dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek_g

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-314
    Posty
    67

    Domyślnie dom przy ruchliwej drodze

    Witam,
    planujemy wybudować dom, który będzie znajdował się przy planowanej dosyć szerokiej drodze (po dwa pasy w każdą stronę). Dom będzie znajdował się ok 60 metrów od drogi, która z kolei będzie wkopana na jakieś 5 metrów. Droga planowana za ok 6-10 lat ale już trzeba myśleć. Obawiamy się dosyć dużego nasilenia hałasu i zastanawiamy się z czego budować, aby było w miarę cicho ale też nie za drogo. myślimy o silce 24 i ociepleniu wełną 12 cm ale tylko od strony planowanej drogi a resztę styropianem. czy taka kombinacja jest sensowna? jako, że wełna jest sporo droższa to szkoda nam ocieplać stronę bez otworów oraz garaż wełną.
    Chodzi o projekt http://www.archeton.pl/projekt-domu-...334_opisogolny - strona od drogi to strona salonu i kuchni.
    Krzysiek

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Daj silkę 24cm i 20 cm styropianu po całości i będzie dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem tak. W domu (niezaleznie z czego wybudujesz) przy zamkniętych oknach będzie cicho. Mieszkam jakieś 20-30m od krajówki i własnie tak jest. Wzdłuż plotu mamy krzaczory i drzewka. Najgorzej jak jakaś przeładowana cięzarówka rusza na wolnych obrotach, wtedy to wszystko drży (to chyba zalezy od gruntu). Ale hałasu nie ma.
    Jeśli u siebie będziesz miał 60m i do tego droga będzie 5m poniżej, nie powinno być źle (napewno lepiej niż u mnie ). Zreszta i tak ciszej niż w mieście
    Mieszkamy już w swojej zapleśniałej norze

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    No ja mam podobnie,lecz dom znacznie bliżej drogi , plus tramwaj za płotem. I powiem tak, nie ważne z czego zbudujesz , no może szkielet bym odradzała, ale
    a) dobre dźwiękoszczelne okna i drzwi
    b) juz teraz sadź rośliny jako barierę dźwiękochłonną , bedą miały czas urosnąć nim droga powstanie. I zrób to w dwóch rzędach. Proponuję zimozielone np.:thuje, szybko rośnie, tania jest i fajnie tłumi hałas.
    c) no i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek_g

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    dziekuje wszystkim za info. w projekcie mam grubość ścian 24+15 więc jak zmienię na 24+20 to zmieni się zarówno grubość ścian jak i powierzchnia zabudowy. czy trzeba to zmieniać w projekcie? ewentualnie czy wystarczy 15 cm styropianu?
    Krzysiek

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Jak dasz 20cm styro zamiast 15cm to nie powinno być problemu, nikt z linijką biegał nie będzie przy odbiorze domu. Sugerowałem ci 20cm raczej ze względów lepszej izolacji. Najlepiej skonsultuj to z kierbudem. Silikaty mają najlepszą dźwiękoszczelność, więc buduj z silki, ściany wew też, daj np. 12cm.
    Ostatnio edytowane przez Crazy ; 18-04-2012 o 07:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony