dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dimi

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    4

    Domyślnie Dach dwuspadowy prosty 9,5 m - jaka więżba

    Witam
    Chciałbym zasięgnąć opinii doświadczonych kolegów którzy korzystają z tego forum.
    Mam zaprojektowany dach dwuspadowy prosty - krokwiowo-płatwiowy o nachyleniu 40st. i z jedna płatwią kalenicową.
    Rozpiętość wynosi 9,5metra. Cieśla który przyjechał "oglądnąć robotę" - mówi że może taki dach wykonać ale bardzo mocno namawia mnie i przekonuje na dołożenie dwóch płatwi pośrednich (i ewentualnie zlikwidowanie tej w kalenicy). Mówi że to bardzo wzmocni konstrukcję i zapewni 100% pewność że krokwy nie będą się uginać. Słupy podpierające miałyby być oparte na ścianach.

    Mam pytanie co koledzy wogóle o tym sądzą, czy rzeczywiście warto jest dołożyć te dwie płatwie i czy przy takim rozstawie krokwy mogą bezpiecznie być oparte tylko na murłacie i w szczycie.
    Dach będzie kryty dachówką.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cieśla ma rację. Zmianę musisz jednak uzgodnić z konstruktorem i on to powinien nanieść w projekcie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Witam, lukarna ta większa o mniejszym pochyleniu rozjedzie się bez jętek. Dodatkowe płatwie koniecznie bo inaczej krokwie będą klawiszować w okolicach 5 cm. Jętki też wypadałoby doprojektować. Po prostu projekt jeszcze nie jest gotowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony