dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie klejenie styropianu na zewnatrz przed wykonaniem tynkow wewnetrznych

    Witam. Prosze o porade czy mozna kleic styropian przed wykonaniem tynkow wewnetrznych? Czy ma to jakies znaczenie? Na co zwrocic uwage? Dzieki i pozdrawiam. M.

  2. #2

    Domyślnie

    w niczym to nie przeszkadza, możesz tak zrobić.

    pamietaj tylko o dobrej wentylacji pomieszczeń po wykonaniu tynków.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    w niczym to nie przeszkadza, możesz tak zrobić.

    pamietaj tylko o dobrej wentylacji pomieszczeń po wykonaniu tynków.

    Ile srednio musi schnac wnetrze po tynkowaniu? Michal

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli chodzi o klejenie styropianu to nie powinno być problemu. Gorzej by było jak byś chciał wykończyć docieplenie tynkami np. akrylowymi które są trudno przepuszczalne dla pary wodnej i wilgoć znajdująca się w tynkach wewnątrz pomieszczeń wychodząc na zewnątrz mogła by uszkodzić wierzchnią warstwę elewacji. Chodzi mi o miejscowe odspojenie się cienkowarstwowego tynku akrylowego.
    Pozdrawiam
    Adam Kamianowski
    Specjalista ds. Technicznych FAST

  5. #5

    Domyślnie

    Styropian na pewno bedzie kolkowany, pozniej na to siatka i klej. Tak zapewne pozostawie 1 rok bez tynku. Czy sam styropian z siatka na kleju nie bedzie powodowal bariery dla wilgoci? Dom jest wymurowany z CERPOL - MegaMax 24cm P+W. Czyli jednak wilgoc z tynkow bedzie sie przedostawac przez pory na zewnatrz? Myslalem ze przy grubosci pustaka ceramicznego - raczej jest to nie mozliwe.... Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. Dzieki i pozdr. Michal

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kiełek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wg mnie - masz czas i możliwość - rób jak wyschną tynki wewnątrz. Im większa powierzchnia do odparowania/ujścia wilgoci, tym lepiej. A kilka wiader wody w tynki pójdzie.
    ******************
    Kiełek
    Dziennik pre-budowy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kiełek Zobacz post
    Wg mnie - masz czas i możliwość - rób jak wyschną tynki wewnątrz. Im większa powierzchnia do odparowania/ujścia wilgoci, tym lepiej. A kilka wiader wody w tynki pójdzie.
    Zapewne tak zdecyduje. Jutro bede rozmawial z wykonawca. Czeka mnie jeszcze elektryka i reszta instalacji... Jakies 1,5 miesiaca bede pewnie potrzebowal.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Witam.
    Nie ma żadnych przeciwwskazan do zamocowania styro przed tynkami.
    Tynk cem. wap. wysychając oddaje wilgoć do wewnątrz (bodajże na szkoleniu Alpol lub Weber tak mnie uświadomiono - już nie pamiętam dokładnie
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #9

    Domyślnie

    ile schną tynki? zalezy od warunków wewnątrz jak i pogody.

    Moim zdaniem śmiało możesz robic to i to, nie ma zadnych przeciwskazań.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony