dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 784
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #1441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    odcinek 4 "Pion z poziomem"

    Komoda na wizualizacji okropna, będzie prosta w formie, wyższa i węższa.
    Półka pod umywalką będzie miała głęboką szufladę na kosmetyki, suszarkę, lokówkę i takie tam.

    Wracam do wysuniętego pionu. Ma być na nim lustro do samej podłogi.
    z jednej i drugiej strony lustra będzie glazura szerokości 25 cm.
    Sufit zostanie obniżony na całości, ale będą w nim dwie podświetlone szczeliny, szerokości też 25 cm...czyli te paski glazury przechodzą wymiarem na sufit w postaci tych szczelin.
    Widoczna na wizualizacji skrzyneczka pod lustrem, to nie kuweta , tylko miejsce na otoczaki. Nie wiem, czy wykuć otwór w podłodze i je tam powrzucać, czy jakoś inaczej, myślę nad tym. Jest to też miejsce na postawienie zielonych bambusów, nawet na skraju schodów.

    Zadanie - pytanie, proszę o podpowiedź...rzeźba - fala przy lustrze jest zaklepana. Co zrobić z tym pęknięciem nad sanitariatami???
    Czy je robić, czy nie, czy dwa smaczki to o jeden nie za dużo?
    Jeśli nie pęknięcie, to jak ten fragment ściany zaaranżować?
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  2. #1442

    Domyślnie

    Witaj Tolu, bywam często i podziwiam, ale dziś coś powiem Wydaje mi się, że ta wijąca się wnęka lepiej wyglądałaby w pionie, rozdzielając sedes i bidet. A ta kuweta nie może być większa? Wiem, że musi być możliwość swobodnego podejścia do lustra, to może niech je otacza z trzech stron? Co postanowiłaś ze ścianą w salonie ? Pozdrawiam i jeszcze tu wrócę

  3. #1443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Olu a gdyby lustro w szybie było kontynyacją reliefu???? Czy za tą ścianką kryje się prysznic?
    W jakim programie robisz swoje wizualizacje?
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  4. #1444

    Domyślnie

    Dla mnie jest prawie perfeto

    Moje przemyslenia hihi Ta ala scienna rzezba kolo lustra jest odlotowa, jest to centrum optyczne tego pomieszczenia i dla mnie to powinno byc wyznacznikiem ciaglosci. Pomieszczenie jest na tyle duze ze ta ciaglosc powinna znalezdz sie tez gdzies indziej, tak ze ta fala nad ubikacja i bidetem jest jak najbardziej pozadana
    Ale co do fali to nie obkladala bym srodka kamieniami, tylko dol tz te 12 cm grubosci. Gore fali, tez te 12 cm grubosci, zrobila bym wklesla tak zeby mozna bylo zamontowac podswietlenie ale zeby nie bylo go wogole widac. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi to ma byc tak jakby kieszen, cos takiego jak sie uzyskuje przy szafkach kuchennych dajac oswietlenie podszafkowe i matujac listwe.

    Przeszkadzaja mi te dwa paski trawertynu Przy tych dwoch falach z jednej i drugiej strony, ten prosty pod linijke dekor mnie razi Wiem ze nie moze byc wszystko na okraglo, ale ogolnie to lazienke masz w kanciastych formach, schodki, zabudowe pionu, wszystko kolo lustra i same lustra... ale ta kanciastosc przytlumiona jest bardzo neutralnymi kaflami, ktore nie przytlaczaja pomieszczenia i wlasnie te dwie fale sa po to zeby ta kanciastosc rozbic, a nie na odwrot.... no i te paski sa dla mnie za duzo dobrego

    A co do otoczakow, to zrob to dla mnie i skuj troche tej podlogi i wloz je tam

  5. #1445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    Zadanie - pytanie, proszę o podpowiedź...rzeźba - fala przy lustrze jest zaklepana. Co zrobić z tym pęknięciem nad sanitariatami???
    Czy je robić, czy nie, czy dwa smaczki to o jeden nie za dużo?
    Jeśli nie pęknięcie, to jak ten fragment ściany zaaranżować?
    Tolusia - jak dla mnie to o jedno pęknięcie za dużo .
    Ja bym zrobiła tylko to przy lustrze.
    Lustro w łazience jest przy okazji jej ozdobą i dobrze jak przyciąga uwagę, a sanitariaty niekoniecznie powinny .

    Jedno duże, odlotowe pęknięcie według mnie wystarczy - czasem mniej znaczy więcej.

  6. #1446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Dziewczyny, jak ja Was za to lubię przecież ja muszę o tym z kimś porozmawiać, bo wątpliwości mam mnóstwo.

    Joskul, tej skrzynki chyba nie będzie, kusi mnie obniżenie podłogi pod otoczaki i ono będzie na szerokości pionu.
    Myślałam o pęknięciu pionowym, ale ono robi dodatkowy podział pionowy na tej ścianie i też mnie nie przekonuje...ale jeśli po zabudowie geberitu od góry do dołu niczego tam nie zrobię, też nie będzie dobrze. Ściana glazury i tylko wucety na dole Pomieszczenie jest wysokie, w tej chwili bez obniżonego sufitu 2.85, to nie mało.
    O kamieniu do salonu wciąż myślę, bo to kupowanie kota w worku.
    Muszę zamówić....a nie wiem co przyjdzie. A jeśli będą same szarości?

    Tosinek, wizualizacje robi mi pani Ania, ja nie mam programu.
    Ta łazienka na wizualizacjach zupełnie nie zachowuje żadnych proporcji.
    Dlatego ciężko Wam wiedzieć, jak jest w istocie. A ja nie wiem, jak pewne sprawy opisać, by było bardziej zrozumiale.

    Prysznic jest w rogu pomieszczenia, drzwi będą się otwierać odwrotnie. Za ścianą umywalkową pralnia. Drzwi wejściowe do łazienki też się otwierają na ścianę a nie tak, jak na wizualizacji. To taka bardzo robocza wersja.

    Mohag, te kawałki trawertynu mają wyłożyć te 12 cm. czyli grubość ściany, dokładnie tak, jak piszesz. Ale tam jest jeszcze inny problem. Ta górna część w glazurze ponad pęknięciem, będzie się stykać ze skosem ściany, na której jest okno. Skosy będą malowane. Czy to nie zazgrzyta?

    Światełka byłyby umieszczone w dolnej części pęknięcia i byłyby ukryte wśród łamanych kamieni, podswietlając wnękę i tę górną część pęknięcia wyłożoną też kamykami. Ona będzie bardziej widoczna. To pęknięcie zacznie się od dołu na wysokości 1.20, tak wyznacza geberit.
    Coś mnie drażni w tym skośnym pochyleniu tej szczeliny, niby jest symetryczna względem skosu, ale coś mi tu nie gra
    Jest jeszcze jedna sprawa. Lustro na pionie odbije falę przy umywalce, więc ta fala siłą rzeczy tam się pojawi i jak wtedy przy niej zachowa się to poprzeczne pęknięcie???

    ...ciężka sprawa...

    ...otoczaki przy lustrze na pionie nie będą samotne. Wnęka prysznicowa ma wymiar 120x100, a brodzik 120x80. Ten prostokąt 20 cm. zastąpią kamienie.
    Początkowo jak pamiętacie cała podłoga pod prysznicem miała być z kamieni, ale względy higieniczne zaważyły na brodziku.
    Jest fajny, bo prawie płaski i będzie całkowicie na poziomie reszty podłogi.

    Mohag, litości, zostaw mi moje trawertynowe paski one będą prawie niewidzialne. Tam na zdjęciu jest pasek szerszy, a ja zrobię pojedynczy rządek, delikatniusi...co? (widzisz mój błagający wzrok i trzepot rzęs )

    Soniczko, ale jak zrezygnować z pęknięcia, to co z tą ścianą zrobić?
    coś trzeba, nie mogę jej całej zrobić w glazurze, bo będzie jak w masarni

    I co z podłogą? musi być w macie, by się nie zabić na schodach, ale co z kolorem, też jasny beż? Tej podłogi nie ma aż tak dużo jak na wizualizacji, ona ją jakoś niemożliwie rozciągnęła, to nie są jej właściwe proporcje.

    Piszcie, każda uwaga jest dla mnie cenna.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  7. #1447

    Domyślnie

    A no to wszystko jest cacy myslalam ze ta fala jest wyzej i tylko dolna czesc bedzie bardziej widoczna. Osobiscie ta fala mnie fascynuje, tym bardziej ze bedzie spelniac role "obrazu" sciennego, bedzie nadawac klimat i czego w lazienkach nie mozna przewaznie zrobic, to wlasnie cos swietlnego co nie jest swiatlem gornym czy lustrzanym.... a moim zdaniem pomieszczenie robi wlasnie swiatlo, punkty swietlne itp
    O skos sie nie martw, dobierzesz kolorek do plytek i bedzie dobrze. Skosy to jest taka rzecz konstrukcyjna ze czlowiek jest do nich przyzwyczajony.

    Na wizualizacji ten trawertyn jest bardzo dominujacy, ale jak mowisz ze to bedzie takie bardzo delikatne to walnij sobie na sciane, a co

    Podloge zrobila bym w identycznym odcieniu plytek, nie wprowadzaj zadnego koloru do tego. Ta lazienka jest robiona forma, materialem, pomyslem na wnetrze a nie kolorem.... i tak przelamanie tego bezu bedziesz miala w drzwiach i meblach.

  8. #1448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    ...no właśnie tak zakładałam, że kolor jednolity, a zróżnicowanie fakturą.

    Mohag, spójrz Słonko, tu pasek jest dwulinijkowy, a ja chcę taki jeden rządeczek, jedniusi, mogę?
    i tu znów pytanie: ten pasek trawertynu ma lekki melanż, jasny z ciemniejszym.
    Czy ten łamany trawertyn z tych worków, wiesz... zrobić tylko jasny czy też melanż dwóch lekko różniących się kolorów, tak, jak na tym pasku?

    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  9. #1449

    Domyślnie

    Zrob melanz, te kamienie beda na waskich powierzchniach i boje sie ze jak beda w jednolitym kolorze to nie oddadza formy kamienia. Ale dobierz tak kamien zeby byl jak najbardziej jednolity z odcieniami trawertynu.
    A z drugiej strony jak juz bedzie ten trawertyn w pasku to trzeba go do czegos dopasowac, zeby nie byl tak ni z gruszki ni z pietruszki hihi

    ale ogolnie to bardzo mi sie podoba ta lazienka a jak jeszcze naprawde skujesz kawalek podlogi i wkleisz otoczaki ktore beda sie odbijac w lustrze, przez co stworza wieksza powierzchnie to bedzie naprawde cacuszko

    aha, ale ten cieniutki, cieniusienki paseczek wpuscisz tez do kabiny ?

  10. #1450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    polałaś mi trochę miodu na serce, ale pisz o wszystkim, co nietrafione, bo wtedy będę myśleć więcej
    wkleiłam to zdjęcie, o którym pisałam, gapa jestem

    z wejściem paskiem do kabiny....to nie jest tak prosto. Ale żeby opisać problemy związane z tą częścią łazienki, muszę mieć zdjęcie inaczej nie da się tego wyłożyć w sposób choć trochę zrozumiały.
    Może po niedzieli Ania mi zrobi wizualizację tej kabiny. Tam jest podwójny skos i dzikie węże, pracuję nad tym
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  11. #1451

    Domyślnie

    Ja potrzebuje troche czasu zeby sie "napatrzyc", pozniej przechodzic z tym i dopiero dochodze do tego co mi w jakims pomieszczeniu nie pasuje

    Jestes bardzo przywiazana do tych ciemniejszych mebelkow lazienkowych ? bo.... wiesz one mi troche przeszkadzaja burza harmonie calego pomieszczenia, sa za bardzo dominujace jak dla mnie. A do tego wiem ze jedna juz taka podobna masz, to nie skusila bys sie na cos innego

    Przeszukalam neta i znalazlam to o co mi chodzi...



    przemysl moze to jasniejsze drewno. Nie sugeruj sie tym ze drzwi masz takie a nie inne, drzwi sie nie wybiera do konkretnego pomieszczenia tylko do calosci domu... a zreszta wchodzac do pomieszczenia drzwi zostawia sie z tylu i patrzy sie na calosc z przodu.

    a wiesz jeszcze co pomyslalam, ze moze przejdz sie z jedna plytka scienna do stolarza, sklepu robiacego meble idt i zobacz czy dobierzesz do tego koloru MDF lakierowany Pieknie by wygladalo jakby ta szafka podlatowa byla identyczna w odcieniu jak sciany i tez blyszczaca... blat do niej powinien byc w kolorach trawertynu sciennego...... a i jeszcze ta szafke ktora masz na scianie "pralni" a ktora widac w zestawieniu z ta szafka umywalkowa tez powiesila bym na scianie, tak zeby byla wyzej nad podloga. A najlepiej byloby dac tam dwie wiszace szafki jedna nad druga .. tak zeby pomiedzy kafle bylo widac. Cos takiego jak ma Sonika w kuchni na scianie... ale podobne forma do szafki podblatowej.

  12. #1452
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    szczęka parokrotnie opadła mi na podłoge oglądając Twoje fotki.Nic więcej nie napisze bo jestem ciągle pod wrażeniem i kolejne obrazy nachądzą mi się w mózgu.Może jutro Jak pokaże mężowi te fotki( bo ja penetruje całe forum a jemu pokazuje co ciekawsze ), to będe mogła sklecić sensownie pare zdań Powodzenia

  13. #1453

    Domyślnie

    Toluś, skąd Ty bierzesz takie czadowe pomysły?

    Chyba zaangażuje Cię w roli osobistego aranżera wnętrz jak już uporasz się z własnymi
    Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

  14. #1454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_anna
    Toluś, skąd Ty bierzesz takie czadowe pomysły?

    Chyba zaangażuje Cię w roli osobistego aranżera wnętrz jak już uporasz się z własnymi
    pierwszy wolny termin to zapewne po wejściu IV RP do strefy euro
    a pomysły....Dobromir to ma na noc

  15. #1455
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa ta lazienka. Rzezba z lustrem to hicior! Ale mi podoba sie pomysl Mohag- zeby wprowadzic tam meble w odcieniach lazienki. Osobiscie stwialabym na cos ala drewno w odcieniu jak najbardziej zblizonym do kamienia.

  16. #1456
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Tolu,
    masz drzwi wejściowe z doświetlem, które i mnie interesują. Czy możesz mi powiedzieć, gdzie zamawiałaś?

    Pozdrawiam!
    Robert

  17. #1457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_anna
    Toluś, skąd Ty bierzesz takie czadowe pomysły?

    Chyba zaangażuje Cię w roli osobistego aranżera wnętrz jak już uporasz się z własnymi
    mam wybujałą wyobraźnię, zawsze tak było i czasem były kłopoty
    uporam, nie uporam, przyjechać do Ciebie mogę, bardzo chętnie

    Dżempel

    Jamles Dobromir to mój przyjaciel

    Mohag, Iga
    myślę sobie i tak mi z tego myślenia wychodzi, że się boję o to, żeby nie było za mdło, jeśli szafki będą jasne.
    Ładna ta łazienka na zdjęciu Mohag, ale ona ma jasne ściany, a płytka jest ciemniejsza.
    A u mnie płytka jest bardzo jasna. No chyba żeby ściany pomalować na cynamon

    MDF malowany na wysoki połysk zlałby się całkowicie z tą glazurą. I przy założeniu, że wchodzimy w kamień, bambus, otoczaki... lakierowany MDF byłby jak plastik przy tych naturalnych surowcach....jakoś go nie widzę....

    ...widzę tam drewno....czyli produkt naturalny, lub coś okleinowanego, ale łudząco drewno przypominające. To nie musi mieć wybarwienia takiego samego jak drzwi. Ale chyba jednak coś ciemniejszego, niż glazura.
    Myślę, ze dużo się wyjasni po położeniu płytki na sciany. To będzie już inne spojrzenie na to wnętrze. Wkleję wtedy zdjęcia z realu i będziemy wspólnie kombinować, liczę na to

    Dziękuję za to, że piszecie. Zawsze powtarzam, że to mnie skłania do myślenia

    Robin2, namiary podaję na priv.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  18. #1458

    Domyślnie

    MDF malowany na wysoki połysk zlałby się całkowicie z tą glazurą. I przy założeniu, że wchodzimy w kamień, bambus, otoczaki...
    wlasnie... kamien, bambus, otoczaki, do tego rzezba i fala wydaje mi sie ze juz wystarczy przyciagajacych wzrok bajerow.
    Pomysl jeszcze o tych jasnych drewnianych szafkach, jak nie mdf hihi
    Wiesz czego sie boje, ze jak wstawisz cos bardzo dominujacego, to rzezba i fala straca na znaczeniu i wlasnie one zleja sie z caloscia.

  19. #1459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Tolu,
    dziekuję za namiary, pyszną kawę w pieknym miejscu i wyborne towarzystwo
    Wierny czytelnik Robert

  20. #1460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Robercie, było mi niezwykle miło gościć Cię na budowie.
    Cieszę się, że mnie odwiedziłeś. Zapraszam częściej
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

Strona 73 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony