dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 89
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1766
  1. #1021
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Aktualnie i niestety ostro w górę

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,72 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,75 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  2. #1022

    Domyślnie

    Czyli wielka niewiadoma ?

  3. #1023
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Niestety lub stety ceny reguluje rynek.
    W jednym roku są to okolice złotówki za litr w innym roku /lub porze roku/ 2 zł za litr .

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Witam
    Poleci ktoś spradzonego dostawcę z śląskiego. Gaspol dał mi cene 1,89 ...
    24.08 tankowałem za 1,64 brutto dostawca Polski Gaz z Sosnowca, nie robią kwestii jeżeli zatankuje się mniej niż 1000l. Zatankowałem900l i zero dodatkowych opłat - można, można! Pytałem innych dostawców mieli drożej.

  5. #1025

    Domyślnie

    Ktoś zna jakiś sprawdzonych dostawców z pomorskiego ?

  6. #1026

    Domyślnie

    Witam. Zastanawiam sie nad ogrzewaniem gazowym do domku letniskowego w gorach. Dom ma okolo 100 m . Doolna kondygnacja jest murowana natomiast dwa nastepne pietra z drewna. Dom nie jest ocieplony dodatkowo dach rowniez. Zastanawiam sie czy instalacja gazowa na wlasna reke bedzie sie oplacala i czy ma to sens (czy moze zastosowac piec weglowy lub ogrzac elektrycznie) Wiem ze taka instalacja przez przez firmy dostarczajace gaz nie ma sensu gdy nie zuzyje tyle gazu zeby sie to zwrocilo. Dodam ze nie mieszka tam nikt na stale i ogrzewanie bylo by tylko sporadycznie na wekendy ewentualnie tydzien dwa feri.
    Prosze madre glowy o pomoc

  7. #1027
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jeśli zmierzasz w kierunku ogrzewaniem propanem to tańszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie baterii np. 4 butli 33/35 kg.
    Wówczas nie jest potrzebny projekt instalacji zewnętrznej i wewnętrznej, pozwolenie na budowę, a przy wynajmie butli koszty początkowe wyniosą praktycznie zero złotych.

  8. #1028

    Domyślnie

    Jak myslisz takie butle na jaki czas by wystarczyly ogrzewajac caly dom i czy to bezpieczne trzymac taki ladunek w domu?

  9. #1029
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie wiem i nikt na tak postawione pytanie nie odpowie. Nie jest znane zapotrzebowanie na cieplo.
    Bateria butli instalowana jest na zewnątrz budynku.

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Aktualnie i dalej do góry

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,78 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,80 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  11. #1031

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was słyszał o podatku w wysokości 2% wartości zbiornika na propan?
    Zbiornik jest traktowany jako obiekt budowlany?
    Znajomy dostał telefon z gminy odnośnie takiego podatku! w/g tego co usłyszałem podatek naliczany co rok.
    Nie znam jeszcze rezultatów wizyty w gminie ale przeglądając net przeczytałem, że sądy rzeczywiście tak kwalifikują zbiorniki i w związku z tym podlegają opodatkowaniu.
    Pozdrawiam! i wcale nie jestem zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 18-09-2018 o 07:49

  12. #1032

    Domyślnie

    Witam, jak się kształtują obecnie ceny LPG. Na dniach będę stawiał butle 2700 i doradzcie czy lepiej bedzie zatankowac po aktualnej cenie np. 1000l czy wynająć butle 35kg i do wiosny jakoś się przemęczyć. Budynek nowy 130m + 45m garażu jeszcze nie zamieszkały.

  13. #1033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaXxXior Zobacz post
    Witam, jak się kształtują obecnie ceny LPG. Na dniach będę stawiał butle 2700 i doradzcie czy lepiej bedzie zatankowac po aktualnej cenie np. 1000l czy wynająć butle 35kg i do wiosny jakoś się przemęczyć. Budynek nowy 130m + 45m garażu jeszcze nie zamieszkały.
    Jeśli będziesz stawiał butlę 2700 to nie ma sensu męczyć się na na butlach 33kg - ich cena też podlega zmianom tak samo jak gazu dostarczanego cysterną. Gaz w butlach jest zawsze droższy (o jakieś 20gr na litr) od tego z cysterny.

  14. #1034
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ceny propanu ostro szybują do góry.

    Aktualnie mazowieckie i łódzkie 1,95 zł/litr brutto.

    Cena propanu w butlach jest z reguły wyższa od propanu luzem o ok. 15 - 25 % w zależności od regionu.
    Przelicz co się bardziej opłaca.
    Jakie ceny będą wiosną 2019???

  15. #1035

    Domyślnie

    Patrząc na tendencję mega pro wzrostową nie oczekuje dużych spadków na wiosnę. Swoje 5 minut miało paliwo stałe teraz czas na paliwo ciekłe. Jeszcze rok temu cena ogrzewania stałym czy ciekłym paliwem generowały prawie podobne koszty ogrzewania. Ciekawe czy pójdziemy w kierunku gdzie te różnice (koszty) będą ponownie znaczne. Dzięki za porady. Pozdrawiam

  16. #1036

    Domyślnie

    proszę o poradę
    domek 97 m2 użytkowej, rodzina 2+2, teraz spalam około 3,7-4 tony ekogroszku rocznie, piec mam nowoczesny (dom niekoniecznie) i nie gaszę go wcale, latem na zasypie trzyma miesiąc na ciepłą wodę więc nie kombinuje i nie podpalam niczym innym.
    wiosną 2019 przechodzę na propan z własnej butli, naczytałem się trochę między innymi w tym wątku, podpytałem znajomych i jedynie co mi ludzie radzą, to "kup sobie większą butle"
    no i idąc tym tropem napaliłem się na 4850, obleciałem działkę z miarką i wychodzi na to, że bez problemu zmieszczę tylko naziemny 2700. Jeśli uprę się na większy to najprawdopodobniej tylko podziemny, co w sumie podniesie koszty o około 4500-5000 w stosunku do naziemnego 2700.

    Pytanie do Was, czy faktycznie mniejsza butla nie starczy mi na rok?
    Pytanie do tych co przeszli z ekogrochu na propan, gdybyście mogli podać zużycie EKOGROSZEK vs PROPAN, liczyć 1t =1000L ?

  17. #1037

    Domyślnie

    Witam,
    Moim skromnym zdaniem butla 2700 l powinna wystarczyć, jeżeli jednak chcesz uzyskać wiarygodne informacje od osób znających się musisz podać więcej szczegółów odnośnie twojego domu.

  18. #1038
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał scarface26 Zobacz post
    proszę o poradę
    ....
    Pytanie do tych co przeszli z ekogrochu na propan, gdybyście mogli podać zużycie EKOGROSZEK vs PROPAN, liczyć 1t =1000L ?
    1 kg ekogroszku = ok. 7,7 kWh /wartość opałowa/
    1 l propanu = ok. 7,1 kWh /ciepło spalania/ i jest to wartość stała dla propanu.
    Przy kotle gazowym nie ma większego problemu ze stałą sprawnością ca 95 - 98%.
    Problemem jest jaką sprawność przyjąć dla kotła na paliwo stałe.
    Ale...., Nawet przyjmując sprawność 60% 4 tony węgla zużycie wychodzi, w przeliczeniu pow. 2 300 litrów/rok.

  19. #1039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    witam, mam pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkowników. Czy wskaznik na butli, działa w miare liniowo czy jest bardzo orientacyjny? W dwa dni spadło mi 2 %, jest to mój pierwszy sezon z propanem i aż się boję co będzie dalej. Dom dobrze ocieplony, rekuperacja, wszędzie podłogówka, temperatura w domu 22stopnie. Zbiornik naziemny 2700

  20. #1040
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W miarę liniowo, jednak nie może być podstawą do pomiaru zużycia gazu.

Strona 52 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony