dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 314
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    ...bełkot marketingowy o tzw. klimatyzacji często ludzi przekonuje
    co do bełkotu to się zgodzę, bredzą o tym kolesie handlowcy po marketingu i zarządzaniu z brakiem przedmiotowej wiedzy, ale takie chłodzenie da się zrobić i działa o ile wie się jak
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Arekiwonka -czytam ze zrozumieniem ,dlatego napisałem "gdybyś jednak zdecydował się" No płeć zamieniłem,sorry
    A tak w ogóle to może to podpucha jakaś ,może po to by pokazać ,że za takie systemy chcą 50tys ,to te za 20 to okazja życia
    Masakra
    Jak to będzie kosztować tyle co grawitacja to można przemyśleć - ma masę wad ,jeśli ktoś chce się z nimi użerać to ok ,ale czemu płacić za to więcej.Nawet komfortu nie daje bo zimą susza jak na pustyni
    Płci nie zamieniłeś Żadna podpucha, tak mi wycenili, a że nie sr.. pieniędzmi to pytam innych o wyceny i opinie. Przy okazji dowiadując się innych ciekawych rzeczy Jak widać dopiero zaczynam, więc jestem elastyczny na wszelkiego rodzaju propozycje, byle były przedstawiony w przyjazny sposób, bez szyderstw i ukrytych podtekstów, np. tak jak to robi miki121.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ..GWC to nie klima,zdecydowanie taniej wyniesie klimatyzacja z prawdziwego zdarzenia a nie "marketingowa klimatyzacja" z GWC
    ile kosztuje klima całego domu o powierzchni 250m2 i jej późniejsza eksploatacja?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do gazu to powiem tak,w moim przypadku gaz ziemny nie był opłacalny,chociaż mam go przy działce,wolałem grzać prądem.
    Czemu nieopłacalny ? Koszt przyłącza+koszt instalacji w domu+koszt komina+koszt pieca to ok.18-20tys.zł a do tego dochodzi koszt stałych opłat eksploatacyjnych ok.600zł rocznie,co w porównaniu do systemu grzewczego na prąd za 4tys.zł jest różnica kolosalna.
    KWh z gazu ziemnego to 0,27zł a z prądu w II taryfie to 0,4zł,także w domu o niskim zużyciu energii jest mała różnica.
    Właśnie dlatego pytam, od razu zaświtało mi, że nie trzeba robić przyłącza gazu i budować komina. Tylko problem, że mój projekt jest mało energooszczędny i tu może być problem :/... Co bierzesz pod uwagę w stałym opłatach eksploatacyjnych ?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    ...chcę GWC. Właśnie po to żeby płacić mniej za ogrzewanie...
    to tak nie zadziała arek, energetycznie z gwc zimą wyciągniesz w przybliżeniu tyle ile pochłonie rozmrażanie centrali a to mało w skali sezonu, uzyski będziesz miał tylko latem
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  6. #46
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Płci nie zamieniłeś Żadna podpucha, tak mi wycenili, a że nie sr.. pieniędzmi to pytam innych o wyceny i opinie. Przy okazji dowiadując się innych ciekawych rzeczy Jak widać dopiero zaczynam, więc jestem elastyczny na wszelkiego rodzaju propozycje, byle były przedstawiony w przyjazny sposób, bez szyderstw i ukrytych podtekstów, np. tak jak to robi miki121.
    Ale ja to robię u arturo właśnie i nie jest to szyderstwo

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ale ja to robię u arturo właśnie i nie jest to szyderstwo
    hehe... źle mnie zrozumiałeś Odczytaj to tak: Jak widać dopiero zaczynam, więc jestem elastyczny na wszelkiego rodzaju propozycje, byle były przedstawiony w przyjazny sposób, np. tak jak to robi miki121. Sorki może źle to napisałem Teraz jest zrozumiałe ?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Piczman to jest wykonawca GWC...znajdź posty np.coulingnon i innych to się przekonasz czy chłodzi
    Jeśli znajdę chwilę czasu to powklejam cytaty.
    Piczman wypowiadał się na temat zalet swojego gwc zanim zajął się tym na profesjonalnie, można to sprawdzić w jego wcześniejszych postach

  9. #49

    Domyślnie

    ok - ale potem Coulignon się połapał, że miał zatkaną/zabrudzoną kratkę w czerpni.....
    i się z GWC przeprosił

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARCHEW Zobacz post
    ok - ale potem Coulignon się połapał, że miał zatkaną/zabrudzoną kratkę w czerpni.....
    i się z GWC przeprosił
    A to ciekawe, możesz dać namiar na ten wątek ?

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Takie pytanie, troszkę nie w temacie, ale zeszliśmy delikatnie z toru:
    Co myślicie o ogrzewaniu na gaz, normalne kaloryfery + dodatkowe ogrzewanie kominkiem w salonie z płaszczem wodnym + wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ? Z tego co się zdążyłem zorientować to nie będzie jakiś kosmicznych rachunków przy ociepleniu domu tak jak pisałem wcześniej (20cm styro + 40 wełna na poddaszu + okna 5-7 komorowe ocieplane 3 szyby i ciepły montaż).

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Takie pytanie, troszkę nie w temacie, ale zeszliśmy delikatnie z toru:
    Co myślicie o ogrzewaniu na gaz, normalne kaloryfery + dodatkowe ogrzewanie kominkiem w salonie z płaszczem wodnym + wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ? Z tego co się zdążyłem zorientować to nie będzie jakiś kosmicznych rachunków przy ociepleniu domu tak jak pisałem wcześniej (20cm styro + 40 wełna na poddaszu + okna 5-7 komorowe ocieplane 3 szyby i ciepły montaż).
    Na podstawie tych skapych danych niewiele mozna powiedzieć o zapotrzebowaniu na ciepło tego budynku oraz obciążeniu cieplnym,
    jezeli wielkość jest 150-170 m2 to zapotrzebowanie bardzo zgrubnie szacując nie przekroczy 10000 kWh, a obciążenie cieplne 6-8 kW

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na podstawie tych skapych danych niewiele mozna powiedzieć o zapotrzebowaniu na ciepło tego budynku oraz obciążeniu cieplnym,
    jezeli wielkość jest 150-170 m2 to zapotrzebowanie bardzo zgrubnie szacując nie przekroczy 10000 kWh, a obciążenie cieplne 6-8 kW
    Pow. użytkowa 130 m2, a powierzchnia całkowita delikatnie ponad 150 m2.
    Rozmawiałem z gościem, który ma identyczny projekt domu, ocieplenie 18 cm styropianu, okna dobrej jakości, nie wiem ile ma waty dokładnie, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i rachunki z tego co mówił na poziomie 180-230 zł miesięcznie w sezonie grzewczym - grzeje gazem.
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 02-05-2012 o 13:44

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Pow. użytkowa 130 m2, a powierzchnia całkowita delikatnie ponad 150 m2.
    Rozmawiałem z gościem, który ma identyczny projekt domu, ocieplenie 18 cm styropianu, okna dobrej jakości, nie wiem ile ma waty dokładnie, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i rachunki z tego co mówił na poziomie 180-230 zł miesięcznie w sezonie grzewczym - grzeje gazem.
    No to skoryguję szacunki na ok 7000-8000 kWh, obciązenie cieplne 5-6 kW

  15. #55

    Domyślnie

    Arturo napisałeś
    Koszt zakupu pompy ciepła był porównywalny do kosztu instalacji gazowej przy niewspółmiernych rachunkach za ogrzewanie i cwu.

    Jesteś pewien,bo w/g mnie grzanie powietrzną będzie kosztować w najlepszym układzie w realu ,tyle co grzanie gazem,ale jej instalacja będzie droższa o kilka 3-5tys oraz zimą przy minus 20 mogą być kłopoty ze szronieniem i tym podobne,jeśli nie ma gazu te powietrzne wydają się baaardzo fajną rzeczą,ale jeśli jest nie wiem czy mają sens.
    Opłaty stałe niech se będą.TO tak jak z ofertami biur podróży -2dzieci za darmo.No fajnie.To ile zapłacę.No 15tysięcy.Jak,przecież jak dzieci nie były za darmo wychodziło tyle samo.Aaa bo to inaczej skonfigurowana oferta.Zmierzam do tego ,że ważne ile w praktyce zapłacisz za sezon.Twierdzę ,że w najlepszym razie tyle samo.W praktyce podkreślam
    Żadna ze mnie elita

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No to skoryguję szacunki na ok 7000-8000 kWh, obciązenie cieplne 5-6 kW
    Co zrobić, żeby jeszcze zmniejszyć zapotrzebowanie na kWh ? Co sądzicie o silikacie jako materiale na dom ?

  17. #57

    Domyślnie

    COP będzie Arturo 2.0,zobaczysz, wyjedziesz poza tanią taryfę i do tego za pozostały prąd zapłacisz więcej niż ci z gazem.Per saldo w porywach na jedno.A mając gaz czy to minus 20 czy minus 30 nie martwisz się ,że coś się zaszroni ,stanie itp.
    NIe ma gazu - osobiście montuję od mikiego Tri11 ,ale jak jest gaz to chyba jednak gaz.
    Żadna ze mnie elita

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARCHEW Zobacz post
    ok - ale potem Coulignon się połapał, że miał zatkaną/zabrudzoną kratkę w czerpni.....
    i się z GWC przeprosił
    Wezwany do tablicy się tłumaczę:
    1. opinie na temat gwc podtrzymuje.
    2. kratka która była zatkana nie miała nic wspólnego z pracą GWC (to była zima więc GWC był nieuzywany) - po prostu była zarośnęta syfem i cała WM przestawała działać. Nigdy nie pisałem o zatkanej czerpni w kontekście GWC. Oprócz tego żeby przed GWC glikolowy wstawaić filtry

    GWC do chłodzenia owszem ale przy dużo wiekszych wydajnościach i w obiegu zamknietym - jak klimatyzator. W zimie - tylko przy kiepskich reku. Takie jest moje zdanie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #59
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Wezwany do tablicy się tłumaczę:
    1. opinie na temat gwc podtrzymuje.
    2. kratka która była zatkana nie miała nic wspólnego z pracą GWC (to była zima więc GWC był nieuzywany) - po prostu była zarośnęta syfem i cała WM przestawała działać. Nigdy nie pisałem o zatkanej czerpni w kontekście GWC. Oprócz tego żeby przed GWC glikolowy wstawaić filtry

    GWC do chłodzenia owszem ale przy dużo wiekszych wydajnościach i w obiegu zamknietym - jak klimatyzator. W zimie - tylko przy kiepskich reku. Takie jest moje zdanie.
    Ciesze się niezmiernie że coraz więcej ludzi mówi oficjalnie że GWC wraz z reku nie działa tak jak mówią to handlowcy i reklamy

  20. #60

    Domyślnie

    Ani GWC ,ani WM ,ani WM z reku ,ani pompy ciepła nie działają tak jak mówią reklamy i handlowcy
    Żadna ze mnie elita

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony