ci popowiedzą

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, że to trudny temat ale myślałem, że tu taj ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem. A do firmy POL-DANOR wysłałem wiadomość z tym zapytaniem.

    Ktoś jeszcze wie coś na ten temat?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Kiedyś mój znajomy wykonywał instalację elektryczną w biogazowni. Była chyba spora bo mówił o 100 tonach obornika do przetworzenia a wysiadało zasilanie. Może mi się uda jeszcze nawiązać z nim kontakt o ile coś pamięta. Na targach w Katowicach była firma zajmująca się biogazowniami i blokami kogeneracyjnymi. Spróbuj po wystawcach jak Ci się nie uda to poszukam trochę z nimi rozmawiałem.Jakiś kontakt chyba nawiązałem bo trochęswego czasu interesowałem się tym tematem, ale niestety koszty spore i brak obornika.

  6. #6

    Domyślnie

    Bez przesady nie zamieżam się bawić w rolnika, tylko tak żeby te nasze odpady sie nie marnowałe. Lepiej zrobić z tego gaz i mieć nawóz niż tylko nawóz.
    Moi rodzice są ogrodnikami i prawpodobnie będę obok nich mięszkał bo rodzice mają działkę w sam raz dla mnie. Najmłodszy bram mówi, że może będzie to kontyłował tak dla dodatkowego zarobku więc będę miał roz do roku dużą dostawę odpadów(1 szklarnia, 3 folię czyli tunele) mimo sam to bedzę robił ale tak dla siebie więc nie wielo tego bedzie.

    Poszukałem i znałazłem informację, że termiczna hydroliza zwiększ ilość biogazu i daje leprzej jakości naowóz.
    Ciekawę co jeszczę znajdę. Ale ciągle mam mnustwo pytań. Czekam na pomoc

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem jak częściowo oczyszczyć wodę, po prostu mieszadło ślimakowe i bardzo drobne sito. Tylko nie wiem co z resztą, która się rozpuściła się, może jakieś tam bakterie, nie wiem.

    Nadal nie wiem jak oddzielić pozostałości po fermentacji. Przecież ludzkie odchody powinny leżeć co najmniej rok żeby było zdatne użyć jako nawóz.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikt nie chce mi pomóc. To trudno, sam tym się zajmę.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał smit3 Zobacz post
    Nikt nie chce mi pomóc. To trudno, sam tym się zajmę.
    Nie załamuj sie! To dosyc specyficzny temat.Dostałem informacje o targach i może tam coś będzie dla Ciebie. Wpisz w google "targi kielce" w tym roku oprócz branzy elektrycznej mają być energie odnawialne. Może będzie coś dla rozwiazania Twojego problemu. Pozdrwiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony