dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał t.brinkmann Zobacz post
    @pawgar: Niektore rzeczy mozna oceniac bez ogladaniu w rzeczywistoscie. Ja jestem z fachu, i jestem w stanie powiedziec ze EPS100 pod plyta jest, no, powiedzmy, troche zbyt oszczedna wersja. Akurat w tym punkcie zupelnie sie zgadzam z tym co pisze perm.

    To ze agregaty robia szum, no cos, sa uzytkownicy legaletta, ktorzy na to narzekali, czyli chyba cos w tym jest.
    Na temat ceny: Bylbym w stanie powiedziec przynajmniej 2 firmy, ktory robia plyty grzewcze za nizsza cene, ale nie bede ich tu reklamowal. Jest to i tak troche klopotliwy, skoro to sa inne systemy.

    @perm: jestem pewien. Beton przenosi dzwiek dosyc dobrze, patrz jak jest w starych blokach z scianami z betonu; tam pod wylewka tez czesto nie ma styropianu. Slychac wszystko co robia sasiedzi, i to bardzo dobrze.
    Dlatego lepiej miec sciany na plycie, a pomiedzy scianami styropian i wylewka, wtedy kazdy pokoj jest dzwiekowo odlaczone od nastepnego. Przy dzwiach oczywiscie dylatacje wypada zrobic.
    Pompa Ciepla: Owszem to jest nadal troche kosztowna zabawa, ale sa firmy ktore oferuja pompe glebinowa 11KW juz za 40k zl razem z wierceniem i z montazem, w komplecie, a mozna od nich nawet brac podlogowke, to komplet material, skrzynki rozdzielcze i caly montaz chyba 85 zl/m² jak dobrze pamietam.
    Wtedy mam i ogrzewanie i c.w.u. zalatwione, bez grzalki el., ktorych ja ogolnie po prostu nie lubie
    Pawgar już się tu ośmieszył pisząc że legalett to jedyny akumulacyjny fundament grzewczy i że go nie stać by Legalett nie mieć . Nie zauważył bo i po co zamieszczonych przeze mnie kalkulacji, nie dostrzegł tego co uważa o EPS 100 inzynier odpowiedzialny w Legalett za projektowanie płyty. Wypisuje sobie radośnie nie mające pokrycia w rzeczywistości rzeczy nie wiem na co licząc. Szuka zaczepki i tyle. Zgłosiłem moderatorowi. Nie będę tolerował zaczepek i wmawiania mi rzeczy o ktorych nie mówiłem. Dlatego własnie założyłem ten wątek by można było prawdę o Legalett napisać. Juz widac jak to kogos boli.

    W blokach jest jednak trochę inaczej. Tam ściany sa niczym nie podparte,i bardzo cienkie. działają jak membrana.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał t.brinkmann Zobacz post
    Na temat ceny: Bylbym w stanie powiedziec przynajmniej 2 firmy, ktory robia plyty grzewcze za nizsza cene, ale nie bede ich tu reklamowal. Jest to i tak troche klopotliwy, skoro to sa inne systemy.
    Dawaj, dawaj. Wszelkie namiary są mile widziane. Właśnie o to chodzi w budowaniu aby porównywać i aby przyszli inwestorzy mieli jak największy wybór i mogli wybierać coś odpowiedniego dla siebie.
    Przez 100 stron wątku o Legalecie z permem nie udało mi się dostać konkretów cenowych, zakresu prac i namiarów na firmy.

    PS. Na zaczepki perma, jako nic nie wnoszące do sprawy, postaram się nie odpowiadać.
    Ostatnio edytowane przez pawgar ; 15-02-2012 o 12:53
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  3. #43

    Domyślnie

    Bardziej zastanawaiające jest co robią tu osoby ,które z całej budowy wybrały sobie Legalett i poświęcają czas na walczenie z każdą najdrobniejszą krytyką tego systemu ,a w innych aspektach budowy nie wypowiadają się w ogóle
    Ja też nie mam Legalett i nie zamierzam mieć.A wiesz dlaczego się wypowiadam w tym temacie ? Bo nie znoszę naganiactwa.Mam alergię po prostu.NIe znoszę,jak często nie świadomym użytkownikom wciska się takie systemy za taką kasę.NIe znoszę jak naganiają w twoim stylu-po co ma dzwonić do Legalett skoro Legalett w każdej wycenie daje EPS100 ,po co ma to robić ,jak podwykonawcy Legalett dają EPS 100 w każdej wycenie -to po prosu u nich standard.
    Po co ma pytać o pompę ciepła jak pompa z założenie ,aby był odpowiedni sens ekonomiczny i trwałość musi współpracować z niskotemperaturowym żródłem ciepła, a Leglalett TAKI NIE JEST.I TYLE.Czy się da podpiąć? Da się ,tylko nie ma to sensu ekonomicznego i sensu z uwagi na trwałość tak podpiętej pompy.Po co o tym pisać i wciskać takie głupoty.Legallet to system wysokotemperaturowy i pompa ciepła się do niego zwyczajnie nie nadaje.Czy będzie działać? Będzie ,tylko krótko i zle.Tak drogi system , plus tak droga pompa ,plus tak wysokie rachunki (w porównaniu z niskotemperaturowym górnym zródłem)plus tak niska trwałość to byłby w sumie chyba najdroższy i najgłupszy kombajn do ogrzewania jaki można wymyślić
    Żadna ze mnie elita

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    henmay

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem Legalettu od 8 lat. Dom ma 210 m2 z tego 120 m2 na dole, grzane przez Legalett. Na górze są grzejniki elektryczne 3 x 2 kW. Nie mam gazu. Wszystko jest na prąd. Korzystam z II taryfy do grzania. Ściany są z Porothermu 30cm+wełna mineralna 12 cm. Okna firmy M&S o izolacyjności K<0,3
    Trudno pisać tu o zaletach tego systemu bo jest ich mało.
    Zalety to ciepła i równa podłoga - i tyle.
    Wady :
    1) koszmarnie drogi system w eksploatacji. Rocznie wydaje na prąd ok. 11.000 zł. Przy czym normalnie latem wydaję ok. 180 zł miesięcznie na gotowanie i grzanie wody - zakładam, że są to stałe koszty użytkowania miesięcznego. Reszta to właśnie ogrzewanie domu. Od lat zużywam mniej więcej tyle samo prądu na I i II taryfie rocznie. A temperatury w domu nie sa wcale zbyt wysokie 18 - 19 stopni zimą. Więcej mam tylko jak uruchomię kominek.
    2) słaby czas reakcji na spadek temperatury na zewnątrz. Wtedy też ratuję się kominkiem.
    3) stały i uciążliwy szum wentylatorów nocą. Może komuś to nie przeszkadza ale mnie - tak.
    4) jak zamontowałem Legalett to zrezygnowałem z niektórych kominów (bo po co!) i teraz, jak planuję założyć normalne C.O. z piecem na gaz to muszę kombinować jak je teraz wybudować.
    5) płyta Legalett miała być gładka i równa - nieprawda. Jak kładłem terakotę to okazało się, że na środku jest 4 cm niżej niż na brzegach. No i trzeba było stosować wylewkę.
    6) trzeba rzeczywiście znać co do centymetra wszystkie przejścia przez płytę przed jej budową bo potem nie ma jak tego zrobi. Teraz właśnie muszę doprowadzić gaz do domu i będę musiał wejść przez ścianę a nie fundament.
    Generalnie nikomu nie polecam tego systemu - chyba, że jest fanem prądu albo tzw. ekologiem. I do tego ma nadmiar pieniędzy.
    Henmay.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    henmay

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem Legalettu od 8 lat. Dom ma 210 m2 z tego 120 m2 na dole, grzane przez Legalett. Na górze są grzejniki elektryczne 3 x 2 kW. Nie mam gazu. Wszystko jest na prąd. Korzystam z II taryfy do grzania. Ściany są z Porothermu 30cm+wełna mineralna 12 cm. Okna firmy M&S o izolacyjności K<0,3
    Trudno pisać tu o zaletach tego systemu bo jest ich mało.
    Zalety to ciepła i równa podłoga - i tyle.
    Wady :
    1) koszmarnie drogi system w eksploatacji. Rocznie wydaje na prąd ok. 11.000 zł. Przy czym normalnie latem wydaję ok. 180 zł miesięcznie na gotowanie i grzanie wody - zakładam, że są to stałe koszty użytkowania miesięcznego. Reszta to właśnie ogrzewanie domu. Od lat zużywam mniej więcej tyle samo prądu na I i II taryfie rocznie. A temperatury w domu nie sa wcale zbyt wysokie 18 - 19 stopni zimą. Więcej mam tylko jak uruchomię kominek.
    2) słaby czas reakcji na spadek temperatury na zewnątrz. Wtedy też ratuję się kominkiem.
    3) stały i uciążliwy szum wentylatorów nocą. Może komuś to nie przeszkadza ale mnie - tak.
    4) jak zamontowałem Legalett to zrezygnowałem z niektórych kominów (bo po co!) i teraz, jak planuję założyć normalne C.O. z piecem na gaz to muszę kombinować jak je teraz wybudować.
    5) płyta Legalett miała być gładka i równa - nieprawda. Jak kładłem terakotę to okazało się, że na środku jest 4 cm niżej niż na brzegach. No i trzeba było stosować wylewkę.
    6) trzeba rzeczywiście znać co do centymetra wszystkie przejścia przez płytę przed jej budową bo potem nie ma jak tego zrobi. Teraz właśnie muszę doprowadzić gaz do domu i będę musiał wejść przez ścianę a nie fundament.
    Generalnie nikomu nie polecam tego systemu - chyba, że jest fanem prądu albo tzw. ekologiem. I do tego ma nadmiar pieniędzy.
    Henmay.

  6. #46

    Domyślnie

    A jak trafiłeś na to forum i co cię skłoniło do napisania tego postu.
    Żadna ze mnie elita

  7. #47

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka widać, że grzanie prądem Twojego domu to nieporozumienie.
    Jakie masz wyliczone zapotrzebowanie?

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    to nie płyta i system ogrzewania jest problemem tylko to co jest nad nim czyli dom. Najbardziej cudowny system nie pomoze jak dom dziurawy. Legallet nie produkuje prądu. Rachunki za gaz będziesz miał równie wysokie. Zamiast c.o. na gaz zrób audyt energetyczny, badanie kamerą termowizyjną i termomodernizację domu. Inaczej wydasz pieniadze bez sensu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #49

    Domyślnie

    Sam mam Legalett, ale postaram się być obiektywny

    Po kolei punktami.

    1) Koszty są bezdyskusyjne. Dziwi mnie trochę stosunek I do II taryfy. U mnie wynosi on 0.16.
    Omawiany dom ma bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne.

    2) Dom gwałtownie reaguje na spadki temperatury zewnętrznej co oznacza słabą kumulacyjność/izolację. Ciepło musi nieźle i szybko uciekać.

    3) Bez dyskusji.

    4) Przemyśł zastosowanie rury łączącej w sobie czerpnię powietrza do spalania z przewodem odprowadzającym spaliny. Nie wiem jak takie coś się nazywa, ale to częste rozwiązanie w nowoczesnych kotłach. Wyprowadza to się przez ścianę.

    5) Kierownik budowy dał ciała. U mnie by to nie przeszło. Sam skontrolowałem pomiary. Maksymalna odchyłka 3mm. Nasuwa mi się analogia z systemami informatycznymi: "klient ma taki na jaki zasłużył"
    Świadczy to też oczywiscie o rzetelności firmy realizującej projekt.

    6) Sam to opisywałem jako pewnego rodzaju wadę. Ja miałem nie licząc etapu projektowania tylko 1,2 dni na ostateczne decyzje. Alternatywą jest typowa wielomiesięczna budowa typu: dziś jedna ekipa robi fundament, jutro kolejna wchodzi ze słowami "będziem kuć".

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Rachunki za gaz będziesz miał równie wysokie.
    Powinny byc niższe jako że cena gazu mniejsza.
    W sytuacji gdy w domu nie było gazu trzeba do ogólnego bilansu doliczyć kilkaset złotych rocznie opłaty stałej.

    Także sugeruję audyt energetyczny. Oszczędności mogą być gdzie indziej.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Teraz może trochę na temat kosztów. Średnia cena fundamentu płytowego Legalett oferowana klientom wynosi około 500 - 600 zł za 1m2. Czy to dużo czy to mało. Robiąc fundament samemu i płacąc tylko za materiały zapłacimy za 1m2 około 200 zł. Będzie to fundament na jakimś tanim (podobnie jak w legalett) styropianie. Przy XPS cena wzrośnie do ok 250 zł za 1m2. Do tego trzeba doliczyć system ogrzewania. Równowaznymi dla Legalett i funkcjonalnie (z tym wyjątkiem że kable nie hałasują) i ze względu na wykorzystanie takiego samego źródła energii (elektryczność) jak i akumulacyjności płyty a w związku z tym II taryfy są elektryczne kable grzejne. Ich koszt dla domu 100 m2 to ok 5 tyś zł. Podraża to koszt płyty o jakies 50 zł za 1m2. Na wykonanie płyty bez trudu znajdziemy ekipę za 10 tyś. Daje to funkcjonalnie i jakościowo identyczną jak w Legalett płytę za kwotę 350 zł/m2. Płyta taka niezależnie od ekipy powstanie w maksymalnie tydzień bo roboty przy tym tyle co nic. Przy domu 100m2 różnica w stosunku do Legalett to od 15 do 25 tyś zł. Przy 200m2 to już 30 - 50 tyś Akurat wystarczy np na okna czy nawet mniejszy dach. Do tego nie bedziemy musieli martwić się o dogrzanie małych pomieszczeń czy o uszczelnianie agregatów albo o szum powietrza w rurkach. Inne firmy specjalizujące się w fundamentach płytowych mają średnie ceny na poziomie 350 - 400 zł za 1m2. Jest ich trochę. Wszystkie robią szybko, kompleksowo i daja gwarancję. Żadna nie stosuje tandetnego styropianu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawgar Zobacz post

    Brak możliwości współpracy z pompą ciepła. Na stronach L napisane jest że można stosować PC z Legaletem.
    Poprosiłem aby ponownie skontaktował się z Legaletem i zapytał czy ktoś w Polsce ma pompę ciepła zintegrowaną z L od jakiego czasu i jak się to sprawuje.
    Ale perm ponownie odmówił.
    Dać się da...
    Tylko wskaż mi pompę, która ekonomicznie pracuje w zakresie 45-70*C, bo do takiej temp powinno grzać się powietrze w L.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dać się da...
    Tylko wskaż mi pompę, która ekonomicznie pracuje w zakresie 45-70*C, bo do takiej temp powinno grzać się powietrze w L.
    Rozmowa z tym człowiekiem nie ma sensu. Racjonalnej odpowiedzi nie uzyskasz. Jedyne co osiągniesz to to że zacznie cię oskarżać o trollowanie. Żałosne to.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 15-02-2012 o 20:16
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB Zobacz post
    Powinny byc niższe jako że cena gazu mniejsza.
    W sytuacji gdy w domu nie było gazu trzeba do ogólnego bilansu doliczyć kilkaset złotych rocznie opłaty stałej.

    Także sugeruję audyt energetyczny. Oszczędności mogą być gdzie indziej.
    Róźnica około 30% w cenie kwh energii cieplnej. Doliczając abonament oraz koszt inwestycji w gaz, persaldo wyjdzie tyle samo lub drożej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    nie jestem pewien, ale chyba EURO code ustala odksztalcenie pod plyta, i wydaje sie ze po 50 latach przy przy okreslonym obciazeniu ma byc do 2%
    musialbym sprawdzic
    EURO code obowiazuje w Polsce
    Jakoś wcześniej umknęło mojej uwadze. Mógłbyś to sprawdzić?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    BNIe znoszę jak naganiają w twoim stylu-po co ma dzwonić do Legalett (...) Po co o tym pisać i wciskać takie głupoty.Legallet to system wysokotemperaturowy i pompa ciepła się do niego zwyczajnie nie nadaje.
    Zaśmiecasz kolejny wątek zamiast próbować znaleźć odpowiedź na pytanie.

    Zgłosiłem do moderacji
    Znowu problem z wątku o Legalecie.
    Użytkownik w kolejnym wątku troluje. Na stronie firmy L jest informacja, że system wspłpracuje z PC natomiast jeden użytkownik dalej twierdzi "Po co o tym pisać i wciskać takie głupoty.Legallet to system wysokotemperaturowy i pompa ciepła się do niego zwyczajnie nie nadaje."
    Murator ma być poradnikiem. Takie wypowiedzi mącą wątek. Osobiście nie wiem czy się nadaje, czy się nienadaje ale, o tym powinien wypowiedzieć się producent albu użytkownicy a nie osoba, która nie ma Legaletu, mieć go nie chce, ZWERYFIKOWAĆ informacji na ten temat także nie. Pozdrawiam pawgar"
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  17. #57

    Domyślnie

    CO dałeś do moderacji ? To ,że Legalett jest systemem wysokotemperaturowym? Jest czy nie?????? CZy pompy ciepła wspołpracują dobrze z wysokotemperaturowymi systemami ? No współpracują dobrze czy nie??
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2012 o 12:22 Powód: wycieczki osobiste
    Żadna ze mnie elita

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    tomek131

    jeżeli pompa P-P daje radę w ogrzewaniu nadmuchowym to tak samo da radę tutaj...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #59

    Domyślnie

    Kiedy ostatnio widziałem elektryka z L. to powiedział mi, że właśnie był u klienta z PC.
    Wg niego to działa. Na ile opłacalnie (COP) to nie wiem bo nie drążyłem tematu.
    Dla tomka131 mam radę żeby zamiast pisać kategoryczne sądy najpierw sprawdził fakty.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    CO dałeś do moderacji naganiaczu ?
    Rzygać się chce na to naganiactwo.
    Proszę mnie nie obrażać, cytowanego posta także zgłosiłem do admina.
    Więcej kultury.

    Dla mnie zarówno ty Tomku131 jak i Perm nie jesteście osobami, które potrafią rozmawiać i brać udziału w dyskusji.
    Na stronie Legaletu jest informacja, że ogrzewanie to współpracuje z PC. Z drugiej strony mam ciebie czyli prywatną osobę , która któryś raz powtarza
    że się to nie nadaje. Nie wiem nic na temat ogrzewania domu PC i wobec takiej sytuacji mam dwa różne stanowiska.
    Mam słowo przeciwko słowu. Co zrobić? Chcąc być obiektywnym proszę aby użytkownik forum zanim kolejny raz powieli swoją niesprawdzoną wypowiedź, zadzwonił do Legaletu czyli firmy, która taką wypowiedź na swoje stronie napisała i aby dowiedział się u Źródła jak to jest z tą pompą.
    Jako odpowiedź od użytkownika forum dowiaduję się, że jestem naganiaczem i nigdzie nie zadzwoni.

    Tak nie prowadzi się dyskusji. Uważam, że wielokrotnie rozpisując się na jakiś temat, należało by choćby dla przyzwoitości zadzwonić do firmy i zapytać, czy ktokolwiek w Polsce ma PC podłączoną do Legaletu, od ilu, jężeli tak to jaką, od ilu lat i prośba o kontakt do tej osoby aby uzyskać informację jak to działa.
    Jeżeli nikt nie ma, lub ktoś ma ale jest niezadowolony to taka informacja powinna być na stronie Legaletu. Ewentualnie powinni napisać sprostowanie, lub usunąć fałszywe treści ze swojej strony. Zresztą takie sytuacje reguluje prawo. Jest Urząd Ochrony Konkurencji i Kosumentów w którym
    można zgłosić nieuczciwe praktyki firmy.

    Jeżeli macie rację, zadzwońcie do firmy Legalet i poproście aby usunęli wpisy o PC.
    Jeżeli nie macie racji, przestańcie wypisywać głupoty
    ale najpierw zadzwońcie, naiszcie do firmy i sprawdźcie dlaczego tak a nie inaczej napisali.

    Powtarzanie jak mantry niepotwierdzonych informacji sprawia, że to Was można postrzegać jako naganiaczy.

    Proszę jedynie o rzetelność.
    Ja postawiłem kanadyjczyka. Różne o nim krążyły "legendy" ale zanim to zrobiłem, zadzwoniłem do firmy (lokalna firma) spytałem o wątpliwe kwestie a potem poprosiłem o namiary osoby, która w takim domu mieszka aby z nią porozmawiać co jest faktem a co mitem w kanadyjczyku.

    Mojej dyskusji nie rozpoczynałem od wchodzenia na forum na forum budownictwa drewnianego i nie opisywałem jaki to kanadyjczyk jest do bani!
    Po wizycie o kogoś w kanadyjczyku miałem kilka REwizyt, czyli kilka osób także i mnie odwiedziło wypytując jak się mieszka w kanadyjczyku co i jak jest zrobione.
    Przez takie osoby jak Wy, krążą różne dziwne niesprawdzone informacje o różnych technologiach.

    Kurcze ludzie.
    Macie problem Nie akceptujecie, że komuś może się podobać legalett. Jeżeli komuś się podoba to na pewno jest naganiaczem.
    Swego czasu byłem u Pdurysa na budowie. On ma Preafe (czy jakoś tak) czyli wielką płytę, ja mam drewniaka. On zasila swój dom gazem, ja prądem.
    On ma inteligentny budynek, ja mam uproszczoną instalację elektryczną. Jedynie co nas łączyło to obydwaj postawiliśmy to na Legalecie. Porozmawialiśmy, pokazaliśmy co u którego jak jest rozwiązane. Podyskutowaliśmy. Było bardzo miło. Nikt nikogo nie obrażał, że przepłacił, za ściany, że pokrycie dachowe ma do Bani, że mieszka w bunkrze czy ze chałupa zaraz mu się spali.
    Uważam, że z wami nie było by to możliwe i że każde odstępstwo od waszego toku myślenia świadczy o debiliźmie drugiej osoby i/lub o naganiactwie.
    Uważam, że takie postawy jak wasze trzeba eliminować z forum jako przeszkadzające w normalnej dyskusji i dialogu.

    Z uwagi na powyższe zgłosiłem wasze posty do moderatora.
    Ostatnio edytowane przez pawgar ; 16-02-2012 o 09:34
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony