dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 184

Temat: PLAC ZABAW

  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina Zobacz post
    rzeczywiscie te wycieraczki amortyzowalyby upadki?
    Ponawiam pytanie, ponieważ też chciałbym wybudować dziecku coś podobnego. A skoro te wycieraczki by się sprawdziły, to mógłbym co nie co zaoszczędzić.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  2. #162
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zecia_82

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    3

    Domyślnie

    super te ftoki my tez zamierzamy sie z zrobieniem mini placyku dla dzieci,ale juz sama nie wiem czy to dobry pomysł,czy nie ...?

  3. #163
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolka55 Zobacz post
    Myślałam nad wybudowaniem synkowi domku na drzewie. Gdzie mogę szukać jakiś inspiracji?
    wujek google "domek na drzewie" i dział grafika?
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  4. #164

    Domyślnie

    A ile cię ostatecznie wyszedł ten plac zabaw, jeśli można zapytać? Jak patrzyłem na ceny gotowych, to podobne ustrojstwa kosztowały od 3 tys. wzwyż.

  5. #165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mieciakus
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    7

    Domyślnie

    Taks obie poczytuję, strasznie przeciwna byłam psuciu mojego pięknego trawnika na rzecz placu zabaw. Jedyne ustępstwo na jakie poszłam to ustawienie dużej trampoliny pod orzechem włoskim w rogu ogrodu.... Zresztą mam tyle wnucząt, że nie potrzebują placu zabaw...badminton, piłka freesbe gwarantują im dobrą zabawę na dłuuuugi czas

  6. #166

    Domyślnie

    Ja niedawno urządziłem synowi placyk zabaw. Ma huśtawkę, piaskownicę z daszkiem, basen-żółw, zjeżdżalnię-dinozaur. Z tych sprzętów tylko ten ostatni nie przypadł małemu do gustu, z reszty jest wniebowzięty.

  7. #167

    Domyślnie

    Ja specjalnie dla wnucząt kupiłem piaskownicę ogrodową, znajomy zrobił mi dużą drewnianą huśtawkę i to wszystko. Mam trochę trawnika, to zawsze możemy pograć jeszcze w piłkę lub w badmintona.
    Home, sweet home...

  8. #168
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Farfura

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie, pozwolę sobie podpiąć pod temat.

    Tytułem wstępu: w ogrodzie zamierzam skonstruować mini plac zabaw/plac do ćwiczeń, którego podstawą są poniższe rozwiązania:
    http://goo.gl/z9ynKD

    Ponieważ zarówno finanse, jak i wolne miejsce w ogrodzie są ograniczone, konstrukcja oparta będzie na czterech pionowych podstawach, do których użyję rur stalowych (całość na bazie kwadratu o boku ok. 2 m.) Dwie z nich będą miały wysokość ok. 2.3 m, dwie pozostałe 3 m (ponad poziom gruntu). Dwie niższe rury mają średnicę 60 mm, dwie wyższe ok. 100 mm. Grubość rur to 4 mm. Wszystkie będą połączone poziomymi rurkami stalowymi (drążkami) o średnicy ok. 33 mm i grubości ok. 3 mm.
    Łączenie na spaw.

    Drążki poziome będą przebiegały na różnych wysokościach, odpowiednio: 3 m, 2.3 m, 1.5 m i ok. 1 m. Każdy do innych celów (podciąganie, montaż liny lub siatki do wspinania, montaż huśtawki, opony, bocianiego gniazda, etc.)

    Ponieważ mieszkam na południu Polski (Śląsk) i poziom zamarzania gruntu wynosi ok. 1 m myślę, że dla każdej z pionowych rur wykonam fundament na głębokość właśnie 1 m.
    Do wykonania fundamentów planuję użyć rur PE stosowanych przez wodociągi (jako formy) o wysokości 100 cm, średnicy zewnętrznej 30 cm, średnicy wewnętrznej ok. 25 cm, w których następnie umieszczę rury stalowe i zabetonuję.
    Wydaje mi się, że wykonanie takich fundamentów (a nie lanie betonu bezpośrednio do wykopanej dziury) jest lepsze, bo umożliwi mi potem, po wyschnięciu całości, ewentualne skorygowanie odchyłów od pionu.

    Pytanie 1:
    O ile forma dla niższych rur (2.3m) wydaje mi się właściwa, to nie wiem, czy fundament betonowy w kształcie walca 100 cm x 25 cm dla rur o wysokości 3 m nie będzie zbyt mały, lekki i za mało stabilny? Rury są dość ciężkie i wysokie - tak mi się przynajmniej wydaje...
    Wyjaśniam, że wysokość 3 m ponad poziom gruntu jest podyktowana chęcią zamocowania liny do wspinania dla dzieci (im wyżej, tym lepiej – oczywiście bez przesady…) oraz w przyszłości kółek gimnastycznych do prostych ćwiczeń fizycznych – podciąganie, ćwiczenia mięśni brzucha, etc.
    Czy nie zastosować dla tych właśnie rur większych i cięższych form jako fundamentów?
    Z drugiej strony nie chcę przesadzać i może moje obawy są całkowicie nieuzasadnione?

    Pytanie 2:
    Czy można próbować przewidzieć zachowanie się całości konstrukcji podczas zmieniających się warunków atmosferycznych (lato/zima) – mam tu na myśli zmianę temperatur i pracę gruntu.
    Czy zachodzi konieczność połączenia wszystkich fundamentów konstrukcji w ziemi, czy też to, że będą one pracować oddzielnie, nie wpłynie niekorzystnie na całość (mam na myśli ewentualne pęknięcie spawów)?
    Trudno nawet myśleć, aby dla tego typu konstrukcji robić jednolitą płytę fundamentową z betonu, teoretycznie można jednak pokusić się o połączenie tych czterech fundamentów na przykład zaizolowanymi rurami stalowymi wkopanymi w do gruntu na określonej głębokości (np. 50 cm). Szczerze jednak przyznaję, że nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem i wątpię, czy jest ono konieczne lub chociażby sensowne. O większym nakładzie pracy (zdjęcie trawy, wykonanie rowków, dodatkowe spawanie, ponowne zasypanie) i kosztów (zakup dodatkowych 8 metrów rur i elementów izolacyjnych) już nie wspomnę…

    Pytanie 3:
    Czy łącznie rur pionowych z rurkami poziomymi (drążkami) może odbyć się za pomocą zwykłego spawania, czy pokusić się o uprzednie wykonanie otworów w rurach pionowych, wprowadzenie do nich rurek poziomych i następnie ich zaspawanie – teoretycznie rozwiązanie lepsze, nie wiem jednak czy konieczne? No i jak wykonać we własnym zakresie wiercenie w rurach otworów o średnicy ok. 3.5 cm?? Pojedyncze nawiercanie dziurek w obrysie i następnie próba „wybicia” młotkiem dziury w rurze?
    Jakoś tego nie widzę, stal to jednak nie drewno, a nie wiem, czy są dostępne wiertła do metalu o tak dużej średnicy? Teoretycznie mógłbym to zlecić jakiemuś ślusarzowi (wykonanie otworów na z góry określonych wysokościach), jednak montaż rurek poziomych musi nastąpić na sam koniec (po umieszczeniu w gruncie rur pionowych) i jestem pewien, że mógłbym sobie w ten sposób strzelić w kolano…
    Jak widać z powyższych słów, w temacie budowlanki jestem totalnym amatorem, dlatego też dziękuję za wszelkie ewentualne informacje i porady.
    Co prawda konstrukcji nie będę wykonywał samodzielnie, to jednak montaż będzie przeprowadzany raczej siłami domowymi, bez wsparcia profesjonalnej firmy. Jedynie wykonanie spawów chciałbym powierzyć komuś z odpowiednim doświadczeniem.
    Całą podbudowę sprzętową i teoretyczną chciałbym przygotować samodzielnie.
    Pozdrawiam!
    Andrzej

  9. #169

    Domyślnie

    To mi bardziej wygląda na siłownię polową niż plac zabaw

  10. #170
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Farfura

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zwał jak zwał, liczy się efekt końcowy
    Najważniejsze, że wiem już wszystko co i jak, efekty, niezależnie kiedy będą, pojawią się na forum.
    Planowo wiosna 2015r. Ciao

  11. #171

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 24-11-2014 o 09:27

  12. #172
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojciech12

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Planuję zrobienie placu zabaw w ogrodzie, wszystkie urządzenia raczej będę robił z elementów a odzysku (opona na linach to świetna huśtawka ), ceny gotowych placów są moim zdaniem trochę wygórowane. Zastanawiam się jednak nad kupnem nawierzchni na plac zabaw z tworzywa sztucznego. Takie nawierzchnie są popularne na osiedlowych placach zabaw. Warto w coś takiego inwestować? Jest to trwałe?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-11-2014 o 16:31

  13. #173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na pewno się nie wydepcze jak trawnik i nie będzie wpadało do butów jak piasek.

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ogrodolandia
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chojniczki
    Kod pocztowy
    89-606
    Posty
    18

    Domyślnie

    Bardzo fajne i pomysłowe te place zabaw. Jak się ma dar w rękach i głowie, to można cuda zdziałać. Pozostali muszą kupić gotowca...

  15. #175

    Domyślnie

    Chciałabym zarazić moje dzieciaki pasją wspinaczek górskich, więc na pewno zafunduję im mini ścianę wspinaczkową

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolka55 Zobacz post
    Myślałam nad wybudowaniem synkowi domku na drzewie. Gdzie mogę szukać jakiś inspiracji?
    Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa.

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał looka Zobacz post
    Chciałabym zarazić moje dzieciaki pasją wspinaczek górskich, więc na pewno zafunduję im mini ścianę wspinaczkową
    Mam to samo,. jak decydowałem się na plac zabaw dla dzieci to byłem pewien, ż musi być tam ścianka, jeżeli jeszcze nie wybrałaś zestawu to polecam coś z tych [reklama] Naprawdę ciekawe i bezpieczne place zabaw, mój mały bawi się na takim już jakiś czas i mam wrażenie, że nigdy mu się to nie nudzi.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-07-2015 o 12:01

  18. #178

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe pomysl z ta scianka wspinaczkowa, nigdy o tym nie msylalam - jak do tej pory u nas krolowala trampolina

  19. #179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Z uwagi na fakt, że działkę mamy z nachyleniem, w ostatnie upały zdłubałem dzieciakom zjeżdzalnię wodną trochę ścinek folii do oczek wodnych a frajdy co niemiara
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mDSC03257.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	325047
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mDSC03269.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	325048
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  20. #180

    Domyślnie Plac zabaw niekonwencjonalnie

    Cześć,



    opracowuję koncepcję budowy garażu i wyburzenia istniejącej szopy, a na miejscu szopy wstawienia jakiejś formy placu zabaw.



    Powiedzmy, że po wyburzeniu szopy w całości (prócz jednej ściany - tej ceglanej, która bym wykorzystał do garazu, bo ma komin) zostałby taki oto betonowy placyk (na szaro - są też zaznaczone dwie ściany murowane w szopie, które ewentualnie można wykorzystać):





    Garaż będzie miał poziom wyżej, jako że podnoszę nieco grunt w tym miejscu. Szopa wewnątrz ma jakieś dziwne podwyższenie i coś na kształt półmetrowej głębokości kanału.



    Zastanawiam się, jak możnaby to wykorzystać, bo zdecydowanie nie chce mi się kuć, ani zamawiać cięższego sprzętu do wywalania fundamentów i posadzki szopy (reszta jest do rozebrania tak naprawde mlotkiem).



    Rozważam, czy nie wykorzystać owego podwyższenia i kanału do budowy jakiegoś drewnianego domku dla dzieciaków, ale nie w rodzaju słodkiego domku z piernika, tylko raczej czegoś na kształt dziecięcej fortecy.




    Kilka fotek z g.:





































    Tak sobie kombinuję, że w miejscu tego "kanału" mógłoby być coś w rodzaju zabudowanej strzelnicy z weściem z domku i wyściem na wysokości gruntu (trzeba by było się czołgać, by wyjść) i z okienkami, a na podwyższeniu byłby parter i schody na piętro. Potem cos wzdłuż muru nad ziemią (tunel? blanki?) z możliwością wspięcia się nań do jakiegoś rodzaju wieży. Tutaj możnaby wykorzystać kolejną (tylną) ścianę szopy.



    Co o tym myslicie? Ma ktoś coś takiego? A może widzieliście fajne realizacje?



    Pomysłów mam trochę, ale brak mi pomysłu na jedną rzecz - powierzchnia. Jak to na placu zabaw, powinna byc bezpieczna, tj. np. piasek. Szczególnie, że obecnie to jest beton. Tyle, że piasek raz, że zaraz dzieciaki rozniosą, a dwa, że koty... Sami wiecie. Trawa? Kora? Żwir?
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 30-07-2015 o 15:09

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony