dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 77
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1526
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Edit: NARESZCIE pokazałaś światu te cudne wizualizacje łazienki . Dziewczyny prawda, że zapowiada się fantastycznie?
    Tak, tak, tak

    AniaS79 po obejrzeniu wizu Twojej łazienki, dochodzę do wniosku, że mnie bardziej u Ciebie podobałoby się klasyczny nablatowy prostokąt. Te umwyalki "spadające" z blatu są jakieś takie - że się wyrażę plastycznie -"rozciapciane", podczas gdy w łazience wszystkie inne elementy trzymają zwarte linie.
    Z pokazanych tutaj umywalek najbardziej pasuje mi ta, do kórej nie ma symetrycznej A akurat ta umywalka będzie bardzo raziła jesli nie będzie symetryczna.
    Tak więc z mojej strony jeden głos na klasyczną V&B

    Wiem, nie pomagam
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witaj Gola86 Krajanko
    Cieszę się, że podoba Ci się kolor elewacji. Mnie też się podoba kolor i to właściwie jedyna rzecz, która mi się podoba jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd domu
    Łazienki, mam nadzieję, jako tako będą wyglądać... Staram się jak mogę Mam też na szczęście myślącą ekipę i dzięki temu nie muszę nad nimi stać i czuwać nad symetrią, zbieżnością fug etc. Liczę na to, że tak będzie już do końca.

    Kominek jest faktycznie zgrabny i malutki. Ma tylko 120 na 55 cm. Pokażę jak będzie wykończony i jeśli będę zadowolona z efektu wizualnego i działania kominka, podeślę Ci namiar na wykonawcę.

    Franeczko te Kerasan ładne mi się wydają, a znalazłaś tam czterdziestkę?

    Julianno16 zakładaj własny wątek!
    Bratowa (fantastyczna babeczka tak swoją drogą) po prostu lubi ascetyczne formy. Te umywalki nie są takie zupełnie zwyczajne i zapewne zwracają uwagę swoją nietypową formą - pewnie stąd owo określenie, choć może ciut na wyrost Przypuszczam, że gdyby miała sama wybierać, wybrałaby coś, co się nie rzuca w oczy.

    No to niemal wybrałam Teraz pozostał "tylko" problem montażu... JEDNA waży 17 kg... Łącznie to już 34, a do tego ciężar szafki i jej zawartości i baterii (to już pół biedy). Całość na pewno lekka nie będzie, a to wisząca szafka... na ścianie z "bele cegły". Trzeba będzie pogłówkować solidnie nad tym JAK szafkę bezpiecznie zawiesić.
    Ale co to dla mnie

    edit:
    Aantenko a już myślałam, że wybrałam!
    To mówisz, że te "spadające" jednak nie? Liczy się każdy głos (a wolałabym, żeby kupić wybrane jednogłośnie ).
    Te "lecące" będą widoczne z boku właściwie tylko od strony wejścia. Z widoku na wprost one wyglądają jak klasyczne prostokąty. Cholera... sama już nie wiem.

    Najchętniej kupiłabym klasyczne prostokąty, ale stawiane na blat, odsunięte od ściany. Ktoś widział? Ktoś wie?

    No i jak ja mam szybko wykańczać, skoro nie mogę podjąć decyzji?
    Ostatnio edytowane przez AniaS79 ; 29-03-2012 o 10:21

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć Aniu, przydreptałam się przywitać i trochę pokibicować w urządzaniu

    Kanciaste umywalki to trochę nie moja bajka, ale bardzo spodobały mi się te "wywijane".
    Niby prosty zabieg, a o ile bardziej ciekawie się prezentuje.
    Fajne, naprawdę fajne

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witaj Drop_Inn Dziękuję, że zajrzałaś Kolejny głos za LaFontana

    Znalazłam jeszcze taką. Jakoś zawsze wolałam ceramikę niż konglomerat (ceramika mi się bardziej "szlachetna" wydaje), jednak ten materiał jest lżejszy.

    Można odsunąć od ściany, z 4 stron wykończona tak samo. Może być bez przelewu (chyba wizualnie wolę bez). Jest w wersji 60x40 i 50x37.
    Musiałabym pewnie postawić na środku blatu, żeby to jakoś wyglądało, zatem przy sześćdziesiątce mogę od lustra odsunąć o 5, przy mniejszej wersji o 6,5 cm.
    Tylko, że ta z kolei taka... ani nablatowa ani wpuszczana. Mam wrażenie, że powinna być o połowę wyższa, żeby to u mnie dobrze wyglądało (?)




    i kolejna:

    Może być z otworem na baterię, dostępne opcje prawa/lewa, jak poniżej:

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Aniu, Twoje ostatnie propozycje są najlepsze!
    Ja u Ciebie widzę prostokąty.

    Teraz tylko rzuć monetą, czy z baterią z tyłu czy z boku
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Ostatnie propozycje są wynikiem pracy polskich projektantów Całkiem ładne wydaje mi się. I znów nic nie wiem
    Komuś wiadomo jak się zachowuje kompozyt/konglomerat (nigdy nie wiem czym się różni jedno od drugiego) po paru latach?

    Narendil może kurczę też wizualka troszkę w błąd wprowadza, bo tam jednak kanciaste kibelki na niej. A u mnie ta Gap...

    Jakże ja nie znoszę podejmowania tego typu decyzji...

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Wiem.
    Ale GAPom mimo wszystko bliżej do tych kanciastych niż tych wystających.
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Potrzebuję szybkiej rady

    Nie lubię podwieszanych sufitów, ale lubię "pochowane światło", zatem w mieszkaniu mamy schowane światło pod listwą. Dokładnie w taki sposób:



    Nie ukrywam, że jest to nasze ulubione światło (jest oczywiście ładnie rozproszone - nie wygląda tak, jak na tym zdjęciu z flashem ) i głównie z niego korzystamy siedząc w pokoju.

    Pytanie moje brzmi:
    Robić to samo w domu? Jedyna ściana, którą miałabym do zagospodarowania w ten sposób to ta z kominkiem, ale... we wnęce po lewej stronie od kominka będzie stała komoda. Nad nią planowałam galerię zdjęć. I w związku z powyższym nie mam zielonego pojęcia czy się bawić w to podświetlanie (?)


    Jeśli tak, to po jednej czy po dwóch stronach kominka? Hmmm... mam wątpliwości. Tam ogólnie na pewno światło by się przydało. I pod schodami i nad komodą.
    Co radzicie?

    Zastanawiam się czy nie przeciągnąć tego kabla i nie dać po prostu dwóch kinkietów do oświetlenia galeryjki, ale co z prawą stroną?

    Pomóżcie proszę.

  9. #29

    Domyślnie

    Aniu, mnie komoda i galeryjka nie przeszkadzałyby zupełnie w zastosowaniu tej listwy, ale mam wrażenie że takie oświetlenie tylko po jednej stronie kominka będzie baardzo kiepsko wyglądało. Znowuż jak to zrobić z dwóch stron, skoro tam są różne wysokości?

    Pod tymi schodami to nawet kinkiety mi się nie widzą - tylko lampy stojące (na podłodze lub komodzie). A tak w ogóle to co planujesz pod tymi schodami, bo ten kącik taki schowany znakimcie mi pasuje na namiastkę biura lub kącik czytelniczy
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    A ja bym zrobiła z jednej strony. Podoba mi się takie rozwiązanie.

    Tylko pytanie, do czego ono Wam teraz będzie służyć? Obecnie macie nad kanapą i siedzicie niejako przy świetle.
    A tak podświetlicie sobie galerię zdjęć. Też fajnie!

    A w sumie, lubisz je? Podoba Ci się? To rób
    Nie są to chyba jakieś olbrzymie koszty. Najwyżej będziecie rzadziej używać
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  11. #31

    Domyślnie

    Ale wprowadza się dodatkową wysokość przy kominku - z jednej strony schody, z drugiej ta belka...
    mnie takie rozproszone światło też się bardzo podoba, ale nowoczesny, oszczędny styl jest bardzo wymagający co do ładnego, proporcjonalnego rozmieszczenia brył.
    no nie wiem, nie wiem
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Ania, a powiedz może więcej co tam planujesz? Komoda (jaka?), zdjęcia, a co dalej?
    Bo może być tak jak mówi nihiru - wyjdzie chaos brył.
    Ale też może się ładnie dograć.
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Byliśmy przed chwilą z mężem w domu (mam Go ten jeden dzień dzisiaj i wyjeżdża, więc wykorzystałam ) i uznaliśmy, że chyba lepiej bez listew jednak. Po 1 ze względu na galerię (zdjęcia lepiej wyglądają podświetlone od przodu niż z góry) po 2 ze względu na mnogość belek, poziomów, zakamarków w jednym pomieszczeniu. Po 3 ze względu na ewentualne wrażenie kiczu przy kominku podświetlonym z dwóch stron. Z jednej może jeszcze jakoś...
    Teoretycznie postanowiliśmy (mój mąż postanowił, ja tylko głośno pomyślałam, ale decyzja nie nabrała "mocy urzędowej" - On o tym jeszcze nie wie ) z lewej strony kominka wypuścić kabel pod kinkiet do galeryjki. Z prawej nie robić nic...

    Nihiru pod schodami absolutnie nie kinkiety. Tam NIESTETY musi być kącik tv Mieliśmy wybór następujący:
    1. nie dawać tv wcale (raczej trudne dla nas do zastosowania)
    2. dać tv na kominek (dla mnie nie do przyjęcia, nie lubię, gdy kominek ma "konkurencję").
    3. wcisnąć tv po prawej stronie kominka, ale to daje ryzyko powrotu do pkt. wyżej..
    4. dobudować ściankę przy schodach i zawiesić tv na niej -> to był najbardziej realny pomysł, ale zrezygnowaliśmy z niego po wizycie u sąsiadów, którzy też na niego wpadli i zastosowali... Ze ścianką jest wizualnie zdecydowanie mniej miejsca, a ja kocham ten salon głównie ze względu na przestrzenie. Poza tym mamy ogrom wszelkiego rodzaju sprzętu rtv i innych tego typu, a to wszystko trzeba gdzieś wcisnąć. Szczerze nie znoszę "tv ołtarzyków", więc musi być pojemna szafka..., a ta przy dostawionej ściance zabierałaby jeszcze więcej miejsca i w dodatku już nie tylko wizualnie

    Drogą eliminacji zadecydowaliśmy, że pod schodami będzie nasza ponad dwumetrowa szafka rtv, na niej tv, a obok... po prawej stronie szafki, pod schodami... no właśnie nie wiem co Przed chwilą śmialiśmy się, że tam byłoby idealnie miejsce na legowisko dla psa (którego nie mamy ).

    Ma sens to, co piszę w ogóle?
    Dobrze robimy, że rezygnujemy... chyba czy niedobrze?
    Ostatnio edytowane przez AniaS79 ; 30-03-2012 o 12:29

  14. #34

    Domyślnie

    Sens ma Popieram Twoje decyzje.
    I listwa i telewizor obok kominka to sa rozwiazania, ktore moga wyglądać ładnie. Ale nie w tym konkretnym pomieszczeniu u Ciebie.
    IMHO oczywiście
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Nihiru no właśnie z ust mi wyjęłaś ten chaos, co napisałam wyżej.

    Narendil komoda dokładnie ta, co na zdjęciu z mieszkania. Zabieramy te meble, bo pewnie dłuższy czas nie będzie kasy na nowe, a te właściwie lubię.
    Znalazłam już inne na miejsce obecnych, ale trochę potrwa zanim kupimy.

    Jeśli kinkiet nad komodą to jeden dłuuugi czy dwa krótsze?

    Zdjęcia (lub postery) będą też po obu stronach drzwi tarasowych... chyba

  16. #36

    Domyślnie

    Aniu - nic się nie martw - na razie bardzo sensownie piszesz

    Jeszcze tylko wyjaśnij mi, że telewizor ma być na tej samej ścianie co kominek czy pod samymi schodami? bo jakoś nie doczytałam.
    obie wersje mają swoje wady i zalety.

    Ilość kinkietów zależy od szerokości komody. Osobiście nie przepadam za jednym kinkietem umieszczonym po środku ściany - zawsze dwa podobają mi się bardziej.
    No i ta komoda to faktycznie jako "placeholder" - sądząc ze zdjęcia jest za wąska do tej ściany przy kominku
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Po postawieniu komody zostaje około 30 cm. Strasznie źle może nie będzie. Może Komoda ma równo 152,5 cm.

    Telewizor (wraz z szafką, na której będzie stał) będzie na ścianie prostopadłej do kominkowej (na tej pod schodami dokładnie). Gdzie indziej się szafka nie zmieści.

    Przyznam, że poza zestawem kolorów, jaki planuję na ścianach i kolorem podłogi, nie bardzo mam pomysł na tę część pomieszczenia, a zwłaszcza na miejsce pod schodami - ten niewykorzystany "trójkąt"... Myślałam o zabudowie tego od miejsca, w którym kończy się szafka i tylko na jej szerokość (nie na szerokość schodów), ale wtedy będą ograniczona z wyborem nowego mebla...

    Macie jakieś pomysły?

    I jeszcze jedno: nie wiem jak umieścić kratki w kominku. Musi ich być 5, bo jest tam też kanał wentylacyjny. 3 z jednej strony, dwie z drugiej czy dawać na środku dłuuugi tunelowy (czarny). Stawiałam na przód bez kratek, ale jeszcze nie jestem zdecydowana: a to nowość!
    Ostatnio edytowane przez AniaS79 ; 30-03-2012 o 13:00

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    co do oświetlenia i belki- miałaby sens jedynie wtedy gdyby była tak samo nisko jak podest od schodów- wiesz o co mi chodzi? tzn że jeżeli ją robić to tak żeby nie wprowadzać kolejnego "poziomu" ale wtedy wydaje mi się że byłoby za nisko i tak ogólnie przytłaczająco. Chociaż?
    Co tego co pod schodami- na razie nic nie rób- zrobisz zabudowę a potem znajdziesz meble marzeń i okaże się, że komoda jest o 3 cm ze szeroka i Cie trafi na miejscu Postaw komodę a tym trójkątem się nie przejmuj- postawisz na razie kwiatka i też będzie. A ustawienie TV uważam, że jedyne sensowne- ja też nie lubię gdy TV "konkuruje" z kominkiem- to jest zawsze bardzo ryzykowne rozwiązanie. I kinkiety dałabym dwa.
    A co do umywalki- nie mam doświadczeń z kompozytem ale te ostatnie propozycje wyglądają fajnie. Choć mi się ta "spływająca" dalej podoba
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Spływająca są tańsze, chociaż i tak nie tanie Tak cichutko dodam

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    aha i kratki dałabym po bokach- po co psuć front kratką?
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

Strona 2 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony