dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie 38 latka EMERYTką w wieku 67 lat :(

    wyrazy współczucia.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dożyje
    Per Aspera Ad Astra

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    wyrazy współczucia.
    Dziękuję

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Człowiek powinien pracować dotąd,dokąd żyje.Proste-żyjesz-pracujesz,nie zyjesz -nie pracujesz.
    Z tego dobrobytu to sie w doopach przewraca,jakieś renty,emerytury ,jakieś świadczenia od państwa...a państwo skąd ma brać jak nie ma??????



    To mówiłam ja-przyszła emerytka
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Żyjemy dłużej. Skoro tak to stosunek ilości lat spędzonych na emeryturze do całkowitej długości życia nie powinny się drastycznie zmniejszać. Poza tym pracujemy lżej niż jeszcze 20 lat temu. Długi okres "dochodzenia" do wieku emerytalnego powinien być również motywacją do podnoszenia wykształcenia, kompetencji i doświadczenia. Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje). Mamy największą ilość rencistów i osób pobierających zasiłki. W wielu przypadkach nieuzasadnione. Nie jesteśmy nauczeni pracy. Nie traktujemy pracy jako sposobu samorealizacji tylko konieczność. Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł. Większość społeczeństwa odpowiedz NIE! To tak jakby zadać pytanie: czy chciałbyś być piękny, młody i bogaty...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł. Większość społeczeństwa odpowiedz NIE! To tak jakby zadać pytanie: czy chciałbyś być piękny, młody i bogaty...

    ja sie wybiję - odpowiem TAK


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Żyjemy dłużej. Skoro tak to stosunek ilości lat spędzonych na emeryturze do całkowitej długości życia nie powinny się drastycznie zmniejszać. Poza tym pracujemy lżej niż jeszcze 20 lat temu. Długi okres "dochodzenia" do wieku emerytalnego powinien być również motywacją do podnoszenia wykształcenia, kompetencji i doświadczenia. Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje). Mamy największą ilość rencistów i osób pobierających zasiłki. W wielu przypadkach nieuzasadnione. Nie jesteśmy nauczeni pracy. Nie traktujemy pracy jako sposobu samorealizacji tylko konieczność. Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł. Większość społeczeństwa odpowiedz NIE! To tak jakby zadać pytanie: czy chciałbyś być piękny, młody i bogaty...
    Tak czytam to i zastanawiam się jak propaganda potrafi byc skuteczna... To wszystko półprawdy i brednie.

    Żyjemy dłużej"... Kto? Mężczyźni? Wiesz ilu dożywa emerytury? Wiesz jaki jest okres pobierania emerytury przez mężczyznę? 4 lata! Statystycznie, rzecz jasna. I to tylko spośród tych, którzy dożywają.

    "pracujemy lżej niż jeszcze 20 lat temu."...
    Jakoś nie rozumiem. Kto tytlo z pracujących się wypowiada, to mówi że bardzo ciężko pracuje.

    "Długi okres "dochodzenia" do wieku emerytalnego powinien być również motywacją do podnoszenia wykształcenia, kompetencji i doświadczenia."
    Srata tata. Niie pieprz o braku motywacji, tylko napisz gdzie bezrobotni magistrowie mają zdobywać doświadczenie.

    "Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje)"
    Jasne. Nie chce im się. A praca czeka na kazdym rogu i nauka jest bezpłatna.

    "Mamy największą ilość rencistów i osób pobierających zasiłki."
    To już totalna bzdura. Typu "Lenin wiecznie żywy.

    "Nie jesteśmy nauczeni pracy. "
    Jakoś w Anglii Polaków i ich pracę oceniają zupełnie inaczej. I to osoby wiedzące o czym mowią.

    "Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł."
    I to jedyna prawda w tym steku bzdur.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    ..l.
    "Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł."
    I to jedyna prawda w tym steku bzdur.
    wynik referendum jest łatwy do przewidzenia - ciekawe jak PO obroni ten temat.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    "Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje)"
    Jasne. Nie chce im się. A praca czeka na kazdym rogu i nauka jest bezpłatna.
    Wiesz jak długo szukałam pracowników??
    Ludziom nie chce się pracować, alboo maja "wygórowane ambicje", przyjdzie taki szczyl ledwo toto skończyło studia (opłacone przez rodziców) i oczekuje średniej krajowej. Ja się pytam za co ? za mgr przed nazwiskiem ??? litości, w obecnych czasach, każdy ćwierćinteligent może mieć taki tytuł, ja się nie pytam o literki przed nazwiskiem, ja się pytam , co on potrafi i jest hymmmm, ymmmm, mmmmm.
    No elokwencja na poziomie niemowlaka - ręce opadają.
    Z kim pracować ??? No i idzie takie toto do pośredniaka i zasila liczne grono bezrobotnych magistrów.A pracować nie ma komu.

    A co do bezpłatnej nauki - pokaż mi kraj gdzie taka istnieje.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    ...
    A co do bezpłatnej nauki - pokaż mi kraj gdzie taka istnieje.
    O, przepraszam - w Konstytucji RP jest zapis o bezpłatnej Służbie Zdrowia i Edukacji dla KAŻDEGO- bogatego i biednego.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Wiesz jak długo szukałam pracowników??
    ....
    Z kim pracować ??? No i idzie takie toto do pośredniaka i zasila liczne grono bezrobotnych magistrów.A pracować nie ma komu.
    ....
    ...bez przesady - sam wybywałem pracować za Odrę bądź Ocean bo mi się nie to, że nie chciało robić ale poprostu nie opłacało fizycznie czy umysłowo pracować w kraju. Polska nie jest w stanie zapłacić komukolwiek stawek wysokorozwiniętych krajów.

    Przykład: córka mojego serdecznego kolegi skończyła w ubiegłym roku archtekturę z celującym wynikiem i pracuje biurze architektonicznym w Niemczech (Magdeburg) za 2000 euro brutto czyli 1200 euro netto. W Polsce 1500 PLN netto jej proponowano. Kalkulacja jest prosta.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    O, przepraszam - w Konstytucji RP jest zapis o bezpłatnej Służbie Zdrowia i Edukacji dla KAŻDEGO- bogatego i biednego.
    pokaż mi publiczna szkołę podstawową lub gimnazjum, za które musisz płacić.
    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...bez przesady - sam wybywałem pracować za Odrę bądź Ocean bo mi się nie to, że nie chciało robić ale poprostu nie opłacało fizycznie czy umysłowo pracować w kraju. Polska nie jest w stanie zapłacić komukolwiek stawek wysokorozwiniętych krajów.
    Nikt nikogo na siłę w Polsce nie trzyma, te czasy juz minęły, ale osoby pracujące poza jej granicami, nie maja prawa jęczeć na stan polskiej gospodarki, niech zajmą się budżetem tego kraju, którego kasę zasilają.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Wiesz jak długo szukałam pracowników??
    Nie wiem. Nie wiedziałem. Szukasz pracowników? Jestem do dyspozycji. Nie mam wygórowanych wymagań.

    Ludziom nie chce się pracować, alboo maja "wygórowane ambicje"
    W swoim otoczeniu mam mnóstwo takich, którym się chce. Fakt, dwadzieścia parę lat to mieli już kawałek temu.
    przyjdzie taki szczyl ledwo toto skończyło studia (opłacone przez rodziców) i oczekuje średniej krajowej. Ja się pytam za co ? za mgr przed nazwiskiem ??? litości, w obecnych czasach, każdy ćwierćinteligent może mieć taki tytuł, ja się nie pytam o literki przed nazwiskiem, ja się pytam , co on potrafi i jest hymmmm, ymmmm, mmmmm.
    No elokwencja na poziomie niemowlaka - ręce opadają.
    Wiem, że bywa różnie. Tylko jakoś poza granicą to jednak się sprawdzają. Coś potrafią.

    Z kim pracować ??? No i idzie takie toto do pośredniaka i zasila liczne grono bezrobotnych magistrów.A pracować nie ma komu.
    Ciekawe... Parę milionów bezrobotnych, poszukujących pracy, ale nikt Ci nie pasuje...
    Bo mam nadzieję, że Ty chcesz płacić za pracę. Więc kompletnie nie rozumiem. Wśrod absolwentów ponad 30% szuka jakiejkolwiek pracy... no ale dobra. Oni nic nie umieją. Ale wśród +45 jest jeszcze gorzej... nie mówiąc o +55, tam ponad polowa nie pracuje.

    A co do bezpłatnej nauki - pokaż mi kraj gdzie taka istnieje.
    Nie odwracaj kota ogonem. Moja odpowiedź była na tekst, ze "ani nie pracuje, ani się nie uczy". Jak się mają uczyć ci, co nie mają kasy? Więc nie zmieniaj tematu. Próbowałaś wziąć kredyt "studencki"? Dostaniesz! Pod warunkiem, że udowodnisz bankowi, że masz tyle kasy (mogą mieć żyranci) że wcale go nie potrzebujesz.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Tak czytam to i zastanawiam się jak propaganda potrafi byc skuteczna... To wszystko półprawdy i brednie.

    Żyjemy dłużej"... Kto? Mężczyźni? Wiesz ilu dożywa emerytury? Wiesz jaki jest okres pobierania emerytury przez mężczyznę? 4 lata! Statystycznie, rzecz jasna. I to tylko spośród tych, którzy dożywają.

    "pracujemy lżej niż jeszcze 20 lat temu."...
    Jakoś nie rozumiem. Kto tytlo z pracujących się wypowiada, to mówi że bardzo ciężko pracuje.

    "Długi okres "dochodzenia" do wieku emerytalnego powinien być również motywacją do podnoszenia wykształcenia, kompetencji i doświadczenia."
    Srata tata. Niie pieprz o braku motywacji, tylko napisz gdzie bezrobotni magistrowie mają zdobywać doświadczenie.

    "Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje)"
    Jasne. Nie chce im się. A praca czeka na kazdym rogu i nauka jest bezpłatna.

    "Mamy największą ilość rencistów i osób pobierających zasiłki."
    To już totalna bzdura. Typu "Lenin wiecznie żywy.

    "Nie jesteśmy nauczeni pracy. "
    Jakoś w Anglii Polaków i ich pracę oceniają zupełnie inaczej. I to osoby wiedzące o czym mowią.

    "Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł."
    I to jedyna prawda w tym steku bzdur.
    Po co mam Ci cokolwiek tłumaczyć skoro, wnioskując po tym co piszesz, nie da się Ciebie przekonać. Może więcej czytaj...najlepiej ze zrozumieniem.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Po co mam Ci cokolwiek tłumaczyć skoro, wnioskując po tym co piszesz, nie da się Ciebie przekonać. Może więcej czytaj...najlepiej ze zrozumieniem.
    Każdy sądzi według siebie.
    A czytać ze zrozumieniem uczyli mnie pięćdziesiąt lat temu. I nie Tobie mnie uczyć.
    Ostatnio edytowane przez wykrot ; 21-02-2012 o 13:05
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Każdy sądzi według siebie.
    A czytać ze zrozumieniem uczyli mnie pięćdziesiąt lat temu. I nie Tobie mnie uczyć.
    Od sądzenia jest sąd...
    Czego Jaś się nie nauczy....kiepsko coś uczyli
    BTW. Jak to jest, że na temat reformy emerytalnej wypowiadają się najgorliwiej Ci których nie dotyczy...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ja tez powiem TAK!

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    ja też powiem TAK ale... jeśli przejście na emeryturę w wieku 67 lat będzie dotyczyło WSZYSTKICH!! A więc sędziów, prokuratorów, policjantów, nauczycieli, górników, rolników itp. Wtedy- proszę bardzo.
    Aha- i nie obraziłabym się gdyby okres gdy nie zarabiam (a więc tracę) bo wychowuję przyszłego obywatela był okresem składkowym- choćby od pensji minimalnej. Bo tak to jestem dwa razy kopana w tyłek za to, że ośmieliłam się mieć potomstwo.
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngel Zobacz post
    ja też powiem TAK ale...
    ale moje TAK, tyczy sie tylko tego - piękna,młoda i bogata

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    ale moje TAK, tyczy sie tylko tego - piękna,młoda i bogata
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony