dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Question Prośba o pomoc w urządzeniu pokoju dziennego/sypialni

    Jako że to mój pierwszy post na forum, godzi się przywitać, a więc - witam wszystkich forumowiczów!

    W urządzaniu wnętrz doświadczenia nie mam żadnego, więc pomyślałem, że na tym forum znajdę kogoś chętnego do pomocy Sprawa dotyczy możliwie funkcjonalnego i estetycznego wykończenia i umeblowania pokoju, który ma służyć zarówno za sypialnię jak też salon. Pokój jest w stanie surowym, otynkowany i z wylewką na podłodze, a więc pole do popisu jest duże. Dla mnie problemem w nim jest jego kształt. Tzn. jest on kwadratowy, nie ma w nim żadnych załamań ścian ani niczego, czego mógłbym się złapać przy wymyślaniu wnętrza. Prosty kwadrat 4,5 m x 4,5 m.



    W pokoju musi znaleźć się miejsce na składaną kanapę do spania (z żalem rezygnuję z normalnego łóżka na rzecz praktyczniejszej opcji), szafkę pod TV oraz sam TV, dwie szafy na ubrania oraz biurko na komputer z wielofunkcyjną drukarką.

    Jeśli chodzi o wystrój, to podobają mi się efekty dekoracyjne np. Magnata i chętnie przynajmniej część jednej ze ścian pokryłbym jakimś ozdobnym tynkiem lub stiukiem. Zależałoby mi na wrażeniu pomieszczenia ciepłego i - mimo dużego metrażu - przytulnego.

    Zdaję sobie sprawę, że samo podanie metrażu i prośba w stylu: "Umeblujcie mi pokój" to trochę mało więc może trochę moich przemyśleń. Myślałem o jakimś beżowym tynku dekoracyjnym na ścianach ocieplonych fragmentami pomalowanymi na czekoladowy brąz. Ustawienie mebli: po lewo szafy i biurko, na środku kanapa i ława na dywaniku, po prawej TV z szafką.



    Czy takie wnętrze będzie funkcjonalne? Co mogę jeszcze dodać, żeby pomieszczenia nie zagracić, a jednocześnie zwiększyć funkcjonalność. Z góry dzięki za wszystkie uwagi

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ale u Ciebie miło .

    Niestety nie jestem dobra w doradzaniu "salonowym", więc to co napiszę niech nie będzie dla Ciebie drogą, którą stąpać miałbyś z przekonaniem .

    Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się correct. Masz z pewnością świadomość, że przed szafą będzie ciasno, ale do otwarcia drzwi powinno wystarczyć. Zastanowiłabym się nad biurkiem w narożniku. Może lepiej pomyśleć o lekkim układzie szafek w stylu Besty (Ikea) i w tym sprytnie umieścić biurko z drukarką?
    Nie wiem czy i ile potrzebujesz miejsca do przechowywania innych przedmiotów poza ubraniami. Takie rozwiązanie nie przytłoczy pomieszczenia, a powinno pomóc w ogarnięciu kilku funkcji w dyskretny sposób .
    Tu przykłady z katalogu besty. Więcej najdziesz na stronie Ikea




    Kolorystyka, o której myślisz była mi kiedyś bliska . Jeśli lubisz brązy to ok - zestawienie kolorystyczne powinno być dla Ciebie satysfakcjonujące.
    Nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc o stiuku. Coś takiego?

    Jeśli tak, to dla mnie

    Wciąż panuje błędne (moim zdaniem) przekonanie, że tylko brązy ocieplają wnętrze. Poniżej kilka przykładów wnętrza w szarości, łącznie w modnym obecnie betonem na ścianach (też są takie tynki z kolekcji magnata). Są w różnych stylach i prawdopodobnie nie Twoim guście, ale moim zdaniem nadają lekkości wnętrzu.
    Zachęcam do przejrzenia forum. Jest bardzo dużo wątków z inspiracjami. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie znając dobrze upodobań trudno jest radzić .






  3. #3

    Domyślnie

    julianna16 dzięki za szybką odpowiedź

    Co do stiuku - to, co podrzuciłaś akurat mi nie pasuje, ale ogólnie chodziło mi o jakąś wypukłą strukturę dekoracyjną, np. samum magnata. Myślałem, że może to być rzeczywiście przesadzone, dlatego jakimś pomysłem byłoby może pomalowanie ścian na "zwykły" gładki beż, a do jednej ze ścian przykleić np. płytę g-k i na nią nanieść jakąś brązową farbę połyskującą, ew. wydzielić jakąś część ściany i na niej zrobić jakiś brązowy "kawałek".

    Szarości i betony mi nie podchodzą wybitnie, choćby dlatego, że samo pomieszczenie jest dość chłodne, bo dom raczej nie był budowany w sposób przemyślany i ciężko go dobrze ogrzać. Nie chciałbym, żeby kolorystyka pogłębiała to wrażenie Nie jestem zafiksowany na beżu i brązie, ale wolałbym kolory standardowo uważane za ciepłe (pomarańcz, żółć?, pojęcia nie mam co jeszcze)

    Szafki wydają się fajnym pomysłem, ale mogą zastąpić najwyżej jedną szafę, która miała oprócz przechowywania ubrań służyć jako dekoracja albo miejsce do postawienia czegoś fajnego. Jedna duża szafa być musi, bo będzie to pokój dla pary młodych osób, z których Ona ma tysiące rzeczy i nie ma się w co ubrać, więc pewnie jeszcze ubrań przybędzie

    Zastanawiam się nad jednym: Powiedzmy, że zostawiam jedną szafę w górnym lewym rogu, obok niej ustawiam jakieś półko-szafki, np. część z tych czarnych, które podrzuciłaś; powiedzmy, że uda mi się zmieścić w nich komputer. A co z pustą ścianą naprzeciwko okna? Więcej półek, jakiś obrazek, dekoracja etc. A może zostawić ją pustą?

    Dzięki za pomocne wskazówki. A jeszcze jedno - co myślisz o tym pod TV?


    A forum przeglądam już n-ty dzień, ale dokładnie odpowiadającego moim potrzebom wątku nie znalazłem. Taki mam wyrafinowany gust, a co A serio to pokój jest dla młodej, nowoczesnej, normalnej pary (25-24 lata) otwartej na propozycje o ile nie jest to różowy kolor ścian i białe słodkie mebelki Rozważę każdą radę i bedę wdzięczny za kolejne

  4. #4

    Domyślnie

    Rafał,

    tak na szybko ....

    napisz trochę więcej, czego oczekujesz od tego pokoju. Na podstawie pierwszego postu wywnioskowałam, że jest to kawalerski w pokój w jakimś domu, gdzie po prostu masz mieć wygodne miejsce do oglądania TV i kilka półek na ciuchy.

    jeśli ma być to wielofunkcyjny pokój dla DWÓCH osób, służący i jako sypialnia i jako pokój do pracy i nie wiem co jeszcze, to Twoje ustawienie IMHO przewiduje za mało miesjca do przechowywania (tylko ciuchy macie? żadnych książek, drobiazgów, torebek, butów itd.) oraz kanapa-łóżko na środku (do oglądania w sam raz, ale jak jest rozłożone to w zasadzie pół pokoju masz zajęte nie mówiąc o widoku na "rozgrzebane" łóżko na środku).

    oczywiście jeśli w pozostałej cześci mieszkania/domu jest sporo miejsca gdzie możecie się rozlokowac, to powyższe uwagi zignorujcie. Ale jeśli jest to pokój, który przez jakiś czas ma być waszym wyłącznym miejscem do życia, to ja bym jeszcze pomyślała nad efektywniejszym wykorzystaniem przestrzeni. (tylko jedno biurko Wam wystarczy? A może warto rozważyć miejsce do korzystania na drugi komputer? a może jakiś stoliczek do kawy?)

    wklej jakieś zdjęcie pomieszczenia, które Tobie sie podoba, to może ktoś znajdzie podobne inspiracje w Twoim stylu i w końcu wybierzesz coś optymalnego.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 16-04-2012 o 16:25
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Pokój określiłeś jako duży, ale zauważ jak wiele funkcji chcesz mu nadać - salon, sypialnia, garderoba i gabinet. Biorąc to pod uwagę przestrzeni nie jest już tak dużo jak na sam salon.
    Potrzeby Twojej Ukochanej rozumiem doskonale - myślę, że i dwie szafy to za mało, a Ty chcesz się ograniczyć do jednej .
    Napisz czy poza tym pokojem macie więcej miejsca do przechowywania?

    Zapytałeś o meble pod TV. Jeśli mogę coś radzić, to zrezygnuj z ciemnych. Widać na nich okropnie kurz, a do tego przyciemnią Wasze wnętrze.
    Jak widzisz marna ze mnie doradzająca, bo ja nieco z innej bajki jestem . Lubię białe meble, jasne wnętrza i szarości .

    Może lepiej poszukaj czegoś w kolorze dębu?

    Widzę dwie opcje - albo zabudowanie dwóch przeciwległych ścian szafkami respektującymi funkcje - czyli tę z TV i tę z szafami. Wtedy ściana naprzeciw okna pozostaje na Twoje szaleństwa aranżacyjne. Albo zabudowanie szafkami ściany z szafami i tej naprzeciw okna. Wówczas na ścianie z TV jakaś lekka szafka i miejsce na Twoją wyobraźnię.

    Ikea jest dobrym wzorem kompaktowych rozwiązań. Jak na złość wiele tu białych mebelków, ale abstrahując od kolorystyki może znajdziesz jakiś układ dla siebie. Z pewnością wiesz jak korzystać z grafiki google . Spróbuj wpisać też "nowoczesny salon", albo "nowoczesny mały salon".

    Więcej o moich preferencjach nie napiszę, bo zrobiłabym Cię na szaro, biało, dębowo, ceglano
    Aantenka mnie zna, więc już z pewnością się śmieje .

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie dziewczyny. Wezmę sobie te uwagi do serca i spróbuję trochę zweryfikować swoje plany odnośnie wystroju tego pokoju. Jak to wszystko porządnie sklecę w jakiejś znośnej graficznie formie, dam znać

    Podoba mi się pomysł z dwoma ścianami zabudowanymi szafkami i półkami, na pewno poważnie wezmę to pod uwagę. Co do możliwości ulokowania rzeczy w innym pomieszczeniu, to taka opcja jest, ale wolałbym jej uniknąć, bo chociaż mam nienaturalnie duży przedpokój, to jeszcze nie wiem, jak będzie on wyglądał, bo chyba ulokuję w nim zabudowane w skrzynce "serce" ogrzewania (pompka, sporo rozgałęzień rur etc.). Dlatego skłaniam się ku opcji z "zaszafionymi" ścianami.

    No to szukam inspiracji. Dzięki jeszcze raz!

  7. #7

    Domyślnie

    Rafał,ldla inspiracji zajrzyj do wyanny, która wprawdzie mebluje pokój u teściów i to mniejszy, ale również musiała tam zmieścić szafy, biurko i łóżko , a narendil zrobiłą jej ładną wizualizację (ja wrzuciłam swoje parę groszy jako Ikea-fan).

    Z przechowywaniem pamiętaj jeszcze o jednym aspekcie. Jeśli planujesz z osobą towarzyszącą mieszkać w tym pokoju przez jakiś czas, to rzeczy będzie Wam przybywać. Proces gromadzenia różnych rzeczy jest nieuchronny (nawet jeśli sortujesz i wyrzucasz regularnie) i nawet jeśli na początku będzie Ci się wydawało, że robisz b duzo mebli i nie ma co w nich trzymać, to po roku, dwóch może się okazać, że miejsca masz akurat

    Załączam przykładową propozcyję ustawienia mebli (oczywisćie wymiary i odległości są orientacyjne - kanapa może być większa, bliżej okna -stoliczek ustawiłam z boku, bo skoro macie na kanapie stać, to musi być na niego miejsce, żeby nie stał cały czas przed nią, ale można tam wstawić w róg jeszcze np. komodę albo półki na książki, biurko też może być narożne, albo węższe, albo dłuższe, można nad nim powiesić szafki itd. itp - kwestia pasujących wam rozwiązań aranżacyjnych). Układ jest bardziej klasyczny, niż proponowany przez Ciebie, ale chyba miejsca od przechowywania masz więcej. )no i filmy można oglądać i na monitorze i na TV z tego samego miejsca )



    Potwierdzam też to co julianna pisała o ciemnych meblach. Są ładne, ale kurz widać niemiłosiernie, więc jeśli umiarkowanie lubisz odkurzać a cenisz porządek, to ciemnego unikaj (pokój od strony słonecznej podkreśla pyłki na ciemnych meblach )
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 17-04-2012 o 08:16
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #8

    Domyślnie

    Pomysł Aantenki mi się podoba. Zwłaszcza, że jestem uzależniony od podpinania lapka do TV, czego wcześniej przy projektowaniu nie wziąłem pod uwagę. Mojej Lubej się co prawda marzyła lekka i elegancka ściana z TV, ale myślę, że trzeba tu trochę postawić na praktyczność. A co do stoliczka na kawę, to ławę zawarłem już w pierwszym projekcie, przed kanapą i chyba wciąż jestem zdania, że tam jest jej miejsce, więc obok kanapy w tym przypadku ustawiłbym może jakiegoś krzaka albo ozdobną lampę.

    Absolutnie zgadzam się z tym, że rzeczy będzie przybywać. Wiem, bo już 3 lata z dziewczyną mieszkamy w kawalerce i to, co się przez ten czas zebrało przyprawia mnie o palpitacje serca... Dodatkowo dziewczyna pała miłością wielką do wszelkiego rodzaju pudełek, pojemniczków etc. ale może wygospodarujemy na takowe miejsce w przedpokoju.

    Ostrzegam. Post może zrobić się długi. Oto nasza sytuacja:

    W bardzo niedalekiej przyszłości (lipiec) przeprowadzamy się do moich przyszłych teściów. Mają spory domek z niewykończonym piętrem, gdzie my mamy się ulokować, dostając do dyspozycji powyższy pokój oraz kuchnię i łazienkę, wspólny przedpokój i wiatrołap i oddzielne wejście. To jest plan na kilka (5? 7?) najbliższych lat, potem planujemy budować się na drugiej połowie działki teściów, którą dostaniemy po ślubie. Sytuacja podobna, jak u Elfir jednym słowem. W maju robimy wszystkie instalacje, których nie ma, czyli ogrzewanie i przedłużenie odpływów. Potem na pierwszy ogień idzie powyższy pokój, bo ze względu na limit finansowy przez jakieś pół roku kuchnię i łazienkę dzielić będziemy z teściami.

    Pokój musi być więc wielofunkcyjny. Czego potrzebujemy? Miejsca w którym będziemy mogli posiedzieć i się zrelaksować, ewentualnie kogoś przyjąć i żeby na noc zamieniało się to w sypialnię. Miejsca, w którym upchniemy wszystko, co mamy (albo większość) i co się przyplącze po drodze. Odzież wierzchnia ląduje w szafie przedpokoju albo wiatrołapie, reszta - w pokoju.

    Po wczorajszej lekturze Waszych sugestii ustaliliśmy tyle: meble w jakimś nowoczesnym kolorze drewna (uff ), do tego na podłodze panele to match. Szaf, półek itd. potrzebujemy sporo i obie opcje, które podałyście wchodzą w grę, choć zaczynam się przychylać do pomysłu Aantenki. Dziś przekopuję się przez internet, znajduję pomysły, które podrzucę Lubej i jutro postaram się wrzucić to, co zostanie, do tego wątku. Najgorsze jest to, że tracimy pewność co do kolorystyki ścian itp. Jedno, co wiemy na pewno, to że ma być ciepło i przytulnie. Dam znać, jak to się wszystko rozwinie w najbliższych godzinach Dzięki za dotychczasową pomoc!

  9. #9

    Domyślnie

    Fajnie, że mogłam pomóc. Klimaty kawalerkowe czuję i to bardzo

    Mój pomysł wydaje mi się być elastyczny pod wzgledem wymiarów mebli, tak samo ich formy (chyba że chcecie Ikea, to Wam mogę od razu powrzucać konkretne propozycje ). Można je też zamieniać miejscami (oprócz szafy oczywiście), choć pewnie korzystniej będzie jeśli TV stanie dalej od okna, żeby nie świeciło w ekran (przy monitorze trzeba zasłaniać tylko część okna, zresztą częściej się TV ogląda).
    Jak będziecie dobierali meble, to warto zwrócić uwagę, na kolekcje z których ewentualnie można coś dokupić, jak się okaże żę np. potrzebna wam jeszcze jakaś komoda albo stoliczek większy albo wiszące półki.


    Natomiast kolorami ścian to się nie martwcie Zawsze można dzięki Bogu przemalować Jeśli nie będziecie pewni, to sugeruję na początek jakieś kolory nie za ciemne a jak już dokupicie wszystkie meble i będziecie widzieli jaki jest charakter pokoju, to zdecydujecie czy dodać ścianę w kolorze, czy fototapetę, czy tynk strukturalny. Kolor mebli dużo trudniej jest zmienić, więc nad tym się lepiej zastanowić.

    Na pocieszenie - przeprowadzka to zawsze dobry moment na zmniejszenie dorobku, natomiast zachęcam, żebyście zaplanowali sobie na nią wystarczająco dużo czasu i faktycznie na spokojnie przglądali, któe rzeczy warto zatrzymać a które nie. Ja przeprowadzałam się kilka razy w życiu i za KAZDYM razem byłam niebotycznie zdziwiona jak tyyyle rzeczy mogło zmieścić się w takim małym pokoju/mieszkaniu Natomiast ewidentnie powinniście postawić na solidną szafę (niekoniecznie bardzo wysoką, możę być niższa a za to na górze można ustawić pudła).
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  10. #10

    Domyślnie

    P.S. Firanki + zasłonki dają duuużo punktów do przytulności, nawet jesli miejszanie nie jest umeblowane.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  11. #11

    Domyślnie

    P.S. 2 A w ogóle to nawet jeśli będziecie kuchnię i łaizenkę robić za pół roku możecie już przymierzyć się do planowania. Żeby pewne kwestie sobie przemyśleć tak wcześnie jak to możliwe i mieć plan na wypadek, gdyby trzeba było szybko działać. Czasami sama decyzja na temat płytek zajmuje kilka miesięcy
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  12. #12

    Domyślnie

    Antenka, jeśli byś mogła, to chętnie obejrzałbym jakieś propozycje układu szafek i szaf na tą ścianę naprzeciwko okna. Zastanawiam się, czy dać tam PAX plus jakieś małe mebelki i półki, czy jest możliwy jeszcze jakiś układ? Szafy PAX na stronie IKEI widziałem, ale przyznam się, że pojęcia nie mam, co do tego można by dodać

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Masz najlepszą doradzającą . Aantenko brawo
    Ja dzisiaj tylko link edukacyjny , bo padam po pracy.
    Może coś Wam się przyda

  14. #14

    Domyślnie

    Rafał,

    niestety łatwiej jest doradzać na poziomie ogółu, a dużo trudniej na poziomie szczegółu Ja się w aranżacji pomieszczeń czy kolorystycznie czy meblowo bynajmniej nie czuję szczególnie mocna, natomiast jeśli wydaje mi się, że moje uwagi mogą komuś pomóc to się dzielę w ramach wymiany doświadczeń i inspiracji.

    Ciezko jest doradzać na poziomie szczegółu bo tak naprawdę dużo zależy od aranzacji całego wnętrza. Nie jestem projektantem wnętrz, więc nie mam takiej wyobraźni kompozycyjnej, żeby od razu z głowy zaproponować gotowe rozwiązania do danego pomieszczenia. Wizualizacje mnie bardzo pomagają, ale w tym przypadku ja nie dysponuję żadnym programem zbey zrobic wizualizację Waszego salonu (w przypadku kuchni czy łazienki jest już łatwiej). Dlatego nie wiem, czy np. u Ciebie lepiej będą wyglądały np. 3 paxy czy 2 paxy i komoda czy może otwarte półki i zupełnie inna szafa, bo to trochę zależy również od tego, jakie mają być inne meble (kształty, kolory, wysokość zabudowy). Zawsze liczy się do tego efekt aranżacyjny, jaki chcecie osiągnąć (maksymalna przestronności i wszystki pochowane czy przytulnuie uporząkowana graciarnia ala właśnie projekty IKEA, itd. itp.)

    Mogę Ci powiedzieć czy coś MOIM zdaniem się komponuje czy nie, albo czy nie będzie się gryzło, oraz podrzucić kilka inspiracji, ale tak naprawdę więcej ma sensu, jeśli propozcyja wychodzić będzie od Was, bo wy lepiej wiecie, co Wam się podoba i czego będziecie bardziej potrzebować.

    Wraając jednak do Twojego pytania, czyli szaf pax.

    W pierwszej kolejności, zanim zaczniesz się zastanawiać nad ustawieniem PAXÓW, to sugerowałabym rozważyć ogólną kwestię mebli Ikea. Jest to specyficzny styl, w którym sporo jest fajnych rzeczy, ale głównie w białym. Natomiast z tego co Ty pisałęś planujecie raczej tradycyjne odcienie drewniane i biel Cię raczej nie kręci. Natomiast drewniane kolory w IKEA są ograniczone. (jest brzoza, buk i brązowoczarny - ale nie wszytkie kolekcje mają takie same kolory). Pytanie czy w takim razie w ogóle takie meble będą Wam się podobać i czy jest sens zajmować się tematem w kontekscię mebli IKEA? Lubicie styl ikea, podoba Wam się?

    Natomiast co do samych szaf pax to jest jeszcze jedna kwestia. Są to szafy naprawdę pojemne (66 głębokość i 236 wysokość), ale przy tych wymiarach również duże. Wasz pokój wbrew pozorom wcale nie jest aż taki gigantyczny (nie wiem jaką ma wysokść) i przy meblach usawionych tak jak w moim projekcie to ja osobiście rozważyłabym czy akurat w Waszym pokoju wielofunkcyjnym nie dać ze wzgledów optycznych szafy niższej i płytszej (ok. 200-211cm, 60cm głębokości) i może nawet na nóżkach.

    Natomiast optyka to jedno. Bo może miejsce do przechowywania jest dla Was ważniejsze (a dodatkowo duża szafa w wysokim pomieszczeniu wygląda inaczej niż np. w mieszkaniu w bloku).A możę np. skoro będziecie mieszkać w domku to rzeczy zimowe czy np. kurtki i tak będziecie trzymać w piwnicy/na strychu (wtedy lepiej sensowną szafę ustawić tam).

    Na koniec pamiętaj, że moja propozcyja jest jedną z wielu (nawet na meblach IKEA ). Może przyjdzie Wam do głowy jeszcze jakaś konfiguracja

    A ja na koniec wrzucam kilka inspiracji - IKEA oczywiście
    Tak może wyglądać duża szafa Pax przy wejśćiu do pomieszczenia


    Wasze lokum można by również takimi meblami spróbować zagospodarować (bliżej Twojeg pierwotnego projektu, zamiast expedita można postawić jakąś aranżację z biurkiem komputerowym i pólkami nad nim)


    a tu pax czarnobrązowy plus otwarte półki chyba Besta



    julianna16 dzięki za wiarę w moje siły,
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 18-04-2012 o 07:11
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #15

    Domyślnie

    A tutaj masz Ikeowską kompozycję odzwierciedlającą w zasadzie Twój pierwszy projekt tylko z biurkiem pod oknem (u Ciebie wysoka zabudowa musiałaby znaleźć się na ścianie po lewo od wejścia) Tak też może być, tylko pytanie, czy Wam się będzie podobało, zwłaszcza z kanapą na środku


    A tu kompozycja kanapa plus meblościanka z miejscem na TV


    A tutaj zagospodarowane miejsce pod oknem,
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 18-04-2012 o 09:33
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  16. #16

    Domyślnie

    A ttuaj np. dla spragnionych miejsca do przechowywania rozwiązanie z półkami nad kanapą

    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  17. #17

    Domyślnie

    Wow, sporo tych pomysłów Co do wątpliwości związanych z IKEą, to bardziej urzeka mnie w tych meblach łatwość dokupienia kolejnych rzeczy do kompletu. Z drugiej strony pomieszczenie urządzone całe w identycznych meblach może być przerażające, a dodatkowo rzeczywiście wybór kolorów drewna jest niewielki. Może rozejrzę się np. w Black Red White, sporo ciekawych rzeczy tam widziałem.

    Zgadzam się z tym, że trudno doradzać w ten sposób, ale zobaczcie, jak świetnie sobie radzicie Ale żeby to ułatwić i usystematyzować wracam do zapomnianego przeze mnie Google Sketchup i spróbuję coś zwizualizować. Zwłaszcza, że kolory są jednak pewne, więc w grę wchodzą beże, ciepłe brązy, czekolada, kawa z mlekiem etc. Takie kolorki, które po jakimś czasie nie zaczną męczyć, tak jak to bywa z jaskrawymi barwami. Kolorystyka więc mniej więcej w ten deseń:



    a może nawet bardziej w ten:



    a pomysły na szafkę telewizyjną podobają się nam takie:







    No to zabieram się do roboty

  18. #18

    Domyślnie

    Czekamy na efekty roboty

    Wiesz, tak naprawdę aranżacja waszego pokoju, w tym TV rozbija się o ilość miejsca do przechowywania, którego potrzebujecie.
    A tutaj sami musicie zrobić rachunek sumienia i przemyśleć, ile rzeczy musicie tak naprawdę przechować +30% zapasu i gdzie można by ewentualnie upchnąć je w innych dostepnych pomieszczeniach. A skoro mieszkaliście już w kawalerce, to macie wyobrażenie, co i jak może wam się zmieścić w jednym pokoju i wiecie w którym kierunku iść a czego unikać.

    Tak więć powodzenia i zobaczymy, co Ci wyjdzie
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafałS Zobacz post
    a może nawet bardziej w ten:



    No to zabieram się do roboty
    O ta kolorystyka to dobry kierunek . Delikatny beż wygląda ładnie i lekko.

    Już się nie mogę doczekać Twoich wizualizacji . Będzie łatwiej przestawiać .

  20. #20

    Domyślnie

    No to jedziemy. Ostrzegam, że dość niedopracowane. Raczej poglądowo. Nie znalazłem odpowiedniej kanapy - więc jest z bokami, a my raczej jakiejś finki będziemy szukać. Poza tym szafki i paxa wziąłem z IKEI, z tym że szafki są przeze mnie edytowane, poucinałem co mi nie było potrzebne Lampa raczej byłaby z przezroczystym szklanym kloszem, chyba że taka też jest dobra. Zasłony są mocno średnie - ale są

    Najpierw rzut z góry. Tak, okno mam na wschód...



    Widok z kanapy:



    Ściana z kanapą:



    Ściana z PAXem:



    I dwa widoki z drzwi:





    Zawieruszył mi się zielony talerzyk powinien być czerwony, ale nie chciało mi się od nowa renderować. Zastanawiam się czy kolor mebli nie powinien być taki sam, jak ławy. Może trochę za dużo tych kolorów się robi... Nad kanapą mogłaby być inna szafka lub szafka i półki. Gdzieś jeszcze może by się jakiś obrazek zmieściło albo inny dekoracyjny motyw (winyl, fototapeta?).

    To chyba tyle na razie. Strzelajcie

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony