dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitken

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Slask
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Pompa ciepla Vikersonn? Prosba o rade!

    Witam Was!

    Ja buduje domek na Slasku 140m2. Zdecydowalem sie na ogrzewanie pompa ciepla, lecz wcaz nie wiem jaka mam wybrac firme. Strona Vikersonna i podawane przez nich informacje wydaja sie byc profesjonalne, a koszty nawet w miare. W porownaniu z innymi firmami od ktorych dostalem oferty cena za pompe i kompleksowe wykonanie z kolektorem pionowym jest jakies 10- 20% nizsza.
    Zastanawiam sie jednak jak naprawde te pompy pracuja. NIe jest to znan marka jak Vaillant czy Viessmann. Podawane wspolczynniki COP sa ok, ale to tylko dane producenta. Poza tym zastanawiam sie czy w ofercie nie ma ukrytych kosztow i czy nie ma problemu z serwisem.
    Bylbym baardzo wdzieczny, jezeli moglibyscie sie ze mna podzielic swoimi doswiadczeniani. Byc moze ma ktos z Was pompe z tej firmy??
    Pozdrawiam ze Slaska!

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdż forum to jest marka dedykowana na polski rynek, w Norwegii tej firmy nie znają.
    Ceny jak ceny już o tym pisałem "szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane", ceny katalogowe to punkt wyjścia do zjazdu.
    Z uwagi na ich propozycję dożywotnej gwarancjii mam negatywne nastawienie, 800 pln rocznie za przyjazd i sprawdzenie ciśnienia Dz,
    ewentualne czyszczenie filtra to za dużo.
    Rozejżyj się za innymi możliwościami, można w tej cenie mieć markowy sprzęt (PC) i Dz na bdb materiałach.
    Lub polskie Pc i Dz poziome za 2/3 ceny.
    Dom 140m^2 ściana beton komórkowy,,400''+15cm weła okna U=1.1 parter podłogówka podłoga 13cm styr., poddasze kaloryfery, skosy 22cm wełna Toprock strop 50 cm wełna. CWU poza sezonem grzewczym solary(9,6m^2 płaskie). Od sezonu 2012/2013 przesiadka na PC 7,7 kW Vitocal 300-G Dz 2x80m pion. WM+GWC. Ogrzewanie + CWU zużycie sezon: 2012/13 2500 kWh, 2013/14 2067kWh, 2014/15 1900kWh.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitken

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Slask
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzieki za post @Amerikan

    Dziwi mnie to ze nikt nie ma doswiadczen z Vikersonnen, za wstelkie informacje bylbym bardzo wdzieczny.
    Jestem rowniez otwarty na inne propozycje. Jak juz wspominalem koszty instalacji u innych firm sa znacznie wyzsze, dla poprownania w Vikersonn PC+DZ+Podlogowka jakies 52 kzl netto u innych firm od 60 kzl netto
    jakie inne firmy bys proponowal?

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitken Zobacz post
    Dzieki za post @Amerikan

    Dziwi mnie to ze nikt nie ma doswiadczen z Vikersonnen, za wstelkie informacje bylbym bardzo wdzieczny.
    Jestem rowniez otwarty na inne propozycje. Jak juz wspominalem koszty instalacji u innych firm sa znacznie wyzsze, dla poprownania w Vikersonn PC+DZ+Podlogowka jakies 52 kzl netto u innych firm od 60 kzl netto
    jakie inne firmy bys proponowal?

    pozdrawiam
    przejrzyj dział na temat PPC ecopower-dużo osób ją ma, wszyscy zadowoleni, ja mam na nia wycenę na 49k pln (z podłogówka rzecz jasna) na większy dom niż twój.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Karole

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja również biję się z myślami od pewnego czasu : Vikersonn czy PPC z Ostrowca Świętokrzyskiego. Na forum nikt nie ma Vikersonna?
    Napiszcie co wiecie

    Vikerson zaproponował mi pci 11kw z dolnym źródłem 204metry odwiertów pionowych i podłogówką 193m, zasobnik wody 300litrów i dwa grzejniki za 66100netto to jest prawie 71400 brutto

    PPC proponuje PCI 8,8kw, podłogówke, odwierty 200m za około 60000 brutto, więc vikersonn nie jest najtańszy. Zastanawia mnie jakość produktów i usług wykonywanych przez te firmy

    Zastanawiają mnie różnice w doborze mocy pompy. Ekstremalną propozycją było 5,6kw dla mojego domu - 135m pow użytkowej, po podłodze 190. Większoćś firm proponowało pompy około 9-10kw.

    Brać w ciemno PPC czy dopłacić i wziąc vikersonna?

    Pomóżcie bo oszaleję

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam wlasnie 190 m po podlogach, PPC 9kw, 140 m odwiertow

  7. #7

    Domyślnie

    Elo

    Jestem użytkownikiem pompy p-w (nieważna marka) i to świeżym, ale 60 kpln za 9kW i 70 kpln za 11 kW to duuuuuużo, zastanów się; są alternatywy

    dużo tańsze na powietrznych z tym zakresem co masz; różnica w rachunkach to podobno 30% między P-W a gruntówką a przy rachunku np. 2kpln za sezon to jest 500 zł ; przemyśl

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitken

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Slask
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmmm, taka pompa powietrzna raczej nie wchodzi w gre. Wspolczynnik COP jest po prostu zbyt niski mysle ze nie nadaje sie na warunki polskie, bynajmiej nie na Slask. Co innego jesli mieszkasz na Pomorzu gdzie temperatury w zimie sa wyzsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitken Zobacz post
    Wspolczynnik COP jest po prostu zbyt niski mysle ze nie nadaje sie na warunki polskie, bynajmiej nie na Slask.
    Myślę, że z tym Śląskiem to chyba nie do końca jest tak, jakby nie patrzeć to południe Polski jest. Sam jestem ze Śląska i montuję powietrzną pompę ciepła. Za pół roku napiszę jak się sprawdza.

  10. #10
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja właśnie na śląsku powietrzne pompki montuje u siebie w poprzedniej firmie też to samo robiłem i trochę tych maleństw działa
    I dużo gorsze od powietrznych nie są

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie się przesiadam z oleju na Pc, mam parę latek i życie nauczyło mnie jednego "biednego nie stać na tanie rzeczy".
    Mam ofertę na dobrą Pc oraz na Dz pionowe (160mb> 2*80) dom "stopka" Pc okolo 8 kW, cena poniżej 40 k Pln.
    Celowo nie podaję marki Pc, odwierty na Muovitechu kolektor turbulentny.
    Trzeba szukać i rozmawiać z kilkoma firmami (nawet w jednej firmie są bardziej lub mniej kompetentni ludzie).
    Dom 140m^2 ściana beton komórkowy,,400''+15cm weła okna U=1.1 parter podłogówka podłoga 13cm styr., poddasze kaloryfery, skosy 22cm wełna Toprock strop 50 cm wełna. CWU poza sezonem grzewczym solary(9,6m^2 płaskie). Od sezonu 2012/2013 przesiadka na PC 7,7 kW Vitocal 300-G Dz 2x80m pion. WM+GWC. Ogrzewanie + CWU zużycie sezon: 2012/13 2500 kWh, 2013/14 2067kWh, 2014/15 1900kWh.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Karole

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Napisz coś bliżej na temat pompy, proszę
    Może być na pw jeśli nie chcesz pisać o firmie

    Pozdrawiam

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krakol

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    31

    Domyślnie

    Firma Vikersonn powstała w 2009r i próbuje omamić klientów wieczystą gwarancją.................

    Cytat ze strony Vikersonn:

    "Rok 2011 przekonał twórców konsorcjum, założycieli i udziałowców o skuteczności obranej ścieżki rozwoju. Zadowoleni klienci rekomendują produkty i usługi sąsiadom i znajomym, sprzedaż przez internet działa zgodnie z założeniami. Instalacje ogrzewania zasilane pompami ciepła Vikersonn działąją z wysoką sprawnością. Drobne naprawy serwisowe, jeśli się zdażają, usuwane są szybko i sprawnie przez ekipy naprawcze."

    Mamy początek 2012r są już po jednym sezonie grzewczym
    Ostatnio edytowane przez krakol ; 25-03-2012 o 17:52

  14. #14
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakol Zobacz post
    Firma Vikersonn powstała w 2009r i próbuje omamić klientów wieczystą gwarancją.................

    Cytat ze strony Vikersonn:

    "Rok 2011 przekonał twórców konsorcjum, założycieli i udziałowców o skuteczności obranej ścieżki rozwoju. Zadowoleni klienci rekomendują produkty i usługi sąsiadom i znajomym, sprzedaż przez internet działa zgodnie z założeniami. Instalacje ogrzewania zasilane pompami ciepła Vikersonn działąją z wysoką sprawnością. Drobne naprawy serwisowe, jeśli się zdażają, usuwane są szybko i sprawnie przez ekipy naprawcze."

    Mamy początek 2012r są już po jednym sezonie grzewczym
    To jedno a bebechy w tej pompie i sterownik tak bardzo podobny do innych pomp ciepła
    Trochę lepszy lifting - obudowy ....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karole Zobacz post
    Napisz coś bliżej na temat pompy, proszę
    Może być na pw jeśli nie chcesz pisać o firmie

    Pozdrawiam
    Vitocal 300-g
    Dom 140m^2 ściana beton komórkowy,,400''+15cm weła okna U=1.1 parter podłogówka podłoga 13cm styr., poddasze kaloryfery, skosy 22cm wełna Toprock strop 50 cm wełna. CWU poza sezonem grzewczym solary(9,6m^2 płaskie). Od sezonu 2012/2013 przesiadka na PC 7,7 kW Vitocal 300-G Dz 2x80m pion. WM+GWC. Ogrzewanie + CWU zużycie sezon: 2012/13 2500 kWh, 2013/14 2067kWh, 2014/15 1900kWh.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitken

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Slask
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nadal dziwi mnie to ze nie nalazl sie nikt kto ma pompe Vikersonn.......????

  17. #17

    Domyślnie

    WItam... jestem chyba zbawieniem dla was;D
    Zauważcie że często ludzie pytają na forach ...albo narzekają... dlatego myślę że z tego powodu nie można znaleźć informacji na temat tej firmy. Bardzo rzadko zadowolony klient pisze na forum, co wg mnie jest błędem.
    Tak posiadam Pompę Ciepła firmy Vikersonn ... domek 200 m2 po podłodze. Oczywiście zakupiłem kompleksową usługę z pełną podłogówką, pompa 11,2 kw, odwierty 220 m razem z podgrzewaniem wody za 70k pln. Jestem bardzo zadowolony z tej firmy jednocześnie jeśli chodzi o wykonanie usługi jak i działanie. Oczywiście uprzedze wasze pytanie. Pompa została uruchomiona w moim domu 28 listopada w zeszłym roku także stosunkowo niedawno. Był to moment kiedy dopiero co wstawiono okna i drzwi, brak było jakiegokolwiek ocieplenia .... dachu a o murach nie wspomnę. Cały domek miał wtedy trochę ponad 4 miesiące czyli jak wiecie był bardzo mokry. Stosunkowo z miesiąca na miesiąc udawało nam się docieplać poddasze. Ale teraz o tym co zapewne was interesuje a mianowicie eksploatacja i ... rachunki;] jeśli chodzi o to pierwsze to jestem bardzo zadowolony .. pompa jest bardzo prosta w obsłudze ... a na codzień ... radzi sobie sama;] A teraz rachunki... należy wziąć pod uwagę ... iż dom był mokry, świeżutkie posadzki, brak ocieplenia (widoczne szpary między pustakami ... czyli wiatr hulał w domu) w miesiącu grudniiu rachunek wyniósł 1000 zł ... w lutym ... przy tych -30'C około 900 oczywiście razem z prądem użytkowym oraz opłatą za nieodebrany budynek ( czyli 120 zł). Ja jestem bardzo zadowolony, ale konkretne rachunki w "normalnym" sezonie grzewczym dto myśle ze dopiero w przyszłum roku. Jeśli ktoś ma pytania to proszę śmiało pytać.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitken

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Slask
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no nareszcie jeden User, ktory ma pompe Vikersonn!
    Dzieki za twoj post. Napisz prosze troche o obsludze klienta przez firme Vikersonn i ich serwis. Slyszalem ze konieczne sa 2x w roku przeglady za 500 zl? Trzeba jeszcze doplacic za dojazd? Na jakiej taryfie pracuje twoj Bjorn?

    pozdrawiam!

  19. #19

    Domyślnie

    "adiqq" .... czyli wg ciebie z zasady miałem by niezadowolony ?? bo nie rozumiem;D
    A teraz odpowiadam na pytania "aitken" .... przez pierwsze dwa lata masz normalnie gwarancje i nie są konieczne przeglądy następnie dwa przeglądy tak jak mówisz w ciągu roku czyli przed sezonem i po sezonie grzewczym. Jeśli chodzi o obsługę klienta to znowu "adiqq" będzie załąmany gdyż jestem bardzo zadowolony. Zaraz po podpisaniu umowy wpłaciłem 10% kwoty inwestycji oraz zaproponowałem terminy kolejnych etapów budowy... Powiem tak zawsze miałęm z nimi kontakt czy to mailowy czy telefoniczny. Często dzwonili sami i pytali czy jestem gotowy do następnego etapu. Byli strasznie elastyczni. 9 września podpisałem umowę ... pod koniec września przyjechali zrobi odwierty... pod koniec października była położona cała podłogówka... a 28 listopada odpalona pompa ciepła... może ktoś powie że to długo ... ja nie wiem ... pierwszy raz to robiłem;D Ale musze też zaznaczy że budowę swojego domu zacząłem w połowie lipca więc byli bardzo uzależnieni od mojego zaawansowania prac. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania śmiało pytajcie.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karole Zobacz post
    Ja również biję się z myślami od pewnego czasu : Vikersonn czy PPC z Ostrowca Świętokrzyskiego. Na forum nikt nie ma Vikersonna?
    Napiszcie co wiecie

    Vikerson zaproponował mi pci 11kw z dolnym źródłem 204metry odwiertów pionowych i podłogówką 193m, zasobnik wody 300litrów i dwa grzejniki za 66100netto to jest prawie 71400 brutto

    PPC proponuje PCI 8,8kw, podłogówke, odwierty 200m za około 60000 brutto, więc vikersonn nie jest najtańszy. Zastanawia mnie jakość produktów i usług wykonywanych przez te firmy

    Zastanawiają mnie różnice w doborze mocy pompy. Ekstremalną propozycją było 5,6kw dla mojego domu - 135m pow użytkowej, po podłodze 190. Większoćś firm proponowało pompy około 9-10kw.

    Brać w ciemno PPC czy dopłacić i wziąc vikersonna?

    Pomóżcie bo oszaleję
    Dobór mocy pompy powinien być dokonywany na podstawie obliczeń ozc, dokładnych i rzetelnych

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony