dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 196
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Kogo masz na mysli pisząc "elyty"?
    eksperci , znawcy , specjaliści dajmy na to architektury , ekonomii , - przeczytaj co sam napisałeś

  2. #42

    Domyślnie

    a i ponoć jest ich ,,cała masa"

  3. #43

    Domyślnie

    cytując klasyka -,, A robić ni ma komu ".

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    a i ponoć jest ich ,,cała masa"
    wyskoczyłeś z tym jak filip z konopi

    gdybyś czytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że "elyta" to pejoratywne określenie krętaczy, pseudo biznesmenówi innych "uwłaszczonych" na garbie PRl...

  5. #45

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    wyskoczyłeś z tym jak filip z konopi

    gdybyś czytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że "elyta" to pejoratywne określenie krętaczy, pseudo biznesmenówi innych "uwłaszczonych" na garbie PRl...
    To tak kiedyś było a w tej chwili wyewoulował ten zwrot w kierunku polityków wszelkiej maści

    Np. mianem tym określa się aktualnego Prezydenta RP ale nie tylko.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    To tak kiedyś było a w tej chwili wyewoulował ten zwrot w kierunku polityków wszelkiej maści

    Np. mianem tym określa się aktualnego Prezydenta RP ale nie tylko.
    zgadza się

    Elyta - w slangu - Jest to grupa ludzi, którzy przewodzi nad innymi osobami.

    Palikot, Komorowski, Miller, Kaczynski, Tusk, Michalik - PEP - wg tej definicji - wypisz wymaluj Elyta

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ale jak wspomniałem jest to określenie pejoratywne

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    w każdym razie moja żona jest załamana cyfrą 67 - deprecha głęboka jak Rów Marjański
    Więcej na PO nie zagłosuje
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    nikt nie zagłosuje na PO i do władzy wróci PIS z PJN i SP i jakimiś kanapami i zacznie się wtedy Muppet Show

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    w każdym razie moja żona jest załamana cyfrą 67 - deprecha głęboka jak Rów Marjański
    Więcej na PO nie zagłosuje

    a jak to jest

    przepraszam nie mogłam się powstrzymać

    Irlandczycy pracują do 68 i nie płaczą no w sumie to mieliśmy mieć tu druga Irlandię, nie?

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    a jak to jest

    przepraszam nie mogłam się powstrzymać

    Irlandczycy pracują do 68 i nie płaczą no w sumie to mieliśmy mieć tu druga Irlandię, nie?
    jak się czyta/słyszy takie texty to można zwątpić we wszystko co serwuje aktualny rząd:



    Intencje obecnej ekipy rządzącej jasno wyraził minister finansów Jacek Rostowski, który powiedział: "(...) przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa (...)"

    P.S. już był taki co gadał o drugiej Japoni
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Żyjemy dłużej. Skoro tak to stosunek ilości lat spędzonych na emeryturze do całkowitej długości życia nie powinny się drastycznie zmniejszać. Poza tym pracujemy lżej niż jeszcze 20 lat temu. Długi okres "dochodzenia" do wieku emerytalnego powinien być również motywacją do podnoszenia wykształcenia, kompetencji i doświadczenia. Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje). Mamy największą ilość rencistów i osób pobierających zasiłki. W wielu przypadkach nieuzasadnione. Nie jesteśmy nauczeni pracy. Nie traktujemy pracy jako sposobu samorealizacji tylko konieczność. Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł. Większość społeczeństwa odpowiedz NIE! To tak jakby zadać pytanie: czy chciałbyś być piękny, młody i bogaty...
    Tak czytam to i zastanawiam się jak propaganda potrafi byc skuteczna... To wszystko półprawdy i brednie.

    Żyjemy dłużej"... Kto? Mężczyźni? Wiesz ilu dożywa emerytury? Wiesz jaki jest okres pobierania emerytury przez mężczyznę? 4 lata! Statystycznie, rzecz jasna. I to tylko spośród tych, którzy dożywają.

    "pracujemy lżej niż jeszcze 20 lat temu."...
    Jakoś nie rozumiem. Kto tytlo z pracujących się wypowiada, to mówi że bardzo ciężko pracuje.

    "Długi okres "dochodzenia" do wieku emerytalnego powinien być również motywacją do podnoszenia wykształcenia, kompetencji i doświadczenia."
    Srata tata. Niie pieprz o braku motywacji, tylko napisz gdzie bezrobotni magistrowie mają zdobywać doświadczenie.

    "Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje)"
    Jasne. Nie chce im się. A praca czeka na kazdym rogu i nauka jest bezpłatna.

    "Mamy największą ilość rencistów i osób pobierających zasiłki."
    To już totalna bzdura. Typu "Lenin wiecznie żywy.

    "Nie jesteśmy nauczeni pracy. "
    Jakoś w Anglii Polaków i ich pracę oceniają zupełnie inaczej. I to osoby wiedzące o czym mowią.

    "Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł."
    I to jedyna prawda w tym steku bzdur.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    nikt nie zagłosuje na PO i do władzy wróci PIS z PJN i SP i jakimiś kanapami i zacznie się wtedy Muppet Show
    powoli dojrzewam do PiS-u. Muppet Show to teraz odczuwam - za PiS-u tego typu cyrków nie było. Bynajmniej ja sobie nie przypominam. Chyba, że masz na myśli Doktora G. ale czytałem niedawno, że człowiek ma 42 zarzuty postawione przez Prokuratora.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    ..l.
    "Referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to zły pomysł."
    I to jedyna prawda w tym steku bzdur.
    wynik referendum jest łatwy do przewidzenia - ciekawe jak PO obroni ten temat.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    "Jesteśmy krajem w którym blisko 500 tyś. młodych ludzi w wieku 18-24 lat nic nie robi (nie uczy, nie pracuje)"
    Jasne. Nie chce im się. A praca czeka na kazdym rogu i nauka jest bezpłatna.
    Wiesz jak długo szukałam pracowników??
    Ludziom nie chce się pracować, alboo maja "wygórowane ambicje", przyjdzie taki szczyl ledwo toto skończyło studia (opłacone przez rodziców) i oczekuje średniej krajowej. Ja się pytam za co ? za mgr przed nazwiskiem ??? litości, w obecnych czasach, każdy ćwierćinteligent może mieć taki tytuł, ja się nie pytam o literki przed nazwiskiem, ja się pytam , co on potrafi i jest hymmmm, ymmmm, mmmmm.
    No elokwencja na poziomie niemowlaka - ręce opadają.
    Z kim pracować ??? No i idzie takie toto do pośredniaka i zasila liczne grono bezrobotnych magistrów.A pracować nie ma komu.

    A co do bezpłatnej nauki - pokaż mi kraj gdzie taka istnieje.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    ...
    A co do bezpłatnej nauki - pokaż mi kraj gdzie taka istnieje.
    O, przepraszam - w Konstytucji RP jest zapis o bezpłatnej Służbie Zdrowia i Edukacji dla KAŻDEGO- bogatego i biednego.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Wiesz jak długo szukałam pracowników??
    ....
    Z kim pracować ??? No i idzie takie toto do pośredniaka i zasila liczne grono bezrobotnych magistrów.A pracować nie ma komu.
    ....
    ...bez przesady - sam wybywałem pracować za Odrę bądź Ocean bo mi się nie to, że nie chciało robić ale poprostu nie opłacało fizycznie czy umysłowo pracować w kraju. Polska nie jest w stanie zapłacić komukolwiek stawek wysokorozwiniętych krajów.

    Przykład: córka mojego serdecznego kolegi skończyła w ubiegłym roku archtekturę z celującym wynikiem i pracuje biurze architektonicznym w Niemczech (Magdeburg) za 2000 euro brutto czyli 1200 euro netto. W Polsce 1500 PLN netto jej proponowano. Kalkulacja jest prosta.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Jak sie przegląda oferty pracy, to wzyscy chcą pracownika z doświadczeniem. Czasem śmiać sie chce, bo niby gdzie to doświadczenie ludzie mają zdobywać? Zawsze musi być ten pierwszy raz.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    O, przepraszam - w Konstytucji RP jest zapis o bezpłatnej Służbie Zdrowia i Edukacji dla KAŻDEGO- bogatego i biednego.
    pokaż mi publiczna szkołę podstawową lub gimnazjum, za które musisz płacić.
    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...bez przesady - sam wybywałem pracować za Odrę bądź Ocean bo mi się nie to, że nie chciało robić ale poprostu nie opłacało fizycznie czy umysłowo pracować w kraju. Polska nie jest w stanie zapłacić komukolwiek stawek wysokorozwiniętych krajów.
    Nikt nikogo na siłę w Polsce nie trzyma, te czasy juz minęły, ale osoby pracujące poza jej granicami, nie maja prawa jęczeć na stan polskiej gospodarki, niech zajmą się budżetem tego kraju, którego kasę zasilają.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony