dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 194
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 3873
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Osowa- dziękuję. Jeśli chodzi o zdjęcia to spróbuję je wkleić, ale innym razem. Teraz z grubsza naświetlę Ci moje pokoje. Salon jest "zamknięty" (nie ma jadalni ani kuchni) z dużym otworem drzwiowym (takim na podwójne drzwi) naprzeciwko jest duże okno (270cm szeroka, 150cm wysoka)- nie otwiera się go. Prawie naprzeciw okna jest kominek- w stylu bardziej nowoczesnym niż tradycyjnym, z marmuru -jasny brąz. Naikoło chcę go pomalować na bordowo, a reszta ścian będzie jaśniutka (taki leciutki krem) Komplet wypoczynkowy mam koloru bordowego, dywan jest jaśniutki (krem, pistacja, róż) Podłogi będą dębowe-parkiet. W sumie to pokój jest taki prostokątny (4,5 na 6) Okno jest na długiej ścianie.
    Osowa- nie wiem czy połapiesz się w moich chaosowych tłumaczeniach- jeśli nie to czym predzej narobię zdjęć. Może jeszcze znajdziesz chwilkę na sypialnię i jadalnię
    Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?
    Z góryCi dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam
    Hym Czyli jeśli dobrze zrozumiałam to kominek jest na dłuższej ścianie czyli np. okna wejście zaś na krótszej?
    Wiesz co , jeśli mogę coś doradzić to raczej nie robiłabym tym ciemnym kolorem tej ściany z kominkiem -myślę , że to bardzo zwęży optycznie pokój i zrobi z niego "kiszkę", takie jest moje odczucie ...
    Ten bordowy kolor daj raczej na krótszej ścianie to spowoduje , że pomieszczenie zyska ładniejsze proporcje , bo jak wiadomo ciemne kolory "przybliżają"nam sciany.
    Najlepiej jednak żebyś mi wrzuciła fotki , nie chciałabym czegoś pomylić lub żle zrozumieć i przez to wprowadzić Cię w błąd , może naszkicujesz mi rzut z góry?
    Buziaczki

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    "Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?
    Z góryCi dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam"


    Hihhihi to ile masz tych ścian w sypialni 5 ?
    a tak do rzeczy ... Intensywny fiolet. a dokładniej jaki ? Bardziej pod buraczek? czy w kierunku lawendy? a może wrzosowy? wiesz o kolorach trudno polemizować - je trzeba widzieć , bo każdy czuje i nazywa inaczej .Czy masz może na myśli taki bardziej adwentowy ? .. pytasz mnie o moje oddczucia? Wiesz , każdy ma inny gust i podobno o nich się nie dyskutuje
    Jeśli miałabym tak od serca ci napisać , to skoro Ci się podoba ten kolor zrób go , ale.. zdecydowanie w jaśniejszych odcieniach takich bardziej pod pastelowe ( wszystko jeszcze zależy od wielkości pomieszczenia ; większe - kolor ciut mocniejszy , mniejsze- zdecydowanie pastelowy )
    sypialnia to miejsce w którym się przede wszystkim odpoczywa po całym ciężkim dniu i człowiek potrzebuje wyciszenia ...
    Intensywne kolory nie sprzyjają wypoczynkowi wręcz pobudzają , a na dłuższą metę wywołują nawet w podświadomości agresję ...
    Jeśli mogę doradzić to kolory intensywniejsze zastosuj minimlanie , w zasadzie tylko w dodatkch - abażur lampki nocnej , obrazek , jakieś pudełeczka czy puzderka na biżuterie , świeczniki itd.
    Natomiast jesli chodzi o wybór połącznia czy z miodowym czy cytrynka ZDECYDOWNAIE DORADZAM MIODOWY , sadzę , że bardzo ładnie się skomponuje z fioletemi jego oddżwięk będzie zedcydowanie łagodniejszy i subtelniejszy ( cytrynka i takie połączenie żywych barw raczej bardziej nadaje się na pokój młodzieżowy , czy pomieszczenia w których wre intensywne życie towarzyskie )
    Chciałabym ci pomóc , ale najlepiej się doradza bedąc w danym pomieszczeniu , wtedy czuję całość i jestem pewna swego wyboru
    Na odległość i tylko z literek , to już troszkę trudniejsza sprawa.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Osowa


    Moje słowa uznania!!!
    Też lubie sie bawic "oknami" , ale te rzeczy które ty robisz to dzieła sztuki.
    Jeżeli jsteś tak miła i doradzasz innym , to jaką ozdobe okna zastosowałabyś na okno składające się z trzech 90 cm okien wysokich na 250 cm.Zaznaczam że te okna są jedną całością czyli 270x250.

    Dziekuję z góry i pozdrawiam
    Paty.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    chętnie pomogę jeśli to tylko w mojej mocy , poproszę o fotkę - bo bez tego raczej ciężko bedzie mi polemizować , muszę zobaczyć wnętrze -kolorystyke (jeśli już jest urządzone) mebelki aby poznać Twój styl Wtedy spróbujemy coś razem zrobic , o.k.?
    Czekam na odzew , buziaczki

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    Cytat Napisał Teska
    Osowa.....


    mozna popasc w kompleksy hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?
    Uf...Tesiu Ale się naczytałam....zanim dotarłam do zdjęć
    Chętnie bym poradziła , tylko nadal nie wiem jakie meble , kolorystyka , na fotkach nie widziałam podłogi tego pokoju ani mebelków
    Jedno co na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć to , że napewno dałabym je dłuższe po bokach od narożników pomieszczenia a krótsze przy kominku .Oba oczywiście symetrycznie względem kominka , I gdybym mogła zasugerować coś co by rozszerzyło to pomieszcznie ( jakiś lambrekin , coś bardziej w szerokości karnisza niż długości ), bo kominek i kształt okien wyciągnęły salon optycznie w górę ...
    Może spróbuję Ci to jakoś narysować


    albo z jakiejś lekkiej materi fantazyjnie przewiązane w taki mnie wiecej sposób z supłami na karniszu i lużno puszczone dłuższe po zewnętrznej a krótsze bliżej kominka



    Lub wspomniane wcześniej w innym poście rolety rzymskie też z czegoś muślinowego , półprzeżroczystego , zakończone na półokrągło .W poszczególnych poziomych tunelki na listewki -dadzą efekt rozciągniecia w szerokość pomieszczenia .Proponuje by były na szelkach - to da uczucie zniżenia się ich , no i masz jeszcze ten komfort regulacji długości - codziennie inaczej




    Nie wiem też czy bedziesz coś jeszcze robić na kominku ..? czy to juz jest jego ostateczny wygląd?
    Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam Ci ....
    Buziaki
    Wszystko pieknie, ten wystroj i te propozycje ale zainteresowalo mnie cos innego a mianowicie kominek a raczej strona techniczna i mialbym jesli mozna pare pytan.

    1. Jest to kominek/wklad elektryczny do ozdoby?
    2. Jezeli nie to gdzie jest wlot powietrza do cyrkulacji no i wylot powietrza ogrzanego.
    3. Jest moze zastosowane DGP z turbina? Jezeli tak to jak sie zabezpieczono przed przegrzaniem wkladu przy awari tej turbiny? Patrz punkt 2.

    Karol N

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Karolku
    czy to pytanie do mnie?
    Jeśli tak , to pomyłka . W złą stronę je ukierunkowałeś - to nie moje wnętrze
    To salon Teski , jej się pytaj
    Pozdrawiam słonecznie

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    KAROL N


    wkład Jotul panorama 18.td pali to nie ozdoba ....w zime w domu niezamieszkałaym miałam 23 st

    cyrkulacja?? znaczy czerpanie powietrza z zawnatrz jest od spodu rura poprowadzona pod wyleką na zewnatrz.

    wyloty ciepłego powietrza 4 sztuki sa z boku...2 na gorze i dwa na dole...wiec gdyby turbinke szlag trafił to spoko powietzre sobie poleci grawitacyjnie i do góry i na dól...ppozatym turbina jak stanie to nie hamuje wylotu powietrza...ono grawitacyjnie sie rozchodzi..

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    Osowa- dziękuję. Spróbuję wkońcu wkleić parę fotek to zaboczysz "na zywo" jak wyszło. Mi sie b.podoba. Pozdrowionka

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    gorgu77

    Już się nie mogę doczekać
    Z pewnością jest SUPER !
    Buziaczki

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    Karolku
    czy to pytanie do mnie?
    Jeśli tak , to pomyłka . W złą stronę je ukierunkowałeś - to nie moje wnętrze
    To salon Teski , jej się pytaj
    Pozdrawiam słonecznie
    Szczerze sie przyznam, ze nie wiedzialem do kogo to pytanie skierowac a nie mialem czasu (czyt. checi ) studiowac przebiegu dyskusji liczac na to, ze wlasciwa osoba sie zglosi .
    Widze, ze ponizej osoba kompetentna juz sie zameldowala z wyjasnieniem.
    Dziekuje slicznie za odpowiedz i rowniez serdeczne pozdrowienia.
    Karol N.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    KAROL N


    wkład Jotul panorama 18.td pali to nie ozdoba ....w zime w domu niezamieszkałaym miałam 23 st

    cyrkulacja?? znaczy czerpanie powietrza z zawnatrz jest od spodu rura poprowadzona pod wyleką na zewnatrz.

    wyloty ciepłego powietrza 4 sztuki sa z boku...2 na gorze i dwa na dole...wiec gdyby turbinke szlag trafił to spoko powietzre sobie poleci grawitacyjnie i do góry i na dól...ppozatym turbina jak stanie to nie hamuje wylotu powietrza...ono grawitacyjnie sie rozchodzi..
    Mam nadzieje, ze zostanie mi wybaczone, ze tak zboczylem od sedna sprawy w tym watku.
    Na dole rozumie, ze tuz przy podlodze. Jezeli tak to to tam jest wlot powietrza cyrkulacyjnego. Rura z zewnatrz dostarczane jest powietrze do spalania. Czy wlasciwie to zrozumialem?
    Jak to jest zrobione ze kratki sa niewidoczne (przynajmniej na zdjeciu). Sa one wygiete w ksztalcie luku?
    Pytam bo rozwazam rowniez taka polkolista obudowe jak u Ciebie. Maja inspiracja byla prefabrykowana obudowa firmy Norstar model Valencja.

    Serdeczne pozdrowienia
    Karol N

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Osowa
    talent Się marnuje.
    Zbierz jeszcze trochę takich motywów.
    Na A3 to i odpłatnie ludziom doradzaj.
    Serioooooooo .
    Szwagry po przyjacielsku aranżecję malutkiej łazienki miał, to ich koleżenstwo chciało na 1,5 kPLN wykasować. Skończyło się na nieco poniżej 1 k.
    A jeszcze jako przedstawiciela, armatyrę zaprojektowaną im dostarczyli (nie mylić z montażem) na czym pewnie też działkę dostali.
    Spokojnie możesz drugiej połowie zaimponować, a warsztak może nie być tak kosztowny (kompik i drukareczka A3).
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #73

    Domyślnie

    Osowa! Czynisz cuda!

    Bardzo proszę cie o poradę. Wiem do czego słuzy maszyna do szycia i myslę, że sama cos tam bym wykombinowała. Jak sie robi zasłony rzymskie? Wiem, że podciągają sie do góry marszcząc sie ale technicznie jestem blada. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać? Okno 150x150 dzielone na pół.
    Dzięki!!!

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    Osowa! Czynisz cuda!

    Bardzo proszę cie o poradę. Wiem do czego słuzy maszyna do szycia i myslę, że sama cos tam bym wykombinowała. Jak sie robi zasłony rzymskie? Wiem, że podciągają sie do góry marszcząc sie ale technicznie jestem blada. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać? Okno 150x150 dzielone na pół.
    Dzięki!!!
    Zdradzę Wam mój sposób , a co mi tam.... w końcu niech wszyscy maja radość
    -Kup suchutkie listewki , takie do kwiatków
    -rozplanuj sobie jak gęsto chcesz by były i przeszyj w tych miejscach tuneliki ; tam wsuniesz własnie te listewki
    -kup sobie odpowiednią ilość oczek do staników ; takich od ramiączek kółeczek
    -śliski sznureczek ale taki dość gruby , około 1-2mm ;musisz go policzyć dwa razy długość rolety plus raz szerokość plus dwa razy ramię do podciągania - średnio długość rolety i troszke na uszka do kółeczek
    - do każdego tunelika oraqz na górnej części wszyj od podspodu po obu stronach szerokości gdzieś mniej więcej 2-3 cm od brzegu materiału uszka przez które od razu przełóż kółeczka
    -przekładanie sznurka ( zawiąż na dolnym kółeczku ) zacznij od strony przeciwnej niż będzie część do podciągania
    -przełoż przez górę i wyciągnij tyle po drugiej stronie ile potrzeba by była długość do podciągania i wróć tą samą długością z powrotem do oczka w dół po drugiej stronie rolety i zawiąż równiez na dolnym kółeczku
    I GOTOWE
    Musisz tylko pamiętać , że odległość od jednej listewki do drugiej przy podciąganiu dzieli się na pół tworząc ozdobną falę , tak więc wymiar tej odległości musi być proporcjonalny do szerokości i być w miarę duży by mogła powstać właśnie ta fala ...
    Są prostsze sposoby ale mniej efektowne - można kupić specjalną taśmę do rolet rzymskich w ikea , mam też jedne w tej wersji ale nie polecam ze względów estetycznych - od strony zewnętrznej domu widok nie jest załadny , ponieważ ta taśma jest dość szeroka i niestety biała - wygląda to okrutnie na kolorowych materiałach... no i nie układa się tak ładnie
    Mam nadzieję , że choć trochę zrozumiałaś moje zawiłe objaśnienia

  15. #75

    Domyślnie

    Interesująco wyglądają takie rolety uszyte z prześwitującej jasnej takaniny obszytej jakby "ramą" z kolorowgo materiału i z tego samego kolorowego są zasłony (wtedy taka roleta pełni rolę firanki).
    Ewentualnie jeden (lub więcej) z pasów pomiędzy listewkami jest wykonany z kolorowej takniny.


    Osowa Twój przepis na rolety jest dla mnie jak najbardziej na czasie (właśnie miałam o to pytać).Tyle, że ja "nie rozbiram"
    Ale pójdę do firanowego salonu, podejrzę od strony technicznej i przeczytam Twoją receptę jeszcze raz i musi się udać.[/list]

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Spróbuję zrobić fotke od tyłu , może będzie to lepiej widać ....proszę o cierpliwość

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Wrzucam obiecane zdjęcia , mam nadzieję , że to pomoże..






  18. #78

    Domyślnie

    I wszystko jasne!
    Wielkie dzięki [/b]

  19. #79

    Domyślnie

    Osowa

    Dzięki za zdjęcia! Opis był jasny tylko tych kółeczek nie mogłam sobie wyobrazić (od stanika?? ). Teraz już wiem. proste jak bajka!!!
    Stokrotne dzieki! Będzie frajda jak sobie sama uszyję!

  20. #80

    Domyślnie

    Osowa

    Dzięki za zdjęcia! Opis był jasny tylko tych kółeczek nie mogłam sobie wyobrazić (od stanika?? ). Teraz już wiem. proste jak bajka!!!
    Stokrotne dzieki! Będzie frajda jak sobie sama uszyję!

Strona 4 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony