dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitken Zobacz post
    Na jakiej taryfie pracuje twoj Bjorn?
    Masz na myśli taryfę energii elektrycznej?? ja narazie mam stałą ;] aha i jeszcze ... nie nie musisz dopłaca za dojazd serwisu

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    przecież to proste i oczywiste..dla wszystkich oprócz ciebie...rejestruje się nowy użytkownik i od razu same peany pochwalne pod adresem w/w pompy/firmy
    więc jak dla mnie to reklama i nic więcej...
    dziwię się tylko jednemu - piszę to do wszystkich którzy uprawiają taki sposób reklamy - macie całą resztę użytkowników tego forum za debili??
    że nikt się nie zorientuje?? i wszyscy po takim poście pobiegną kupować wasze pc?
    No widzisz ... jednak się poprostu mylisz ... nie wiem ... mam Ci faktury pokazac ?? ... bo jak chcesz to zdjęcia mojego domku z pompą vikersonna moge Ci wysłac ... nie ma problemu ;] baa... mogę Cię nawet zaprosic do mojego domu ... działka nr 189/39 brąswałd ... zapraszam;] nie korzystałem nigdy z forum więc dlatego jest to mój pierwszy post ... aczkolwiek możliwe że kiedyś też logowałem się na innym loginie nie wiem ... zapomniałem ;] Nie mam reszty użytkowników forum za debili ... ale skoro ktoś chciał się dowiedzie czegoś odnośnie tej pompy i nie miał odpowiedzi to miałem mu poprostu zamiar pomóc ... i niestety ... Polski naród nie ufny naród ... niestety:/ ... jeśli ktoś mam ochotę otrzymac jakieś informację ... moze jakies zdjęcia to moze odezwijcie sie do mnie na maila bo niestety ale forum jest tylko do narzekań :/ .. pozdrawiam
    ... aha moj mail [email protected]

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    i temat umarł :/ szkoda bo sam jestem zainteresowany PC

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pompa ciepła jak każda inna - ale to domniemanie, bo nigdzie nie ma nic konkretnego ani o tej PCi, ani o (rzekomym) "producencie".

    Natomiast polski, niby przedstawiciel tej "marki" już zdążył się "wsławić":
    - 50% procentowymi dotacjami z UE na zakup tej PCi,
    - niesamowitą "precyzją" co do głębokości kolektora pionowego,
    - wypełnianie odwiertów gruntem !!!!!,
    - "kalkulatorem", według którego, zakupując tą PCi zarobisz (zyskasz, zaoszczędzisz) nawet 1.000.000zł (milion złotych),
    - dożywotnią gwarancją na PCi pod warunkiem odpłatnego (słono) serwisu tych PCi przez "przedstawiciela".

    Ale jeśli firma na piśmie zagwarantuje COP podany w tabelce, a te zapewnienia firmy (marketingowe) uważasz za możliwe - bierz w ciemno - ale na wszelki wypadek na ich koszt zainstaluj ciepłomierze, abyś miał namacalny dowód rzeczywistej sprawności tej PCi.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Oglądałem wczoraj dom z PC firmy Buderus. Zastanowił mnie fakt że właściciel ma pokaźny kominek i że powiedział " na wszelki wypadek mam możliwość instalacji zwykłego pieca" więcej nie powiedział bo to jego pierwszy sezon :/

    My nie chcemy kominków i czegoś "na wszelki wypadek:" Chcemy tylko PC na zimę jako ogrzewanie ,a latem jako chłodziwo :/

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Oglądałem wczoraj dom z PC firmy Buderus. Zastanowił mnie fakt że właściciel ma pokaźny kominek i że powiedział " na wszelki wypadek mam możliwość instalacji zwykłego pieca" więcej nie powiedział bo to jego pierwszy sezon :/

    My nie chcemy kominków i czegoś "na wszelki wypadek:" Chcemy tylko PC na zimę jako ogrzewanie ,a latem jako chłodziwo :/
    A myślisz że ktoś z Nas używa kominka bo mu PC niedomaga?
    Gdyby tak było to ma albo za małą PC, albo źle wykonane ocieplenie, wadliwe okna itp albo źle wykonane GZ, albo to i to
    Dużo tego, natomiast jak masz to wszystko dobrze wykonane wystarczające DZ, to nie wiem czy można mieć lepszy komfort proporcjonalnie do kosztów użytkowania, mój tato jest tzw groszkowcem i jest wściekły że podobnie jak inni myślał o PC że to czary i nie może działać
    Dom 220 m2, 280 m2 po podłogach, ściany Ytong 24 cm + 20 cm styro 0,31 Swisspor
    Okna pionowe 0,8 Eurocolor Pyskowice Okna dachowe Fakro ftt6 0,81+ kołnierze ocieplające
    Podłoga 20 cm styro Dach - skosy 20-23 cm pianka otwartokomórkowa, strop 15 cm piany , strych 30 cm wełny
    Rekuperator Brink Excellent, PC GW Dimplex 11,7 KW + 200 m odwiertów

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Oglądałem wczoraj dom z PC firmy Buderus. Zastanowił mnie fakt że właściciel ma pokaźny kominek i że powiedział " na wszelki wypadek mam możliwość instalacji zwykłego pieca" więcej nie powiedział bo to jego pierwszy sezon :/

    My nie chcemy kominków i czegoś "na wszelki wypadek:" Chcemy tylko PC na zimę jako ogrzewanie ,a latem jako chłodziwo :/
    Spokojnie - mam Buderusa i daje radę bez dogrzewania się kominkiem.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Blazej CH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-561
    Posty
    1

    Domyślnie Vikersonn uwaga na te firmę

    Jeżeli ktoś myśli o pompie ciepła to jest generalnie dobre rozwiązanie ale przestrzegam przed firma Vikersonn .Kopiłem z tej firmy w zeszłym roku komplet czyli odwierty podłogówkę i pompę .W zasadzie tylko odwiert przebiegł pomyślnie bo robiła to firma zewnętrzną ale dalej tylko problemy .nie jestem w stanie tu wymieć wszystkich niedociągnięć. Jeżeli ktoś chce napisze dokładniej w mailu bezpośrednim .Na dziś jest tak że firma żle zaprojektowała obiegi .(dwa pokoje nie grzeją ) Firma była już 5 lub 6 razy na serwisie .Usterki są rożnego typu łącznie za założeniem używanej pompy cyrkulacyjnej .Firm anie odpisuje na maile .Nie można skontaktować się z żadna osoba kompetentną ,Nikt nie odpisuje na maile chociaż są czytane Cala pompa przypomina prototyp a Firma Vikersonn robi u klientów doświadczenia i eksperymenty .zanotowano w niej tani tablet do sterowania który działa źle i już w tej chwili jest do wymiany bo zużył się wyświetlacz który powinien się wygaszać ale firma tego jeszcze nie opanowała. Obecnie wymieniłem pompę obiegowa i robie testy bez żadnej pomocy firmy która skasowała ode mnie 76 tys złotych

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Czy są to duże ilości małych niedociągnięć czy też problem jakiś zasadniczy? Czy pompa grzeje (oprócz oczywiście tych dwóch pokoi)? Jakie rachunki? jaki dom? Co się złożyło na tę kwotę 76 tys zł.?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A może Blazej CH to firma EKO-TECH ze Ślesina i wkurza się na konkurencję?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam
    Trochę tu mnie nie było, ale jak widzę temat dalej żyje. U mnie z zimy na zimę jest coraz lepiej. To znaczy rachunki coraz niższe no i w domu cieplutko. Spowodowane jest to kończeniem ocieplenia, podbitek itp. itd. Odnośnie postu Blazej CH to ja mam odmienne zdanie ale nie będę kwestionował jego wypowiedzi bo jak wiemy różnie bywa Ja ze swojej strony nie miałem problemu z kontaktem z firmą ale też nie miałem powodu się kontaktować bo jak napisałem wcześniej jak PC włączyłem 28 listopada 2011 tak działa do teraz Odnośnie "dogrzewania się kominkiem" to mam takie spostrzeżenie: w planie miałem na początku kominek z rozprowadzeniem ciepła itp. po 1 roku stwierdziłem że wystarczy mi po prostu kominek ... teraz z żoną zastanawiamy się w ogóle nad sensem instalowania ( no chyba że względy estetyczne). Bardzo jestem zadowolony z podgrzewania wody... bo jak słyszę jak kolega z eko-groszkiem musi zasypywać i sprawdzać czy podajnik działa prawidłowo to mi się od razu morda cieszy w Dalszym ciągu podtrzymuję moją opinie że jestem zadowolony z firmy Vikersonn

  12. #32

    Domyślnie

    Witam. Odgrzeje temat.
    Właśnie stałem się właścicielem pompy Bjorn 8. Jeśli chodzi o samą firmę vikerson w skali do 5 mają 5. Dobry kontakt, sprawna obsługa i bez owijania w bawełnę. Super ekipa montujaca!. Na dom 160 m koszt instalacji wyniósł 49000zł z dwoma odwiertami po 90 m i zasobnikiem na 300 CWU bez podłogowego. Jak narazie wszystko ok. Ale po tygodniu ciężko coś więcej powiedzieć, postaram się zdać relacje po 2 miesiącach. Muszę jeszcze podpiąć podlicznik i zobaczymy jaki ma apetyt na prąd.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    To nieźle Cię skroili.
    Ale cóż norweska marka i jakość, najwyższy światowy poziom technologiczny.
    To musi kosztować.

    Sprawdź jednak dokładnie miejsce pochodzenia.
    Zdarzało się, że pod tą marką sprzedawana jakieś wyroby chińskie, a firma funckjonowała w jakimś polskim garażu

    Życzę udanej eksploatacji.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony