dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jakie bloczki fundamentowe pod mały dom?

    Witam. Mam dylemat. Za miesiąc ruszam z budową i nie wiem jakie bloczki betonowe zastosować.
    Bedę miał kopane fundamenty na 120cm, szerokie na 60, i do nich bezpośrednio do ziemi bedzie lany beton na wysokość 40cm do zrobienia ławy. Na to pójda bloczki. Tylko poradzcie czy pod dom 115m, 8x11 wystaczą te standardowe, czy lepiej robić te przez które wyprowadza się pręty z ławy i później zalewa betonem. Bedę wdzieczny za pomoc. Budowlańcy oczywiście preferują te zwykłe, nbo dla nich to szybciej

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    może rzuć linka do tej nowej technologii

    bo powiem szczerze że nie widziałem bloczków fundamentowych z dziurkami do
    przewlekania "prętów wyprowadzonych z ławy"....

  3. #3

    Domyślnie

    Coś takiego:
    Pustaki szalunkowe
    http://www.drewnianedomy.neostrada.p...a/DSC06493.JPG
    Tylko że z regóły w każdym bloczku wystają pręty którę wychodzą z ławy, dzieki temu tworzy się prawie monolit. U mnie (tj Bielsku) dośc często to widze
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 10-05-2012 o 20:34

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Aha. Dobrze jestem już spokojny chodziło nie o bloczki tylko o pustaki szalunkowe. OK

    teraz na temat:

    chyba masz projekt ? chyba tam zaprojektowana jakaś ściana fundamentowa ?
    proponuję może tak ekstrawagancko zrobić w/g projektu

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie to mogą zrobić jakie chce. Wylewane, z pustaków szalunkowych i z bloczków. Chce się tylko dowiedzieć czy zwykłe bloczki bedą OK

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    będą ok, możesz zadać sobie trud dla spokojnego snu znalezienia bloczków z betonu b20. Polecam jakies okoliczne betoniarnie, tylko od razu mów, ze jak będą krzywe to nie zapłacisz za nie i będą na swój koszt zabierac, widziałem co prawda nie u siebie na budowie badziewne bloczki, które miały nawet 1cm odchyłki, a tak sie własciciel cieszył że po 2 zł kupił. Alternatywa dla fundamentów z bloczka to szalowanie i wylewanie. ty;e że to drożej wychodzi niestety, a po wymiarach widac ze dom nie zbyt duzy (podobny z resztą do naszego)wiec nie wiem czy jest sens
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  7. #7

    Domyślnie

    Wielkie dzieki. Czy później na te bloczki wystarczy na to tynk, obustronnie desperbit, później styropian, klej siatka i klej czy dać coś jeszcze?
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 11-05-2012 o 06:16

  8. #8

    Domyślnie

    Bloczki bierz z betoniarni w Warszowicach, tez mam zamiar od nich brać, polecało mi je wielu znajomych co budowy mają już za sobą w tym regionie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony