dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 314
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    czy mnie dane przekonuja? - anikiety wogole
    sama idea GWC przekonuje - zrobiłem u siebie i uwazam ze dla domu taki jak moj jest to niezbedny element układanki

    Witek - bardzo mnie cieszy ze masz zgode tych osób - cenie to sobie

    Michał - temat o GWC jest gdzie indziej - ten wątek jest o czyms innym
    parametry pokazywane na stronie ktora podaleś są cząstkowe - firma się chwali tylko tym co chce ...
    maja wiele czujników a przedstawiaja tylko dane z kilku
    jaki problem prezentować wszystkie - żaden ... tylko .... jest jakies ale??? jakie??

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    temat o GWC jest gdzie indziej
    faktycznie - przepraszam , przeczytałem że GWC to pic na wodę i mnie poniosło

    maja wiele czujników a przedstawiaja tylko dane z kilku
    Moja firma zainstaluje wkrótce własne czujniki w typowym domu z naszą instalacją i glikolowym GWC
    wtedy będę mógł się pochwalić

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Teraz 28,8 na zewnątrz, z GWC wpada 14. W domu dalej 21. Ja nie mam w takim przypadku ani dylematów ani rozterek czy dobrze ulokowałem swoje pieniądze.
    to jest zasługa konstrukcji budynku ...

    małe odniesienie...
    dzisiaj w moim domu wszystkie pomieszczenia nagrzały się średnio o ponad 1* pomimo non stop pracującej WM z GWC
    w tym momencie jest średnio 25*

    na podwórku mam budynek gospodarczy z silikatów bez żadnego docieplenia, WM z GWC itp.
    jak na razie nie przekroczył 23* (mierzone wieczorem ) pomimo blaszanej bramy od zachodu która po południu robi się dosłownie gorąca ...

    mało tego...
    ok. 300m od mojej posesji jest wybudowany dom rodziców, budynek jest w trakcie prac wykończeniowych ...
    na parterze nie przekroczył 22* a poddasze cały dzisiejszy dzień miało pootwierane wszystkie okna, pomimo tego nie przekroczyło 26,5*
    czyli raptem o 1,5* więcej niż u mnie ...

    przez ostatnią dobę monitorowałem i zapisywałem dane z 18 czujników umieszczonych w wielu miejscach domu i dosłownie widać jak słońce się przelewa przez budynek....


    to że jest u kogoś chłodno to jest zasługa dobrej konstrukcji a nie takiego bzdetu jak GWC...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    dla objaśnienia o co mi chodzi - nawiewając 20'c do wnętrza gdzie jest też 20'c uzysk jest zerowy mimo że strumień energię posiada
    ale ja to doskonale wiem...
    co z tego że zewnętrzne o temp.32* schłodzisz do np. 16* skoro wewnętrzne o temp. np. 24* czyli chłodniejsze niż zewnętrzne wyrzucasz z budynku...

    z tych 650m3/h uzyskasz w ciągu 12 godzin jakieś 15kwh chłodu...
    czyli z wielką bidą zrównoważysz zyski bytowe ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #265

    Domyślnie

    Jasiek, wczoraj po południu małżowina stwierdziła, że jest jej w domu za chłodno(!). Wyłączyłem esa z napisem reku(chociaż takowego jeszcze nie mam), wentyle stop, uchyliłem okna, słońca praktycznie nie było tylko jakiś burzowy klimat i obserwowałem efekty. Czuć było lekki przeciąg. W ciągu godziny temperatura w domu wzrosła o 1,5 stopnia. Przy 22,8 żona była zadowolona, ale pozostali mieszkańcy i tak przegłosowali powrót do poprzedniej edycji sytemu. Wieczorem po kilku godzinach już było lepiej, spadło do 22,3, teraz rano mamy 21,8 stopnia, na zewnątrz 28 i noc była gorąca. GWC tej chwili podaje 16 stopni. Powiedz mi, w jaki sposób bez GWC mogę taką temperaturę osiągnąć, nawiewając non stop przez kilka dni powietrze o minimum 5 stopni cieplejsze? Podpowiem że piwnicy ani klimatyzacji nie mam za to duże, niedzielone okna, fakt że trzyszybowe, w których nie mam nawet firanek. Wg mnie to jest niemożliwe.
    I już mieszkamy !

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Jasiek, wczoraj po południu małżowina stwierdziła, że jest jej w domu za chłodno(!). Wyłączyłem esa z napisem reku(chociaż takowego jeszcze nie mam), wentyle stop, uchyliłem okna, słońca praktycznie nie było tylko jakiś burzowy klimat i obserwowałem efekty. Czuć było lekki przeciąg. W ciągu godziny temperatura w domu wzrosła o 1,5 stopnia. Przy 22,8 żona była zadowolona, ale pozostali mieszkańcy i tak przegłosowali powrót do poprzedniej edycji sytemu. Wieczorem po kilku godzinach już było lepiej, spadło do 22,3, teraz rano mamy 21,8 stopnia, na zewnątrz 28 i noc była gorąca. GWC tej chwili podaje 16 stopni. Powiedz mi, w jaki sposób bez GWC mogę taką temperaturę osiągnąć, nawiewając non stop przez kilka dni powietrze o minimum 5 stopni cieplejsze? Podpowiem że piwnicy ani klimatyzacji nie mam za to duże, niedzielone okna, fakt że trzyszybowe, w których nie mam nawet firanek. Wg mnie to jest niemożliwe.
    a dla czego wyłączasz wentylację...?
    odłącz samo GWC , wymianę powietrza pozostaw wentylom...

    żeby było ciekawiej dzisiaj od południa lecę bez GWC ale jakoś dom wcale nie ma ochoty szybciej sie zagrzać
    dzieje się dokładnie to samo co przez ostatnie 7 lat
    w ciągu pierwszych upalnych dni osiąga granice 26* i tak zostaje nie zależnie czy powietrze leci z rury czy z zewnątrz

    monitoruje temp. wylewek ogrzewania podłogowego i betonowego rdzenia ściany od południa...
    temperatura rośnie proporcjonalnie do wewnętrznej, w każdym pomieszczeniu indywidualnie...
    jak wszystkie dane i wykresy nałożysz na siebie i plan domu a do tego dorzucisz padanie promieni słonecznych to zobaczysz że praca WM z GWC lub bez niczego nie zmienia...

    jeżeli w jakimś budynku jest chłodno to znaczy że on sam doskonale się broni własną konstrukcją i żadne dodatkowe wynalazki nie są mu potrzebne

    masz chłodno więc gratuluje dobrego projektu i trafnego doboru materiałów...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #267

    Domyślnie

    Nie wiem czemu nie odniesiesz się do faktu, gdy pootwierane okna i wyłączona WM szybko spowodowały znaczny wzrost temperatury? Odłączone GWC to przecież to samo co pootwierane okna i przeciąg. Na zewnątrz 35 w cieniu, w domu 22.

    Izolacja to 15cm styro o lambdzie 41 lub 42, drugie od końca w klasyfikacji. Więc nic specjalnego w połączeniu z gazobetonem. Większe korzyści mam z faktu, ze dom jest parterowy z nieużytkowym poddaszem.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 01-07-2012 o 14:33
    I już mieszkamy !

  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Nie wiem czemu nie odniesiesz się do faktu, gdy pootwierane okna i wyłączona WM szybko spowodowały znaczny wzrost temperatury? Odłączone GWC to przecież to samo co pootwierane okna i przeciąg. Na zewnątrz 35 w cieniu, w domu 22.
    otwierając okna i robiąc przeciąg wpuszczasz bardzo dużo gorącego powietrza ...
    ono na krótką metę ma bardzo niewielki wpływ na temperaturę ścian, stropów itp.
    po zamknięciu okien energia w tym powietrzu jest dość szybko wchłonięta przez ściany, stropy itp.które mają niższą temp. niż to powietrze ...
    wentylacja równomiernie przemieszcza powietrze po domu więc przegrody mają czas na przejęcie energii z powietrza...
    czym więcej energii jest w stanie przejąć budynek tym dłużej będzie się utrzymywała dość niska temperatura ...
    sytuacja w nocy proces ten odwraca, czym jest chłodniejsza tym więcej energii rozproszymy...
    sama włączona wentylacja powoduje ciągłe przemieszczanie się powietrza po domu a więc coś w rodzaju samoregulacji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #269

    Domyślnie

    Tak więc nawiew z WM z czerpnią ścienną to nie to samo co uchylone okna i wywołany tym lekki przeciąg, a przewaga w nagrzewaniu latem domu będzie po stronie otwartych okien. Zapiszę to sobie w notatniku.
    I już mieszkamy !

  10. #270

    Domyślnie

    jasiek a jaką masz akumulacyjność w domu szkieletowym, też większy chłód zwalisz na ściany?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    jasiek a jaką masz akumulacyjność w domu szkieletowym, też większy chłód zwalisz na ściany?
    a czym mój styropianowiec z poddaszem krytym watą różni się od szkieletowca ?
    wszystko ma pewną akumulacyjność...

    mała ciekawostka...
    jakim cudem w kuchni z oknami od zachodu wczoraj miałem ok. 26* bliżej wieczoru...
    skoro na anemostatach wyciągowych pod sufitem było 31* ???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #272
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Znowu ktoś pisze, że wpuszczenie 100 m3 gorącego powietrza w ciągu 10 minut daje mniej ciepła, niż wpuszczenie tej samej ilości w ciągu godziny?
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofLis2 ; 02-07-2012 o 09:28 Powód: poprawka
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Znowu ktoś pisze, że wpuszczenie 100 m3 gorącego powietrza w ciągu 10 minut daje mniej ciepła, niż wpuszczenie tej samej ilości w ciągu godziny?
    w ciągu 10 minut pomieszczenie nie zdąży zakumulować tej energii...
    w ciągu godziny to rozejdzie się po kościach i temp. ledwo drgnie ...
    a niby taka sama ilość energii...

    dla przypomnienia to jest tylko temperatura powietrza...
    w nim jest bardzo mało energii...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #274
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Nie, w obydwu przypadkach zysk energetyczny będzie identyczny. Czas nie ma tu nic do rzeczy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #275

    Domyślnie

    Ale Jasiek widzi nawet różnicę gdy ciepło wchodzi oknami przez 3 godziny i gdy robi to samo wlatując przez trzy godziny anemostatami. Nie widzi natomiast różnicy gdy wpada przez cały dzień o 10-15 stopni chłodniejsze z GWC.
    I już mieszkamy !

  16. #276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a czym mój styropianowiec z poddaszem krytym watą różni się od szkieletowca ?
    wszystko ma pewną akumulacyjność...

    mała ciekawostka...
    jakim cudem w kuchni z oknami od zachodu wczoraj miałem ok. 26* bliżej wieczoru...
    skoro na anemostatach wyciągowych pod sufitem było 31* ???
    przeczytaj,,izolacja cieplna.cdr",a zrozumiesz czym różni się dobry szkielet od murowanego i dlaczego GWC w dobrym szkielecie daje radę.Dotyczy to nie tylko tego materiału opisywanego w opracowaniu ale również celulozy ,czy innych pochodzenia roślinnego.Twój dom poprzez dach to w połowie szkielet.

  17. #277
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Znowu ktoś pisze, że wpuszczenie 100 m3 gorącego powietrza w ciągu 10 minut daje mniej ciepła, niż wpuszczenie tej samej ilości w ciągu godziny?
    A jak to spróbujesz dokonać? Otwarcie okna jest otwarciem i nie jestes w stanie kontrolować objętości przepływu. GWC nie pozwoli schłodzic latem domu ale tez zapobiega poważnemu nagrzaniu domu. Gdy wysoka temperatura utrzymuje się przez wiele dni mury silnie nagrzewają się i dochodzi jeszcze duże promieniowanie podczerwone promieniowane przez ściany. Wtedy nawet przyjemna temperatura powietrza powoduje odczucie gorąca w pomieszczeniu.

  18. #278

    Domyślnie

    jasiek i tak wie lepiej
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ale Jasiek widzi nawet różnicę gdy ciepło wchodzi oknami przez 3 godziny i gdy robi to samo wlatując przez trzy godziny anemostatami. Nie widzi natomiast różnicy gdy wpada przez cały dzień o 10-15 stopni chłodniejsze z GWC.
    pisałeś że masz w domu 22* (dzisiaj pewnie więcej..., strzelam bo nie wiem gdzie mieszkasz...)
    założę się że na anemostatach masz w okolicach 19-20* ...
    to jest według ciebie te 10-15* chłodniejsze z GWC ???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    jasiek i tak wie lepiej
    nie wiem czy wiem lepiej ...
    ale przynajmniej mam porównanie tego samego budynku ...

    a że podłogi osiągnęły dzisiaj wartości wyższe niż w sezonie grzewczym przy -30* to tą zasługę przypiszę na pewno temu że ostatnia doba była z GWC z którego dzisiaj leciało 16,5* przy 420m3/h...

    ale co ja tam wiem...
    lepiej pisać że działa super...
    po co robić z siebie pajaca...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony