dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 89
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1769
  1. #441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    dzięki, nareszcie rozwinąłeś temat


    ja myślę, że to nie będzie 10k, za własny zbiornik...ale poczekajmy na Greengaz'a , dużo zdrowia


    dodam jeszcze, że nie rozumiem kolego po co te tajemnice?
    Po to jest to forum, aby dzielić się wiedzą, ostrzegać przed złymi firmami, polecać te uczciwe. A ty nie piszesz w jakiej obecnie firmie jesteś z gazem, w jakiej byłeś...a to chyba ta sama...i jeszcze pierniczysz coś o tajemnicach w umowie. Twój głos na tym forum w tej formie nie wnosi rzetelnej informacji tylko sieje niedomówienia. Bez sensu.....


    i nareszcie piszesz, że poniosłeś karę za rozwiązanie umowy - nie jesteś więc przykładem dla nowych instalacji...ale dowiadujemy się tego dopiero po kilku twoich postach i ciągnięciu cię za język
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 13-10-2015 o 20:08

  2. #442
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Język Polski nie był moją mocną stroną i może ktoś odbiera, że piszę bez sensu, ale nigdzie nie wspominałem o tym, że zapłaciłem karę.

    Chcesz więcej informacji to dam.
    Umowę w 2005r podpisałem z shellgas, który to został przejęty przez amerigas. w 2012 renegocjowałem umowę i nadal jestem z amerigas. Proces renegocjacji warunków umowy opisałem kilka postów wcześniej. Podpisany aneks do umowy nie zawierał żadnych innych kosztów. W trakcie negocjacji warunkiem było aby uzyskać niską cenę i pozbyć się stałych kosztów w postaci dzierżawy i innych duperelów, które firmy chętnie zawierają w umowach.
    Kolego wspominasz, że 10 tyś to za dużo. A w moje ocenie wcale nie będzie. Sam wspomniałeś że zbiornik to koszt 5,5 tyś dolicz do tego koszt transportu montaż oraz podłączenie. Jesli ktoś jak np Ja jest związany z firmą amerigas musi wypowiedzieć umowę i zapłacić karę a ta zależy od ilości zużytego gazu, musi zapłacić za transport zbiornika i wcześniejsze wypompowanie gazu z tego zbiornika. Ta dyszka wyjdzie jak nic.
    Ostatnio edytowane przez drogi_gaz ; 14-10-2015 o 12:00

  3. #443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    od 2005 do 2012 roku ile więcej zapłaciłeś za gaz w stosunku do cen rynkowych? Ile było innych opłat innych?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Napisałeś blisko 5 tyś postów, a masz kłopot ze zrozumieniem tego co jest napisane.
    Ja kończę, Zdrówka wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez drogi_gaz ; 15-10-2015 o 12:48

  5. #445

    Domyślnie

    Ja pewnie też nie nic rozumiem, ale z postów wnoszę, że chodzi Ci o to, żeby ludziom przekazać informację "nie rezygnujcie z dzierżawy, tylko renegocjujcie umowy".
    Ja zużyłem w zeszłym roku 2000 l propanu. Różnica 0,70zł to daje 1400zł, o ile nie kupię taniej.
    Nie mając dzierżawy tyle zyskuję - no może jeszcze odliczę od tego koszt dozoru technicznego ok. 300zł co daje 1100zł
    Pytanie brzmi czy tylko płacisz za gaz, czy masz jeszcze inne koszty.

    Wniosek: firma nadal na Tobie zarabia i będzie zarabiać. Dlatego nie przekonałeś mnie. Prawda jest taka, że skoro firmie opłaca się kupić zbiornik, to tym bardziej właścicielowi domu się opłaci. Oczywiście są różne umowy i od tego są prawnicy, żeby pomogli wyjść z umów niezgodnych z prawem. Natomiast każdy sam musi sobie policzyć ile zapłaci za zerwanie umowy i kiedy mu się zwróci zakup zbiornika. Jedno jest pewne - na pewno zakup się zwróci...

  6. #446
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Próba podsumowania na podstawie doświadczeń z ostatnich kilku lat.
    Sprzedaż zbiornika
    Gaspol. Z przypadkiem sprzedaży zbiornika dotychczasowemu klientowi spotkałem się jeden raz. Dotyczyło to zbiornika podziemnego umieszczonego za domem, Po kilku latach od instalacji tak zmieniło się otoczenie, że nie było możliwości wykopania i transportu zbiornika.
    Amerigas jest bardziej ustępliwy i znam kilka sytuacji odsprzedaży zbiornika zarówno podziemnego jak i naziemnego.
    W obu przypadkach /G i A/ miało to miejsce po wypełnieniu warunków umowy - limitu zużycia i czasu trwania umowy.
    Przy braku wypełnienia warunków umowy zawsze deinstalacja zbiornika kończyła się naliczeniem kar zgodnych z umową i nie jest mi znany przypadek obalenia umowy, a tym samym odstąpienia od naliczenia kar.
    Cena za odkupowany zbiornik wahała się od 3 - 4,5 tys. zł.

    @drogi_gaz
    1. Za zbiornik i instalacje zapłaciłeś już kilkukrotnie w cenie gazu i opłatach za dzierżawę od momentu podpisania do czasu renegocjacji umowy.
    2. Przy zużyciu 2 500 litrów koszt własnej instalacji w porównaniu do instalacji za 1 zł i dzierżawy, zwraca się max. po ok. 3 - 3,5 roku. Różnica w cenie propanu - wolny rynek vs dzierżawa - przekracza znacznie 1 zł/litrze brutto + opłaty za dzierżawę i telemetrię. Łatwo to policzyć.
    3. Gratuluje zdolności negocjacyjnych /nie ma w tym stwierdzeniu ironii/. Jesteś pierwszym mi znanym przypadkiem pozostawienia klientowi zbiornika w dzierżawie /ponoszenia kosztów rewizji + ewentualnego serwisu/ przy różnicy w cenie propanu 40 gr brutto /?/. Jestem zdziwiony również dlatego, że indywidualne postępowanie z klientem nie mieści się standardach koncernu. Trudno mi sobie wyobrazić powołanie komórki opracowującej umowy dopasowane do klienta /jego umiejętności negocjacyjnych/, śledzenie cen, rozliczanie umów, itp. Nadchodzi nowe?
    4. Piszesz
    Ja mam podpisaną umowę gdzie marża jest stała,
    Od czego i w jaki sposób naliczana jest marża Amerigas? Czy masz możliwość weryfikacji ceny podstawowej? Cena na wolnym rynku nie oznacza takiej samej ceny w całym kraju w tym samym czasie.

    Nagminnie stosowana jest metoda.
    Wnerwiony klient rezygnuje z umowy. Przedstawiciel handlowy proponuje na najbliższą dostawę rabat ponadstandardowy z zapewnieniem -"Będziemy traktowali Pana w sposób szczególny". Po roku cała 'polka' zaczyna się od nowa.

  7. #447
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Greengaz
    napisz proszę ile u ciebie kosztuje zbiornik z montażem, zakładając, że ktoś wypowiedział umowę i ma wszystko przygotowane pod nowy zbiornik.

    żeby jeszcze uszczegółowić warunki, to niech będzie że plus/minus transport około 50km, no i klient zatankuje u ciebie 2000l - tak żeby opłacało się tobie bardziej
    cena brutto, proszę

  8. #448
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    @Arek74

    Niestety jesteś poza zasięgiem naszego działania - tylko mazowieckie, łódzkie. Musisz szukać lokalnie.

    Jak otrzymasz ofertę mogę pomóc w negocjacjach, ale też nie publicznie.

    Aktualna cena propanu - 1,52 zł/litr brutto /mazowieckie łódzkie/.

    Pozdr.
    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  9. #449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    chodziło mi o cenę jaką oferujesz na swoim terenie
    możesz podac publicznie? kwotę przybliżoną

    ta informacja pozwoli rzucić więcej światła na opłacalność zerwania umowy dla forumowiczów.

  10. #450
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogi_gaz

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Ja zużyłem w zeszłym roku 2000 l propanu. Różnica 0,70zł to daje 1400zł, o ile nie kupię taniej.
    Nie mając dzierżawy tyle zyskuję - no może jeszcze odliczę od tego koszt dozoru technicznego ok. 300zł co daje 1100zł
    Pytanie brzmi czy tylko płacisz za gaz, czy masz jeszcze inne koszty.
    Moje zużycie nigdy nie przekroczyło 1500 litrów. Statystycznie to ok. 1300 - 1350 litrów. Oczywistym jest, że im większe zużycie tym ta opłacalność mniejsza.


    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    3. Gratuluje zdolności negocjacyjnych /nie ma w tym stwierdzeniu ironii/. Jesteś pierwszym mi znanym przypadkiem pozostawienia klientowi zbiornika w dzierżawie /ponoszenia kosztów rewizji + ewentualnego serwisu/ przy różnicy w cenie propanu 40 gr brutto /?/. Jestem zdziwiony również dlatego, że indywidualne postępowanie z klientem nie mieści się standardach koncernu. Trudno mi sobie wyobrazić powołanie komórki opracowującej umowy dopasowane do klienta /jego umiejętności negocjacyjnych/, śledzenie cen, rozliczanie umów, itp. Nadchodzi nowe?
    4. Piszesz Od czego i w jaki sposób naliczana jest marża Amerigas? Czy masz możliwość weryfikacji ceny podstawowej? Cena na wolnym rynku nie oznacza takiej samej ceny w całym kraju w tym samym czasie.
    Dziękuję, jestem zadowolony z tego co udało się osiągnąć. Jednak jak później wspomniałem różnica w cenie to nie 40 groszy tylko ok. 70. Dziś sprawdziłem cenę dla mnie i wynosi ona 1,78 netto czyli 2,19 brutto, więc różnica w cenie to 67 groszy.
    Jeśli chodzi o ustalenie ceny.
    Do ceny z granicy wschodniej jest doliczana stała marża dla amerigas, niestety nie mam możliwości śledzić cen na granicy wschodniej, bo to płatny portal, dlatego to forum i informacje o cenie są również punktem wyjścia dla mnie.

    Po raz kolejny chciałem podkreślić, że nie robię tutaj jakiejkolwiek konkurencji dla Greengaz. Jest wiele osób, które podpisały umowy z firmami jak gaspol, amerigas, novatek itp. i mają kłopot, bo płacą drogo. Wyplątać się z takiej umowy nie jest proste i na 100% nie bez kosztów. Dlatego postanowiłem się podzielić swoimi doświadczeniami, bo może komuś pomogą. Szydercze uwagi w stylu ile przepłaciłeś w latach 2005 - 2012 mnie nie interesują, bo nie wnoszą kompletnie nic do tematu.

  11. #451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Szydercze uwagi w stylu ile przepłaciłeś w latach 2005 - 2012 mnie nie interesują, bo nie wnoszą kompletnie nic do tematu.
    To nie jest kwestia szyderczych uwag. W pierwszym swoim poście napisałeś:
    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Ja mam podpisaną umowę gdzie marża jest stała, nie ma żadnych dodatkowych kosztów związanych z np. telemetrią (nie mam jej już) dzierżawą zbiornika (zbiornik nie jest mój) kosztami związanymi z dozorem technicznym, czy wymianą części itp. Płacę tylko i wyłącznie za gaz, który jest droższy od tego, który można kupić na wolnym rynku ale to są różnice 40 groszy na litrze. Przy zużyciu nawet 1500 litrów to jest 600 zł wiecej, ale nie interesuje mnie nic. Instalacje miałem za 1zł przeliczcie sobie jakie koszty poniesiecie ze swoim zbiornikiem i kiedy sie to zwróci. DEKADA TO MINIMUM.
    Więc mozna odnieść mylne wrażenie że masz butle za 1 zł i płacisz więcej o 0,4 zł na litrze a tak nie jest.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogi_gaz Zobacz post
    Moje zużycie nigdy nie przekroczyło 1500 litrów. Statystycznie to ok. 1300 - 1350 litrów. Oczywistym jest, że im większe zużycie tym ta opłacalność mniejsza.




    Dziękuję, jestem zadowolony z tego co udało się osiągnąć. Jednak jak później wspomniałem różnica w cenie to nie 40 groszy tylko ok. 70. Dziś sprawdziłem cenę dla mnie i wynosi ona 1,78 netto czyli 2,19 brutto, więc różnica w cenie to 67 groszy.
    Jeśli chodzi o ustalenie ceny.
    Do ceny z granicy wschodniej jest doliczana stała marża dla amerigas, niestety nie mam możliwości śledzić cen na granicy wschodniej, bo to płatny portal, dlatego to forum i informacje o cenie są również punktem wyjścia dla mnie.

    Po raz kolejny chciałem podkreślić, że nie robię tutaj jakiejkolwiek konkurencji dla Greengaz. Jest wiele osób, które podpisały umowy z firmami jak gaspol, amerigas, novatek itp. i mają kłopot, bo płacą drogo. Wyplątać się z takiej umowy nie jest proste i na 100% nie bez kosztów. Dlatego postanowiłem się podzielić swoimi doświadczeniami, bo może komuś pomogą. Szydercze uwagi w stylu ile przepłaciłeś w latach 2005 - 2012 mnie nie interesują, bo nie wnoszą kompletnie nic do tematu.



    różnica 0,67gr to i tak daje około 1000zł/rok - więc jeżeli ktoś myśli długoterminowo i stać go to kupuje własny zbiornik i za około 7 lat śmieje się.
    plus kara
    czyli 10 lat i inwestycja się zwraca, potem na plus

  13. #453
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    chodziło mi o cenę jaką oferujesz na swoim terenie
    możesz podac publicznie? kwotę przybliżoną
    Przy zbiorniku naziemnym 2700 litrów, za całość powinieneś się zamknąć w kwocie 6 500 - 7 000 zł. Zbiornik nowy.

  14. #454
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    @drogi_gaz

    Przejęty własnym 'sukcesem' starasz się nie zauważyć co stara się wytłumaczyć coulignon. Zbiornik stojący na Twojej działce kupiłeś już 2-3 krotnie i mimo to w dalszym ciągu płacisz drożej niż właściciele zbiornika własnego. Zbiornik jest dalej plombowany i w razie zmiany planów nie możesz go sprzedać odzyskując część włożonej kasy.

  15. #455
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Zima się zbliża, ceny propanu rosną, rosną


    Województwo mazowieckie i łódzkie.

    1,60 zł/litr brutto

    Minimalna dostawa - 1 000 litrów.


    Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  16. #456
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mogłabym prosić o wycenę z wykazem, co obejmuje.
    budowa w warmińsko-mazurskim.
    dziękuję i pozdrawiam
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  17. #457
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Proszę o telefon lub kontakt mailowy, do złożenia oferty potrzebna więcej szczegółów.

    Pozdr.

  18. #458

    Domyślnie

    No a myślał ktoś nad opłacalnością powietrznej pompy ciepła a gazem? Podobno inwestycja bardzo podobna a użytkowanie wychodzi taniej niż gazem.

  19. #459
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Temat jest 'PROPAN - własny zbiornik LPG', a nie 'Gaz vs PC".

    Zapraszam do założenia nowego tematu.

  20. #460
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzięki za ofertę.
    na razie jestesmy na etapie podejmowania decyzji. rozważamy wszystkie za i przeciw.
    jak zdecydujemy się na gaz, to ewentualnie damy znać.
    pozdrawiam
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

Strona 23 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony