dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1

    Domyślnie co z cenami po 1 maja

    napiszcie jakie roznice widzicie w cenach materialow budowlanych co i o ile wzroslo a moze zmalalo?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mAgnes

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie zmalalo
    Cement: przed 1 maja 310 za tone - po 1 maja - 350 za tone
    cegly K3: przed 1 maja 1,89 szt - po 1 maja - 2,13 szt

    odechciewa sie zakupow...

  3. #3

    Domyślnie

    odechciewa sie zakupow...
    Poczekaj chwile, jeśli masz czas na czekanie, poszedłem do jakiegoś salonu budowlanego (czytaj hurtowni) po zwykłą folię budowlaną - trzy osoby "buchnęły" do mnie, żeby mnie obsługiwać

    Poczekaj, zaraz zmiękną. Chciałem kupić oczyszczlnię - facet na to: pan poczeka, producent za kilka dni obniży cenę o wzrost Vatu.
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niciacia
    odechciewa sie zakupow...
    Poczekaj chwile, jeśli masz czas na czekanie, poszedłem do jakiegoś salonu budowlanego (czytaj hurtowni) po zwykłą folię budowlaną - trzy osoby "buchnęły" do mnie, żeby mnie obsługiwać

    Poczekaj, zaraz zmiękną. Chciałem kupić oczyszczlnię - facet na to: pan poczeka, producent za kilka dni obniży cenę o wzrost Vatu.

    tak to prawda w hurtowniach pusto nawet w marketach budowlanych malo ludzi

  5. #5

    Domyślnie

    Tak szybko ceny nie spadną. Rozpędzona lokomotywa potrzebuje trochę czasu.

  6. #6

    Domyślnie

    Wczoraj w skepie hydraulicznym będąc miałem takie same odczucia...pusto i spory rabat na hydroforek zrekompensował całkowicie Vatu podwyżkę. Handlowcy też wolą sprzedać na małej marży (3,5 7%) niż oddać klienta Marketowi (u mnie taki straszak działa i to skutecznie).

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mAgnes

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na szczescie to jedynie zakupy robione zaraz po 1 maja - teraz sie wstrzymujemy z zakupami.
    Dobrze, za dachowki zamowilismy jeszcze przed 1 maja, przynajmniej fachowcy moga pracowac i nie ma przestojow.

    A jak myslicie, kiedy zmiekna w hurtowniach? Lato idzie, sezon budowlany w pelni, ile mozna czekac? Zima raczej ciezko sie budowac...

  8. #8

    Domyślnie

    A jak myslicie, kiedy zmiekna w hurtowniach? Lato idzie, sezon budowlany w pelni, ile mozna czekac? Zima raczej ciezko sie budowac...
    Jak tylko zaksięgują wszystkie faktury z kwietnia i stwierdzą, że już nie mają co księgować
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niciacia
    A jak myslicie, kiedy zmiekna w hurtowniach? Lato idzie, sezon budowlany w pelni, ile mozna czekac? Zima raczej ciezko sie budowac...
    Jak tylko zaksięgują wszystkie faktury z kwietnia i stwierdzą, że już nie mają co księgować
    co im po ksiegowaniu jak kaska nie wplywa

  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie w wtym roku od stcznia do maja zarobili tyle co w biegłym roku przez cały sezon

  11. #11

    Domyślnie

    4 maja zbierałem cenniki na okna, sprzedawca okien (Urzędowski) akurat pisał na cennikach długopisem +15%, o rabatach na razie nie rozmawiałem

  12. #12

    Domyślnie

    Moja teoria jest taka, że potrzebują max. 90 dni. Oni tez płacą Vat (też czasami ten wyższy) i od czegoś ten Vat naliczony muszą odliczyć. Jak nie mają sprzedaży w ciągu 3 miesięcy to są w takiej samej sytuacji jak my.

    A marże myslę, że są i tak dużo wyższe niż nam się wydaje (mnie kiedyś zszokowały marże detaliczne w mojej własnej firmie i to nienajdroższej)

    M.

  13. #13

    Domyślnie

    Znajomy właściciel hurtowni budowlanej twierdził, że musi podnieść ceny chociaż na chwilę, bo inaczej zlinczują go ci, którzy uciekali przed wyższym podatkiem VAT i robili zakupy w kwietniu. Ogólnie jednak, twierdzi, że ceny już dawno i systematycznie poszły w górę a więc cały proceder będzie wyglądał tak: +15% VAT ale 25 i więcej % upustu. Generalnie ceny bez zmian. Mam nadzieję, że nie kłamał...

  14. #14

    Domyślnie

    Generalnie ceny beda spadac, dzwonilam przedwczoraj do skladu i chcialam sie dowiedziec jaka jest cena bloczkow, a facet na to, ze cena na dzis to 6.50 za sztuke, ale on u siebie nic niema, nie chce zzamawiac bo ceny w ciagu dwoch tygodni maja spadac i on nie chce przeinwestowac, powiedzial nawet, ze ceny moga spasc do takich jakie byly w listopadzie ub.r. No to czekam...

    A jak dobrze rozumiem to np. okna z montazem nadal 7% Vatu?

  15. #15

    Domyślnie

    Jakoś nic nie potwierdza tego wieszczonego spadku cen i wynika to z kilku przyczyn:
    1. w hurtowniach obecnie nic nie ma - na odbudowę jako takich stanów potrzebuja 2-3 miesięcy
    2. 15 % wzrostu Vatu żaden hurtownik nie pokryje z własnej kieszeni, gdyż ich marża i zarobek spadłby znacząco a czasem sprzedaż musiałaby się odbyć poniżej kosztu zakupu (nie sądzę , żeby komuś z was przy zakupach przed 1.05 po otrzymaniu jakiegoś rabatu udało się wycisnąć dodatkowy upust 15% - a tak musiałoby to wyglądać obecnie).
    3. rozpędzone i niedokończone budowy będą dalej potrzebowały materiałów, a nawet dziś na onecie czytałem o rekordowym wzroście obrotów w sektorze budownictwa
    Osobiście pogodziłem się z tym że z planowanych 200 000 zakupów w materiałach nabyłem za 100 000 . Pozostałe 100 000 pewnie będzie droższe o jakieś 10% i nic się na to nie poradzi - trzeba będzie skorygować swoje plany finansowe.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&z
    Jakoś nic nie potwierdza tego wieszczonego spadku cen i wynika to z kilku przyczyn:
    1. w hurtowniach obecnie nic nie ma - na odbudowę jako takich stanów potrzebuja 2-3 miesięcy
    2. 15 % wzrostu Vatu żaden hurtownik nie pokryje z własnej kieszeni, gdyż ich marża i zarobek spadłby znacząco a czasem sprzedaż musiałaby się odbyć poniżej kosztu zakupu (nie sądzę , żeby komuś z was przy zakupach przed 1.05 po otrzymaniu jakiegoś rabatu udało się wycisnąć dodatkowy upust 15% - a tak musiałoby to wyglądać obecnie).
    3. rozpędzone i niedokończone budowy będą dalej potrzebowały materiałów, a nawet dziś na onecie czytałem o rekordowym wzroście obrotów w sektorze budownictwa
    Osobiście pogodziłem się z tym że z planowanych 200 000 zakupów w materiałach nabyłem za 100 000 . Pozostałe 100 000 pewnie będzie droższe o jakieś 10% i nic się na to nie poradzi - trzeba będzie skorygować swoje plany finansowe.

    zas pesymista

  17. #17

    Domyślnie

    Flizy,które kosztowały 27 zł skoczyły na 39 zł m2 Muszę kupić , bo zabrakło (na szczęście tylko 1 paczkę).

  18. #18

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości ceny nie powinny wzrosnąć o 15 %, ale o 14% w stosunku do cen brutto z przed 1 maja.
    Wyjasnienie dla wolnomyślicieli. Podatek vat rośnie o 15% do 22% ale podstawa netto się nie zmienia. Stara cena (z 7% vatem) + 15% to nie to samo co stara cena z odjętym 7% vatem i dodanym 22% vatem.

    Jak Urzędowski lekką ręką dodaje do okien +15% to wykorzystuje pretekst. 1% to może nie jest dużo, ale mogę je wydać lepiej i pójść z dziećmi do kina i na lody.

  19. #19

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawiałem z budującym się obok mojej działki, który
    zwiózł cały porotherm na działkę i wynajął stróża do pilnowania.
    Całkiem przypadkiem był on świadkiem rozmowy hurtownika z kolegą, gdzie ten chwalił się, że cegłę to 3-4x sprzedał i byłyby jaja, gdyby wszyscy zgłosili sie jednocześnie, a tak w ogóle to najlepiej byłoby
    ogłosić upadłość.
    Wynika z tego, że długo trzeba będzie czekac na ewentualną obniżkę cen.

  20. #20

    Domyślnie co z cenami po 1 maja

    za dachowki braasa u dystrybutora zaplacilem o 15 gr mniej niz kosztowaly przed 1 maja

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony