dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przewód yakxs 4x50mm do domu i garazu ,długość ok.100metrów

    Witam.
    Oryginalnie w projekcie elektrycznym mam przyłącze do domu 13kw i przewód 5x10mm w miedzi.Długość ponad 60m.Projekt był robiony 2 lata temu a wtedy nie myślałem o częściowym grzaniu domu prądemW niedalekiej przyszłości złoże wniosek o zwiększenie mocy.W projekcie też nie ma garażu.Pytanie moje czy przewód jak w temacie pociągnie na takiej odległości dom grzany prądem + garaż używany dość często(spawarka,kompresor mysle ze max 30kw)?2 sprawa to garaż będzie dla mnie priorytetem i tak myśle czy nie pociągnąć przewodu aluminiowego najpierw do garażu(ok100m)-w garażu rozdzielnie zrobić-i z tego dać obwód na dom?i tu też aluminium (20metrów).

    Ostatnio edytowane przez ekomurator ; 18-02-2012 o 18:56

  2. #2

    Domyślnie

    Grzanie prądem - akumulacyjne w nocy? Jaka moc?
    Godziny pracy w warsztacie nakładają się na na pracę ogrzewania elektrycznego?
    W rozdzielni (przyłączu) masz 2 liczniki (dom, warsztat)?
    Ostatnio edytowane przez robertsz ; 19-02-2012 o 17:37

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Tak grzanie akumulacyjne - wyłącznie tania taryfa.Grzałki ewentualnie pompa ciepła-max 15kw?W dzień raczej norma.Możę jakaśpłyta indukcyjna.
    Warsztat używany w dzień.
    1 licznik w przyłączu

  4. #4

    Domyślnie

    Oba rozwiązania (czerwone i zielone) są OK.

    Pompa ciepła nie bierze dużo energii, o wiele więcej ogrzewanie akumulacyjne i płyta indukcyjna.
    Ale wszystko do kupy daje już sporo energii.

    O ile finanse pozwalają to Ja bym Cię nakłaniał do poprowadzenia dwóch niezależnych kabli zasilających (osobno dom i osobno garaż).
    Możesz zostać zmuszony do założenia drugiego licznika z taryfą przemysłową do zasilania warsztatu.

  5. #5

    Domyślnie

    właśnie o finanse się wszystko rozbija Ten warsztat to raczej taki bardziej rozbudowany garaż przydomowy więc chyba raczej będzie tylko 1 licznik

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekomurator Zobacz post
    właśnie o finanse się wszystko rozbija Ten warsztat to raczej taki bardziej rozbudowany garaż przydomowy więc chyba raczej będzie tylko 1 licznik
    Jeśli nie będziesz prowadził "legalnej" działalności gospodarczej o daj sobie spokój z dwoma licznikami. Przy prądzie do działalności gospodarczej trzeba pamiętać o dużych opłatach stałych

  7. #7

    Domyślnie

    o działalności(większej ) raczej nie myśle.Więc Czy ten przewód wystarczy?Chce mieć też troche marginesu na przyszłość..w sumie to cena 4x70! alu jest troche większa od 4x10 miedzi...tylko czy da się to podłączyć do rozdzielni??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony