dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 159
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    bardzo dobra mąka na pizzę ( Gdańskie Młyny,1,90 zł) i sprawdzony przepis :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	029.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	105595

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	030.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	105596

    Pizza wychodzi wyjątkowo chrupiąca i lekka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	027.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	105597

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Ostatni przepis na chleb, NAJPROSTSZY Z NAJPROSTSZYCH, taki chleb dla zabieganych, którzy nie mają czasu ma zabawę z zakwasem, a chcą mieć domowy chleb.
    Z podanego przepisu wychodzi ogromny bochenek, koszt produktów ok.1,5 zł. Smak wspaniały, długo trzyma świeżość, na pewno posmakuje dzieciom, gdyż nie zawiera ziaren ani przypraw. Taki lekki, bardzo puszysty chleb do kanapek.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	004.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	105741


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	003.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	105742

    Składniki na 1 bochenek:

    • 700 g pszennej mąki, np. Babuni lub innej typ 650
    • 3 łyżeczki soli
    • łyżka roztopionego masła
    • 1 saszetka suchych drożdży (7 g) lub ok. 20 g świeżych (1/5 kostki świeżych drożdży)
    • 1 łyżeczka miodu lub cukru
    • 100 ml ciepłego mleka + 50 ml maślanki lub greckiego jogurtu ( może być samo mleko)
    • 300 ml ciepłej wody (ok. 27 0 C)


    W większej misce wymieszać mąkę z solą, dodać masło. Dosypać drożdże i cukier. Dodać mleko, wodę i wyrobić ciasto. Ciasto wyrabiać na oprószonej powierzchni, aż będzie gładkie i elastyczne, starając się nie dosypywać mąki. Pozostawić w misce, przykryte ściereczką, do dwukrotnego powiększenia objętości.
    Ciasto po urośnieciu uderzyć pięścią, lekko wyrobić, uformować owalny bochenek, wyłożyć na blachę oprószoną mąką. Przykryć ponownie, pozostawić na 30 minut, lub dłużej do podwojenia objętości i napuszenia.
    Używając ostrego noża naciąć chleb kilkakrotnie, oprószyć mąką.

    Piekarnik rozgrzać do 230ºC i piec bochenek przez 10 minut. Następnie zmniejszyć temperaturę do 200ºC i piec kolejne 20 - 25 minut. Gotowy chleb powinien być wyrośnięty, brązowy i brzmieć głucho po uderzeniu od spodu. Studzić na kratce.
    Mój chleb miał 2. wyrastanie w plastikowej misie wyłożonej pieluchą tetrową, obsypaną mąką i otrębami, by bochenek się nie przykleił. Wtedy układamy chleb złączeniami na górze, gdyż po wrzuceniu go na blachę odwracamy go. Jeśli nie mamy wprawy w formowaniu bochenków i chcemy mieć mniej bałaganu, po pierwszym wyrastaniu wkładamy ciasto do 2 chlebowych foremek ( keksówek) i w nich chlebki muszą kolejny raz urosnąć ze 2x. W tych samych formach pieczemy.

    p.s ja zamieniłam część zwykłej mąki na orkiszową razową i zakwaszoną żytnią ( tak ok. 150g), dlatego jest ciemniejszy w środku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	005.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	105747


    Chlebek nie kruszy się i nie klei ( zbyt szybko go ukroiłam do zdjęcia, dlatego kleił się do noża, powinno się go najpierw dobrze przestudzić).

    Nie używam wagi i nie przesiewam mąki, uważam to za stratę czasu. Drożdże i tak wszystko "przerobią", a konsystencję ciasta trzeba po prostu wyczuć i to tylko kwestia doświadczenia.

    SMACZNEGO
    Ostatnio edytowane przez piu ; 11-03-2012 o 15:30

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Wg przepisu na pszenny chleb powyżej upiekłam dziś bułki. Dodałam tylko do ciasta dodatkowo jedno jajko i zamieniłam proporcje wody i mleka ( więcej mleka tym razem). Wyszło 16 dużych, pulchnych, mięciutkich bułek, przepysznych w smaku. Koszt jednej mleczno - maślanej bułki to ok. 17 groszy ( nie licząc prądu i wody). Są lekkie jak puch, a mimo to sycące.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	010.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	106023


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	009.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	106024


    część zrobiłam jak bułki, uderzając kantem dłoni przez pół, a na części nacięłam nożyczkami krzyżyk, jak w kajzerkach i te mi się bardziej podobają - wyrosły wyższe, okrąglutkie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	106025


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	012.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	106026


    Ilość ciasta jest idealna, by bułki upiec za jednym razem na dwóch największych blachach ( można na tych z zestawu do piekarnika).
    Następnym razem ziarenka wrzucę do ciasta, bo trochę się osypują, mimo że bułeczki były smarowane jajkiem rozbełtanym z mlekiem ( odlałam 1/3 z tego, które dałam do ciasta).

    Jeśli zabraknie wam kiedyś pieczywa albo zachce się takiego domowego, przepis jest bardzo fajny, polecam

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    To i ja pokażę swoje dzisiejsze wypieki



    LAZUR

    Beata

  6. #46

    Domyślnie

    przepraszam, że nie odpisałam ostatnio, ale ostatnio dużo odpoczywam i nie zaglądałam... przepis wrzucę bliżej świąt bo nie chce mi się szukac teraz w kuchni, dużo tych przepisów...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    bogumil

    smaka narobiła, a przepisu nie zostawiła



    Czekamy Tosiu

    Ja dziś wrzucam kolejny, fenomenalny przepis na pizzę, także z blogu Dorotki, podobny do przepisu Chef Paul.



    Składniki na 3 sztuki:

    • 2,5 szklanki mąki pszennej chlebowej
    • 3/4 szklanki mąki semoliny
    • 1 i ¼ szklanki letniej wody
    • 2 łyżki oliwy z oliwek
    • 1,5 łyżeczki soli
    • 16 g drożdży świeżych lub 8 g drożdży suchych (2 łyżeczki)
    • opcjonalnie - pół łyżeczki przyprawy do pizzy


    Mąkę przesiać, wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżymi najpierw zrobić rozczyn) zrobić w niej zagłębienie, do którego wlać wodę, oliwę, dodać 1,5 łyżeczki soli. Ciasto dobrze wyrobić, umieścić w naczyniu, przykryć ściereczką i pozostawić do podwojenia objętości (około 1,5 godziny).
    Wyrośnięte ciasto uderzyć pięścią. Podzielić na 3 równe części. Z nich uformować spody na pizzę, pozostawiając grubsze brzegi.
    Na spód wyłożyć sos pomidorowy, nasze ulubione dodatki, piec około 15 - 20 minut (lub krócej) w maksymalnej temperaturze piekarnika (260ºC). Ser nakładać kilka minut przed końcem pieczenia.


    U mnie wersja z innymi dodatkami, a z połowy ciasta pyszne bułeczki do masła czosnkowego ( wylądowały na razie w zamrażarce, przy okazji je wyjmę i podpiekę chwilkę przed podaniem)




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	008.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	106728


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	009.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	106729


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	018.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	106730


    p.s wyczytała, że semolina to to samo, co kaszka manna błyskawiczna. Nie wiem, czy to prawda, ale można spróbować, nie raz dodawałam kaszkę do ciast

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    piu..."przenajmocniej" przepraszam i już się poprawiam

    Rogaliki drożdżowe

    - 250g mąki pszennej tortowej
    - 1/2 kostki masła
    - 1/4 szklanki mleka
    - kostka drożdży 10g
    - 1 jajko
    - 2 łyżki cukru pudru
    - 1 łyżeczka olejku waniliowego
    - marmolada


    W kubku z ciepłym mlekiem i szczyptą cukru rozkruszyć i wymieszać drożdże. Odstawić na 15 minut do wyrośnięcia.
    Masło rozetrzeć "palcyma" z przesianą mąką.
    Jajko ubić z cukrem pudrem, dodać do mąki z masłem, wlać drożdże (wyrośnięte) i wanilię. Ciasto wyrabiać ok 10 minut aż będzie gładkie. Przykryć folią i wstawić do lodówki na 2 godziny.
    Zrobić sobie kawkę i posiedzieć 2 godzinki na FM
    Podzielić ciasto na trzy części, rozwałkować, każdy placek podzielić na 8 trójkątów. Na każdym położyć po łyżeczce marmolady i zwijać od szerszego końca.
    Ułożyć na blaszce na papier, piec ok 20 - 25 minut w 180 stopniach.
    Posypać cukrem pudrem i SMACZNEGO


    Naprawdę bardzo szybko się robi...prawie nie ma roboty a jakie pyszne
    LAZUR

    Beata

  9. #49
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    córcia robi takie ja jakoś tylko racuchy itp.Do wypieków drożdżowych oprócz pizzy nie lecę
    http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_...e/przepis.html
    wiem ,że marmolady,wiśnie itp często i gęsto zastępuje rabarbarem jak już się pojawi.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    U nas dieta błonnikowa, a za nią ciasteczka owsiane z nutą orzecha, kokosa i czekolady Bazą jest przepis z bloga Dorotki
    http://mojewypieki.blox.pl/2008/02/C...pieczenia.html

    dodałam wiórki kokosowe i wyszło tak:



    ...i zapakowane na popołudniową wizytę u Rodziców
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  11. #51

    Domyślnie

    zurawina z drobiem etap pierwszy.

    resztki zurawiny , wodka 1,75L i cos na zeba do wypijanej wodeczki.

    24-y zakaski do ubytej wodeczki.

    ubytek zatapiamy zurawina.

    etap drugi za 2 misiace. jesli etap pierwszy oslabi nasza potencje proponuje We-VIBE 2. swietna rzecz , ktora umila czas podczas wykonywania etyapu pierwsego.wyrowma niedodorty podczdas epatu pierwszergo.czyli dobre jedzonklo i penetyracjka dla mazlonkopw!czyli to co jest na planie pierwszyum.
    a to jest najbarzie oczekiwane w takim zestawieniu kulinartyn.

    wlasnie skonczylismty, fun czysty w sobie. zapomnialem o muzyce, a ona jest w tym waznqa.

    http://www.youtube.com/watch?v=Sv6dMFF_yts
    apetyczie tematycznie muzycziue i sexownie, czyli esencja watku..........

    polecam!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	107789   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	107790   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.0.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	107791  
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 24-04-2012 o 19:57 Powód: Nie mnóż postów!
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  12. #52

    Domyślnie

    tatar z bizona + ekstra oliwka dziewicza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.5.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	109087  
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  13. #53

    Domyślnie

    tematycznie apetycznie i postnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.6.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	110430  
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  14. #54

    Domyślnie

    a wczesniejsza piatkowa resztka grilowanej ryby, wystepuje w charakterze sobotniego sniadania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.7.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	110432  
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał domek to ja Zobacz post
    plaster swiezej szynki, tluszcz na patelnie.

    w odmianie zdrowszej:
    oliwka dziewicza, swieza szynka okrojona z tluszczu , szalotka i jaja bez cholesterolu.

    i 3 minut czasu
    mniejsza o zawartosc talerza, ale mam jedno, calkiem drobne pytanie.
    Notoryczne fotografowanie telefonu w obecnosci talerza, to nachalny product placement, jakis malo znany element dowartosciowania, zaszlosc z poprzedniej epoki, w ktorej krolowaly kiepskie garnitury, z kiepskimi bialymi skarpetkami, a w ktorej w dobrym tonie bylo konsumpcje dzielic z "okazaniem", ze telefon sie ma a nawet potrafi sie z niego korzystac, czy moze rozpaczliwy okrzyk "kto do mnie zadzwoni", czy moze jeszcze cos innego???
    Pytam zupelnie powaznie ...
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  16. #56

    Domyślnie

    nie jestem osoba skora do opisywanie czego....ale jet to moje "hello mimilapa" i tyle w temacie.

    wracajac do wewatka:

    proponuje jutro przyjac cialo baranka. ja jestem gotowy i bardzo polecam. sol, pieprz, oliwka i grill.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.8.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	110450  
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    przepiórcze jajeczka były pyszne, zostały z nich wydmuszki





    Wesołych Świąt !!!


  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    przepiórcze jajeczka były pyszne, zostały z nich wydmuszki
    w 100%, nie ma to jak surowe jajo.


    ja trzymam scisly post, wiec tylko ryba i zielenizna....ale jutro jaja araucany. polecam jesli sa tylko organiczne, na organicznym ziarnie, trawie i warzywach. wyjatkowy smak, pychota.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.9.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	110513  
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  19. #59
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind Zobacz post
    mniejsza o zawartosc talerza, ale mam jedno, calkiem drobne pytanie.
    Notoryczne fotografowanie telefonu w obecnosci talerza, to nachalny product placement, jakis malo znany element dowartosciowania, zaszlosc z poprzedniej epoki, w ktorej krolowaly kiepskie garnitury, z kiepskimi bialymi skarpetkami, a w ktorej w dobrym tonie bylo konsumpcje dzielic z "okazaniem", ze telefon sie ma a nawet potrafi sie z niego korzystac, czy moze rozpaczliwy okrzyk "kto do mnie zadzwoni", czy moze jeszcze cos innego???
    Pytam zupelnie powaznie ...
    Właśnie tu jest ważna zawartość talerza.W stopce masz trzy fajne słowa........... .A tak naprawdę to o co ci chodzi ??? Zostałeś natchniony ???Przecież twój awatar z tym pięknym ciałem wygiętym w mongolski łuk też może być powodem do podobnych nastroi jak twoje.Małpa potrafi już skakać...nie nauczysz jej śpiewu .Weź to pod rozwagę.Teraz podaj coś apetycznego by pokazać ,że masz inne intencje niż te u góry.

  20. #60

    Domyślnie

    dobrego smacznego jedzenia nigdy nie za.......wiec znowu 'cialo baranka'.prosto z rzezni, znaczy sie nie wiecej jak 6h po uboju.mniami.

    ps. telefon= teraz w tej chwili + hello klamczuch zlapana na klamstwie setki razy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.0.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	110955  
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony