dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie projekt KENDRA pracownia DOMPLAN

    Hej - planujemy budować według tego projektu:
    http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html

    Nie ma jeszcze o nim wątku więc zaczynamy

    Nas przede wszystkim przekonała prosta konstrukcja domu i bardzo wysoka funkcjonalność pomieszczeń.
    Mamy nadzieję, że będzie również nieskomplikowany i niezbyt drogi w budowie.

  2. #2

    Domyślnie

    Ok, jest chwila aby napisać coś więcej o naszych (planowanych zmianach) w Kendrze:

    1. Będziemy budować z Gazobetonu H+H 24cm na tradycyjną spoinę (w projekcie jest na zaprawę klejową)
    2. Ucinamy balkon od strony salonu (nie wygląda zbyt pięknie, zero użyteczności, problem z ociepleniem = same kłopoty). Balkon od frontu zostaje tylko ze względów estetycznych.
    3. Ogrzewanie planujemy podłogowe na całym parterze więc dajemy więcej styropianu na chudziak (2x10cm wystarczy?)
    Zastanawiamy się też nad podłogówką na poddaszu - na razie nie wiem z czym to się wiąże.... pewnie więcej styropianu na stropie i grubsza wylewka = mniejsza wysokość pokoi)
    4. Fundamenty damy 60cm po całości - w projekcie są mieszane 50cm i 60 cm. Teren gliniasty, więc będzie trochę pewniej. Na głębokość ok 1.20m
    5. Garaż trochę szerszy (60cm) i pójdzie do dołu - na równi z terenem. Trzeba będzie dwa schodki dostawić do części mieszkalnej - ale wjazd będzie wygodniejszy.
    6. Kasujemy jedno z okien w sypialni 2.2

    Co myślicie o położeniu łazienki na parterze - ktoś mi już zwracał uwagę, że to niefortunne, że jest na przeciwko jadalni... Całe życie w mieszkaniu mamy kibelek zaraz przy salonie (nie na wprost, ale nie ma tam nawet 2m odległości i nawet nie patrzyliśmy na to w kategorii problemu....)
    Ostatnio edytowane przez jaalicja ; 20-04-2012 o 19:02

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anowi1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj!Cieszę się, że jeszcze ktoś sie tym projektem zainteresował. Ja uważam go za jeden z lepszych. Jest rzeczywiscie niesamowicie funkcjonalny. Zamierzamy zacząc budowę jesienią. Mam taką nadzieję, że poza tym, że jest piekny, to także tani w budowie. To byłoby cudownie. Będę tu zaglądać na pewno. Może będzie nas więcej!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lula8903

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, Mam na imię Agnieszka. Baardzo sie ciesze, ze powstal ten wątek. Chciałabym dołączyc do zwolenikow Kendry! Projekt Kendra 2m przekonal nas swojąc funkcjonalnością i chcemy rozpoczac budowe jeszcze w tym roku na jesień. Jestesmy na etapie adaptacji projektu i mam nadzieje wymienić sie informacjami. Hm , tez zastanawialam sie nad umiejscowieniem lazienki naprzeciw salonu. Nie ukrywam, że nie jest to rozwiązanie idealne. To, co postanowilismy zmienic, to zmiejszyc wiatrolap i zrobic wejscie do kuchni nie od strony salonu, ale z korytarza, oddzielając kuchnie od salonu. Nie odpowiada nam kuchnia otwarta na salon. Wyjscie na taras tez myslimy zrobic z tzw. jadalni, poniewaz bedzie to pomieszczenie usytuowane od poludnia. Na razie czekamy na pozwolenie na budowe, takze mamy troche czasu na rozwazenie wiele opcji. Bedziemy wdzieczni za jakies nowe pomysly i rozwiazania. pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcinran

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jaki jest przewidywany koszt na wybudowanie takiego domu docelowo jak na obrazku?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anowi1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam podaję szacunkowe koszty, które otrzymałam z biura projektowego, pozdarwiam wszystkich budujących kendrę.
    SZACUNEK KOSZTÓW INWESTYCJI:
    stan surowy zamknięty 154 693,77
    roboty wykończeniowe 102 976,20
    instalacje wewnętrzne 34 778,24
    ogółem brutto ( VAT 8% ) 315 844,06

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał anowi1 Zobacz post
    Witam podaję szacunkowe koszty, które otrzymałam z biura projektowego, pozdarwiam wszystkich budujących kendrę.
    SZACUNEK KOSZTÓW INWESTYCJI:
    stan surowy zamknięty 154 693,77
    roboty wykończeniowe 102 976,20
    instalacje wewnętrzne 34 778,24
    ogółem brutto ( VAT 8% ) 315 844,06
    Według mojego mini kosztorysu stan zero wyniesie 22.000

    Na razie nie mamy rozpiski dalszych etapów, ale liczyliśmy SSO czyli SSZ bez okien/drzwi/bramy garażowej na 120.000 - myślę, że 155 za SSZ jest realny.
    Reszta (wykończenie i instalacje mocno zależy od dostępnych mediów i standardu wykończenia...)

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek123

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Wroclaw
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Serdecznie,

    Przypadkowo trafilismy na projekt kendra i wydaja się iż jest idealny dla naszych potrzeb.

    Czy ktoś buduje ten dom w okolicach Wrocławia i podzieli się swoim doświadczeniem z budowy??

    Z pozdrowieniami

    Jarek z Wrocławia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten projekt ma dużo balkoników. To kosztowny detal.
    Warto rozważyć odwrócenie lustrzane kuchni i spiżarki. Poprzez spiżarkę wówczas można byłoby zrobić połączenie kuchnia-wiatrołap

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek123

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Wroclaw
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ten projekt ma dużo balkoników. To kosztowny detal.
    Warto rozważyć odwrócenie lustrzane kuchni i spiżarki. Poprzez spiżarkę wówczas można byłoby zrobić połączenie kuchnia-wiatrołap
    witam,

    My wstępnie planujemy zrezygnować ze spizarki w kuchu, powiekszymy przez to kuchnia, a cos w rodziaju spizarki zrobimy w pom nr 8. Myślimy tez o rezygnacji ze ścianki działowej odsłaniając schody zwiększymy powierzchnie....

    Ten projekt znaleźliśmy kilka dni temu i mocno nad nim myslimy

    z pozdrowieniami

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewelinamikola

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    1

    Domyślnie Witam!

    My także zrezygnujemy ze spiżarki w kuchni (przeniesiemy ją do pom.nr . Co do ścianki przy schodach - zobaczymy podczas budowy, czy ją zostawimy, czy usuniemy...
    A czy także będziecie poszerzać garaż?
    Pozdrawiam
    ewelinamikola




    Cytat Napisał jarek123 Zobacz post
    witam,

    My wstępnie planujemy zrezygnować ze spizarki w kuchu, powiekszymy przez to kuchnia, a cos w rodziaju spizarki zrobimy w pom nr 8. Myślimy tez o rezygnacji ze ścianki działowej odsłaniając schody zwiększymy powierzchnie....

    Ten projekt znaleźliśmy kilka dni temu i mocno nad nim myslimy

    z pozdrowieniami

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Erdżi

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    natrafiłem z żoną na projekt Kendry wczoraj i od wczoraj nie mogę przestać o nim myśleć . Bardzo funkcjonalny i posiada wszystko, czego byśmy potrzebowali. Pewnie nie obyłoby się bez drobnych zmian (od razu pomyśleliśmy o tym samym, co Elfir - a mianowicie o wykonaniu spiżarni po przeciwnej stronie kuchni), ale co do zasady projekt bardzo godny moim zdaniem uwagi. Mam drobne pytanie do opisanych wyżej przez Anowi1 kosztów budowy - zostały obliczone dla wersji podstawowej czy może z garażem dwustanowiskowym? Z całą pewnością jak się zdecydujemy na Kendrę, będę regularnie odwiedzał to miejsce - dobre rady już budujących czy przymierzających się do budowania są nie do przecenienia... Byleby wątek nie umarł śmiercią naturalną ... Pozdrawiam serdecznie !

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aneta,Grzegorz

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    My również jesteśmy zachwyceni projektem Kendra mała, wcześniej mysleliśmy,że wybierzemy Granat 1 ,ale po przeanalizowaniu projektu Kendra stwierdziliśmy,że to jest to co chcemy.
    Mamy prośbę,może ktoś ma już zdjęcia wybudowanego domu, jego wnętrz.

    Pozdrawiamy

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co wam na wsi balkony?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elsner

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bydgoszc
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    16

    Domyślnie

    pozdrawiam klientów pracowni Domplan, ja będę budował Karmelitę, też z tej pracowni

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annapiotr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Czy ktoś juz buduje z Was ten dom w oklicach Wrocławia ?

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annapiotr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć Jarku ,
    my też zamierzamy ruszyć z Kendrą na wiosnę przyszłego roku i również szukamy kogoś kto móglby nam doradzić w tej kwestii. Podobny dom widzielismy koło Skałki, ale na chwilę obecną nie mieliśmy jeszcze odwagi aby zaczepić właścicieli.Jakbyś miał jakieś informacje z oklic Wrocławia to daj proszę znać.
    Pozdrawiam. Ania

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agaiarek

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Ząbkowice Śląskie
    Kod pocztowy
    57-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Wczoraj otrzymaliśmy projekt Kendra Mała i jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Budujemy koło Ząbkowic Śl, woj. dolnośląskie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Witajcie!
    Też będę budowała Kendrę 2M - chcemy ruszyć na wiosnę 2013
    Tu mój dziennik - http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=Kendra zapraszam
    kerro - gdzie to taki piękny domek powstaje ?
    Ostatnio edytowane przez Kendra ; 26-11-2012 o 13:44

  20. #20

    Domyślnie

    Witam, ktoś może buduje i zna potrzebną ilość pustaków? Ja mam już fundamenty :]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony