dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa zagrodowa - czy warto?

    Znalazłem ciekawy dom (a propos tego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...w-pobli%C5%BCu), który to dom mieszkalny jednorodzinny jest usytuowany na działce rolnej RIIIa + B-RIIIa + LZ-RIIIa (jest to tak zwana zabudowa zagrodowa). Sprzedaje ją właściciel. Istnieje MPZP dla tej miejscowości.

    Dom jest w stanie deweloperskim. Działka ma ok. 14 arów. Pozwolenie na budowę jest wydane na budynek mieszkalny oraz zbiorniki na nieczystości i budynek gospodarczy, który jednak jeszcze nie został postawiony.

    Jakie są problemy związane z zakupem takiego domu?
    Czy będę mógł to potem przekształcić na budowlaną (w razie czego)?
    Czy jest to w ogóle konieczne?
    Jakie będą problemy z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, z nadaniem numeru?
    Czy nie będę miał problemów z zakupem tej nieruchomości w ogóle? Nie jestem rolnikiem.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Teoretycznie w Polsce jedno jest prawo, ale z interpretacją bywa różnie. Rozumiem, że będziesz chciał prznieść na siebie pozwolenie na budowę - pytanie do wydziału architektury , czy się na to zgodzą. Żeby kupić działkę siedliskową wg mojej wiedzy nie musisz mieć uprawnień rolnika (patrz ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego). Ale gdyby były opory zawsze można spróbować dodzierżawić brakujący kawałek ziemi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony