dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 784
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #1641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Gohna
    moja sąsiadka z działki, która przyjeżdża raz na trzy tygodnie, też się dziwi, że u mnie zielsko nie rośnie , ale to nie jest tak.
    Ja w swoich ogrodach jestem prawie codziennie. Nie jestem w pracy przez 8 godzin, w związku z tym mam na to czas i to jest cała tajemnica.
    Jeśli codziennie gdzieś coś wyrwę, skubnę, pozaglądam co trzeba przyciąć, przesadzić, to tej pracy wtedy nie ma tak wiele.
    Po prostu systematyczność.
    Najlepszym dowodem na to, jest wyjazd na dwutygodniowe wczasy. Za każdym razem po powrocie jestem przerażona tym, co widzę. Zielsko wyższe ode mnie, dosłownie wszędzie....niekontrolowane buja jak szalone.
    I wtedy plecy zgięte przez kilka dni, kręgosłup trzeszczy, a skóra na dłoniach mimo rękawic gruba jak u hipopotama

    I jeszcze jedna ważna rzecz. Pod korę koniecznie położyć czarną agrowłókninę.
    Znacznie ogranicza rozwój chwastów. I dobrze
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  2. #1642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    Moje chęci chyba jakoś idą nie w tą stronę
    Moje idą, a ugór jak był tak jest - nie rozumiem dlaczego .

    Tolusia - Ciebie nikt nie przebije, choćby starał się niewiadomo jak.

  3. #1643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    Moje chęci chyba jakoś idą nie w tą stronę
    Aga, nie jestem zdziwiona tym, co piszesz, bo często mam tej pracy zwyczajnie dość. Zwłaszcza wtedy, gdy się staram, tyram, a tu znowu mszyca aż się lepi, grzybica atakuje iglaki niemiłosiernie, na wierzbach i jarzębinach rdza, jakieś zgrubienia na liściach wiązu, na trawniku jak nie pędraki, to kotka sąsiada sika i stąd białe placki, jak nie kotka, to jakieś czarcie kręgi i trawa zamiera. To głodna, i nawóz znów sypać trzeba, to nie podlana i obrażona usycha...w oczku znowu glony, na bylinach obumarłe kwiaty straszą przemijaniem...
    o połamanych paznokciach nie wspominając

    można mieć dość, i ja często miewam takie stany, ale przecież...
    kocham te swoje "łogródecki"
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  4. #1644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    [

    Tolusia - Ciebie nikt nie przebije, choćby starał się niewiadomo jak.
    Soniczko, nie narzekać, nie wypisywać mi tu takich, tylko tyrać, tyrać, tyrać i będzie pięknie pozdrówka najserdeczniejsze
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  5. #1645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tyrać, tyrać, tyrać, a potem siać, siać, siać - tak jest!!

  6. #1646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ja już się urlopu doczekać nie mogę, jeszcze trochę, zostawiam to wszystko i wyjeżdżam tam, gdzie już tylko leżaczek i żadnego tyrania...w końcu należy mi się, a co , a po powrocie druga łazienka na tapetę, dziś zamówiłam łamany trawertyn, będzie czekał na mój powrót.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  7. #1647

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    Gohna

    I jeszcze jedna ważna rzecz. Pod korę koniecznie położyć czarną agrowłókninę.
    Znacznie ogranicza rozwój chwastów. I dobrze


    tak właśnie zrobię. I dobrze .
    Dzięki Tolu za ekspresową odpowiedź. Życzę udanego urlopu i jak najmniej chwaściorów po powrocie
    pozdrawiam
    gohna
    Mahonia mpb1971

    oznaką, że pijesz za dużo kawy jest fakt, że otwierasz drzwi, zanim ktokolwiek do nich zapuka

  8. #1648

    Domyślnie

    TOLU mam pytanie , co sądzisz o wierzbie z takimi pokręconymi łodygami rośnie wysoko i bardzo mi się podoba ale słyszałam opinie że jakieś glizdy lubią siedziecieć w tym drzewie i strasznie trudno pozbyć się ich ... czy to prawda.

    No i ja tż skorzystam z rady i wysypie pod korę czarną agrowłóknine.

    Pozdrawiam
    Monika

  9. #1649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ja to nawet tyrac nie ma gdzie - bo ziemi jak nie było tak nie ma
    Tolusia jak się patrzy na Twój ogród to aż nie mogę dać wiary że masz tyle zwierzaków

  10. #1650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    Tolusia jak się patrzy na Twój ogród to aż nie mogę dać wiary że masz tyle zwierzaków
    chyba coś przegapiłam... Aga, o jakich zwierzakach piszesz?
    pozdrawiam
    gohna
    Mahonia mpb1971

    oznaką, że pijesz za dużo kawy jest fakt, że otwierasz drzwi, zanim ktokolwiek do nich zapuka

  11. #1651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    piękna juka i kaskada

    niech zgadnę - glazurnik ma niebieskie oczy?

  12. #1652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpb1971
    Cytat Napisał Aga J.G
    Tolusia jak się patrzy na Twój ogród to aż nie mogę dać wiary że masz tyle zwierzaków
    chyba coś przegapiłam... Aga, o jakich zwierzakach piszesz?
    Kot sąsiadki, jakieś pędraki, mszyce itp. Toć to cały zwierzyniec

  13. #1653

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    Cytat Napisał mpb1971
    Cytat Napisał Aga J.G
    Tolusia jak się patrzy na Twój ogród to aż nie mogę dać wiary że masz tyle zwierzaków
    chyba coś przegapiłam... Aga, o jakich zwierzakach piszesz?
    Kot sąsiadki, jakieś pędraki, mszyce itp. Toć to cały zwierzyniec

    ufff, a już myślałam, że po tym pięknym ogrodzie Toli biega jakiś pies... Z drugiej jednak strony, byłoby to dla mnie pocieszające, bo ja mam ich pięć a ogród też chciałabym mieć ładny...
    pozdrawiam
    gohna
    Mahonia mpb1971

    oznaką, że pijesz za dużo kawy jest fakt, że otwierasz drzwi, zanim ktokolwiek do nich zapuka

  14. #1654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    niech zgadnę - glazurnik ma niebieskie oczy?
    te same, dobrze pamiętasz
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  15. #1655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Gohna, pies też biega, tylko nie mój
    jakie "pamiątki" mi zostawia, nie będę pisać....bleee

    A w ogrodzie zmiany. Ta kratka, przy narożnej pergoli jakoś tak mi nie pasowała.
    Więc odkręciłam, a kupiłam bardziej pełną, z kratką jedynie na samej górze.
    Teraz na tle tej pełnej drewnianej, ciemnobrązowej ściany ładniej wyglądają kwitnące na czerwono i biało róże pnące.
    Na mojej "Wyspie Zielonego Przylądka" , czyli na rabacie powstałej między tarasem, a pergolą wyrosły "góry" z białego kamienia.
    Pergola zarosła winobluszczem tak szczelnie, że tworzy prawie jaskinię, w upalne dni - rewelacja, tylko gdzie ten upał?
    Zimą była wiosna, wiosną lato, a w lecie mamy jesień
    ja się tak nie bawię
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  16. #1656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    Cytat Napisał Ivonesca
    niech zgadnę - glazurnik ma niebieskie oczy?
    te same, dobrze pamiętasz

  17. #1657
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Tolusia mam nadzieje że lato w końcu do nas zawita
    Mój pies jest dobrze wychowany i w ogrodzie nie robi Jakieś pocieszenie już mam

  18. #1658

    Domyślnie

    Tola.....Twoj ogród jest niesamowity,po prostu och,ach ,eh.....
    zebym miala choc w polowie taki piekny...gdzie 1/4

  19. #1659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Tolu cos dla Ciebie. Mysle, ze waro sprobowac
    http://www.briggsandstratton.com.pl/...20pdf_Maja.pdf

  20. #1660

    Domyślnie

    Tolu oglądam Twój ogród prawie codziennie i mam coraz większego doła. Nie ukrywam że jest on dla mnie wzorem.
    Mam do Ciebie pytanie. Mam wokół domu wysypane kamyczk i zaraz chodniki, tak samo jak Ty w miejscu gdzie obserwujesz zachód słońca. Moje dzieci strasznie te kamyczki rozwalają po całym trawniku, czy w tym miejscu jest możliwość zasadzenia krzaków i jakich. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Strona 83 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony