dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 59
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1163
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Śląski dom wiejski ;)

    Obiecałam spróbować, więc próbuję... Udało się?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Udało się... to teraz będę pisała tutaj Dziewczyny : )

  3. #3

    Domyślnie

    w takim razie witamy i podglądamy dom zapowiada się bardzo ciekawie. mam pytanie odnośnie białej żywicy, która Ci się podoba planujesz Panią Sprzątaczkę na etacie czy sama będziesz jeździć na mopie? - to nie złośliwość tylko czysta ciekawość bo moja znajoma własnie tak ma i jak akurat nie ma Pani sprzątającej (różnie z nimi bywa) to jeździ na mopie codziennieale ona zboczona na tym tle chyba, jednak mimo wszystko podłoga wymagająca dużo pracy...

    aaa i czy architekci pozwolili pokazać jakieś rzuty? jeśli nie to moze chociaż nam przybliżysz opisowo rozkład domku?
    Ostatnio edytowane przez koktajl ; 03-04-2012 o 19:48

  4. #4

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Odnośnie białej żywicy : ) - uwielbiam ten temat... Brudzi się, jak każda inna podłoga. Nie mam, co do tego żadnej wątpliwości : ) Dodam, że jak żadna inna podłoga myje się w prosty sposób bez pozostawiania w fugach, czy na łączeniach brudu, który zwykle odkłada się w takich miejscach. Pani sprzątającej nie planuję - sama, z przyjemnością będę ją myła ... poza tym - na świątecznej, żywej choince mamy czarne matowe bombki

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Odnośnie rzutu. Na razie nie będę się nim chwaliła. Przyjdzie na to czas.
    Nie widzę również sensu omawiania rozplanowanej powierzchni. Uzasadniając tą decyzję napiszę jedynie, że pomieszczenie może mieć 15m2 i 15m2, a jedno wygląda na większe i bardziej funkcjonalne niż drugie.
    Wszystko WAM pokażę w trakcie budowania. Obiecuję

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ściskam!

  8. #8

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dziewczyny, pomóżcie Kochane jeszcze raz: żeby wkleić zdjęcie będę musiała założyć galerię, czy jest jakiś inny sposób ?
    Dziękuję

  10. #10

    Domyślnie

    co do zdjęć to nie bardzo pomogę ( wiem tylko tyle że raczej będziesz musiała założyć galerię np. w imageshack) ale za to mam kolejne pytanie którym chcę Cie pomęczyć mam na myśli bramę- jaki rodzaj bramy chcecie zamontowac?bo rozumiem że ma byc ona zlicowana z elewacją? jeśli tak to wiecie czym miałaby byc obłożona? przyznam że w tej kwesti możecie napotkać pewne trudności zatem czy wasi archi. podpowiedzieli wam jakieś sensowe rozwiązanie tej sytuacji lub podali namiary na kogoś kto będzie to umiał wykonać?( jeśli źle zrozumiałam koncepcję z bramą to potraktuj że pytania nie było)
    natomiast co do żywicy to na pewno masz rację-jej mycie będzie na pewno łatwe, zero fug czy łączeń (musisz zdecydować się jaki cokół zrobić żeby pasowało-myślę ze najlepszym rozwiązaniem byłoby "zatopienie" go w ścianie) ale musicie sie liczyć z tym że za jakiś tam czas (pewnie nie aż tak prędko) zacznie żółknąć

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Koktajl: pytaj, jak tylko będę umiała odpowiedzieć zawsze napiszę

    Bramę kupimy do własnej zabudowy. Zapewne do jej uzupełnienia wykorzystamy płyty farmacell.
    http://www.fermacell.pl Pomalujemy je na czarno.

    W jaki sposób i kto ... tego jeszcze nie wiem Zajmę się tym tematem,gdy zamknę sprawę betonu i drewna na elewacjach. To teraz dla mnie temat nr 1.

    Jak tylko będę znała więcej szczegółów poświecę bramie trochę więcej uwagi na forum.
    3majcie się!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Witaj!
    Ja korzystam z tej strony http://imageshack.us/
    Najpierw przesyłasz tam zdjęcie a potem link zamieszczasz na forum. Najlepiej za pomocą odnośnika zamieść na forum.
    Jak nie wyjdzie, pytaj.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    a co rozumiesz przez pojęcie "brama do samodzielnej zabudowy"? powiem Ci tak- z drewnem na elewację na pewno nie będziesz mieć problemu i znajdziesz wykonawcę ( z betonem architektonicznym może być gorzej) natomiast co do bramy to już stawiam duzy znak zapytania. Myślę że powinnaś się tym też w niedalekiej przyszłości zająć bo może sie okazać, że nie da się wykonać tego co założyliście i będziecie bardzo rozczarowani (mam nadzieję ze jednak będzie zupełnie odwrotnie) -no chyba że "przeżyjecie" to że będziecie musieli zamówić sobie "normalną" bramę w razie czego(przede wszystkim jeśli to pomysł archi. to powinni dać Ci namiar na kogoś kto będzie w stanie to wykonać-nie do przyjęcia jest zaprojektować coś, "dać nadzieję inwestorom" i zostawić ich poźniej samych w takiej sytuacji-według mnie powinnaś ich przycisnąć w tej kwestii)
    a tak w ogóle to na twoim miejscu zaczełabym od zebrania informacji ile ważą te płyty- będą one dodatkowym obciązeniem bramy (która na bank będzie musiała być automatyczna) dlatego też automat będzie musial być znacznie mocniejszy. Dla podpowiedzi odsyłam Cie do dziennika Anuli05-ona ma brame uchylną, zlicowaną z elewacją i pokrytą drewnem oraz do dziennika Poliny która ma bramę segmentową (znacznie lepszą pod względem utrzymania ciepła w garażu) natomiast brama ta nie jest zlicowana z elewacją ale pokryta tym samym materiałem ( z tym że to jest cieńka blacha tytan-cynk która pewnie będzie lżejsza niż te płyty farmacell)

  14. #14

    Domyślnie

    Katti, w takim razie ja również czekam na rozwinięcie tematu bramy, ponieważ sama jeszcze niedawno chciałam białą gładką bramę do samodzielnej zabudowy, która przechodziłaby w elewację. Czy te płyty Fermacell zarekomendowali Ci architekci, posiadając wiedzę, że się nadadzą na bramę i drzwi?

    I mam jeszcze pytanie a propos okien. Pisałaś, że chcesz okna w większości bezramowe, rozumiem, że masz na myśli klejone? Wybrałaś już firmę?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    "Katti, w takim razie ja również czekam na rozwinięcie tematu bramy, ponieważ sama jeszcze niedawno chciałam białą gładką bramę do samodzielnej zabudowy, która przechodziłaby w elewację. Czy te płyty Fermacell zarekomendowali Ci architekci, posiadając wiedzę, że się nadadzą na bramę i drzwi?

    I mam jeszcze pytanie a propos okien. Pisałaś, że chcesz okna w większości bezramowe, rozumiem, że masz na myśli klejone? Wybrałaś już firmę? "

    Odpowiadając Wszystkim zainteresowanym.
    Okna mają ramy, ale chowa się je w elewacjach. Firmą, którą wybraliśmy na wykonawcę, głównie ze względu na ich doświadczenie i zrozumienie tematu, to Krywal Nova. Podpisaliśmy umowę, więc mogę podać ich nazwę. Współpracują mocno z architektem Robertem Koniecznym - wiele jego domków ma szyby właśnie ich montażu.

    Odnośnie bramy.
    Bramy do samodzielnej aranżacji, indywidualnej zabudowy, samodzielnej zabudowy - u każdego producenta nazywa się to inaczej - można kupić w dowolnym rozmiarze. Obłożenie takiej bramy to już inna bajka. Ważne jest, aby nie pominąć najważniejszego punktu, czyli obciążenia kg /m2.
    Rozmawiałam już z firmą Farmacell. Płyty nadają się do umieszczenia na takiej bramie. 1 m2 płyty o gr. 12,5mm waży 15 kg. Płyty mają różne grubości.
    Po kolejnym spotkaniu - bardziej roboczym- rozpisze się na ten temat. Nie rezygnujcie z realizacji swoich planów - szukajcie rozwiązań : )

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jesteśmy już po rozmowie z dwoma firmami, które oferują bramy do samodzielnej aranżacji - nie tracąc przy tym gwarancji.
    Nie chciałabym się teraz o tym rozpisywać, ponieważ WYCHODZIMY DOPIERO Z ZIEMI Nie chcę zaprzątać sobie głowy sprawą, która nie jest na teraz. Wrócę do tego tematu bardzo chętnie, w momencie, gdy będę miała bramę wrzuconą w pozycje do zrobienia na już. : ) Myślę, że to będzie niebawem.

    Obiecuję wrócić do tematu.
    Czytałam dziennik Anuli - te odnośniki do bramy również. : )

    WESOŁYCH ŚWIĄT Wszystkim życzę!

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Uwaga: testuję.
    http://imageshack.us/photo/my-images/819/img0492qr.jpg/

    Kończymy fundamenty. W poniedziałek zalewamy chudym i .... czekamy na uruchomienie kredytu. : )
    Może, ale WIELKIE może, postawimy jeszcze ściany zanim uruchomią nam pierwszą transzę. Zobaczymy : )

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie


    Musisz dodać img czyli:
    [img]link do zdjecia[/img]
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #19

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W poniedziałek zalewamy fundamenty betonem. Panowie zostali na weekend, ponieważ w poniedziałek zapowiadają deszcz.
    Kilka zdjęć wrzucę już po zalaniu, wybaczcie. Biegamy i załatwiamy kilkanaście rzeczy na raz

    Za moment lecimy na budowę : ) - spotkanie z rzeczoznawcą z banku! Czekamy na ten kredyt, jak na prezent od losu... mam nadzieję, że uruchomią go w czasie, gdy fundamenty będą schły. Do poniedziałku nadrobię zaległości w wpisach ! miłego weekendu WSZYSTKIM życzę.

Strona 1 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony