dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 231
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    mam prawa i lewa a co mozna zrobic samemu?? 40tys?? serio moze tyle kosztowac??

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    a jak sie ma wogle WM do otwierania okien, czy jedno drugie wyklucza?? (jestem bardzo zielony w tym temacie)

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    4 tys z wlasna robocizna, a ile firma za to bierze bo sprzet nawet niedrogo wychodzi

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    dzieki WIELKIE za wyjasnienie

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A post po to,że wytłuszczony druk świadczy o niewiedzy instalatorów lub próbie naciągnięcia naiwnego klienta na zakup PCi.
    Ale to temat o wentylacji dlatego nie będę się rozwodził tym radziej,że widzę,że zabierasz się od d..y strony do budowy i 100tys.zł to dla Ciebie pestka
    Powodzenia,tylko nie daj się za ostro ostrzyc,wystarczy na jeżyka
    Naprawdę na podstawie kilku zdań potrafisz ocenić na jakim etapie budowy jestem i jakie decyzje podejmę? Interesujące! Skoro uważasz że trafiłem na fryzjera to proszę o poradę. Jaka PC, jaka WM, u kogo zamówić, ile przeznaczyć pieniędzy, jakie ocieplenie budynku. Bedę wdzięczny za podpowiedź. Proszę oszczędzić sobie ironii

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    a jak sie ma wogle WM do otwierania okien, czy jedno drugie wyklucza??
    WM nie ma związku z otwieraniem okien, przecież nie są zabite gwoździami. Mając wm możesz otwierać okna kiedy chcesz, włączać, wyłączać, ustawiać wydajność wm jak tylko Ci się spodoba. Jedno drugiemu w niczym nie przeszkadza. Po pewnym czasie może się okazać, że nie będziesz chciał za często otwierać okien, bo po co, w dodatku hałas, komary itd., ale to będzie tylko Twoja wola.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Nie otrzymałem odpowiedzi na temat kosztów WM.
    Założenie u mnie to zakup reku - zobacz na portalach aukcyjnych ile kosztują. Następnie rury spiro, flex, złączki, wełna, stretch folia, anemostaty kosztowały koło 2000zł. Praca własna (upierdliwe jest cięcie rur spiro i owijanie wełną w 1 osobę), projekt własny. Działa.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #28
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Założenie u mnie to zakup reku - zobacz na portalach aukcyjnych ile kosztują. Następnie rury spiro, flex, złączki, wełna, stretch folia, anemostaty kosztowały koło 2000zł. Praca własna (upierdliwe jest cięcie rur spiro i owijanie wełną w 1 osobę), projekt własny. Działa.
    A do czego Tobie folia stretch???

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    A do czego Tobie folia stretch???
    myślę że do owinięcia wełny w koło rur

  10. #30
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    myślę że do owinięcia wełny w koło rur
    No ale po co wywarzać otwarte drzwi
    Przecież jest wełna z klejem i folią aluminiową zewnętrzną za jakieś 240zł. brutto za 10m2

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jezu !!!
    Tu nie wytrzymałem,mimo,że o wentylacji
    Do kolekcji brakuję jeszcze paneli fotowoltanicznych,ocieplenia aerożelem gr.50cm,piecyka gazowego,akumulatora gruntowego i kotłowni na paliwa stałe
    W jakim czasie,w jakim okresie wykorzystujesz te wszystkie urządzenia ?
    Codziennie jedziesz na kominku z PW,solarach i PCi czy tak sobie,zależnie od wyliczanki co godzinę zależnie od kaprysu wykorzystujesz pojedyńczo ?

    Sorki,ale trzeba być @#%#,żeby coś takiego zrobić,oczywiście piszę o całym systemie ogrzewania
    sluchaj o co ci chodzi? na glownej stronie forum nie jest nigdzie napisane ze jest to forum dla ludzi ktorzy buduja na kredyt dom za 200 tysiecy. mam kase to ja wydalem. a wentylacja za 33 tys?? to nie jest nawet polowa miesiecznej pensji wiec o czym mowimy? o fryzjerach? strzyzeniu? zobacz ile paliwo kosztuje na stacji benzynowej. to jest dopiero strzyzenie...na lyso - mam dokladnie to co chcialem i za co zaplacilem. bardziej oplacalo mi sie zaplacic firmie 10 razy wiecej niz nie pracowac (nie zarabiac) i siedziec i robic przy domu. ot czysty rachunek.

    a co do straszenia ludzi pradem za 1zl to tez troche przesadzasz. podaj ile wtedy bedzie kosztowal 1m3 gazu i tona wegla. energia zawsze bedzie rosla razem. drogi prad to drogi gaz, drogi wegiel.
    Marcel

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czemu Ty o pieniądzach ? Przecież nic o tym nie wspomniałem a kasa to nie wszystko
    Jeśli chciałeś pokazać,ze stać Cię na wszystko co możliwe to trzeba by było zrobić pompę ciepła w złotej obudowie,ona całkowicie by starczyła do ogrzania Twojego,energooszczednego domu a miałbyś cenną rzecz,której stawiam,że nikt nie ma
    Jestem daleki od straszenia ludzi prądem Moje główne założenie było/jest ogrzewać prądem

    Po prostu dla mnie kominek z PW,solary,pompa ciepła z odwiertami,bufor ciepła instalowane razem do domu energooszczednego to głupota i nie piszę tutaj o kasie a o możliwościach tego systemu,dlatego napisałem,że brakuje jeszcze piecyka gazowego do kompletu
    Sorry ale nie bardzo Cię rozumiem. Piszesz, że nie o pieniądzach a straszysz że prąd będzie za złocisza? Przecież sam masz ogrzewanie na prąd i dom niezbyt kosztowny w budowie więc gdzie tu logika i oszczędność? Dla jasności. Szukam złotego środka. Podobnie jak marcel232 wolę pracować i zarabiać i nie pitolić się z samoróbkami jak pomysłowy Dobromir. Czytam wpisy na tym forum i porównuje z artykułami w Muratorze i to ma się nijak. Może więc nie próbujmy na siłę promować rozwiązań. Inwestorzy mają swój rozum i z pewnością znajdą dobre rozwiązanie. Uważam też że ładowanie kasy w max ocieplenie domu to bezsens bo z czasem wszystkie parametry ulegaja zmianie (zazwyczaj na gorsze) i trzeba być wróżką aby z pewnością stwierdzić jakie będą straty ciepła w domu za 30 lat - badania laboratoryjne nie mają nic wspołnego z rzeczywistością.
    Wracając do mojego pytania.
    Powierzchnia ogrzewania mojego domu 130m2
    Zapotrzebowanie na ciepło 8kW
    Żaden dom super energoszczedny, pasywny, itp. Typowy budynek w tradycyjnej konstrukcji z dobrych materiałów. Bez wodotrysków i lansu. Szukam PC jak wspomniałem bo to wygodne i na chwile obecną niekosztowne. Nie chce gazu, oleju i innych paliw stałych. Do tego WM. Wracam do pytania co polecacie, do której z firmy wysłać zapytanie ofertowe?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czemu Ty o pieniądzach ? Przecież nic o tym nie wspomniałem a kasa to nie wszystko
    Jeśli chciałeś pokazać,ze stać Cię na wszystko co możliwe to trzeba by było zrobić pompę ciepła w złotej obudowie,ona całkowicie by starczyła do ogrzania Twojego,energooszczednego domu a miałbyś cenną rzecz,której stawiam,że nikt nie ma
    Jestem daleki od straszenia ludzi prądem Moje główne założenie było/jest ogrzewać prądem

    Po prostu dla mnie kominek z PW,solary,pompa ciepła z odwiertami,bufor ciepła instalowane razem do domu energooszczednego to głupota i nie piszę tutaj o kasie a o możliwościach tego systemu,dlatego napisałem,że brakuje jeszcze piecyka gazowego do kompletu
    Dlaczego kominek z PW to glupota?? zamyslem bylo ogrzewanie kominkiem piwnicy i sprawdza sie to znakomicie. jest tam 6 duzych grzejnikow + 2 w garazu. gdy kominek zagrzeje juz bufor do 50 stopni otwiera zawor i startuje druga pompe i dogrzewa piwnice (100m2) dokladnie tak jak chcialem.

    solary - nawet teraz przy -10 na dworzu potrafia zagrzac CWU do 50 stopni.
    WM - nie trzeba wspominac
    mam tez klimatyzacje z temp indywidualnie sterowana w kazdym pomieszczeniu - i co z tego? prawie kazde auto ma teraz klime dlaczego nie miec jej w domu?

    a pompa stoi w piwnicy i nie jest zadnym elementem 'dekoracyjnym' domu.
    Marcel

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    witam, ile moze wyniesc instalacja WM z reku w domku 120m2, w planach jest grawitacyjna, ale zauwazylem ze sporo ludzi planuje badz ma WM z reku i ciekawi mnie czy warto,
    Zobacz jak wielu z nich to instalatorzy Po co komplikować życie kolejną rzeczą którą trzeba serwisować ,ustawiać,pamiętać itp itd.Do tego trza zapłacić więcej.Chyba ,że masz ambicję na pasywniaka.To tak.Inaczej będziesz żył w zdrowym klimacie i będziesz szczęsliwy ze zwyczajną wentylacją,jak miliardy ludzi na świecie.Przynajmniej jest pewność zawsze świeżego powietrza ,a nie biegnącego przez jakieś kanały , w których za 10lat nie wiadomo co zamieszka.Oczywiście są filtry bla bla bla marketingowe.To trza będzie czyścić, tak jak robi się to na zachodzie w instalacjach domowych i przemysłowych.Trzeba będzie i nie ma wyjścia
    Żadna ze mnie elita

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy aspekt całej sprawy. Koszty eksploatacji i możliwość zagnieżdżenia się w kanalizacji (jakby nie było kilkunastometrowej) robactwa czy pleśni. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów spotkał się z problemem konserwacji WM (nie mam na myśli wymiany filtrów tylko czyszczenia wnętrza kanalizacji)?
    Ostatnio edytowane przez bluenet ; 31-01-2012 o 12:41

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Bardzo ciekawy aspekt całej sprawy. Koszty eksploatacji i możliwość zagnieżdżenia się w kanalizacji (jakby nie było kilkunastometrowej) robactwa czy pleśni. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów spotkał się z problemem konserwacji WM (nie mam na myśli wymiany filtrów tylko czyszczenia wnętrza kanalizacji)?
    w tym wątku jest podobna dyskusja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...flex-czy-spiro

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Po co komplikować życie kolejną rzeczą którą trzeba serwisować ,ustawiać,pamiętać itp itd.Do tego trza zapłacić więcej.Chyba ,że masz ambicję na pasywniaka.To tak.Inaczej będziesz żył w zdrowym klimacie i będziesz szczęsliwy ze zwyczajną wentylacją,jak miliardy ludzi na świecie.Przynajmniej jest pewność zawsze świeżego powietrza ,a nie biegnącego przez jakieś kanały , w których za 10lat nie wiadomo co zamieszka
    zgadnij co zamieszka?
    po co kupować samochód, ile tam jest rzeczy które się zepsują, nie wierzysz to kup,
    miliardy ludzi łazi piechotą i żyją
    po co budować dom? trochę szmat i pudeł a będziesz szczęśliwy, niskie koszty inwestycyjne, znikoma awaryjność a zwróci ci się w ciągu tygodnia
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  18. #38

    Domyślnie

    Przepraszam,ale czy tej paplaniny marketingowej uczą na jakiś specjalnych szkoleniach.Bo wszyscy instalujący bądz sprzedający używają tych samych argumentów.Przypomina mi to trochę pewnych ludzi chodzących od domu do domu i udowadniających swoje racje w kwestiach wiary.
    Co do tego ,że nie zarośnie syfem - zarośnie mimo filtrów,zarasta w instalacjach przemysłowych (zapytaj jak masz jakiegokolwiek znajomego w jakimś markecie,powiedzą ile z tym problemu)i zarasta w domach.Na zachodzie już wiedzą.My narazie patrzymy z rozdziawionymi ustami i mamy za guru takich co to niby cudo mają.Pamiętaj zawsze ,ważna rzecz-stworzyć potrzebę ,znależśc produkt i sprzedawać.Świat musi się kręcić ,więc trzeba wymyślać nowe potrzeby by zarabiać ,bo wszystko już jest.Proste to nie jest.Może dlatego ten marketing taki specyficzny...
    Żadna ze mnie elita

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    @Arturo, nie mam nic do Ciebie ale przecież to Ty napisałeś o cenie prądu (1 zł). Gdzie Ci dałem do zrozumienia, że wg. mnie "grzanie prądem jest drogie"? Przecież to bez sensu! Napisałem wyraźnie że chce PC + WM a TO USTROJSTWO JEST I BĘDZIE NA PRĄD.
    Jeżeli masz pisać ogólnikami w stylu "jest tu paru instalatorów" to oszczędzaj palce. Szukam konkretów. Firma X, Y, Z - wysyłam zapytanie, porównuję oferty, wybieram, umowa, robota, zapłata. Proste.
    PS. Proszę wszystkich zachwyconych i rozczarowanych instalatorami WM o opinie i porady oraz namiary. Dziękuję.

  20. #40

    Domyślnie

    proponuję powrót do tematu, mam dylemat czy warto w piwnicy zainstalować wentylatory 19Db czy wystarczy 46Db by niebyły zbytnio słyszalne na górze w salonie, oczywiście te ciche są 100% droższe, a ja nie lubię "przepłacać"
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony