dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1

    Domyślnie Nasz Ciasny ale wreszcie Własny!

    Od teraz wszystko się zaczyna. Robimy pierwszy krok do spełnienia naszych marzeń. No,może nie tych najskrytszych,ale po latach tułaczki po wynajmowanych mieszkaniach, wizja WŁASNYCH czterech kątów zaczyna nabierać kolorów i staje się realna

    Jesteśmy wciąż jeszcze na początku drogi,ale uporaliśmy się już z urzędami i bankami. Kredyt przyznany, pozwolenie na budowę jest, a więc STARTUJEMY!

    Ponieważ zależy nam na czasie zdecydowaliśmy się na dom z prefabrykatów, który zostanie wyprodukowany w fabryce, przywieziony na działkę i złożony ściana po ścianie jak klocki Wszystko zajmie zaledwie kilka tygodni i wedle prognoz naszego opiekuna budowy z firmy Danwood w okolicach października odbierzemy klucze od domu

    Na tą chwilę nie ma się jeszcze czym chwalić, ale pokaże kilka zdjęć naszej działki i pierwszą poważną operację czyli wywiercenie studni




    Takie mieliśmy piękne pole maków. Rozjechała je niestety ciężarówka z wiertłem. Ale co tam maki,mamy wodę!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1011.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	320700   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1020.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	320701   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150606_001.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	320702  
    Ostatnio edytowane przez AgaDo ; 14-06-2015 o 17:19

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powodzenia i wytrwałości. Posprzątacie dopiero po budowie a własna woda to bardzo istotna sprawa.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesiek dzięki za życzenia powodzenia! Z wytrwałością u nas chyba całkiem dobrze, gorzej z cierpliwością, bo ja już tak bardzo nie mogę się doczekać!
    Dzisiaj czytałam wątek o piciu kawy na tarasie i aż dreszcze mam kiedy oczami wyobraźni widzę siebie siedzącą na moim własnym tarasie z kawą i moimi kotami. I tu pytanie,czy ktoś ma jakiś patent na to żeby koty nie wychodziły poza ogrodzenie? Nasza działka sąsiaduje z asfaltową drogą, nie chcę po kilku dniach znaleźć tam włochatej, mokrej plamy, a chciałabym żeby koty korzystały z uroków ogrodu.
    A wracając do tarasu, marzy mi się taki ogrodzony niskim murkiem, z dużą ilością kwiatów w glinianych donicach i zadaszony. I tu kolejne pytanie, czy na zadaszenie tarasu potrzebna jest zgoda Starostwa? W projekcie nie ma tarasu, musimy dobudować go sami, nie był też ujęty w pozwoleniu na budowę.
    Jutro czeka nas ostateczna wizyta w banku i podpisanie umowy a potem wyznaczenie przez Danwood terminu realizacji. Trzymajcie kciuki!
    Coś w tym stylu mi się marzy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z7063122Q,Taras-ziemny-wykonany-z-kostki-betonowej.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	320835

    I kwiaty w każdym kącie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzg992f77c80bd6046b82e54448154b1293.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	320837

    A to już jest wybitnie adekwatne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RIs3b5Mwo6b0fKKfRB.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	320840

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie
    Też podobny taras planuje
    My mamy coś tam porysowane na mapie ale też nie mam pewności i planuje popytać kierownika podczas stawiania fundamentów. Pamiętaj że po 23 czerwca dużo się zmienia - poczytaj sobie ale wydaje mi się że skoro na altanki i ganki będzie wystarczyć zgłoszenie to z tarasem będzie podobnie. Zresztą kwestia jeszcze wjazdu z drogi i z bramy do garażu/wiaty. Nasze socjalistyczne państwo kontroluje nas na każdym kroku Też planujemy wprowadzone koło października i też wyprowadzamy się z wynajmowanego, wydaje mi się że w takim wypadku każdy miesiąc budowlanej zwłoki można łatwo przeliczyć na konkretną ilość gotówki

    A mąki piękne. My mieliśmy pole niezapominajek.

    Daj link do projektu i opisz zmiany jakie wprowadzilas
    Powodzenia

    Ps dodaj też link do dziennika w podpisie to łatwiej do Ciebie będzie trafic
    Ostatnio edytowane przez AnikoPL ; 16-06-2015 o 06:41

  5. #5

    Domyślnie

    Popadam w lekką depresję. Wczoraj okazało się że na podłączenie prądu musimy zaczekać do końca roku....Nasza działka jest totalnie nie uzbrojona. Gmina odmówiła przyłączenia do kanalizacji - będziemy mieli szambo, nie ma wodociągu - ok,wykopaliśmy studnie, gazownia też nas olała - ale postawimy butlę gazową, jedynie energetyka wyraziła zgodę na przyłączenie prądu, i właśnie się okazuje że z tym będzie największy kłopot. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniami . Umowę o przyłącze podpisaliśmy pól roku temu. Do czerwca miał być prąd,a tu się okazuje że biuro projektujące nasz słup energetyczny dopiero dostarczyło projekt do zakładu energetyki. Oni złożyli projekt do Starostwa które ma 62 dni na wydanie pozwolenia. Potem będzie organizowany przetarg na wykonawcę który trwa około miesiąca, a wyłoniony wykonawca ma od 8 do 12 tygodni na wykonanie przyłącza. Robi się z tego kolejne pół roku. Dom stanie we wrześniu,prąd będzie w grudniu. Jak nas uświadomił pan w energetyce, za szybko budujemy. Procedury nie nadążają za nasza budową. Ok, gdyby chodziło tylko o oświetlenie,moglibyśmy spędzić romantyczne parę tygodni przy świecach Ale na prąd jest pompa , piec gazowy , nawet czajnik. Nie mówiąc o drobiazgach typu ładowanie telefonu komórkowego. Co robić? Umowa wynajmu mieszkania kończy nam sie po wakacjach, nie chcę jej przedłużać tym bardziej że opłacanie wynajmu i płacenie raty kredytu jednocześnie jest ogromnym obciążeniem finansowym i zbyt długo w ten sposób nie pociągniemy. Eh...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Złóż wniosek o przyłącze tymczasowe tzw zasilanie placu budowy,powinni podłączyć w 30 dni.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj, paskudna sprawa. Przedstawiciel danwood ma jakieś rozwiązanie? Wypowiedzenie najmu po wakacjach a zakończenie budowy w okolicach października? Macie umowę 'pod klucz'? Bo w innym wypadku dom nie będzie się nadawał jeszcze do zamieszkania (podłogi, lazienka muszą być)

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Witam się w kolejnym wątku o domu z Danwood. Ciekawa jestem jak Wam to pójdzie dziewczyny Co do prądu to nasz znajomy ma podobny problem z energetyką, ale ma dobrego sąsiada od którego ten prąd "pożyczają". Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie bo myślałam,że to tylko na cele budowlane,ale ostatnio zgadaliśmy się,że wkrótce planują przeprowadzkę i będą tym prądem zasilać cały dom bo zakład energetyczny piętrzy problemy. Teraz mają zakładać podlicznik, żeby rozliczać się dokładniej.

  9. #9

    Domyślnie

    Bejaro , Inka dzięki za podpowiedzi! Ciekawe dlaczego facet z energetyki mi nie podpowiedział przyłącza tymczasowego skoro doskonale wie jaka jest sytuacja. Inka, sąsiadka obok jest średnio przyjemna,ale będę próbowała z nią rozmawiać, no i witam Cię serdecznie!
    Aniko, tak, mamy umowę pod klucz, z łazienkami, schodami i wygładzonymi i pomalowanymi ścianami. Jedynie położenie podłóg zostaje w naszym zakresie. Chociaż trochę zaczynam wątpić w przeprowadzkę w październiku bo nasza kierownik budowy jeszcze nie wyznaczyła terminu stawiania domu,a podobno terminy na sierpień są już zajęte więc pewnie dopiero we wrześniu zaczną. No trudno, miesiąc czy dwa poslizgu jeszcze nie robią az takiej róznicy,byle zdążyli do końca roku bo potem wygasa umowa z Danwoodem. Będę dziś dzwonić do energetyki w sprawie zasilania placu budowy,zobaczymy co powiedzą. I Aniko,zainspirowana Toba też zaczynam pakowanie! A właściwie narazie wyrzucam Matko! Kto by przypuszał że tyle niepotrzebnych szpargałów uzbierało się w naszym mini mieszkaniu Domu jeszcze nie ma ale przez te porządki chociaż mam poczucie że już jedną nogą jestem w nowym domu, bo nie cierpię czekać!

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaDo Zobacz post
    Kto by przypuszał że tyle niepotrzebnych szpargałów uzbierało się w naszym mini mieszkaniu
    Hahaha skąd ja to znam
    Witam się i kibicuję budowie

  11. #11

    Domyślnie

    Pusia&Kssawery, witam!

    Właśnie rozmawiałam z facetem z energetyki. Oczywiście istnieje możliwość przyłącza tymczasowego,ale wtedy wszystko jest na nasz koszt. I tu pytanie,czy ktoś z Was ma rozeznanie jaki jet ten koszt? Rozumiem że pewnie zależy to od tego jak bardzo jest stacja energetyczna oddalona od naszej działki. Może ktoś z Was robił coś takiego? Facet nie potrafił określić mi kosztów nawet w przybliżeniu.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaDo Zobacz post
    Pusia&Kssawery, witam!

    Właśnie rozmawiałam z facetem z energetyki. Oczywiście istnieje możliwość przyłącza tymczasowego,ale wtedy wszystko jest na nasz koszt. I tu pytanie,czy ktoś z Was ma rozeznanie jaki jet ten koszt? Rozumiem że pewnie zależy to od tego jak bardzo jest stacja energetyczna oddalona od naszej działki. Może ktoś z Was robił coś takiego? Facet nie potrafił określić mi kosztów nawet w przybliżeniu.
    Złóż w energetyce wniosek o warunki techniczne dla placu budowy,wtedy oni muszą wszystko określić w tym dokumencie, jeżeli sąsiadka ma blisko skrzynkę z energetyki to najprawdopodobniej podłączą się do niej.

    A pakowania pozytywnie zazdroszczę.

  13. #13

    Domyślnie

    Bejaro raz jeszcze dzięki Na razie to jeszcze nie pakowanie, a segregacja odpadów

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To my się jeszcze zmiescilismy mimo że może 2-3 tyg przed Tobą jesteśmy. Pakowanie to fajne zajęcie. A wyrzucanie to już zupełnie frajda. Chociaż bałagan się przy tym robi straszny. Można to robić nawet mając rok do przeprowadzki - śmieci wszyscy gromadzimy takie ilości że starczy na miesiące zabawy
    Nam łazienki zupełnie się nie podobają od nich, zresztą widać nasz styl u mnie, to było jasne że sami musimy to robić

  15. #15

    Domyślnie

    Aniko, zauważyłam że Twój pomysł na wnętrza jest o lata świetlne odległy od propozycji Danwooda Piękne masz pomysły! Ale nam zależało własnie na tym żeby nie bawić się już w wykończeniówkę i żeby móc wprowadzić się jak najszybciej. Dobrze że chociaż kolor płytek w łazienkach mogliśmy wybrać, w prawdzie z ich katalogu ale jakiś element własnej decyzji jest

    http://www.danwoodfamily.pl/konfigur...mow/Family-104

    Tak będzie wyglądał nasz domek

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musisz zrobić screenshot bo przekierowuje mnie do kreatora z domyślnym ustawieniami.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I co? Dalej brak terminu? A może niech fundamenty już robią

  18. #18

    Domyślnie

    Aniko właśnie czytam u Ciebie że krzaczory wycięte i fundamenty zaraz Wam leją i zazdraszczam nieelegancko...

    U nas idzie jak krew z nosa. W zeszłym tygodniu dzwonił wykonawca fundamentów z informacją że wyleją je pod koniec lipca. To tyle. Termin stawiania domu nieokreślony. Do tej pory myślałam że to złudzenie ale nasz kierownik budowy ma nas jednak w d.....

    Z dobrych newsów - prąd sąsiad obiecał użyczyć

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to zaraz dam Ci kolejną 'poprzedzającą' wiadomość. Ciekawe czy u ciebie też takie cyrki będą.

  20. #20

    Domyślnie

    U nas na szczęście jest utwardzona droga więc z wjazdem tirów nie powinno być problemu. Ale za to nie wiadomo kiedy dom stanie. Nawet Danwood tego nie wie.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony