dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie wentylacja prawie "hybrydowa"

    Witam,

    Prosiłbym o ocenę pewnego "patentu" na wentylację.

    Domek parterowy z użytkowym poddaszem, wszędzie WG, na parterze dwie kratki wywiewne, jedna w łazience, druga w kuchni, na piętrze jedna kratka w WC.
    W chwili obecnej działa to w miarę dobrze, tzn. w WC oraz łazience ciąg bardzo silny, natomiast w łazience jest dużo słabszy.
    Chcę zwiększyć ciąg w łazience, ale nie wiem do końca jak. Wstawienie jednego wentylatora odpada, bo zaburzy WG, więc wymysliłem sobie inny sposób.

    We wszystkich trzech kanałach wstawić zamiast kratek wentylatory z czujnikami wilgoci i automatycznymi żaluzjami (lub zaworami zwrotnymi). W teorii wymyśliłem sobie, iż działałoby to tak - kiedy wilgotność jest OK, wentylatory są wyłączone, kanały zamknięte, kiedy zaś gdzieś wzrośnie wilgotność, to włączy się wentylator, a dzięki zaworom zwrotnym nie będzie cofki w pozostałych kanałach.
    Zda to egzamin?
    PS nawiewniki są, więc powietrza nie zabraknie.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 22-05-2012 o 11:32

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Zda.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony