dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 54
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1069
  1. #121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon, pewnie że można dołożyć kolejne 5%. Jeśli ma się kasę to można wszystko Przy ograniczonych środkach trzeba niestety stosować może nie półśrodki, ale zdrowy rozsądek. W ciągu budowy będzie pełno elementów typu "a dołoże trochę więcej i będzie porządniej". Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie zabiegi wpłyną wymienrnie na jakość budowy domu i mieszkania w nim, a jedynie poprawią samopoczucie inwestora.

    Podobnie jest z mostkami termicznymi, zakładając izolację jak opisałem prędzej (20cm ściana, 30 cm dach) ile tak naprawdę stracimy rocznie na ogrzewaniu? Może 20-30zł, według mnie nawet mniej, co w skali 30 lat da nam ok 900 zł. Ile tak naprawdę wydamy na tą pasywność 20-30 tyś?

    Oczywiście jest to każdego indywidualna sprawa. Myślę, że każdy na tym forum przy nieograniczonym budżecie budowałby domy pasywne, ekologiczne.

    Dla małej odmiany aktualne zdjęcia z mojej budowy Roboty nie są może daleko rozwinięte, ale jeśli pogoda pozwoli to stan 0 zakańczam na koniec przyszłego tygodnia i dalej ruszamy na wiosnę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8970.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	151789Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8980.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	151791Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8981.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	151792

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Gumol w zupełności się z Tobą zgadzam, mi po kupnie działki nawet nie stać na rozpoczęcie budowy
    Zgadzam się również z kwestią że niektóre dodatkowe inwestycje uspokoją tylko inwestora że jest porządniej a w rzeczywistości nic nie ulepszą.
    Oczywiście że kto ma kasę ten buduje dom-elektrownie (bardzo popularne teraz w Niemczech).

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post

    Podobnie jest z mostkami termicznymi, zakładając izolację jak opisałem prędzej (20cm ściana, 30 cm dach) ile tak naprawdę stracimy rocznie na ogrzewaniu? Może 20-30zł, według mnie nawet mniej, co w skali 30 lat da nam ok 900 zł. Ile tak naprawdę wydamy na tą pasywność 20-30 tyś?
    Bardziej chodziło mi o Wasze zdanie ponieważ ja do końca nie jestem zdecydowany co do domu pasywnego ale czy na przykład nie warto zainwestować te 20-30 tys do pasywniaka o których piszesz i dostać dofinansowanie 50 tys które rzekomo ma być w przyszłym roku.

    Jeżeli chodzi o technologię budowy to stoję murem po Twojej stronie ocieplenie zwiększam + wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

    Co do zdjęć bardzo szybko widać postęp GRATULUJĘ. Gdybym mógł rozpocząć w tym roku napewno bym to zrobił widząc postępy w pracy tym bardziej że pogoda jak na razie dopisuje - powodzenia

  3. #123
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Widać że już wszyscy zapadli w sen zimowy ale jakby ktoś jakieś fotki wstawił to byłoby świetnie

  4. #124

    Domyślnie

    Dzień dobry. Trafiłem tu przypadkowo, ale widzę, że rozpoczecie, etap budowy i dalsze dylematy bardzo podobne jak u piszących ostatnie posty. Ale nie o tym- chciałbym zapytać o wspomniane dofinansowanie 50tyś. Czy gdzieś coś można o tym poczytać? Jest jakiś plan, info, czy na razie tylko plotki? Bardzo by mi to pomogło z pewnymi decyzjami...
    Ostatnio edytowane przez crategus ; 11-12-2012 o 13:28
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Dzień dobry. Trafiłem tu przypadkowo, ale widzę, że rozpoczecie, etap budowy i dalsze dylematy bardzo podobne jak u piszących ostatnie posty. Ale nie o tym- chciałbym zapytać o wspomniane dofinansowanie 50tyś. Czy gdzieś coś można o tym poczytać? Jest jakiś plan, info, czy na razie tylko plotki? Bardzo by mi to pomogło z pewnymi decyzjami...
    http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-kra...ergooszczedne/

    Proszę poczytać na tej stronie

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Widzę, że troszkę zapadliśmy w zimowy sen. Aby ożywić wątek wrzucę dwa z ostatnich zdjęć z 7 grudnia. Aktualnie fundament przysypany z zew i wewnątrz.

    Jako że priorytetem było ochronienie ław przed przemarzaniem, ponieważ grunt jest wysadzisty, układanie rur i chudziak pozostawiliśmy na marzec.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9075.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	156076Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9077.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	156077

    Jako, że pogoda nie rozpieszcza i na budowie jest przestuj moim głownym zadaniem jest teraz organizacja materiałow do budowy na wiosnę. Gazobeton już zamówiony, teraz negocjacje z systemem teriva i kominem może uda się zaoszczędzić parę PLN. A wieczorami studiowanie projektu i planowanie kolejnych etapów.

    Informacyjnie podam, że najlepsze ceny jakie dostałem to 7500zł za system terivy, a komin (8,5m z potrójną wentylacją) z przesyłką 2100zł.

    Mam również pytanie czy jednak ktoś z Was zamawiał pakiet dodatkowy do wentylacji mechanicznej? Jestem ciekawy jak zostały umieszczone czerpnia i wyrzutnia oraz ile przewidzieli anemostatów (wywiewnych i wiewnych).

  7. #127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Odzio

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    No to i ja wrzuce przed swietami kilka fotek. Stan surowy zamkniety. Stan na 2mce od rozpoczecia. Pelnych tygodni pracy ekipy: 5tyg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05920.jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	156320 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05921.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	156322Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05924.jpg
Wyświetleń:	626
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	156323
    Ostatnio edytowane przez Odzio ; 23-12-2012 o 12:21

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Odzio Gratuluje i zazdroszczę! Jestem pod wrażeniem szybkości w jakiej powstał dom i jednocześnie coraz bardziej utwerdzam się w przekonaniu że wybraliśmy odpowiedni projekt. Śliczny!

    Mógłbyś zdradzić ile finalnie wyszedł Cię aktualny stan? Było jak pisałeś 200 000 czy może więcej?
    Ostatnio edytowane przez Gumol ; 23-12-2012 o 14:30

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Odzio

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post

    Mógłbyś zdradzić ile finalnie wyszedł Cię aktualny stan? Było jak pisałeś 200 000 czy może więcej?
    Dzieki. Od stycznia planuje zaczac dzialac z instalacjami tak zeby do konca kwietnia o ile pogoda pozwoli zakonczyc wszystkie mokre prace. Chcialem zmiescic sie w 200 a wyszlo doslownie kilka wiecej.

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Odzio zdradź jeszcz proszę, jak masz zrealizowany poniższe elementy:

    - podcień - rozumiem, że zgodnie z projektem krokwie - jednak co na nie (papa, gont, dachówka)? A na podbitkę deski czy płyta pilśniowa?
    - czerpnię i wyrzutnię pod wentylację mechaniczną - montowałeś w dachu, czy planujesz umieśćić na którejś ze ścian?

    Gdyby nie przygody z gruntem i biurem projektowym to pewnie bylibysmy na podobnym etapie. A tak pozostało mi podziwiać Co też ma dobre strony.
    Co do instalacji to nie dziwię Ci się - też bym zaczłą. Ja jeszcze nie mam dokończonego finalnie stanu "0", a już rozmyślam o wszystkich instalacjach, aby w sezonie budowlanym ruszyć pełną parą. Podejrzewam, że u mnie prace mokre rozpoczną się najszybciej w sierpniu, jako że przynajmniej elektrykę oraz wentylację mechaniczną będę chciał kłaść samemu co przedłuży realizację.

    Masz już jakieś wyceny na instalacje? Jeśli tak podziel się proszę Na pewno ułatwi to szukanie przedziału cenowego innym.

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Odzio a ja bym poprosiła o parę zdjęć wnętrza np. łazienki na dole, salonu itpbaardzo proszę

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Odzio póki pamiętam, powiedz proszę jak zrealizowaliście odpowietrzenie kanalizacji? Tak jak w projekcie przed dodatkowy kanal wentylacyjny w kominie czy dostawialiscie dodatkopwy upust na dachu?

    Przy okazji Wesolych Świąt dla wszystkich Partowiczów

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefandam

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie! W najbliższym czasie powiększy się nam rodzinka, także planujemy budowę domu Party. Na stronie pracowni jest podany kosztorys realizacji, ale chcielibyśmy uzyskać dokładniejsze wycenę od osoby która już wybudowała ten dom. Znajdzie się ktoś kto pomoże ?

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefandam Zobacz post
    Witajcie! W najbliższym czasie powiększy się nam rodzinka, także planujemy budowę domu Party. Na stronie pracowni jest podany kosztorys realizacji, ale chcielibyśmy uzyskać dokładniejsze wycenę od osoby która już wybudowała ten dom. Znajdzie się ktoś kto pomoże ?
    Witamy na forum.

    Co do twego pytania to chyba nie ma tu nikogo co już się wybudował. Jest kilka osób co jest w trakcie i kilka które planują start na wiosnę w tym ja
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  15. #135

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co zdążyli postawić już SSZ jak zabezpieczyliście dach płaski nad garażem na zimę. Czy zdecydowaliście się już zabezpieczyć go tak jak jest w projekcie? Chyba jest to najsłabszy punkt tego projektu.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  16. #136
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefandam

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Witamy na forum.

    Co do twego pytania to chyba nie ma tu nikogo co już się wybudował. Jest kilka osób co jest w trakcie i kilka które planują start na wiosnę w tym ja
    Dzięki za odpowiedz W takim razie, będzie mi musiał wystarczyć kosztorys podany na stronie pracowni. Może ja wkrótce do Was też dołączę.

    Pozdrawiam!

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Odzio

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    Odpowiem po kolei...

    Cytat Napisał KasiaG77 Zobacz post
    Odzio a ja bym poprosiła o parę zdjęć wnętrza np. łazienki na dole, salonu itpbaardzo proszę
    Zdjęć ze środka nie mam niestety gdyż uznałem, że słabo widać pomieszczenia w których nic nie ma i są stosunkowo małe - ciężko je obiąć obiektywem. Rzadko bywam teraz na budowie bo nic się tam nie dzieje (instalacje zaczynam od lutego). Ale na Twoją prośbę przy najbliższej wizycie postaram się coś cyknąć.

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    Odzio póki pamiętam, powiedz proszę jak zrealizowaliście odpowietrzenie kanalizacji? Tak jak w projekcie przed dodatkowy kanal wentylacyjny w kominie czy dostawialiscie dodatkopwy upust na dachu?
    Ja nie mam kanałów wentylacyjnych gdyż planuje WM, komin z kotłowni też wyrzuciłem. Do odpowietrzenia mam 2 piony tak jak w projekcie z grzybkami na dachu. Będą puszczone na żywca przez poddasze.

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Mam pytanie do tych co zdążyli postawić już SSZ jak zabezpieczyliście dach płaski nad garażem na zimę. Czy zdecydowaliście się już zabezpieczyć go tak jak jest w projekcie? Chyba jest to najsłabszy punkt tego projektu.
    Ja nie zabezpieczałem - stoi tam teraz woda/lód Finalne nie będę tam robił wnęki ze spadkiem (takiego korytka jak w projekcie). Zrobię tam wypełnienie styropianem i zaprawą i obłoże blachą taką jak do obróbek i dołożę naokoło rynienkę. Wg. mnie bezpieczniejsze rozw na przyszłość. Tak jak w projekcie to ciągle by się zatykały rynny i mogło by przeciekać...

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Odzio A co do tego daszku płaskiego nad garażem mój mąż też myślał, żeby zrobić jak ty opisujesz
    Ostatnio edytowane przez KasiaG77 ; 11-01-2013 o 21:18

  19. #139

    Domyślnie

    Przygotowałem kosztorys zawierający ilości materiałów + ceny z okolic Szczecina. Jest to mój drugi dom na przełomie 3 lat tak więc jakieś doświadczenie mam. Część cen jest wyliczonych z projektu przez firmy, hurtownie gdzie zamierzam się zaopatrywać cześć cen jest z allegro (ceny średnie). Kosztorys podzieliłem na 2 części stan developerski i wykończeniówka. Jeśli chodzi o koszty stanu developerskiego powinien on nieznacznie odbiegać od innych kosztorysów inaczej jest wykończeniowce tu mogą być znaczne rozbieżności. Chciałbym to udostępnić aby Ci co już wybudowali i Ci co planują mieli wgląd aby każdy mógł wnieś jakiś wkład . Zastanawiam się nad dropboxem czy tam nie udostępnić i każdy będzie mógł sobie ściągnąć. Ktoś ma jakieś propozycję?

    P.S. Jestem dzisiaj lekko zdenerwowany wracałem 3,5 godziny z pracy gdzie normalnie wracam 40min. Cały Szczecin stał w korku wrrrrrrrr. Miłego wieczoru i weekendu.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  20. #140
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefandam

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Chciałbym to udostępnić aby Ci co już wybudowali i Ci co planują mieli wgląd aby każdy mógł wnieś jakiś wkład


    Mógłbyś mi przesłać na pocztę ten kosztorys ?

    Pozdrawiam.

Strona 7 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony