dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    220tys za okna ?czy cały dom?
    Za dom.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    na forum czemu nie jestem anonimowy
    dzielone na pol bedzie to suwanka a myslalem ze to jest duze
    jest to wymiar który da się spokojnie zrobić oczywiście dobry profil klamka z automatem i mocniejsza wersja okuć.
    w sobote taką montowaliśmy a o szrokosci 330czeka na montaz
    ale zazdroszcze bo wyglada rewelacyjnie tylko trzeba pamietac ze jest co dzwigac przy zamykaniu

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    na forum czemu nie jestem anonimowy
    oj myśle że jak byś wygrał taka jakąś kumulacje to by cię znaleźli jak bys sie przyznał na forum

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Za dom.
    jestes na etapie?

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    jest to wymiar który da się spokojnie zrobić oczywiście dobry profil klamka z automatem i mocniejsza wersja okuć.
    w sobote taką montowaliśmy a o szrokosci 330czeka na montaz
    ale zazdroszcze bo wyglada rewelacyjnie tylko trzeba pamietac ze jest co dzwigac przy zamykaniu
    a czy vetrex alphaline 90+ to dobry wybor?
    z ta kumulacja to chyba masz racje pewnie siedzial bym cicho

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    witek - Stan surowy otwarty.

  7. #47

    Domyślnie

    Istotne jest nie tylko to za ile teraz buduję i jak , ale również jakie będą koszty utrzymanie budynku w przyszłości ( przy takich przeszkleniach widok super ale izolacyjność sciany bee ). Wobec perspektywy podwyżek cen nośników energii i naszych ,,olbrzymich'' emerytur może to być problemem w przysżłości. PS. chyba że odłożysz, odłożyłąs już odpowiednią kwote i/lub liczysz na pomoc dzieci, rodziny ( niepotrzebne skreślić ).

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Tratalata.
    A samochody to kupujecie wyłącznie pod kątem oszczędnego silnika? To co ja widuję na ulicach? Szejków?

  9. #49

    Domyślnie

    Nie, nie szejków ale widzisz tłumy emerytów w Maybachach, Ferrari itp.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Istotne jest nie tylko to za ile teraz buduję i jak , ale również jakie będą koszty utrzymanie budynku w przyszłości ( przy takich przeszkleniach widok super ale izolacyjność sciany bee ). Wobec perspektywy podwyżek cen nośników energii i naszych ,,olbrzymich'' emerytur może to być problemem w przysżłości. PS. chyba że odłożysz, odłożyłąs już odpowiednią kwote i/lub liczysz na pomoc dzieci, rodziny ( niepotrzebne skreślić ).
    tylko w takiej sytuacji to najlepiej bylo by budowac ziemianki bo tanio
    wybierajac takie okno nie myslalem ile ciepla strace podoba mi sie i koniec
    nie popadajmy w skrajnosci

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na starość pewnie dom sprzedam i kupie mieszkanko na parterze w bloku. W końcu jako uboga emerytka nie będę sprzątać 120 m2 pow. użytkowej i myć 10 m2 okien, bo mi serce nie wytrzyma.

  12. #52

    Domyślnie

    Ale dlaczego przecież posprzata Ci i okno umyje gosposia a tylko bedziąsz ją nadzorować

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mówimy o przypadku, który poruszyłeś:
    "Wobec perspektywy podwyżek cen nośników energii i naszych ,,olbrzymich'' emerytur może to być problemem w przyszłości"

    Nie ma sensu przywiązywać się do domu, jakby to było więzienie. Zmiana warunków życiowych - zmiana miejsca zamieszkania.

  14. #54

    Domyślnie

    OK masz rację ale można postarać się również zminimalizować koszty utryzmania domku w przszłości iwestujac sensownie dziś !! Ale oczywiście o gustach nie ma co dyskutować, kazdemu może się podobać coś innego.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W przyszłości mój dom będzie i tak niedostosowany do zmieniających się potrzeb. Z wiekiem zmniejszają się chociażby potrzeby powierzchniowe. Nie będę nocować znajomych, niepotrzebny będzie gabinet na dwa komputery i stół kreślarski, ani miejsce na stół dla 10 osób. Ani dwie łazienki. Już nie mówiąc o tym , że sypialnia na piętrze będzie niewygodna, lepsza byłaby na parterze. Nie mam parterówki, bo działka była za mała.
    Minimalizacja kosztów to chyba tylko dom pasywny. A na taki mnie nie stać. Poza tym za 30-40 lat może okazać się, że standardy mieszkaniowe będą zupełnie inne.

    Na starość starczy te 70-80 m2 na parterze (w domku) lub nawet mniej w bloku.

    Mam teściów - mają już dość swego domku, bo stale trzeba w nim coś naprawiać. Tęsknią za mieszkaniem w bloku, gdzie za utrzymanie domu myśli administracja.
    Sami poruszają się w obrębie kilku pomieszczeń: sypialnia-kuchnia-łazienka
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-02-2012 o 23:27

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zgadzam się z tym że na starość to mieszkanko
    już teraz widze po swoich rodzicach że za jakieś xlat juz nie bedzie im się aż tak usmiechało mieszkanie w domQ w którym tak naprawde aby było ładnie to nie tylko sprzatanie ale również pielegnacja od zewnątrz! dobrze ze maja jeszcze mieszkanie to dom do podziału hahah
    jak bedzie za x lat? hmm nie zastanawiam się aż tak bardzo pozatym ma sprawdzić się przepowiednia majów.pierwszy mundial który się nie odbył sprowadzi koniec świata
    220tys za stan surowy otwarty. Wszystko zalezy od regionu i systemu w jakim się budujesz...
    Przykład brata -działka od rodziców, budowaliśmy sami (dach firma) i za tyle ma stan deweloprski
    Przykład klienta -500tys a jeszcze okien mu nie wstawilismy

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    witek - ja mam teraz stan surowy otwarty a chcę wybudować całość za 220 tyś

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no to 3mam kciuki

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    witek - ja mam teraz stan surowy otwarty a chcę wybudować całość za 220 tyś

    Nie moja sprawa , ale 220 euro to realne , pln to raczej nie za bardzo , ale powodzenia

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    kwestia pieniedzy odnośnie budowy domu raczej jest nie do roztrzygnięcia,jedni wybuduja za 220.000 drudzy za 2.220.000 na samej kuchni mozna poszalec z cenami a co dopiero przy całym domQ. napewną są tacy co wybudują sie jeszcze taniej zakładając ze nie liczymy działki

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony