dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc przy projekcie łazienki i kuchni w bloku

    Witam!
    Ponieważ moi rodzice planują remont w mieszkanku w bloku, proszę Was drodzy forumowicze o pomoc przy zaprojektowaniu/zaproponowaniu rozwiązań, które pozwolą na tak małych powierzchniach komfortowe korzystanie z nich. Chciałbym im wskazać jak mogli by sobie unowocześnić troszkę mieszkanko.
    Generalnie sprawa wygląda tak:
    Łazienka i WC idą do generalnego remontu (czas najwyższy). Są to mikroskopijne pomieszczenia, których rzuty zamieszczam w załączniku.
    Proszę Was o pomoc w podpowiedzeniu jakie elementy pasowałyby do tych pomieszczeń tj. wanna, umywalka, geberit... W łazience wg mojego wstępnego pomysłu dobrze byłoby dać wannę asymetryczną, wówczas łazienka optycznie powiększy się troszkę. Umywalka i pralka muszą chyba pozostać na swoich miejscach - pralka nie wejdzie na lewą stronę (może i by weszła, ale rodzice nie chcą ciągnąć ciepłej wody na prawą stronę do łazienki - od przepływowego ogrzewacza jest to dobrych pare metrów). Umywalkę proponuję im nablatową, tak aby pod blatem dać szafkę na całej szerokości lub słupek obok umywalki - muszą tam zmieścić się: proszki, chemia, bieliźniarka, większe kosmetyki itp... Generalnie bardzo mało miejsca na to wszystko.. W WC musi zmieścić się geberit - wg mnie najlepiej podwieszany, a za nim spłuczka do zabudowy na stelażu oraz umywalka - nawet mikroskopijna, ale być musi...
    Może ktoś z Was mógłby przygotować jakąś wizualizację tak aby rodzice zobaczyli jak ma to wyglądać, a z moich rysunków nic im to nie mówi...
    Podpowiedzcie też może jakie kolory, jakie płytki, jakiej Firmy tak aby całość tworzyła estetyczne wrażenie.. Na pewno ma być jasno. Ja myślałem nad odcieniami bieli i np. dekory w formie mozaiki (np. w WC cała spłuczka do zabudowy w mozaice), ale nie wiem jak by to wyglądało...
    Na pewno nie mają to być drogie płytki.
    W projekcie kuchni jest dość duży problem. Zdjęcie obecnej kuchni załączam. Meble muszą zostać. Na pewno wylatuje czarna płyta z górnym oświetleniem, i ciemne blaty. Problem w kuchni jaki występuje to brak miejsca. Obecnie lodówka i zamrażarka są na przeciw siebie - co powoduje, że w kuchni jest ciasno. Namawiam rodziców na pozbycie się ich obu i wstawienie lodówko-zamrażarki (nie wiem czy się zgodzą, bo mrożą duuużo owoców na zimę, a w lodówko-zamrażarce jest mniej miejsca). Okap nad kuchnią wylatuje, a w to miejsce wstawiłbym szafkę z nad obecnej lodówki, a w to miejsce szafkę niską z nad kuchenki. Na drugiej stronie blat, a pod nim szafki.
    I teraz pytanie do Was:
    co między szafki - ja mam pomysł na szkło i fototapetę, ale jak to się sprawdzi? czy nie można tego zbić, nie pęknie od temperatury?
    Jakie kolory dać do kuchni.
    Z czego zrobić szafki pod blatem na przeciwko ciągu mebli (muszą powstać bo w obecnych jest mało miejsca). Ja myślę o szkle mlecznym.
    Generalnie doradźcie w jakim kolorze ma być kuchnia tak by pasowało to do obecnych frontów. I jakie blaty będą pasować do obecnych mebli.
    Chciałbym rodzicom zrobić taki mały prezencik..
    RATUNKU
    Ps.
    W załączniku rzuty i zdjęcie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łazienka i WC - projekt (Custom).jpg
Wyświetleń:	1295
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	101892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA - projekt (Custom).jpg
Wyświetleń:	1480
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	101893   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2012 003 (Medium).JPG
Wyświetleń:	1899
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	101894  

  2. #2

    Domyślnie

    Dla ułatwienia przesyłam wzór jaki jest na frontach meblowych w kuchni - kolor szary. Każde drzwiczki są u góry i dołu zakończone listwą w kolorze chromu - listw nie da się usunąć. Uchwyty można jak najbardziej zmienić. Ja bym np. zmienił na proste, nowoczesne,ale czekam na Wasze sugestie.
    Pozdrawiam, Hartingh
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzór mebli (Custom).jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	101941  

  3. #3

    Domyślnie

    A wc i łazienka muszą zostać odzielnie?
    No i przede wszystkim - musi byc wanna??? Moze jakis duzy prysznic?

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety WC i łazienka raczej muszą być osobno - ściana pomiędzy nimi to żelbeton. Chyba, że da się to jakoś rozwalić, ale obawiam się, że rodzice nie będą chcieli robić sobie aż takich dużych kosztów - poza tym to problem taką ścianę rozwalić.
    Nie wiem czy kabina byłaby lepsza.. Ja ze swojego doświadczenia wiem (mieszkałem kilka lat w mieszkaniu gdzie była tylko kabina), że wanna to jednak wanna. Znam jeszcze kilka takich opinii (również osób starszych, które miały kabinę), że marzą o wannie..
    Generalnie jestem otwarty na propozycje, a co rodzice wybiorą to nie wiem
    Wstępnie rozmawiałem z nimi o wannie.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Czy stelaż podtynkowy można zamurować w ścianie ? Jaka to ściana? Proponuje jasne płytki zawsze powiększą optycznie łazienkę.Wanna może taka? Wykorzystana całkowita powierzchnia wewnątrz wanny Nano z Cersanitu:
    http://www.cersanit.com.pl/katalog.p...z_gl=3&lang=pl

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Popieram pomysł z komfortowym prysznicem, w którym przy takim rozmiarze można zrobić siedzisko dla wygody. Przy takich parametrach, wanna ma w środku jakieś 130 cm - wiem, że do tej pory wystarczało, ale skoro można zmienić... . Nie wiem w jakim wieku masz rodziców, ale prysznic jest wygodniejszy w użytkowaniu od wanny (łatwiej wejść i wyjść), a do tego daje większe oszczędności w używaniu wody . Porozmawiaj z Rodzicami i zapytaj co oni na to .
    Podoba mi się Twoja wersja z umywalką nablatową - będzie lżejsza niż wersja ze słupkiem.
    W moim programie niestety mogę korzystać tylko z tego co jest w bibliotece. To zobrazowanie kabiny z siedziskiem - oczywiście drzwi musiały by być przesuwne, a nie otwierane jak na wizu. Nad umywalką zrobiłabym lustro do samej góry. Z płytkami nie pomogę, bo nie mam dobrej orientacji w cenach. Wstawiłam jasne by pomóc w wyobrażeniu sobie całości.





    A tu podobnie maleńka łazienka z wizualizacji Aniuli_bl (pomieściła jeszcze wc

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miś3.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	102068   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miś4.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	102069   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miś.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	102070   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miś2.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	102071  
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 19-02-2012 o 21:19

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    I jeszcze wersja z wanną (kafle zostały po prysznicu ).
    W programie nie ma niestety tak wąskich drzwi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna5.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	102078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna2.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	102079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna4.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	102080   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	102081   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna3.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	102082  


  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Tutaj aż się prosi ta narożna wanna.....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ikaria Zobacz post
    Tutaj aż się prosi ta narożna wanna.....
    Hej,
    narożna? czyli masz na myśli asymetryczną? Jak w tej mojej propozycji, np. wanna MIKi. 140x70 lewa? czy symetryczna narożna?

  10. #10

    Domyślnie

    Hartingh, ja po kolei się odniosę do tego, co piszesz. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną, więc moje komentarze oczywiście traktuj jako sugestie.

    1. Twoje pomysły rozmieszczenia sprzętów w łazience i WC są bardzo dobre. Myślę, że wizualizacja Julianny16 pozwoli Twoim rodzicom zorientować się, jak może to wyglądać.
    Mała wanna asymetryczna - jak najbardziej, chociaż moim zdaniem można równie dobrze wstawić mniejszą wannę prostokątną, bo gdyby rodzice chcieli używać wanny również jako natrysku to na prostokątną łatwiej jest dobrać parawan.

    2. Co do umywalki i szafki, to do rozważenia sa kwestie optyczno-funkcjonalne

    Umywalka nablatowa z szafką do ziemi daje sporo ukrytego miejsca do przechowywania.
    Można zrobić szafkę na zamówienie i wtedy rozplanować sobie fajne szufladki na kosmetyki czy szafki na miski i środki czystości z praniem włącznie. Niestety taka zwarta zabudowa najładniej wygląda, jeśli nad nią nie wiesza się dodatkowych szafek tylko umieści nad nią większe lustro. Oznacza to, że przy dużej szafce podumywalkowej po sięgnięcie czegokolwiek trzeba sie schylać. Można trzymać na blacie np. gustowne pudełeczka czy koszyczki, ale to znowu zagraca.

    Alternatywnym rozwiązaniem jest szafka wieszana z lustrem.

    Z gotowych produktów może być coś takiego (skoro nie ma pralki pod blatem można dobrać coś z gotowych szafek łazienkowych):

    venezia cersanit (nie sprawdzałam wymiarowo czy wejdzie, chodzi o ideę )

    a do tego


    lub coś takiego z IKEA
    cały szklany front


    szafeczka z lustrem


    Dla zwiększenia ilości miejsca do przechowywania można by dodać jeszcze szafeczki nad pralką, jeśli nie będzie nad nią grzejnika. Sugerowałabym natomiast nie za duże, żeby znowu nie zrobić z tej łazienki magazynu. Tutaj inspiracja



    2.
    Podpowiedzcie też może jakie kolory, jakie płytki, jakiej Firmy tak aby całość tworzyła estetyczne wrażenie.. Na pewno ma być jasno. Ja myślałem nad odcieniami bieli i np. dekory w formie mozaiki (np. w WC cała spłuczka do zabudowy w mozaice), ale nie wiem jak by to wyglądało...
    Na pewno nie mają to być drogie płytki.
    Z płytkami i doradzaniem sprawa jest nieco trudniejsza, bo jest ich na rynku zbyt dużo, zeby ot tak, polecić jasne ładne płytki. Tak więc ograniczę się do kilku wskazówek ogólnych:
    - Przy małej łazience ja zdecydowanie doradzam jak najmniej wzorów i dekorów. Może być ciemniejsza podłoga, jednolite płytki i delikatne akcenty kontrastowe np. na wannie albo nad nią. Typu brąz na podłodze, krem na ścianach, ciemnobrązowe meble, i dekor lub mozaika na wannie lub nad nią. Sugeruję wybrać kolekcję, w której będzie właśnie ciemniejsza podłoga oraz wybór dekorów.

    - Myślę, natomiast, że biel jest niezbyt trafnym wyborem pod kątem utrzymania w czystości. Ok, to nie białe płytki są złe ale fugi, jak napisała forumowa koleżanka szocik, ale ja swoim rodzicom wybrałabym jakieś łatwiejsze w utrzymaniu w czystości kolory.

    - Podpytaj jakie kolory chcieliby Twoi rodzice. Pewnie najłatwiej będzie wybrać się z nimi do salonu i obejrzeć kilka kolekcji. Najprzyjemniej ogląda się w duzych marketach budowlanych oraz salonach z ekspozycjami łazienek.

    - Jeśli zależy Ci na profesjonalnej wizualizacji, to taką usługę coraz cześciej oferują salony sprzedające płytki. Julianna czy Szocik mogą oczywiście pomóc i wychodzi im to znakomicie (zwłaszcza jak miałbyś propozycję konkretnych płytek), ale mozliwośći programów z krótych korzystają są ograniczone. Salony oferują taką usługę wizualizacji często za darmo jesli u nich zakupi się płytki.

    W międzyczasie pogrzeb trochę na forum. Na wątku łazienki nasze lub w innych wątkach typu http://forum.muratordom.pl/showthrea...�adaniu/page66
    znajdziesz zdjęcia i informacje również o użytkowaniu różnych kolekcji.

    3. Powyższe uwagi odnieść można również do WC,
    Nad geberitem można i w Twojej łazience wyjątkowo polecam półki nad geberitem. np.





    Zeby nie przeklejać tych samych zdjęć gorąco polecam zajrzenie do wątku użytkownika SKY20, który też rozważał taką opcję oraz do forumowiczki Kreska_a, która w dodatku próbowała umeblować mini łazienkę i sporo rozwiazań do takowej się przewinęło.

    cdn...
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 20-02-2012 o 11:15

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ikaria Zobacz post
    Czy stelaż podtynkowy można zamurować w ścianie ? Jaka to ściana? Proponuje jasne płytki zawsze powiększą optycznie łazienkę.Wanna może taka? Wykorzystana całkowita powierzchnia wewnątrz wanny Nano z Cersanitu:
    http://www.cersanit.com.pl/katalog.p...z_gl=3&lang=pl
    Popieram, popieram rozwiązania nano

  12. #12

    Domyślnie

    Czy stelaż podtynkowy można zamurować... Hmmm chyba tak. A może z tym być problem?
    Wanna nano faktycznie bardzo ciekawa Nawet jej obudowa wygląda fajnie (rodzice upierają się na obudowie wanny "bo w razie wawarii łatwiej coś zrobić, a płytki trzeba zbijać". Ja natomiast myślałem, żeby dać syfon do wanny kabinowy i obniżyć wannę o kilka centymetrów, żeby łatwiej się do niej wchodziło) - w ostateczności mogłaby być ta wanna z obudową. A jak byście jakiś wzór umieścili na ścianach? W przypadku wizualizacji z kabiną ten pionowy wzór z mozaiki wyglądał super, a przy wannie co byście polecili?
    Jeśli chodzi o płytki to na pewno jasne, biele, beże, ecru, brąz, zieleń

  13. #13

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać:
    Oczywiście bardzo bardzo Wam dziękuję za pomoc !! i .... proszę o jeszcze
    Jak by ktoś z Was miał pomysły co do kuchni (głównie kolorystyka, co na ściany, jakie blaty do obecnych mebli) to będę baaardzo wdzięczny

  14. #14

    Domyślnie

    W projekcie kuchni jest dość duży problem. Meble muszą zostać. Na pewno wylatuje czarna płyta z górnym oświetleniem, i ciemne blaty. Problem w kuchni jaki występuje to brak miejsca.
    W takiej kuchni niestety jest mało miejsca bo jest mała .... Sama mieszkałam w dwóch mieszkaniach z takimi kuchniami. Można je przebudować tak, żeby były funkcjonalniejsze, ale wymaga to co najmniej zmiany mebli a dla pełnego efektu nawet przestawienia ścian.

    Tuta jedna z fajniejszych metamorfoz - jako inspiracja, żebyś wiedział, że można :




    link do artykułu http://www.urzadzamy.pl/galeria/wask...16046/#zdjecie

    A tu jeszcze jedno zdjęcie


    Przy planie miniumum, jaki Ty chcesz przeprowadzić sprawa jest trochę trudniejsza, ale nie znaczy że niemożliwa

    Obecnie lodówka i zamrażarka są na przeciw siebie - co powoduje, że w kuchni jest ciasno. Namawiam rodziców na pozbycie się ich obu i wstawienie lodówko-zamrażarki (nie wiem czy się zgodzą, bo mrożą duuużo owoców na zimę, a w lodówko-zamrażarce jest mniej miejsca).
    Można kupić np. lodówko zamrażarkę 233cm z większym zamrażarnikiem (trzeba dobrze poszukać, ale są) ale niestety prawdą jest, że lodówko-zamrażarki mają zamrażarniki trochę inaczej podzielone funkjonalnie i mniej da się w nich upchać.
    Myślę, że jak rodzicom przedstawisz taką lodóweczkę z zamrażarnikiem wielkości ich, to nie powiedzą nie. Inna sprawa, to gdzie taką lodówkę wstawić. Jak wstawisz dużą lodówkę, stracisz blat roboczy i to 60 cm, chyba że lodówka zmieści Ci się tak, jak na ostatnim obrazku w tym poście (biała kuchnia z czerwonymi elementami)

    Okap nad kuchnią wylatuje, a w to miejsce wstawiłbym szafkę z nad obecnej lodówki, a w to miejsce szafkę niską z nad kuchenki. Na drugiej stronie blat, a pod nim szafki.
    Czy dobrze rozumiem, że chcesz rodzicom w ogóle zlikwidować okap? A co oni na to? Ja z opcji pro-okapowej i nie wyobrażam sobie gotowania bez okapu , który zbiera cząsteczki pary, tłuszczu i zapachy zapobiegając "usyfieniu" szafek nad płytą. Oczywiście, jak się gotuje rzadko to okap nie jest niezbędny, ale ja bym się go tak szybko nie pozbywała.


    Co do planowanego przez Ciebie blatu z szafkami pod spodem, to jakoś trudno mi jest sobie wyobrazić fajny efekt optyczny i wygodne korzystanie z takiego wynalazku.

    Samodzielny blat, tak jak na poniższej inspiracji z jakiś małym stołeczkiem barowym pozwala na skorzystanie z blatu do jedzenia i takie rozwiązanie nie jest mi obce (rozmieszczenie sprzętów bardzo podobne jak u Twoich rodziców podejrzewam, zwróć uwage na lodówkę ).


    Tutaj wariacja hardcore czyli i szafki pod oknem i blat na przeciwnej stronie , IMHO - efekt wizualny bardzo kiepski.


    Natomiast jak pod takim wąskim barkiem zamontujesz jeszcze szafki, to korzystać z niego można już chyba tylko na stojąco???

    Generalnie jeśli w kuchni ma być można coś wygodnie zjeść, to ja jestem zwolennikiem najmniejszego ale jednak stoliczka.
    Tutaj inspiracja (znowu zwróć uwagę na ustwienie lodówki


    Link do tej kuchni http://inspiracje.leroymerlin.pl/mal...11,152973.html


    Zanim natomiast zdecydujesz o zabudowaniu szafek lub nie, to jeszcze rozważ dwie możliwości:

    1. Remanent w kuchni rodziców. Tzn. czy korzysta się z wszystkich 5 patelni, w tym tych dwóch przypalonych, czy kilku blaszek nie można wyrzucić bo są przerdzewiałe i czy na pewno ten jeden wyszczerbiony talerzyk od sąsiadki stojący na samym dnie kompletu na 12 osób jest potrzebny. I tak dalej w tym stylu. Są to dyskusje ciężkie i trudne i nie zawsze człowiek odniesie sukces (sama mam rodziców z kuchnią w bloku, w której się nic nie mieści ) ale przy okazji remontów, w czasie ogólnej mobilizacji można taki remanent przeprowadzić. Albo chociaż spróbować

    2. Przenieść część rzeczy z kuchni do innego pomieszczenia, - oczywiście nie zawsze się da, ale nie zaszkodzi spróbować. Np. maszynka do mielenia mięsa czy pojemniki plastikowe mogą znaleźć miejsce w szafie w przedpokoju a kieliszki i część szklanek w salonie. Itd.

    Bo co z tego, że zrobisz więcej miejsca do przechowywania (a jak ktoś jest chomikiem to i na 100 metrach będzie mu go brakowało) skoro kuchnia będzie wyglądała jak bunkier i miała tyle miejsca co w wagonie warsu...

    I teraz pytanie do Was:
    co między szafki - ja mam pomysł na szkło i fototapetę, ale jak to się sprawdzi? czy nie można tego zbić, nie pęknie od temperatury?
    Jakie kolory dać do kuchni.
    Jeśli chcesz zostawić fronty ze starej kuchni to ja szczerze mówiąc w szkło i fototapetę bym nie szła. Są to rzeczy moim zdaniem za nowoczesne do wzornictwa mebli u Twoich rodziców. Nie mówiąc już o kosztach takiego rozwiązania (szkło powinno być hartowane, żeby nie pękało, sprawdź ile taka przyjemność kosztowałaby w Twojej okolicy). Ja osobiście dałabym na ścianę płytki w kolorze dopasowanym do blatu. Oczywiście to tylko moja opinia

    Jeśli chodzi o kolory, to ja polotu w tym temacie mam nie za dużo... Do tych frontów pasują kolory chłodne, więc żadne słoneczne zółcie, czerwienie czy pomarańcze. Ale co konkretnie to już inne forumowiczki/forumowicze muszą podpowiedzieć. W kategorii "wnętrza aranżacje" (tutaj jest wnętrza planowanie) popatrz, kto doradza sensownie i poproś tę osobę o konsultację (ja np. często zgadzam sie forumowiczką joliska)

    ufff...
    mam nadzieję, że mogłam pomóc, życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 20-02-2012 o 12:29

  15. #15

    Domyślnie

    Kurcze, a ja myślałem, że fronty są w miarę nowoczesne - szare, błyszczące - tylko uchwyty bym zmienił.
    Lodówko-zamrażarka - tu będzie problem bo przy obecnym układzie mebli (i wymianie rur) może mieć max 54cm i głębokość max.60.. Ehhh... takie budownictwo.
    Zbędnych przedmiotów za bardzo nie mają.. Ale odżywiają się zdrowo więc dużo dziwnego jedzenia po szafkach można znaleźć
    Dość ciekawy jest pomysł blatu pod oknem tylko nie wiem czy da się go jakoś zaadoptować do tych mebli..

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aantenko jesteś NIESAMOWITA .
    Mnie tutaj kuchenne propozycje przerosły. Trudniej jest "dorabiać". Łatwiej wychodzi mi demolowanie .
    Dlatego ja swój głos poświęcę raz jeszcze łazience .
    Widzę, że jednak wanna ma większe szanse realizacji . Niestety mimo najszczerszych chęci nie mam w programie tak małej asymetrycznej. Różnica jednak jest do wyobrażenia (mam nadzieję ). Przemyśl dobrze kwestię asymetryczności - w miejscu, gdzie będzie więcej podłogi i tak nic nie postawisz, a w środku komfort korzystania z małej wanny może być jeszcze gorszy (nie mam doświadczenia, więc to raczej "wydaje mi się" - najlepiej po prostu zobaczyć wannę na żywo i "przymierzyć się"). Jak wspominała Aantenka atutem wanny prostokątnej jest możliwość zamontowania parawanu prysznicowego.

    Jeśli miałaby zostać wanna bez parawanu (niezależnie czy asymetryczna czy prostokątna), to może pociągnąć dalej półeczki na utensylia kąpielowe?
    Niedawno wstawiałam TUTAJ zdjęcia takich propozycji.
    Wrzucam jeszcze kilka wizualizacji. Nie szalałabym bardzo z wzorami, bo łazienka jest mała. Można też pomyśleć by wykafelkować ją tylko do połowy. Jeśli nie planujesz prysznica, to powinno wystarczyć.
    Wstawiłam szafki nad pralkę. Drzwi są 80 i dlatego zachodzą na pralkę i meble.
    Tutaj płytki Paradyż Tender Way Viola





    TUTAJ oraz TUTAJ przykłady łazienek z tymi kafelkami.
    Myślę, że ładnie byłoby gdyś tych samych użył zarówno w łazience jak i w wc .

    A tutaj ta sama płytka bazowa a jako dekor VIVIDA Zefir (też Paradyż)


  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    I jeszcze kwestia podłogi - chyba zostawiłabym jasną. Jest jej tak niewiele, że nie powinna sprawiać kłopotu. Jedynie kwestia dobrania fugi:
    wrzucam 3 kolory: brązowa, beżowa, szara
    Słabo widać, ale widać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brązowa.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	102166   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beżowa.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	102167   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szara.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	102168  
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 20-02-2012 o 14:19

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Symetryczna może zając za dużo miejsca.Jednak Nano.Zdecydowanie.Ze stelażem może być problem.Zasadniczo są dwa rodzaje do zabudowy lekkiej i ciężkiej jaki będziesz miała?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Alternatywnym rozwiązaniem jest szafka wieszana z lustrem.

    Z gotowych produktów może być coś takiego (skoro nie ma pralki pod blatem można dobrać coś z gotowych szafek łazienkowych):

    venezia cersanit (nie sprawdzałam wymiarowo czy wejdzie, chodzi o ideę )

    a do tego


    lub coś takiego z IKEA
    cały szklany front


    szafeczka z lustrem
    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    3. Powyższe uwagi odnieść można również do WC,
    Nad geberitem można i w Twojej łazience wyjątkowo polecam półki nad geberitem. np.





    Zeby nie przeklejać tych samych zdjęć gorąco polecam zajrzenie do wątku użytkownika SKY20, który też rozważał taką opcję oraz do forumowiczki Kreska_a, która w dodatku próbowała umeblować mini łazienkę i sporo rozwiazań do takowej się przewinęło.

    cdn...
    Aantenka,
    Dziękuję Ci za pomysł z lustrem przesuwanym! Bardzo fajne rozwiązanie i chyba nawet rodzicom się spodobało
    A co myślicie, żeby nad pralką dać blat (obudować ją od góry i z lewej strony) z tego samego materiału co szafka pod umywalką?

    I ważna sprawa.
    Wg mnie lepiej by umywalka była po prawej (jak się wchodzi do łazienki), a pralka po lewej. Argument rodziców: jak będzie po lewej do od przepływowego ogrzewacza do umywalki będzie bliżej i nie będzie się tyle wody marnować. Gdyby była po prawej to trzeba ciągnąć dookoła łazienki ciepłą, zimną wodę i odpływ. Ale wchodząc do łazienki widziałoby się umywalkę i duże lustro, a nie pralkę.
    Co Wy sądzicie?

  20. #20

    Domyślnie

    Myślę nad tą kuchnią.... Faktycznie może dać jakieś gładkie duże płytki (bez fugi) między szafkami i białe blaty.
    Co do blatu na drugiej stronie i szafeczek pod nimi to muszę coś wymyśleć.. Generalnie muszą być jakieś dodatkowe szafeczki i miejsce na chociaż jedno-dwa krzesła.... Nie wiem, może jakaś nieregularna zabudowa? Od wejścia szersza - aby można było usiąść, a później węższa z zabudowanymi pod spodem szafkami?

    Ikaria,
    Nie wiem jaka to będzie zabudowa. Myślałem, że wannę stawia się na nogach i potem mocuje do tego panel plastikowy..


    Ps.
    Macie naprawdę niesamowite pomysły

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony