dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie absolutnie początkująca

    Jak napisałam w tytule jestem absolutnie początkującą ogrodniczką za miesiąc wprowadzam się z mężem do nowego wybudowanego w tempie ekspresowym domku
    I mam problem podstawowy- działka 4,2 a- dom stoi posrodku działki- więc do zagospodarowania jest tzw obrzeże. I co ja mam z tym zrobić?? Jak posadzę trawę będzie klaustrofobicznie i zero intymności np. na tarasie. No i wypadałoby się oddzielic wizualnie od sąsiadów nie murem, tylko czymś zielonym.
    A poza tym lubię zielone bardzo i nie chcę samej trawy!!!!!
    Pomocy, co można zrobić na chustce do nosa, praktycznie
    Iskra
    Liczę na was.

  2. #2

    Domyślnie Re: absolutnie początkująca

    Cytat Napisał Iskra
    Jak napisałam w tytule jestem absolutnie początkującą ogrodniczką za miesiąc wprowadzam się z mężem do nowego wybudowanego w tempie ekspresowym domku
    I mam problem podstawowy- działka 4,2 a- dom stoi posrodku działki- więc do zagospodarowania jest tzw obrzeże. I co ja mam z tym zrobić?? Jak posadzę trawę będzie klaustrofobicznie i zero intymności np. na tarasie. No i wypadałoby się oddzielic wizualnie od sąsiadów nie murem, tylko czymś zielonym.
    A poza tym lubię zielone bardzo i nie chcę samej trawy!!!!!
    Pomocy, co można zrobić na chustce do nosa, praktycznie
    Iskra
    Liczę na was.
    Trawę to się sieje a jak tak lubisz zielone to może wyłóż dolarami ścieżki

  3. #3

    Domyślnie

    To może las tropikalny? Nic nie zastąpi zieloniutkiej trawki

  4. #4

    Domyślnie

    Droga Iskro

    stań na srodku działki, weź szkicownik i spróbuj sobie wyobrazić , czego nie chciała byś oglądać przez ogrodzenie a co byś chciała mieć w ogródku.
    Czasami wystarczy taki bodziec, by uswiadomić sobie,że z lewej strony coś nieszczególnie wygląda , trzeba zasłonić, może krzakami, może zywopłotem, roślinami ,które są miniaturkami..jest milion odmian i wersji.
    Tylko trzeba od czegoś zacząć.
    Ścieżki na trawniku same sie wydepczą, sama zobaczysz, które miejsca ogródka są "niezwiedzalne", dlatego tam można posadzić coś,co bedzie cieszyło oko z daleka.
    Jeden właściwy krok, pociągnie za sobą właściwe inne.
    Nie bój się, można zakupić roslinki, pobawić się nimi ustawiając je jak żołnierzyki..pooglądać ze wszystkich stron.

    A najlepiej.........podglądać przez inne ogrodzenia.

    Zanim powstanie Twój maluśki raj, popytaj po sklepach o rosliny tzw sztobrowe ( na długiej nodze np.krzak róży),gdzie pod takimi cudeńkami można jeszcze posadzić miniaturki innych odmian , tworzenie nawet małego ogródka jest rozłożone w czasie.
    Nie raz będziesz sama przesadzała, zmieniała kompozycje i układ roslin, zanim nie powiesz "teraz może być"
    Ale to za wiele, wiele lat.
    Witaj w klubie kopidołów

  5. #5

    Domyślnie

    Do małych ogrodów najlepsze są powojniki. Nie zajmują dużo miejsca, a mamy mnóstwo zieleni i kwiatów

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba tylko niska roślinność, bo wysoka zabierze Ci światło i "zarośnie" cały dom. Są iglaczki miniaturowe różnej maści, krzewy różnego rodzaju a kwiatów całe mnóstwo. A od sąsiadów możesz odgrodzić się pergolami i puścić na nich bluszcz albo winogrono ale pamiętaj: wszelkie pnące blisko domu również zabierają światło.

  7. #7

    Domyślnie dziękuję wszystkim

    Dziękuje wszystkim a szczególnie ziabie- rzeczywiście tak chyba bedzie najlepiej- trzeba to sobie wyobrazić- a następny krok będzie w miare prosty i logiczny, czekam juz na tonę ziemi i sprzęt profesjonalnej ogrodniczki w ramach prezentu od męża.
    Ale w ziemi jest fajnie grzebać
    Iskra

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony