dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Który układ szafek wybrać?

    wybrałam już meble- zestaw Ikea Stat.
    Chciałabym jednak usłyszeć od Was kINazwa:  długie z narożną.jpg
Wyświetleń: 137
Rozmiar:  4,0 KBkrkrkrNazwa:  długie bez narożnej.jpg
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  4,1 KBlka krytycznych i praktycznych rad- jaki układ szafek górnych- za szkłem -będzie najlepszy.
    Przygotowałam kilka wariantów: czy dać szafki długie 90 cm czy krótkie 70 cm, a może i takie i takie?
    Czy powiesić je tylko na jednej ścianie czy dać zamkniętą narożną i np. połkę otwartą?

    Może polecicie mi też fajne stronki z dekoracjami lub firankami?
    Wciąż nie wiem czy wybrać dwie związane po bokach zasłonki i zazdroskę a może roletę rzymską?
    Polecicie mi coś ciekawego w rustykalnym, prowansalskim stylu?

  2. #2

    Domyślnie

    Szafki długie/krótkie (zdecydowałabym się na jedne, nie mieszałabym raczej) - jeśli masz sporo szkła/porcelany/garnków i nie masz żadnej innej możliwości, jak trzymać to w kuchni - winnaś mieć więcej szafek, zwłaszcza zamkniętych. W starych domach królowały meblościanki, więc pewnie było gdzie to wszystko trzymać. Ja na przykład mam ze trzy spore komplety naczyń, kilka rodzajów kieliszków i wiem, że gdzieś to trzymać muszę - zdecydowałam się, że te rzadziej używane wstawię do spiżarni, gdzie będzie sporo szafek. W samej kuchni będę miała szafki jedynie na dwóch stronach. W tych, które wybrałaś - ze szkłem - też nie możesz wstawić bezładnie kupy garów, bo to wszystko będzie widać. Ja mam taką jedną - trzymam tam szkło - kieliszki, filiżanki, kufle. Jest mało praktyczna, ale dodaje uroku.

    Wybrałabym roletę rzymską, ale to subiektywna opinia. Poza tym ładne są też rolety dzień/noc, ale to nie styl prowansalski. W ogóle na oknie w kuchni trzymam w doniczkach zioła, więc żadna przydługa firanka nie wchodzi w grę - roleta zdaje się idealna.
    Warto się cieszyć z rzeczy małych. Jeden w dwa lata postawi dom i narzeka, że nie ma pieniędzy na kostkę brukową. Drugi w dwa lata ma dom w surowym stanie i się cieszy, że dał radę przed zimą położyć dachówkę.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Im wiecej zamknietych szafek tym lepiej w kazdej kuchni.Wydaje mi się,że rzymska roleta będzie bardziej pasowała do stylu jaki wybrałas.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też jestem za jednym rozmiarem szafek - mieszaknie długich i krótkich psuje wrażenie. Druga sprawa - im wiecej zamknietych, tym mniej sprzątania. I trzecia - rolety sa fajne, ale ich nie wypierzesz. Wiec ja zawsze wolę klasyczne firanki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony